Hračka, ktorá pomôže pri zaspávaní. Poznáte takú?

magda22
5. feb 2009

ahojte,
mate niekto skusenost s nejakou hrackou, ktora by pomahala vasmu dietatku zaspavat, alebo ktora by aspon sprijemnovala postielku? ale nemyslim kolotoc, na to sme uz asi velky, skor nieco s cim sa da maznat alebo co sa pripne na postielku hm?
dakujem za reakcie.
Magdus

musko
6. feb 2009

magdi, prečo, chceš pre malého uspávaciu hračku, keď má Teba? Kým dieťa zaspáva s rodičmi - teda s mamou - vo vačšine prípadov uspávaciu hračku nepotrebuje..... Náš syn ju nemal, kým nešiel do školky - aj teraz to strieda. A vačšinou si teda dieťa vyberie niečo z toho, čo už má, nové veci sa na uspávanie ujímajú ťažko......

zdenallicka
6. feb 2009

Musko: Proc by melo dite usinat s mamkou??? Ja zastavam toto: dat dite do postylky, pohladit, dat pusinku, precist KRATKOU pohadku (max 5 min) a nechat pootevrene dvere nebo minisvetylko.. a odejit... Zadne vysedavani u postylky nebo nedejboze uspavani v naruci.... Hracka je dle meho v poradku....

magda: Existuji hracky s tlukotem srdce - to deti uspava bezpecne... 😉

http://www.krejsa.cz/

http://www.krejsa.cz/imagesV/31527.jpg

najed na sekci internetovy obchod na teto strance a najdi si hracky s tlukotem srdce.. Stoji asi 840,-... 😉
A nenech se od hracky odradit... 🙂

denisab32
6. feb 2009

zdenka tá teória sa aj mne páči, ale bohužiaľ je len málo detičiek ktoré tú teóriu "strávia"...

U nás hračky nefungovali ☹ .....
Keď sa na to pozriem späť, tak to obdobie, keď sme zaspávali spolu rýchlo prešlo a až mi to už bude ľúto, že sa to nezopakuje.....ja proste zbožňujem vôňu svojich detí a absolútne mi nevadí, ak ich mám uspať, teším sa na to, pretože sa stihneme trošku aj porozprávať, čo cez deň zažili, namiesto rozprávky 😉

zdenallicka
6. feb 2009

Ty uz mas velke deti, u magdy je to miminko.... 😉 Moje svagrova uspava dceru i dve apul hodiny, pac si ji tak navykla a Natalka holt bez maminky neusne.. A to neni dobre...

musko
6. feb 2009

lebo si myslím, že dieťa má na to proste nárok. Sme im tí najbližší, 9 mes ich nosíme, oni počujú tlkot nášho strdca, sú s nami prepojené a zrazu chceme, aby si poradili sami..... My uspávame stále a nevadí mi to. Tie roky rýchlo utečú a nám bude smutno..... Toť ale moj názor.

zdenallicka
6. feb 2009

Jako uspavat dite hodinu mi prijde dost... Deset minut je dle meho tak akorat... Dite vi, ze jsi s nim, ale pak prste odejdes.. Kdyz ho na to navyknes od miminka, neni co resit... Prici se mi uspavani deti hodinu dve anebo spani s rodici v jedne posteli... Mozna zmenim nazor, ale u vetsiny veci (kdy jsem rekla, nebo nekdo mi rekl, ze zmenim nazor) se tak nestalo... Obavam se, ze ani v tomhletom se nestane nic zavratneho.... 😅 😀

zdenallicka
6. feb 2009

A propo - dite ma narok na spoustu veci.. Ale museli bychom se (vsichni - obecne) zblaznit, kdyby nase deti mely dostat vse, na co maji narok.. Maji narok na cisty vzduch, na vitaminy rpirodne ziskane (z tzv. "bio" ovoce a zeleniny), na sladkovodni ryby nevyhnane granulemi (ale kvuli tomu nepujdu k potoku lovit pstruhy), maji narok na klidnou a odpocatou maminku (ale to nebudu, kdyz budu sedet dve hodiny u postylky a cist pohadku a hladit dite po vlasech a ono stejne neusne, pac ho nenecham v klidu spat)... atd....

beruska2x
6. feb 2009

nas malej ma takovy jemuoucky plysovy "kapesnik" s hlavickou medvidka 😉 primo se tomu rika usinacek, vecer ho nakrmim, doostane pusu, dudaka a "medu" si chytne a pritiskne na oblicejik a spinka sam do 10 minut 😀

jinak mam stejny nazor jako zdenal.... pak jsou z deti akorat nesamostatny mamanci, a ty nemuzes ani s manzou na vecu protoze hysterci.....

