Dospelácka kolobežka - neviem ako to používať 😃

blunka
20. jún 2019

Mám 37 rokov, 174 cm, 80 kg. Bicyklujem a korčuľujem už roky rokúce.
Kúpila som teraz kolobežku, dnes ju kurier doniesol:
https://kolobezky.heureka.sk/spartan-jumbo-cerv...

Plánovala som že ak bude OK, tak dokúpim ešte jednu (ja+muž).
Len na rekreačne sem tam odvezenie, za dcérou na odražadle. Okruh okolo jazera po asfalte.
Kolobežka je aj pre dospelych do 100 kg a v recenziách bežne píšu k nej aj dospelí muži, že na nej jazdia do prace !!!!!!! Aj som technický typ - isto neni zle zložená 😉
Je to "produkt roku 2018", nevyzerá úplny šmejd.

Som myslela že vybalím a pohoda pofrčím. No HAHAHA.
A už som 3 hodiny vyvalená z toho, že to neviem používať 😃 😃 😃.
Máme spojenú kuchyňu s obyvačkou - takže dĺžka na skúšanie cca 11 metrov + zatačka do chodby. Ani po byte to nejde, som na tom ako dieťa 1x na bicykli.

Labilné, neviem udržať rovnováhu, kymáca sa to, aj riadidlá (skúšala som prestaviť výšku nepomohlo), pripadám si ako keby sa medveď viezol na detskom bicykli. Na spadnutie.
Ako mám dosť kíl, ale keď na tom jazdia chlapi do práce (viacerí) a že SUPER. Jeden písal, že má 95 kg a kolobežka je super. Že ženy jazdia na MHD, poštu, do obchodu s ruksakom.
Som prečítala na heureke (SK aj CZ aj 80 recenzií). Si myslím aký super vynález 😃 😃 😃.
Je to na zabitie po rovnej podlahe doma, vonku jeden kameň / hrboľ a kolobežka stojí a som zabita.

Neviete kde je chyba ???? 🙈
Ak ste niekto jazdil na podobnej (tvrdé kolieska), to ste vedeli hneď, či sa to treba učiť ???
Lebo nemám pocit, že by sa to jazdením moc mohlo zlepšiť.
Neviete ako vysoko majú byť správne riaditka - podľa čoho sa to určuje ?
Alebo či na tom nejak zle stojím ??? Len neviem čo sa dá na tom robiť zle ?
Alebo inú kolobežku kúpiť ? Zas som chcela aby sa to dalo zložiť do auta (2 kolobežky + kočik + odražadlo).

Už sa mi podarilo aj oškreť papierovú zárubňu 😞 za tú chvíľu.
Teraz ju idem zbaliť a schovať, keď príde muž z práce aby nevidel akú blbosť som si kúpila 👏 😃 😃 😃. A zajtra asi šup na kočík a na poštu s ňou vrátiť ju 😃.
Aj by som kupila inu ale už mam STRACH 😃.
Hlavne že som zadrbala 1,5 dňa čítaním recenzií a vyberaním správneho druhu kolobežky.

Babo raď. Díky.

essenceee
28. júl 2020

ked sa na kolobežke naučia male deti, nauščiš sa aj ty 🙂

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
incusa
8. júl 2021

a kde na tých kolobežkách jazdíte? iba na hrádzi, či?

ivikdurdik
15. júl 2021

@incusa ja jazdím v Hlohovci a v Piešťanch na hrádzi, ale dá sa aj na chodníku

incusa
21. júl 2021

@ivikdurdik díky za info, musím to aj ja vyskúšať :D snáď sa nerozlámem 🙈😀

klara_ku
23. júl 2021

baby keď som sa to ja naučila, určite to dáte aj vy 😀

ivikdurdik
27. júl 2021

@incusa nebojte, nerozlámate sa, je to v pohode 🙂 a tú rýchlosť si sama regulujete 😉

hana_halenarova
7. sep 2021

no baby poviem vám, že aj mne to zo začiatku nešlo ... pripadala som si veľmi nemotorne. Ale to chce len čas a tréning

incusa
14. sep 2021

a mohli by ste mi niektorá poradiť, aká je vhodná kolobežka na príležitostné športové vyžitie?

ivikdurdik
24. sep 2021
maggieee
30. sep 2021

ja si radšej kúpim bicykel , som stará škola

frederika887
22. jún 2022

jeeej, aspoňže nie som sama, ktorej to tiež hneď nešlo..ale chce to len cvik a každý sa do toho dostane..

vevericka554
18. okt 2022

Ja som sa tiež musela učiť jazdiť na kolobežke, ale keď budete trénovať, rýchlo sa do toho dostanete, mne to ide len tak, že sa s ľavou nohou odrážam, nad druhú stranu strácam stabilitu.