Do akého veku je vhodné, aby sa dieťa hralo s bábikami?

21. júl 2020

do akeho veku je vhodne hrat sa s babikami? Dcera ma 7 a velmi tuzi po babike Baby Annabell a BABY Born no podla rodiny je uz velka a nema sa co hrat S babikami. Mala odklad zo skoly takze trz bude prvacka.

zuzitko74
21. júl 2020

Pokojne jej tú bábiku kúp. Má na ňu ten najvhodnejší vek.

chanel_c
21. júl 2020

Keď som mala 13 a sestrenica 10, dostala na vianoce babiku baby born. Mne sa velmi pacila, ale uz som si pripadala velka na to, aby som rodicov poprosila tiez o taky darcek 😂 ale aj tak som sa s nou spolu so sesternicou hravala

heln
21. júl 2020

Zabudame, ze hra je najdolezitejsia vyvinova uloha detstva. Deti sa potrebuju hrat kym su detmi. Je ina doba, teraz deti nemusia chodit rubat drevo, ani krmit prasce, tak nech sa hraju, pretoze tato doba ktoru zijeme bude od nich vela vyzadovat. Ja si pamatam, ze ked som mala 13, tak prisli na trh prve Barbie, strasne som po nej tuzila..... mama mi kupila v cinanovi Alice za 29 korun.... chapete rozdiel v tej kvalite.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkadurikova
21. júl 2020

ja som ešte na na ZŠ chodila do barbie clubu kde sme sa hrali s babikami tuším po tretiu triedu :D

jaskolka
21. júl 2020

No na háku by som to mala. 7 ročne dieťa sa ma ešte hrať, pekne jej kúp tu vytúženú bábiku, a nech si ostatní hovoria, čo chcú. Absolútne nie je veľká na bábiky, kočík, a podobne. Keď jej budeš nasilu pchať knihy, a ona tuzi po Anabelle, tak akurát jej to znechutis Alebo jej kúp tu bábiku a trebárs nejakú peknú detskú knihu k tomu.

jarnajar
21. júl 2020

Veď práve to je ideálny vek. Ja som sa hrala do 11 a to som už aj po chlapcoch pozerala, pravdaže ešte zdiaľky 🙂

pralinka25
21. júl 2020

na babiku idealny vek. a este dlho sa s nou vyhra. my mse sa s kamoskami tiez hrali s babikami aj do 13 rokov.
kniha nieje hracka. citat je super a v poriadku a treba ich k tomu viest ale hru v tomto veku nenahradi.
neviem nech jej teda rodina kupi najnovsi Iphone alebo tablet. ty jej kup anabell.

kiki68
21. júl 2020

V jej veku sme len tak mastili s barbinami a tymto vybavenim z domu do domu. Normalny vek na hru s babikou. Ved nema 16

ivangeline
21. júl 2020

Ja som mala mladšiu sestru, takže ešte v 13tich s e sa spolu hrali takto. 😂😂😂 A užívala som si to.

beronsche
21. júl 2020

to si robia srandu, ze 7r dieta stare na hru s babikami? Spytaj sa ich, ci ju chcu v 15r vydat, ak im teraz pride stara na hru... Podla mna je to vhodne dovtedy, dokedy ju to bavi. Urcite jej ju kup, ak po nej tak tuzi.. 🙂

letter
21. júl 2020

Ja som sa do 12 hrávala sama s barbie, keď sa mi narodila sestra mala som 10, do mojich 15tich som sa ňou s radosťou hrala s bábikami 🙂 teraz mám 21

h2
21. júl 2020

Ahoj, ja nemám dcéru, ale syna. Asi pred mesiacom bol pozvaný k spolužiačke na jej 9-te narodeniny. Doteraz nikdy na dievčenskej oslave nebol, tak som sa pýtala mamičky, aký darček kúpiť. Na moje veľké prekvapenie mi povedala, že Kena (Barbin muž). Aj som si myslela, že to tá mamička dosť zle odhadla, že taká veľká už sa s ním hrať nebude. No, dopadlo to tak, že to bol najlepší darček. Keď som prišla pre syna, ešte som u nich dosť dlho posedela a tá malá ho nedala z ruky.
Takže 7 ročná ešte úplne v pohode. 😉

danica2711
21. júl 2020

Máš divnú rodinu! Nepočúvaj ich, moja dcéra sa tiež hrala s bábikami tak do 10 - 11 r. (bola by sa aj dlhšie, ale začala športovať, nebolo toľko času), ale čo bolo super, mala ich tak rada, že chcela, aby boli originálne oblečené a tak sme im (najprv spolu, neskôr sama) začali šiť oblečenie a dcéra získala takú zručnosť, že si teraz občas niečo ušije aj pre seba = ďalší benefit hrania sa s bábikami