do postele na mazleni si maleho vezmu rano nez se oblekame a je v poho 😎

zdenallicka
6. feb 2009

beru: Diky.... 🙂

Konecne spriznena duse... Uz si tu pripadam jak jelito, kdyz nechci uspavat sve dite (nejen v tehle diskuzi)... 😅

schnek
6. feb 2009

máme pejska Fehn, co hraje melodii, ale měli jsme ho od mimina. Ondra ho moc nechtěl a až někdy v roce a čtvrt s ním začal spinkat a vyloženě ho vyžaduje 😉

zdenallicka, nic proti názoru, uvidíš sama 😉 I my spíme společně a je to fajn. Až se ti dítko bude celou noc v postýlce budit a s tebou prospí celou noc, budou představy ty tam. A souhlasím s musko, je to jen na chvíli a nevidím důvod, proč dítě trápit odloučením, když chce být s námi 😉

beruska2x
6. feb 2009

proc by melo??? nas male spi celou noc, vzbudi se akorat 1x jeste na jidlo a to zase hned usne, jde jen o to na co zvyklej .... kdyz se mu dost venujes pres den a nic mu nechybi tak spi v pohode, je to nesmysl...

zdenallicka
6. feb 2009

schnek: Myslim, ze dite navyknes, cemu ty budes chtit ho navyknout.. Nekdo si navykne decko v postylce, nekdo v posteli... S nami dite v posteli spat nebude ani nahodou - zalehli bychom ho, udusili, neco mu zlomili.... NEEXISTUJE!!!

Neni dite, ktere by si v tom sve tydnu zivota umelo rict - tak a ted chci spat s nasima v posteli... To je prace rodicu...

zdenallicka
6. feb 2009

Beruska, souhlas... 😉

zdenallicka
6. feb 2009

Ja si taktez myslim, ue kdyz se venujes diteti po cely den, tak mas pravo na to normalne se vyspat.. Ja si decko do postele nenatahnu... Na mazleni rano, nez pujdeme k snidani, klidne.. Ale to neni totez jako usinani a kazeni spaci pohody rodicu...

denisab32
6. feb 2009

Zdenka aj moje deti boli maličké 😉 a mám ich dve, takže u mňa je aj prax nie len teória 😉 , vieš deti sú občas aj choré a práve toto je to obdobie, keď všetky predsavzatia idú bokom a zabehnutý rituál sa stratí...

Beruška moje detičky sú veľmi samostatné a šikovnučké 😉 Danieka je v škôlke prvá oblečená/vyzlečená, Lukáško urobí raňajky pre seba i sestričku....a je toho kopec.....napr. nie je agresívny ako niekt. jeho spolužiaci, ktorým chýba materinská láska a odmala "boli priveľmi vedení k samostatnosti"

Lukáško zaspával so mnou pokiaľ sa nenarodila Danielka, teraz sa sám večer umyje, prezlečie, ľahne a spinká...

Treba si len uvedomiť, že každé dieťatko je iné! a to čo platí na jedno nemusí platiť aj na druhé....

zdenallicka
6. feb 2009

Tahle diskuze je ale o hrackach na spani - pokud nekdo chce, at ji diteti da.. Myslim, ze je od veci psat tady bludy, ze lepsi je usinani v naruci nebo dokonce v posteli rodicu (nebylo to napsano doslovne, ale vyplyva to z toho...)..

Magdi - kup spaci hracku... 😉

zdenallicka
6. feb 2009

denis: Usinani neni o tom, jestli se pak tve dite umi samo prevlect anebo udelat snidani... Je to o tom, ze je zbytecne zavadet neco takoveho, jako je usinani v posteli rodicu nebo uspavani hodinu, dve, tri... Pokud si s detmi povidas pres den, nemusis si s nimi povidat v noci, kdyz maji spat... Noc je na spani, ne na povidani.. Je to dohaneni casu nestraveneho s detmi...

