Hračka, ktorá pomôže pri zaspávaní. Poznáte takú?

magda22
5. feb 2009

ahojte,
mate niekto skusenost s nejakou hrackou, ktora by pomahala vasmu dietatku zaspavat, alebo ktora by aspon sprijemnovala postielku? ale nemyslim kolotoc, na to sme uz asi velky, skor nieco s cim sa da maznat alebo co sa pripne na postielku hm?
dakujem za reakcie.
Magdus

kocicatko
6. feb 2009

zdenallicka, my hračku na uspávání nemáme - Vali usíná nosítku nebo v posteli (naší) při kojení a všem nám to maximálně vyhovuje 😉 . Vřele doporučuju - alespoň pro nás není nic krásnějšího - naopak se netěším na tu chvíli, kdy si Vali sám řekne o vlastní postel. A jinak fakt se mi nestalo, že bych uspávala 2 hodiny - nemyslíš, že když dítě nemůže 2 hodiny usnout, že pravděpodobně nevyžaduje uspávání, ale že to bude nejspíš tím, že se mu spát nechce 😀 ?

Tak krásný večer a následně i dobrou noc 😉

zdenallicka
6. feb 2009

kocicatko: Nemyslim... Kdyz nebyla v naruci a ja netancovala, rvala jak tur.. Kdyz jsem ji vzala do naruce, smudlala si ocicka a spat ocividne chtela, jen nevedela, jak na to...

estrellita
6. feb 2009

zdenall: teda ted jsem zmazena.......pises, ze dite uspavat v naruci ne a pak tvujposledni prispevek je o tom, ze vlastne nejake mimco se ve tve naruci uklidnilo a zaclo tim tak chtit spat ........... hmmmm 😉

zdenallicka
6. feb 2009

estre: byla to neter, kterou jsem hlidala, kdyz jei maminka mela silnou chripku a babicka prujem a zvracela... Tudiz jsem je nechtela zatezovat jeste placem jejich zpovykaneho decka a byla tak nucena ho uspavat dve hodiny v naruci pri Ivete Bartosove tancujic... O tohle jde... Ze kdybych mela sluzbu, nema ji kdo hlidat... a obe, nemocne zenske, by musely tancovat nebo poslouchat rev decka... Pristoupila jsem na jejich pravidla jen jednou a to jen proto, ze byly nemocne.. Kdyby nebyly doma, chovala bych se uplne jinak... Ale jedna noc v triletem zivote decka nic neudela... Takze tak.. Ja proste nebudu otrokem svych deti a uz me nebavite, slepice... 😀

lamia
6. feb 2009

Kocicátko já jsem taky hrozně ráda když mám miminko u sebe 🙂 Večer sice usíná v postýlce sama,ale ona to tak prostě chce,když je moc unavená tak vyplivne prso a šmudlá si očička a strká prstíky do pusiny,tak jí jen položím do pelíšku a přikryju a je tuhoň,ale po prvním nočním kojení už se hezky tulí u maminy 😀 Pro mě je to vlastně super kompromis,večer mám postel pro sebe (a tím i na tulčo s mužem 😉 ) a v noci si můžu užít svojí voňavou plyšovou holčičku 😉 Ale je fakt že je s tím usínáním zlatíčko,Anička taky pokud nemohla zabrat tak usínala u mě u prsu,Johanka to tak zas nemá ráda...prostě jsou každá úplně jiná 😀

animatua
6. feb 2009

zdenallicka: tak se vzij do pocitu tveho ditete... 9 mesicu zna jenom tvuj tep, dech, hlas a teplo... najednou ho soupnes samotne do postylky, aby spalo samo.. ono treba za 10-15 minut usne, ale vycerpanim z toho jak place... deti zkreslene vnimaji cas a neznaji neco jako nadeje, v tomto pripade nadeje ze bude zase s mamou, pro nej je ted a tady to jedine co zna.. takze samotne dite ma pocit naprosteho zoufalstvi, ikdyz se casem "nauci" spavat samo a je z neho "hodne" dite

ja bych svemu diteti nikdy neudelala nic tak primitivniho a bezcitneho

i zvirata se k sobe chovaji lip, mladata spi pritulena ke sve matce 😒

je zvracene myslet si ze my mame pravo na to mit deti (umele oplodneni apod), ale deti nemaji pravo na to byt s rodici

