Flauta / flétna. Hrá vaše dieťatko na flautu?

jamik
6. nov 2008

Hra vase dietatko na flautu?
Je to aj pre 6 rocne dieta? Ja mam hudobne vzdelanie - klavir a myslim, ze by som sa to dokazala naucit a potom aj syna.
Nasla som 12 cm a 32 cm flautu. Ktoru treba kupit ako prvu?
Dakujem

pd900bo
6. nov 2008

moj syn hra na flautu od 6 rokov mali to v skole od prvej triedy. Ja hram tiez 1rok, cize urcite to zvladnes , ale synovi to ide lepsie 😔 Urcite kup tu 32cm to je klasicka. Na tej mensej je iny prstoklad, tak isto existuje aj vacsia a na tej je tiez iny prstoklad vysvetlovala mi to ucitelka co sa mi venovala.

miroslava72
7. nov 2008

Ahojte..
Jamik,urcite je.Moj syn zacal hrat na zobcovu flautu ked mal 4 roky a postupne sa naucil hrat i dalsie najstroje.
Doporucujem a zvlast,ked aj ty mas hudobne vzdelanie,vies lepsie rozpoznat,ci ma v sebe talent alebo nie.

miroslava72
7. nov 2008

A este sa aj nauci spravne dychat,pomaha to pri dychacich ochoreniach...dychacie cesty,astma..

pavuska
7. nov 2008

Můj syn hraje na flétnu teď od září ve školce. Je mu 5 let. Koupili jsme klasickou 32cm flétnu. Pokud ho to bude bavit určitě ho přihlásím na hraní i příští rok. 😀

majatob
10. jan 2009

ahoj, fletnicku urcite doporucuju, ja jsem fletnistka a myslim si, ze mi to bylo jen ku prospechu, ze jsem chodila uz odmala 🙂 zacala bych s ditetem kolem 4 let, do ZUS berou vetsinou od 5...
jak psala miroslava72 je to dobre na dech, rozviji pamet, koordinaci pohybu...a od fletnicky uz je jen kousek k jinym dechovym nastrojum 🙂

bambusko
10. jan 2009

majatob, porad prosim. dcera chce na 6. narodeniny flautu, od septembra by mohla chodit do zus. ale ja tomu vobec nerozumiem, hrala som kedysi na akordeon. ktoru mam kupit??? 😕 a preco maju rozny prstoklad?

http://www.shop.muzikus.sk/index.php?main_page=...

lubkaj
16. jan 2009

Moja dcerka chodi na flautu od druhej triedy v MS. To mala 4 roky. Bavi ju to, chodi aj teraz, ked je predskolacka. Ale ze by bola nejaky virtuoz, to sa povedat neda. Skor je to dobre na to, ze sa naucila poznat noty a spravne do flauty fukat.

rohacka
16. jan 2009

Na stranke www.detskestranky.cz je uverejnena zdarma skola hry na flautu pre male deti, aj pre predskolakov, je to v casti Cinnosti a aktivity, ja som si uz vytlacila par lekcii, ze zacneme.

bambusko
16. jan 2009

rohacka, dakujeeeeeeem za link 😅 flautu uz mame vybratu, manzel ju mal dnes kupit, narodky su za 10 dni, tak sa tesim, az zacneme piskat

majatob
4. máj 2009

ahojte, uplne jsem na tuhle diskuzi zapomnela az ted jsem ji zase objevila...cimz se moc omlouvam bambusce, ze jsem nereagovala na jeji dotaz 😅
jak to male jde? bavi ji fletnicka? 🙂
nas prdola uz ji objevil v zime a furt ted piska (zatim opravdu jen piska) a hrozne ho to bavi (protoze dela ramus) 😀 😀 😀

majkoslav
6. mar 2010

pocujte chcel bi som sa spitat neviete niaku stranku alebo nieco co bi mi pomohlo hrat napistalku 😀 😎

bertica.h
4. jún 2010

Naša Viktroka má 4,5roka.chodí do hudobnej školy Yamaha a tam hraje o.i aj na flétnu.baví ju to,ale xylofon asi viac.
Veľmi rada fúka na píštalku aj mladšia Anetk1rok).
ALe treba ísť veľmi pomaly na to.maju hrozne maličké prstíky na to,aby mohli striedať nastriedat dierky a meniť prsty.

malovani
5. jún 2010

Taky jsme koupili Evi flétničku, plastovou, sopránovou Yamahu. Bude pokračovat v hudební škole Yamaha, chodí tam od půl roku, tak jen se posune na flétničku, ale až od čtyř let, do té doby bude pokračovat v Prvních krůčkách. V ZUŠkách berou až od pěti let.

bertica.h
7. jún 2010

malovani,my chodíme taky🙂do Rytmických krůčků 😉

martina46
7. jún 2010

prosim vas, ako zvladaju vase male deti dokladne zakryt tie dierky tak tenkymi prstekmi? to ja mam vcelku s tym problem, tiez toti z uvazujeme dat malu, ked povyrastie, na zobcovku, no nad tymto spekulujem...

zitaje
7. jún 2010

Mata, ja som chodila na flautu ked som bola prvacka a chodila tam so mnou aj moja velmi drobna spoluziacka, a mala problem dociahnut na dierky. 😀 Aj v 6 rokoch. 😉

malovani
8. jún 2010

Evi má teda hooooooooooodně dlouhé prstíky, ale dírky samozřejmě nezakryje dokonale, ale to ničemu nevadí, však ona se to naučí...

bertica.h
8. jún 2010

aj naša Vikrka má malé prstíky,je hrozne drobunká.má 4,5roka,102cm a 13kg 😅
takže ked zakryje jednu dírku,odokryje se jiná..ale to neva 😉

zade
12. nov 2010

Rytmicke krociky v HSY su super, urcite odporucam. 🙂

barca1205
17. jan 2016
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Moj syn začal ako 4-ročný a nebol problém, že by bol moc malý. Ja si myslím, že len stačí vybrať správnu flautu a učiteľa 🙂

natallkaa
20. jan 2016
Používateľ natallkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od natallkaa.

My sme teraz začali, tak ešte neviem posúdiť, či to zvládneme ale zatiaľ to ide. Malý má 5 rokov. Flautičku sme kúpili túto http://kytary.sk/yamaha-yrs-24-b/HN089635/

kojanusa
20. jan 2016
Používateľ kojanusa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kojanusa.

Bratova dcerka hra na flautu 🙂

jarka800
20. jan 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

@kojanusa a uz dlho hra??