Do kedy je vhodné používať ohradku na hranie?

zgurkaa
21. máj 2007

Ahojte. Chcem sa spytat, ci niektora pouzivate ohradku? Ked ano, tak aku? Sietkovu alebo drevenu? Nie je uz moja dcera velka na to aby si v ohradke zvykla? Jak dlho ste ju pouzivali? Potesi ma kazda opoved. 😀

sisidl
21. máj 2007

Ahoj Zgurkaa.Moja mala ma 7 mesiacov a do ohradky ju davam asi tak druhy mesiac a cim dalej tak tym dlhsie tam vydrzi sadiet a hrat sa.Ja pouzivam sietovu,lebo aj ked spadne tak sa neudrie. 🙂

tinakul
21. máj 2007

My sme používali ohradku asi od siedmych mesiačikov do jedného roka.. hlavne ak si človek potrebuje odbehnút,je to dobrá pomoc, lebo malá je tam v bezpečí... 😉
No teraz sa tam sama ešte niekedy pýta,ale odkedy vie chodit, už ju tam moc nedávame, skor ohradku momentálne využívame ešte chvilku na skladovanie hračiek 😉
Myslím si, že tvoja Michaelka si v pohode zvykne, je ešte malinká 😉

zgurkaa
autor
21. máj 2007

Ahoj sisidl. A aky rozmer ma ta ohradka? 😵

sisidl
21. máj 2007

teraz som to merala tak rozmer je cca 70x100 cm. je to fakt dobra pomoc. 😉

mimma
21. máj 2007

My máme drevenú ohrádku, tá má rozmery meter krát meter a som s ňou spokojná, lebo sú tam tie "tyčky" za ktoré sa môže chytiť a vstávať a chodiť....Máme aj sieťovku, ale tú som skôr používala namiesto postieľky, keď sme išli niekam na dlhšie.

kitka123
21. máj 2007

Ahojte, my jsme meli drevenu ohradku a pouzivali jsme ji od 5 mesicu do necelych 9 m, jakmile zacala lozit, uz bola ohradka skor za trest, tak jsme ji hned zrusili. Takze z myho pohledu celkem zbytecne, aj tak ji to tam nikdy dlouho nebavilo

milhaus
21. máj 2007

podla mna je bezpečnejšia ta sietkova, dieťa sa nebuchne
aj ja rozmýšlam že si ju kúpim

mimma
21. máj 2007

To je pravda, že tá sieťovka je mäkká, ale neni sa tam poriadne kde chytiť. Za tie tyčky sa pekne vytiahne a drží, málokedy spadla tak, že by si ublížila, mali sme tam takú mäkkú deku a keďže nemá meter, obyčajne dopadla na ňu. Teraz už stojí a chodí v nej a naučila sa pekne si sadať. Teraz ju pouívam skôr na dvore a doma si chodí sama. Ešte chodí len po štyroch a okolo nábytku a to je už horšie, máme dlažbu, len v strede koberec a tak to človek občas neustriehne...Ale zatiaľ- klop, klop, žiadny úraz sme nezaznamenali. 🙂

sisidl
21. máj 2007

Ja som spokojna.ohradka mi dost pomaha.malinka sa tam hra s hrazdickou a hrackami a ja som pokojne mohla hodinu zehlit,dokonca som ju tam mala ona sa na mna pozerala a ja som umyvala dlazku a rozpravala som sa snou,je v ohradke spokojna.Samozrejme ze ju tam nedavam na celi den,ale niekolko krat za den ju vyuzijem urcite.Tak isto pri prvych-dvojickach,oni sa tam zahrali este dlhsie tym ze boli dvaja.Ja odporucam. 🙂

junior
21. máj 2007

ahoj,

tak ohradku som tiez zacala pouzivat az ked mal maly asi 3 mesiace, lebo dovtedy len lezal, ale aby si neublizil a nespadol, davala som ho do ohradky. Mame sietovanu. je to super vec, lebo babo si tam zvykne, pohra sa tam a ty zatial mozes nieco urobit a nemusis sa bat, ze spadne. Maly sa tam pohral do 8 mesiacov dost dlho, teraz to uz berie ako vezenie 😠 . Oplati sa to a vyuzivat to budem aj ked uz bude vediet chodit, lebo clovek potrebuje odskocit do inej izby a vtedy mam istotu, ze je v bezpeci.

evickaleh
21. máj 2007

ahojte no my mame ohradku asi tak mesiac, takze od vtedy ju aj pouzivame a kupili sme ju hlavne koly tomu, ze mame poschodovy dom a izbicku mame hore, takze ked sme v kuchyni, ale na prizemi tak potrebujeme niec bezpecne kam maleho ulozit a kedze v kociku velmi nechce byt vo vnutry tak taketo riesenie. Mame sietovu a maly si tam pomalicky zvykol. Uz sa tam aj zahra a poprevaluje sa a viem ze sa tam neudrie a hlavne viem, ze nikam nespadne lebo je v bezpeci. Takze kludne mozes zacat pouzivat teraz mala si tam pomalicky zvykne.

lujzina
21. máj 2007

ahojte, myslim si, ze taka ohradka je velmi dobra vec, sama som taku v detstve mala...urcite ju my mamicky ocenime hlavne ak budeme musiet aspon na chvilu upriet pozornost na nieco ine ako na nasu ratolest. 🙂 🙂

mimi109
21. máj 2007

ahoj my mame sietovu ohradku malu som dala do nej prvy raz ked mala 3 ci 4 mesiace a je tam rada vydrzi sa tam dlho hrat a viem ze je tam v bezpeci nemoze odtial vypadnut 😉

katrin
22. máj 2007

my používame ohrádku už cca mesiac. Nakoľko si neviem predstaviť, ako by som napríklad išla na WC-ko, keby som tých mojich dvoch tigrov nechala na posteli 😲 Máme drevenú o rozmeroch 120x120 cm, aj keby sme potrebovali trocha väčšiu, ale nejak sa nám nedarilo zohnať takú za slušné peniaze. Inak, máme ušité hniezdo okolo celej ohrádky, aby sa malí náhodou nezprečili, alebo nebuchli.

