Hra do auta od Albi - Kúzelné čítanie

caterpilar
16. nov 2017

Prosím o rezenzie, ak máte niekto túto hru do auta. Chcem kúpiť 4,5 ročnému. Oplatí sa? Je tam dostatok hier a informácií za tú cenu? ĎAkujem

https://eshop.albi.sk/hra-do-auta/#obsah

zuzik307
17. nov 2017

@caterpilar hlavne k tomu potrebujes kuzelne pero, ak ho este nemas- cize cena bude vyssia, ale neskor mozes dokupovat dalsie knizky z Kuzelneho citania...su tam kvizy o dopravnych znackach, o cestnej premavke- da sa zvolit narocnost, pesnicky...

oravocka
17. nov 2017

My máme kúzelné čítanie zvieratá, ľudské telo a je to super. Ešte mu asi ježiško donesie aj toto. Len potrebujes to pero.

caterpilar
autor
17. nov 2017

@zuzik307 pero máme, a teda odporúčaš pre 4,5 ročného? Či škoda peňazí?

caterpilar
autor
17. nov 2017

@oravocka máme Slovensko aj angličtinu. Teraz ma konkrétne zaujíma táto hra.

lilienlukacs
17. nov 2017

My kupujeme tiež 4,5 ročnému krsniatku ktorý má už 5 týchto knih a keďže je neskutočne múdry istotne sa oplatí prvú dostal keď mal 3 roky strašne moc sa naučil🙂 nie su to jednoduché knižky sú tam kvízy podla náročnosti treba vedieť ako s knihou pracovať inak je to zbytočne dieťa bude len tukat ,vetu nenechá ani dokončiť a nič sa nenaučí. Záleží od toho akému dieťaťu sa kupuje 🙂

anezka13
17. nov 2017

@caterpilar ja urcite odporucam, my mame pre 3,5 rocneho uz nejaku chvilu a velmi ho bavi, značky sa naucil za chvilku a po vonku ked ideme tak skoro vsetky pozna, ktore nie tak sa pyta, su tam aj pesnicky a doprave ktore si spieva po dome 🙂 aj kvizy, otazky na znacky a rozne otazky z dopravy, v baleni su tri kruhove ako keby volanty obojstranne, v takom vrecusku, takze dobre sa to aj zbali na cestu do auta 🙂

caterpilar
autor
17. nov 2017

@anezka13 takže obidve strany volantu sa dajú ovládať perom?TAkže na troch volantoch je vlastne 6 hracích plôch?

anezka13
17. nov 2017

@caterpilar ano, predna strana vyzera ako palubna doska s tachometrom, klaksonom, su tam ikonky na pesnicky, otazky a aj odpovede,kde si overis ci si spravne odpovedal, ikonky na pesnicky a zadna strana su 12 dopravnych značiek a k nim kvizy lahsi a tazsi. Druhy volant je taky podobny, tiez predna strana palubna doska a zadna strana 12 zase inych dopr.znaciek, treti volant neviem teraz najst lebo mladší ho niekam polozil :D

zuzik307
17. nov 2017

@caterpilar ano, odporucam 🙂 obe strany volantu sa ovladaju perom, vzadu su dva kvizy na dopravne znacky, vpredu kviz, kde sa pridavaju body na tachometri...

caterpilar
autor
17. nov 2017

@anezka13 ok, ďakujem. Zdá sa mi to lepší darček ako tie plastové haraburdy, čo sa nám doma kopia

anezka13
17. nov 2017

@caterpilar urcite ano ;) odporucam aj ostatne knizky, my od 2rokov postupne kupujeme, zacali sme s hravym učením, atlas sveta, tuto hru do auta a teraz k vianociam pribudne svet zvierat a ludske telo, toho bavi 🙂 fakt radsej taketo knizky ako nejake zase blbosti co nevydrzia 🙂

anketkarka
17. nov 2017

@caterpilar
@zuzik307
@oravocka
@lilienlukacs
@anezka13 je to super tema, mna by zaujimalo co vsetko je v kazdej knihe, ktoru mate.
My mame anglictinu. Je venovana akoby jednej rodine, ktora sa na prvej strane predstavi, je tam ich dom, tskze dieta sa nauci slovicka o vybaveni domu. Potom je tam zoo, cize zvieratka, ulica, cize vsetko na ulici, obchody, ovocie, zelenina, v triede, rocne obdobia. Su tam aj pesnicky a v troch stupnoch obtiaznosti kvizy na slovicka na danej strane.

anketkarka
17. nov 2017

Inak moja dvojrocna si to cita tiez, ale jej prepinam na slovencinu a v pohode sa s tym vyhra.

caterpilar
autor
17. nov 2017

@anezka13 prosím ťa a hravé učenie sa ti ako pozdáva? Keby si porovnala s touto hrou do auta? Čo je podľa teba lepšie pre vek 4,5 r?

