Elektronické stavebnice pre 8 ročného chlapca

hipuska
19. jan 2017

Máte niekto skúsenosť s elektronickymi stavebnicami, napr. Voltik alebo títo

http://www.rozumnehracky.sk/index.php/hracky-pr...

Chcem to pre 8 ročného chlapca

hettinka
19. jan 2017

mame voltíka II, je to dosť dobré pre chlapcov, ktorí radi zapájajú kábliky, všeličo sa dalo postaviť a aj ho to bavilo ... len potom syn prešiel na LEGO Mindstorms, to je robot, ktorý sa da programovať, takže to ho baví viac

vraj je dobrá aj stavebnica BOFFIN, ale osobne nemáme overené

andruska80
19. jan 2017

my máme ten boffin, ked to dostal, hral sa s tým veľa, ale aj teraz to sem tam vytiahne...

hipuska
autor
19. jan 2017

@andruska80 a nepredávate?

hipuska
autor
19. jan 2017

@hettinka
Ale to je už pre väčšie deti, či? Syn by ešte asi programovanie nezvládol

hipuska
autor
19. jan 2017

@hettinka som to pozerala a to je strašné drahé

hettinka
19. jan 2017

@hipuska syn začal v 8,5 roku ale chodí na krúžok v škole. A hra sa s tým aj 15-ročná dcéra.

hipuska
autor
19. jan 2017

@hettinka tak to ma prekvapilo, každopádne ďakujem za tip, možno ako spoločný darček bude...

znama
19. jan 2017

mame Voltika aj Boffina, odporucam Boffin - ovela lahsia manipulacia a kreativita

hipuska
autor
19. jan 2017

@znama a akého boffin? Som rozmýšľala nad tou 500

znama
19. jan 2017

@hipuska ja mam sice 750, ale 500vka urcite staci

hipuska
autor
19. jan 2017

@znama oki ďakujem

andruska80
19. jan 2017

@hipuska zatiaľ predať neplánujem, ešte sa s tým sem tam zahrá.... a my máme len tú 300 a v pohode, tiež sme chceli najskôr tú 500, ale som nevedela, či ho to bude baviť, tak sme zobrali len tú 300 a stačí...

deny3
19. jan 2017

@hipuska stavebnicu, čo si dala link sme kúpili synovi ešte pred rokom, to mal 6, veľmi ho to nechytilo, skladal si akurát rôzne sirény, ale určite sa časom ešte využije. Podľa mňa super skladačka pre chlapca.

deny3
19. jan 2017

@hettinka wau, to je iný level to lego 🙂 toto nesmie môj legomaniak objaviť 😀

hipuska
autor
20. jan 2017

@deny3 že, to som aj ja pozerala, ale ta cena

lizardd
20. jan 2017

Ja odporúčam jednoznačne stavebnicu Boffin. Máme doma 750 aj auto boffin. Obidve mali veľký úspech.

hettinka
20. jan 2017

@hipuska
@deny3
Áno je to veľmi drahé. My sme sa synovi na to poskladali na Vianoce so starými rodičmi a potom treba aj nejaký krúžok. Alebo ak je niekto z rodiny zdatný v počítačoch, aby to aj splnilo účel.

poklembovi
20. jan 2017

My máme boffin 300, ale už by chcel väčšiu verziu. Niektoré veci pospájané podľa svojej hlavy a funguje to. Veľmi dobrá stavebnica 🙂

deny3
20. jan 2017

@hettinka áno, je to drahé, aj muž najprv, že či mi šiši, ale môj argument bol, že radšej toto, ako playstation, ktoré je ešte drahšie, tu sa niečo naučí. Uznal mi to a ked pozrel na nete, tiež sa mu páči. Ale ešte máme čas, je len prvák, o dva tri roky bude možno lacnejšie a ktovie, čo ešte nevymyslia. Inak malý chodí na lego krúžok, učiteľ im tam hovoril, že budú robiť niečo aj na diaľkové ovládanie, toto ho zatiaľ baví.
Mne tieto hračky, či už lego alebo tie elektrické stavebnice, prídu ako super vec pre deti.