Plastová je podľa mňa vhodná pre jedno dieťa, lebo plastové s väčšími rozmermi veľmi v ponuke nie sú, a keď náhodou aj, tak za nehorázne prachy 😝

zgurkaa
autor
22. máj 2007

Ahojte babulky. Dakujem vam velmi pekne za odpovede. 🙂 Je mi ale trocha zahadou, ako sa v takej malej ohradke(100x70cm) dietatko prevali a celkovo hybe. 😨

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zgurkaa
autor
22. máj 2007

ziza diky, este som sa nerozhodla, ale urcite sa ozvem. Ale nejake info na rozhodovanie mi mozno pomoze. Posli foto a pod. 😵

sisidl
22. máj 2007

Ahoj Zgurkaa.moje dvojicky ked boli malinky tak sa tam v pohode uhrali obaja.Teraz je tam malinka sama a uplne v pohode sedi o chvilu je na brusku a o chvilu na chrbatiku.Je tam rada.A ked este nesedela tak som ju podlozila velkym vankusom a mala nad sebou hrazdicku z hrackami a bola spokojna. 🙂

vilki
22. máj 2007

my mame tiez sietovu ohradku, ale Samkovi sa v nej vobec nepaci 😒, pouzivam ju skor len nato ked si chcem odbehnut a viem ze tak je v bezpeci, ze odtial nevypadne, ale vacsinou tam place...radsej sedi vo vysokej stolicke... 😉

ivankaalenka
23. máj 2007

Moja ohradku neznasa, place v nej. Uz od malicka. A v odbornej literature ohradku neodporucaju, tak isto ako choditko, a ked tak, tak na 10 minut. Ale ked niekam ides/wc/, tak sa to hodi.

mimma
23. máj 2007

Prečo ohrádku v odb. literatúre neodporúčajú? Chodítko- to áno, to má svoje opodstatnenie, aby dieťa nešpičkovalo, aby proste nezískalo zlé chodiace návyky.Ale ohrádka?!

titkovamiriam
23. máj 2007

ja mam knihu kde ohradku sice nedoporucuju ,ale spravit dietatu kutik.Pri najstarsom som ju mala a pri dalsich nie , ale ti mali choditka a marek aj polohovatelne lehatko.

elliana
23. máj 2007

No, ani u nas sa ohradka neosvecila, Zoju sme do 5 mes. davali do tzv. vagonika, to bolo urobene zo stareho kocika a odkedy zacala lozit, v ohradke nevydrzala ani sekundu, jacala, ked som sa na nu len pozrela, tak ohradka skoncila v pivnici

newyorkgirl
23. máj 2007

prispejem aj ja svojou troskou, my mame cestovnu postielku, tu sme od narodenia pouzivali miesto normalnej postielky, lebo ma tu vrchnu cast, kde mala spinkala, ale kupili sme klasicku drevenu postielku a tuto presunuli do kuchyne, kde sme tu vrchnu cast odnali a mame sietkovanu ohradku a mala je na to prakticky od narodenia zvyknuta, mame aj prebalovaci pult k tomu s drziakom na potreby aj kolotoc, takze spokojnost velka, mala cez sietku vidi, kde som a co robim a super sa zahra, ale pocula som, ze starsie deti a take co lozia tam placu, citala som, ze si mozu mysliet, ze rodicia ich obmedzuju v pohyblivosti akoby za trest ich zavru do ohradky tak oni placu, ale inak odporucam super vecicka 😀

husenka
21. jún 2007

Hm, asi si ju kupim, len som nevedela, či ked mame preč 4mes.nie sme na nu ešte malý, ale ako vidim, tak sme akurát::: 😀 Dakujem babenky...dobra tema

susanh
21. jún 2007

Husenka, ja si tiez myslim, ze teraz je ten spravny cas, ak ju chces kupit. Budes spokojna, ked sa zacne babo prevalovat, ze ti nema kam spadnut, a zaroven bude pri tebe, ak si das ohradku tam, kde budes ty. Neskor, ked sa zacne babo viac krutit a lozit, by som ho uz do ohradky nedala, aby som ho neobmedzovala.

mirka414
22. jún 2007

ahoj mna manzel prekvapil a kupil kraaasnu sietkovu od QUELLE.mainka je tam spokojna a ja tiez!neskor bude ako skladka na hracky.je lahka,prenostna-skratka super.

michalag
22. jún 2007

ahoj zgurkaa, my pouzivame ohradku od 4-5 mesiacov, sice je dost velka (130x130cm), ale my sme si ju robili na mieru tak ako nam vyhovuje.Moze sa tam vybehat a mam istotu, ze niekde nebuchne.
Nam to vyhovuje aj teraz, lebo hoci vie uz lepsie chodit, tak vzdy sa najde nejaky murik, zarubna.....kde sa udrie, takze vzdy ked si idem odskocit, poupratovat,navarit tak ho tam dam a pekne sa hra a vidi ma takze......
Ja to odporucam.

evaka
25. júl 2007

Používate niekto cestovnú postieľku ako ohrádku? Mne sú tie sieťované plastové ohrádky táááák nesympatické, dieťa v nich nemá veľa priestovru, najradšej by som drevenú, (ale sa obávam, že tam malá nebude chcieť byť - drevenú postieľku neznáša, vôbec v nej nechce byť). Je cestovná postieľka ako ohrádka pre dieťa bezpečná?