Hračka, ktorá pomôže pri zaspávaní. Poznáte takú?

magda22
5. feb 2009

ahojte,
mate niekto skusenost s nejakou hrackou, ktora by pomahala vasmu dietatku zaspavat, alebo ktora by aspon sprijemnovala postielku? ale nemyslim kolotoc, na to sme uz asi velky, skor nieco s cim sa da maznat alebo co sa pripne na postielku hm?
dakujem za reakcie.
Magdus

zdenallicka
6. feb 2009

Ali: krasna... 😵

zdenallicka
6. feb 2009

Papa, jdu neco delat... Ja a moje zasady se s vami loucime.... 😝 😉

vrana
6. feb 2009

😀 😀

alicenka
6. feb 2009

Idem varit, kym mala haja 🙂 Prajem pekny den 🙂 pa maminy

magda22
autor
6. feb 2009

uff cakala som jeden dva prispevky no toto ako ste sa rozkecali 😉
kazdopadne dakujem vam za tipy, ale ja si nemozem pomoct, mne sa tie handry s hlavami medvedikov a zajacov hnusia, Simon od niekoho dostal nieco take z DM, ale vobec sa mu to nepacilo..
mozno totok som uz kukala
http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/hracky/...
nemate to niekto?
ale som vdacna za kazdu radu
Dakujem!!! 😵

beruska2x
6. feb 2009

vis v cem jsou ale ty "handry" dobre?? detem se dobre berou do rucicky, jsou mekke, neprasti se tim a kdyz si na nej lehnou porad to jde ale kdyz jim pak vadi velka hracka tak se vetsinou vzbudi...
chvilku trva nez si na jakoukoliv hracku zvyknou... taky myslim ze si ted zvykat v roce a ctvrt je docela pozde 😅
takove hracky se davaji detem odmalicka aby si prave zvykly a dobre se jim usinalo...

magda22
autor
6. feb 2009

😉
ja viem, ze je uz neskoro, ale co mam robit, fakt neviem... ☹

beruska2x
6. feb 2009

tak zkus nejakou oblibenou hracku, plysaka , auticko cokoliv uz je velky tak se s tim popere 😀

haluskacz
6. feb 2009

sorry, ze vam sem lezu, ale zda se mi, ze ten "navyk" na spani s rodici je blbost. Aspon u svych deti vubec zadny navyk nepozoruju. Jsou naopak velmi samostatne, jdou samy spat, kdyz potrebujou, nekdy o tom dokonce ani nevim, najednou koukam, ze uz je nektery zalezly v posteli a spi. Nekdy usiname s nekterym ditetem spolu, vetsinou s nejmladsim, ale ne vzdy.

A k hrackam - taky mam zkusenost, ze zadnou usinaci hracku nepotrebujou. Akorat kdyz jim rostly zuby, tak jsem jim davala neco na zuzlani i pred spanim, pac je to trochu uklidnilo.

beruska2x
6. feb 2009

haluz to vime 😉 lituju rodice co to pak musi deti odnaucovat... rika se ze co je do roka naucis ... 😔 😔 😔

martimarti
6. feb 2009

Já mám trošku jiný názor, myslím si, že usínací hračka - plyšáček, je bezvadná a i důležitá, aby se mimčo mohlo přitulit 😉 😉 Naše malá si asi ve 4 měsících vybrala psa, měla asi čtyři plyšáky v postýlce a vybrala si jednoho a s tím sama usíná, nedám na něj dopustit, kolikrát jsem jí přistihla, že se večer probrala a nevolala nás, ale ležela a hladila psovi uši a čumák 😀 😀 Sama bych nikdy neřekla, že to takto malé mimčo už bude dělat. Teď vždycky v noci, když se probere jí psa přistrčím, ona ho obejme kolem boku a spí dál. Díky za psa 😀 😀 Byl to nejlepší dárek k narození naší juniorky! 😉 😉

schnek
6. feb 2009

beruško, nemusí 😉 to dítě se časem "odstěhuje" samo 😉

sylvar
6. feb 2009

naše malá má plenku bavlněnou a neudělá bez ní krok 😎 pořád se s ní mazlí po obličejíčku a vždycky ji uklidní, stejně jako dudu 😝

beruska2x
6. feb 2009

jasny asi v 10-ti ze 😀 😀 😝

taky si myslim ze hracka je nejlepsi reseni, je to pak nej kamarad, my ho taky vozime vsude sebou a hooonem hledam nahradu kdyz se susi po vyprani 😉 asi koupim jeste jednoho stejnyho...

zdenallicka
6. feb 2009

schnek: Casem? za dva tri roky??? Neee, diky.... 😠

Usinaci hracky??? Anooooo, diky!!! 😀 😀 😀

schnek
6. feb 2009

já vám to nenutím, jen jsem tím chtěla, že si nepřipadám jako chudák, naopak mě to naplňuje a jednou na to budu vzpomínat. Vy si praktikujte, co uznáte za vhodné 😉

zdenallicka
6. feb 2009

schnek: Vzdyt jo, OK... 😀

zdenallicka
6. feb 2009

Me by to proste obtezovalo, kdybych se mela v noci jeste ohlizet na to, kde ma prcek ruku, nohu, jestli neni moc zakutany pod perinou atd... proste opruz..