mina17
21. júl 2020

veď ma 7 radšej z bábikou nech sa hrá ako sedieť pri pc/mobile na Facebooku 😕 ľudia chcú mať z deti dospelých a tak to končí že už 15ročne rodia... nech sa pekne hrá z bábikami 🙂

eliska13
21. júl 2020

Chuďa a čo má podľa rodiny robiť?Samozrejme, že jej kúp bábiku nedaj na reči druhych😀

simca06022011
21. júl 2020

Samozrejme ze 7 ročná sa môže hrať s bábikami 🤦‍♀️ nepočúvaj mudrlantov. Moja ma 9 a ešte sa hrá.. Susedka beha s kocikom vonku... Atd

h_petra
21. júl 2020

Ja som ako druhacka na ZŠ dostala pod stromcwk babiku, ktoru som si velmi priala a ked sme po vianocnych prazdninach museli v skole pred celou triedou ucitelke rozpravat, co sme dostali pod stromcek, tak ma vysmiala, vraj taka velka a babiku 🙈.
Nevidim nic zle na tom, ked sa sedem rocne dievca hra s babikou. S cim sa ma hrat? S iPhonom?

ktochytavzite
21. júl 2020

viesco ja sim mala 14 a este ma to tahalo hrat sa s babikami ale hanbila sim sa.7 r to este ma narok na babiky;)

delphineta
21. júl 2020

Moja dcera ma 11 a stale babiky.Určite lepšie ako telefon a telka

sunny8
21. júl 2020

Ja som sa tiež hrala do tých 12-13 s barbinami ešte som bola na druhom stupni ZŠ a keď som marodovala týždeň tak som sa s nimi hrávala 😁 a rozprávky pozerám doteraz 😁 som dosť stará no a čo nech každý robí čo sa mu páči

basska_b
21. júl 2020

Moja neter je najmladšia z 3 deti a hrala sa s nimi do 12 rokov. Takže pohoda 😂 v 12 sa väčšinou prihlási puberta a stratia záujem

vivusika
21. júl 2020

Neterkina dcérka bude mať v septembri 9 rokov a keď príde ku starkej, prvé čo vyberá na hranie, sú bábiky, kocik a kuchynka😍

gondyo
21. júl 2020

jasné aj knižka,encyklopédia a pod. je fajn,ak ju to baví...ja som sa tiež hrávala v 12-tich s bábikami,s kamarátkou sme im ušili kopu oblečenia...

autor
21. júl 2020

@viestta o peniazky nejde 🙂

ava11
21. júl 2020

Minimalne do 12 rokov som sa hravala s mladsou sesternicou s babikami, ona mala taku paradnu vo velkosti naozajstneho babatka a viem, ze som jej ju mega zavidela aj taka velka 😂
A so spoluziackou sme este zaciatkom druheho stupna po vyucku chodili k nej a hrali sa s barbinami, uplne telenovelove pribehy sme im vymyslali, vselijake bozkavacky a ine “sexi” veci sme s nimi stvarali (akoze Barbie s Kenom) 😂 A popri tom sme pozerali Divokeho anjela 😂

judar
21. júl 2020

A co akoze chce rodina? Aby sa ako 7 rocna hrala s malovatkami a kondomami?....tam radsej nech sa staraju sami o seba a nie do tvojej vychovy

lilke
21. júl 2020

Netere majú 9 a 12, hrávajú sa s bábikami, momentálne barbinami alebo z Lega, šiju vecičky, prezliekaju, cesu, celé story okolo ich "života". Precvicuju si tým fantáziu, jemnú motoriku, komunikáciu. Dieťa má mať priestor na hru. Dieťaťu môžeš podsunúť iné možnosti na hru, ale zakazovať bábiky určite nie.
Učím, dievčatká na 1.stupni si bežne nosia so sebou bábiky a hrajú sa. Podľa reči mojich detí, iné školy, tiež takto fungujú deti. Pritom jedno dieťa na škole pre nadaných. Chlapci zas s malými autíčkami. Láme sa to v 3.-5.rocniku, začiatkom predpubertalneho obdobia. Je teda otázne, či dcérka sa s bábikami bude hrať rok či štyri.
Takže splňte dcérke sen, a nech si rodinka najprv nastuduje niečo z vývojovej psychológie, až potom dáva rozumy.

jantato
21. júl 2020

7 je velka na babiky???? a co ma ako robit? u seba neviem ale mam o 11 rokov mladsiu sestru a ta sa s barbiami hrala celu zakladnu školu, velmi dlho a nikto to neriesil. Len nech sa hra, ved to je super že ju bavia hracky a nie mobil a pod.

petulda333
21. júl 2020

@alchemilkazltozelena a preco nie? Ja ked s om mala 14r tiez sme sa hrali vselijako. Ano hrali. Nie ako dnesne deti, ze behaju po disko a piju