A navic - i ja mam narok (jako rodic) odpocinout si od ditete.. A na to mam taky noc... resp. cas, kdy spi...

zdenallicka
6. feb 2009

POckkej, denis a chces rict, ze kdyz je tve dite nemocne, ze se zmeni vase zavedene ritualy, zasady, duslednost? To je prece blbost... Pkud mas pevne stanovena pravidla a zassady, nemuze je tyden nemoci ditete nijak rozhodit...

alicenka
6. feb 2009

Nase dieta ma hracku na zaspavanie. U nas sa to zacalo tak, ze ked bola mala malicka, tak sa vzdy zobudila na to, ked jej vypadol cumlik. Tak jej ho muz zacal podkladat takym makkuckym plysovym saskom s hrkalkou. Ked mala tuhsie zaspala a vypadol jej cumlik, tak si ho len naspat potiahla a spinkala dalej. Tym padom nam prespala celu noc s jednym, maximalne dvoma prebudeniami na papanie. Teraz sa bez saska nepohneme ani na krok, lebo nase dieta s nim zaspava vsade. V kociku, v postielke, v aute... Ja suhlasim so zdenkou, u nas to funguje presne tak ako to opisala. Malej sa cez den venujem, vecer jej dam flasu s mliekom, precitam jej kratku rozpravku, pusa a dobru noc. A nemam pocit, ze by moje dieta bolo o nieco ukratene. Zaspava pokojne, budi sa blabotanim, je vesela a odpocinuta. Ja si neviem predstavit, ze by som musela pri malej sediet dve hodiny a cakat, kym zaspi. A teraz ma ukamenujte, ze som zla matka 😀

beruska2x
6. feb 2009

chces rict ze kdyz nespi malej s nama ze bude agresivni nebo ze mu nevenuju materskou lasku?? co je to za blbost??

je to jen o tom co si dite naucis, bud s nim na 105% pres den, hraj si s nim a vsechno ale rezim musi mit... presne jak pise zdenal... kup nejakou hracku, a usne v pohode, mam to taky vyzkousene, funguje to uz pul roku 😉 a nikdy se mi nestalo ze by treba malej brecel pred spanim nebo neco takovyho...

zdenallicka
6. feb 2009

Ali, ja te budu velebit, ne kamenovat.... 😀 😵

zdenallicka
6. feb 2009

beru, ali, asi vas miluju...... 😝 😝 😝

beruska2x
6. feb 2009

alic 😀 😀 😀 😀 takhle nejak to vzniklo i u nas a funguje to na 100%

denisab32
6. feb 2009

Zdenka nemala som v úmysle ťa vytočiť, nechajme to tak....To či sú to bludy, prídeš na to sama 😉 .... 😉

magduška k téme:
http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/hracky/...
http://www.babymarket.sk/new.php?file=8506110.jpg

titkovamiriam
6. feb 2009

ani jedno dieta so mnou nespavalo 🙂 ,vzdy vedelo ze jeho je postielka na jeho spanie od prveho dna co boli doma 🙂

a nemam deti ani agresivne ani zle prospievajuce,marek ma maleho plysoveho certika a s nim spava,plysakov si obcas vastrieda ale musia byt v postielke a ma rad pri zaspavani pustene detske pesnicky a aj to ked mu citam alebo spiavm ja 😀

zdenallicka
6. feb 2009

dei: Ja nejsme vytocena.. Vyjimecne... 😀 Jen me to rozhodilo malinko a jdu si tvrde za svym... 😝 Jak rikam - mozna zmenim nazor, ale jsem tak zasadova a me zasady jsou pevne, takze myslim, ze si dam i po porodu zapravdu a dite supnu do postylky, popreju mu dobrou noc a odejdu...

Pekny den, Denis... 😉

denisab32
6. feb 2009

Mirka je veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú správanie dieťatka....ale to je nadlho....

Platí určite: každé dieťatko je iné! a to čo platí na jedno nemusí platiť aj na druhé....

alicenka
6. feb 2009

Velebit ma nemusis, mne to pride uplne normalne, my sme si na takyto sposob zvykli a sme vsetci traja spokojni 😉 Tiez suhlasim s beruskou. Nevidim dovod, preco by malo nase dieta spat v noci s nami v posteli. Uz len preto, ze sa obracia a ma vo svojej postielke dost miesta a pohodlia a my samozrejme tiez. Takto sa vsetci vyspime. My sme si s muzom hned na zaciatku povedali, ze to takto skusime. Postilka je na spanie, cez den sa hrame, blaznime, chodime von...

beruska2x
6. feb 2009

hele me se jeste nestalo abych vecer nevidela zpravy nebo tak.. proste nemela volno....

a i pres den podle me spi ditko lip kdyz je naucene, ja dam malyho na valendu, medu a hladim ho tak 2 minnuty po prsickach a spi a nekdy usne uplne sam, o kocarku ani nemluvim....

denisab32
6. feb 2009

Zdenka aj ja som bola odhodlaná, naštudované možné i nemožné, ale prax je prax....Prajem ti, aby ti to vyšlo.
Aj ja ti prajem pekný deň 😵