magda22
autor
6. feb 2009

mne sa tiez zda uplne bezcitne dat samunke spat to krehucke ustrachane dietatko, ja som uz v nemocnici sa s nim tlacila na tej uzkej posteli, aj ked sama som bola uplne znicena, ubolena, ale nic krajsie na svete neexistuje!!!
ved viete..
ja si myslim, ze kompromis je riesenie (ked chce niekto silou mocou vychovavat samostatneho jedinca, aspon do styroch mesiacov by malo babatko spavat s maminkou)

a bodka

ladunka
6. feb 2009

zdenallicko, cítím s Tebou, podle toho co píšeš, je Tvoje neteř "malý tyran" (kniha od slavné psycholožky Jiřiny Prekopové), se kterou to rodiče jaksi nezvládají. Chápu, žes z toho vyvodila takový závěr jaký jsi vyvodila. Ale je to legrace, jak hned v prvním příspěvku se řečnicky ptáš, proč by mělo dítě usínat s matkou, a hned si sama odpovídáš - tlukot matčina srdce děťátko uklidňuje a dělá mu dobře. A aby mohlo to srdce cítit, musí být matka nablízku. Podle mě to co vyžaduje Tvoje neteř, je daleko za hranicí blízkosti a zdravých vztahů a určitě není důsledkem toho, že by jí byli rodiče nablízku, když je potřebovala. Takhle se projevují děti, jejichž rodiče nezvládají/nedokáží/neumějí/nechtějí převzít svoji rodičovskou a tedy vedoucí úlohu ve vztahu, a dítě je týrá výmysly, které popisuješ (usínání při tanci a Ivetce Bartošové) v instinktivní snaze dobrat se hranice, za níž rodiče řeknou konečně dost, a teď tu zase velím já. Z dětí, které usínají spí v posteli rodičů, tohle běžně fakt nevyrůstá. Sorry za offtopic.

Ke hračce: moje dcerka nikdy žádnou extra nevyžadovala. Do postýlky jsem jí strkala ledacos, třeba měla takového velkého medvěda, na změkčení okolo šprušlí mantinel, nějakého toho plyšáka, ale bylo jí to vcelku jedno, když došlo na věc, chtěla mít vedle sebe hlavně mě, žádná hračka ji neutěšila. Teď, co je starší, si do postýlky tahá na co má zrovna náladu, lahvičku od Vincentky, kartáček na zuby, čelovku a především knížky, dneska jich tam má sedm, pěkně postevených podél postranic postýlky.

zdenallicka
7. feb 2009

POrad me nechapete... Ale uz nemam chut vam nic vysvetlovat...

Ladunka: Mozna mas pravdu - maly tyran...

animatua
7. feb 2009

zdenalicka myslim ze te chapu, nechces se nechat omezovat ditetem, ale to pak zadne nemej, protoze dite te bude omezovat neustale minimalne 15 let, uspavani je to nejmensi

pepies
7. feb 2009

denisab32, kde sa daju kupit tie bohovske potvorky???? 🙂

beruska2x
7. feb 2009

tak ja neviom, asi mam idealni dite ktere jak po jidle lehne hned spi bez revu a hojdani.... fakt nechapu co nektery lidi delaji za kina

pepi.. urco skoro v kazdem hrackarstvi nebo na netu, hracky Pompo maji hezke...

animatua
7. feb 2009

berusko no asi se naucilo byt "hodne"

tobe nezbyva nez gratulovat ze vidis kazdy den zpravy v telce, nevim ale jestli to tvoje dite taky oceni 😒

beruska2x
7. feb 2009

nejde o to naucilo, to ho nidkdo neucil, proste to tak mel, usnul u jidla tak jsem ho polozila a spal... 😵

trpezliva
7. feb 2009

my mame hracku Nunu na uspavanie..a ma ju strasne rada...vzdy si do nej zabori tvaricku a tak spinka.
neviem co by som robila, kebyze ju stratime... 😕
sestra mala tvz. sleep sheep, tiez je super...http://www.sleepsheepandfriends.com/sheep.html vydava zvuky, sumi..atd.

beruska2x
7. feb 2009

trp... jeee to je pekny, taky uvazuju ze koupim toho jeho muchlacka jeste jednoho, do zasoby a na vymenu kdyz ho peru 😉

tannawe
7. feb 2009

tedy trochu OT,ale my mame doma pitvaciho Erwina a holka ho nosi jako miminko, sem tam jdeme na "operaci" ,ale jinak ho uplne miluje, zle sny ze střev venku - nemá a spis myslim, ze jim to pomohlo uvedomit si, ze jsou stejni vevnitr jako Erwínek 😉 😉

ad uspavaci hracka - já jsem nejlepsi uspavaci hracka pro svoje deti a jsem za to rada 🙂 😵

vrana
7. feb 2009

teda milé maminy, když se oprostím od toho, že k tématu je tu už minimum příspěvků, tak pak mi to nedá nezareagovat na spaní dětí s rodiči...