zdenallicka
6. feb 2009

navic si nemyslim, ze spani s rodici v jednom luzku je moc zdrave - prave to prikryvani, polstare, spatna poloha atd...

luciar79
6. feb 2009

Ja som malému skúšala od narodenia dávať kadejaké hračky, aby si vybral svojho maznáčika. Asi až okolo 8 mes som mu tam dala maňušku /bábka na ruku/ dalmatína. najprv ho ťahal za uši než zaspal a teraz asi 2 týždne s ním všade chodí. Keď sa obudí tak ho hneď zoberie z postieľky a nosí ho po byte. Dobrá vec je aj klavír od Fisher Price. Pripína sa na bok postieľky. Malý donho búcha aj keď je vypnutý. A keď sa mi niekedy v noci s plačom obudí tak keď mu to zapnem, otočí sa a spí ďalej. Po čase sa klavír sám vypne.

haluskacz
6. feb 2009

hele a nezda se vam, ze je to trochu divny, davat diteti na mazleni nezivou vec jako nahrazku? Mne to teda divny prijde. Na hrani, na zuzlani, zkoumani, urcite. Ale na mazleni? Nevim nevim. Moje holky ted (asi tyden) prisly na to, ze budou spat spolu v jedny posteli. Maji kazda svoji, par plysaku taky maji (ale nehrajou si s nima, slouzi jen jako lapace prachu, takze je asi casem vyhodim, vzdycky si rikam, ze jeste ne, treba si s tim zacnou hrat - a houby) Takze je proste ani nenapadne vzit si do ty postele hracku, ale pritulej se k sobe navzajem. Kdyz pak rano nejstarsi budim do skolky, s tou mladsi to ani nehne, spi dal 😀 A prijde mi to jaksi normalnejsi, lidstejsi, tulit se k rodici / sourozenci

zdenallicka
6. feb 2009

halu: Neprijde nam to divne... Prijde mi divne, kdyz decko spi s rodici v jedne posteli... 😠

zdenallicka
6. feb 2009

navic ta hracka slouzi k uspavani.. Prijde mi tedy divne, kdyz rodic hojda decko v naruci nebo sedi u postylky nebo v te posteli s deckem lezi a ceka, az usne... To je divne.. Takze kdyz dam miminku nebo mensimu diteti do ruky hracku, ke ktere se prituli, je to pro me fajn... Jako opruz mi prijde vyse uvedene...

denisab32
6. feb 2009

haluskacz
- súhlasím s tebou

- ešte taká jedna spomienková:
Malú som dojčila rok a pol a hlavne prvý polrok a v období, keď jej rástli zúbky ma potrebovala a cuckaním sa ukľudňovala a bolo mi jednoduchšie nechať ju pri sebe v noci, ako každé 2 hodky prekladať do postieľky
Bohužiaľ alebo chvalabohu u nás nefungovali cumlíky, nič okrem mňa nezaberalo 😉
U syna som mala obdobie, že ho "naučím" zaspávať samého, ale nemala som to srdce ho 2 hodky nechať plakať 😒

novako
6. feb 2009

Zdenallicko: Moc Ti přeji, aby Tvé představy nekolidovaly s představami Tvého budoucího miminka!!! 😉

gtver
6. feb 2009

zdenalicko, je to diskuze, tedy výměna různých názorů, která by nás měla obohacovat. Každý má právo na svůj názor, tvůj respektuji. Ale prosím, abys ty na druhou stranu respektovala jiné , tedy neoznačovala odlišné názory obecně za bludy. Dále prosím nezevšeobecňuj, že všechny děti vychovávané určitým způsobem, budou rozmazlené a "mamánkovské".Neznáš všechny děti.
Možná máš ve svém okolí takové příklady, ale věř tomu, že existuje spousta dětí, které takové nejsou a případné rozmazlení mívá kořeny jinde. Díky 😉 😎

vrana
6. feb 2009

haluska, já tedy nevím co je špatného na tom, že se dítě přitulí k hračce....

A do kolika let je necháš spát spolu v posteli? Do 15? 😅

lamia
6. feb 2009

Podle mě si dítě vybere takovou hračku samo,naše Anička teď spí sama,tak má medvídka a králíka Boba,ale našla si je z té hromady hraček co jí nanosili příbuzní zcela sama...jinak taky nevidím na spaní s dítětem nic špatného,miminko spí se mnou a je úžo se přitulit 🙂 ani tu samostatnost bych neviděla jako problém a co se do roka naučí je blbost,naše Andulka kolem 3-4.měsíce neuměla zaboha usnout sama,potom se to najednou v půl roce naučila a potom zas z kolem 8.měsíců začala usínat jen u prsu....a takhle několikrát dokola.......

mysinka
6. feb 2009

Zdenallicko, jen dodávám k poznámce Novako, že přeji Tvému miminku, aby i když budou jeho představy s těmi Tvými kolidovat, vyslechneš a naplníš je 😔