anezka13
17. nov 2017

@caterpilar myslim ze pre 4,5rocneho skor tu hru do auta, predsa len ta hrave ucenie mi dojde pre mladsi vek, teda aspon náš malý ju dostal k 2 narodeninam a za chvilku ju vedel pouzivat, do pol roka cca sa naucil aj kvizy hrat a spravne odpovedat, nie uplne vsetky strany hned vedel a rozumel, ale velmi rychlo sa naucil, tak pre starsieho chlapca bude skor zaujimavejsia ta hra do auta, dopravne znacky a zaujimavosti o doprave atd. 🙂

anezka13
17. nov 2017

@anketkarka
@caterpilar u
Ked takto zhodnotim tak Hrave ucenie je odporucane 3+, ja myslim ze kludne pod 2 roku dietata, mozno bude zo zaciatku len skusat tukat s perom ale postupne sa zoznámi, ako funguje. Cela.knizka je o jednej rodine a sprevadza ju plysovy macik brumko, na zaciatku sa rodina predstavi, co sa deje v kuchyni, potom je tam abeceda a na kazde pismeno nejake slovo, dalej rocne obdobia, co sa kedy deje, kvitne..ďalej v ordinacii u doktora, rozne profesie, nakupovanie v obchode, pocitanie do 10, škôlka a karneval, na ulici doprava, dopravne prostriedky, skolka-ihrisko, u babky- hospodarstvo,zahrada,zvieratka na farme.

anezka13
17. nov 2017

@anketkarka
Mame este Atlas sveta, kazda strana je venovana zvlast kontinentu, prva dvojstrana je Svet s roznymi obrazkami typickymi pre rozne miesta,staty,kontinenty + jednoduchy kviz, dalej su dvojstrany Europa, Azia, Afrika, Sev.Amerika, Juz.Amerika, Australia a oceania, posledna je zvlast Slovensko. Vzdy je kazdy kontinent rozdeleny na staty s obrazkami s typickými prvkami, stavbami,zaujimavostami napr. Čína-cinsky mur,koala, Slovensko-ovecky,Rakusko-Sacher torta...+ 3 druhy kvizov- hľadanie statov, hladanie podla hlavnych miest, a podla zaujímavostí. Toť vše 🙂

anketkarka
17. nov 2017

@caterpilar podla toho co pise @anezka13 tak to hrave ucenie by uz bola asi naozaj pre 4,5r. nuda. Mne sa zda, ze je to velmi podobne tej nasej anglictine, len to je jednojazycne a nemame tam cisla a pismenka. Ale napr. farby ano. Paci sa mi aj ten atlas. Od akeho veku je asi vhodny? Do akej hlbky to ide pri krajinach? Len hlavne mesto a nejaku zaujimavost? Ci aj ine veci sa tam dieta dozvie?

anezka13
17. nov 2017

@anketkarka na tom atlase je pisane 6+ vek, ale nas ma 3,5 roka a bavi ho to, aj pozna niektore hl.mesta, vie na mape uz ukazat niektore staty, aj napr. vie jde je Eifelovka, Big Ben, oceany si pamata, tie najlahsie kvizy uz aj vie spravne zodpovedat, vzdy je tusim 5otazok v kvize, tak 3 vacsinou vie, ale hlavne ho to bavi pocuvat. Urcite aj viac sa dozvie, aj moria, oceány, co v krajine zije ake zvierata, alebo co sa vyrába, niekde napr.pohoria, napr.USA nie je na staty rozdelené ale je tam vela obrázkov s tymi zaujimavostami tam kde lezi konkretny stat, a Slovensko je na kraje rozdelene, hrady tam su vyznacene, pamatihodnosti, kupele, Tatry...
Za mňa teda tiez velmi pekne spracovana kniha 🙂

maminecka2
17. máj 2018

Ahojte, potrebovala by som pomoct. Deti nam pokazili pero od Albi kuzelne citanie. V Albi predajni by nam ho vynenili, len nemame blocik, bol to darcek. Nebol by niekto ochotny, kto ma takyto blocik z Albi predajne, odfotit/naskenovat mi ho? Dakujem velmi pekne.

leilac
2. jan 2019

Ahojte mamicky,potrebujem poradit. Mame dve knizky -Svet zvierat+pero a Hra do auta. Lenze pero mi nechce nacitat Hru do auta. Uz som subor stiahla viackrat a slovenska verzia mi neide,len ceska. Uz som pero aj aktualizovala a ani tak nenacita. mali ste uz podobny problem ?

oravocka
2. jan 2019

@leilac ahoj. Súbor stiahnuť z kuzelne čítanie.sk, potom knihu nacitat, hneď na prvej strane naľavo dole je ikona pre zapnutie, aby sa vedelo orientovať, v akej knihe je. Vtedy by to malo ísť😉

leilac
2. jan 2019

Dakujem,ale ja som uz stiahla,len slovenska verzia mi neide ku knizke Hra do auta... Ceska ide bez problemov...