Prosím vás, přestaňte z nás, co necháváme spát dítě ve vlastní postýlce, dělat zrůdy či něco podobného, co své děti dostatečně nemilují a podobně. Je to holý nesmysl. Pokud vám to vyhovuje, dělejte si to tak, nikdo vám to nebere, ale naše děti nejsou o nic míň milovány než ty vaše, jen prostě umí spát samy v postýlce a nic jim tam nechybí.

beruska2x
8. feb 2009

to je slepa zavist ze mame pohodove deti 😉

lamia
9. feb 2009

Ad beruska a vrana - není to závist, jen prostě jiná životní filosofie a přístup k dítěti,každá máme právo považovat za to nejlepší pro svoje dítě něco jiného.
Johanka mi spí přes den v postýlce klidně,večer v ní sama usíná,ale v noci si jí beru k sobě,prostě chci být s ní a věřím že i ona se mnou 🙂 Pokud by chtěla i usínat se mnou, tak jí to umožním. Když jde o takhle malé mimi,potřebuje hlavně máminu náruč-jistotu,aby bylo schopné být později samostatné a sebejisté a nevyžadovalo uspávání bizardními způsoby jak tu kdosi psal.Jinak ale pokud je třeba i naše starší dítko nemocné nebo jí bolí zoubky,má ošklivý sen - vezmeme jí k nám.
Co se hračky do postýlky týče,už jsem psala že si jí Anička časem našla sama,úplně jinou než jsme jí původně k tomuhle účelu pořídili my. A taky si bere na spinkání i další věci,hlavně na spaní odpo potřebuje leporela 😀
Btw berusko myslím jsi vcelku zbytečně invektivní 😉

frufrunka
12. feb 2009

Tak já se taky vrátím k tématu.. 🙂 Náš klučina si taky vybral sám - úplně obyčejného medvídka z Ikey, asi proto, že mají kluci stejné pyžámko! 😉 Tak jim to spolu ladí... A teď jsme ještě přidali krtka - maňáska. Před spaním s ním hrajeme divadýlko, v noci slouží jako polštářek a ráno mě malý budí tím, že po mě krtka hodí a řekne "bác" 🙂 Takže je to vlastně víceúčelová hračka... Původního spinkacího medvídka z CaA jsme už založili, nezaujal.

katy1979
12. feb 2009

my máme hrajucu korytnacku od chicca nehovorim že to funguje zarucene, ale boli chvile ked napr. plakal a pri tom sa ukludnil. ale nejaku speci hracku na zaspavanie nemáme. nechce nic. chce mamu.

avanka
13. feb 2009

My mame maznacika z Dm, taky stvorec s hlavou tucniacika 🙂 ked maly zaspava, prebera si ho v rucicke....
Ja sa pridam, tiez si myslim, ze ked babo zaspava, ma byt samo, my to tak robime od narodenia, dam do postielky, pohladkam, dam pusu, necham pootvorene dvere a idem prec....Lukasko zaspava sam 🙂
Stale mam v pamati 6 rocneho synovca, ako ho svagrina uspavala na rukach 2 hodiny a ako ho polozila do postielky, mohla zacat odznova 😅 ved to je trapenie deti
Nas maly dokonca sam na rukach zaspavat nevie, raz som to skusila a bez uspechu..
A je z neho stastne, usmiate dieta, nemame pocit, ze je o nieco ochudobneny....
cez den sa venujeme jemu a ked padne pol 8 vecer, venujeme sa s manzelom sami sebe..... 🙂

emmy5
20. okt 2013

@magda22 ahoj.moja skusenost je s uspavacikom je to morsky konik od znacky fisher price.my sme to malej kupili a s konikom nam spala az do troch rokoch.je tam prijemna melodia a brusko mu svieti.mame aj kolotoc od tej istej znacky ale toho sa vzdy bala .napriek tomu,ze sa tam da stisit hudba mne sa to vzdy zdalo byt hlucne.tohto konika vrele odporucam stal sice 25eur.ale dala by som za nho hoci aj 100eur. 🙂 a ak by si mala nahodou zaujem tak ho mam teraz na predaj pretoze sme uz toho vyrastli.mame este rocneho synceka ale on zasa zaspava pri melodii ktoru ma opatrovatelka.je to jeho take male radio,ktore pustim a uz aj spinka.deticky radi zaspavaju pri jemnej melodii.