Hračky nevyrobené v Číne. Kde ich zohnať?

hanka274
5. júl 2007

Ahojte, hladam detske obchody, kde predavaju oblecenia, hracky a ine, ktore sa vyrobili na Slovensku, v Cechach, pripadne Nemecku...

ziadna China, Bangladesh, Taiwan...

je mi zle z toho, ze chytim sice pekne saty do ruky v Tescu zn. Cherokee, ale kuknem a bum China...
viem, ze vacsina takych veci je vyrobena tam.
Preto budem rada ak niekto prida typy, kde take NEMAJU 😵 .

Myslim, ze mamicky, alebo dievcata co idu kupovat niekomu taketo veci sa potesia, a aj ja.
Zacnem tym co poznam ja:
-v BA oproti bocneho vchodu do Polusu z Vajnorskej, hned pri prechode na druhej strane na rohu je TEXTIL-vacsina je zo Slovenky, ak nie vsetko...
-v Draciku som videla par hraciek plastovych z Ciech 😵
-v Ruzinove na Herlianskej pri Tatra Banke ta prizemna stara budova kockata, tak v jej komplexe by mal byt tiez obdobny obchodik-este nepoznam, iba mi mamina vravela, ze tam take predavaju...
-v Palaci na Zlatych je oproti pokladni potravin Tesco obchod TAKKO, zda sa mi, ze su to Nemci, ale maju minimum hraciek...

vsetky tieto obchody nie su speci detske, maju aj pre dospelych veci.
ine ma nenapadaju, alebo neviem.
Tak prosim piste, budem rada.
Dakujem!!

titkovamiriam
5. júl 2007

tato tema uz niekde je,lebo som do nej uz pisala,Ja som z Ivanky pri dunaji a tu uz mame dva take obchody.V jednom predavaju aj Loana veci a samozrejme ze asi aj tie zahranicne,no ja tam nakupujem loanu a v druhom co otvorili v pondelok zasa nemecke veci a znacku slovenka.
Dokonca som pisala tej kocke ako sa sem dostane,tak asi to admin tam prestahuje.Pa

titkovamiriam
5. júl 2007

v skupine volna tema je :obchody s detkym oblecenim v BA 🙂

lenocka23
8. júl 2007

kym to tu este stale je...v avione maju v hrackarstve all toys tiez nejake oblecenie, vacsina je ceskeho... teda co som kulila bolo z ciech, ale nezarucujem ze tam nenajdes aj nieco "cinske"..

hanka274
autor
9. júl 2007

leni, dakujem 😉

emjee
28. aug 2007

mimmuska • 28. aug 2007 o 14:16
ahojte kde vsade v Ba su detske obchody bo hladame najma obliecky do postielky a tam kde sme boli nic moc nebolo preto ak niektora o nejakom peknom obchodiku viete prosim napiste kde je!dakujem

maaja • 1d • 28. aug 2007 o 14:18
mimmuska, skus na Kosickej, vola sa to "Pre deti"

metlonka • 32tt • 28. aug 2007 o 14:46
Pre deti je dobry obchodik...ale sakra drahy 😒
Viem o jednom dobrom obchode...je sice maly a zastrceny ale maju tam dobry vyber. Je to pri Avione v takej ulicke ako je Peugeot. Vola sa Babyland. maju aj web, mozes sa na to mrknut...

lua • 1d • 28. aug 2007 o 14:54
Nejaké veci a celkom dobré pre deti majú aj v Avione v hračkárstve All Toys - treba ísť úplne dozadu.
A ešte v Auparku je jeden obchodík - neviem presne ako sa volá ale je na poschodí kúsok od Peg-Perega.

lula5 • 29tt • 28. aug 2007 o 15:00
Konkretne postelne obliecky odporucam obchod Eniki beniki, Namesovo namestie (petrzka, terasa byvale TPD, zvonku trochu humus, ale obchodik vyborny). Potom 3 pommes v Auparku (to je asi to co myslela lua) alebo Leiner v Rakusku.

tilly
28. aug 2007

a objednávať cez net? slovenské "značky" japitex, domaja (ale tie sa strašne párajú), herma´... došli mi nápady, už si nepamätám všetky, ale viem, že jedna baba zo senca predáva na mmb slovenské veci a aj u nás sú dva obchody, ktoré predávajú slovenské veci, ja zas najviac neznášam poľské handry...

tribitka
29. aug 2007

v Ružovej doline v Ružinve, v komplexe Rozadol je úžasná detská predajna....
no a v Auparku sú tri dobré detské obchodíky.....

hanka274
autor
29. aug 2007

tilly
-plus hlavne china a podobne krajiny...

tribitka...v auparku?? a slovenske? max. ceske, nemecke, madarske???
ziadne teskacke (china)???
povedz nazov....lebo aupark sa mi nezda, drahy len preto, ze je aupark a kvalitne som tam nevidela so Stitkom napriklad slovenka a pod...
napis....ak sa da nazov.

dorotka
29. aug 2007

vo vrakuni na bucinovej predavaju oblecko znacky damaja 😉 a hovorili mi ze maju oblecko len z V4
a v jantari pri hradskej zase mavaju ceske hracky
a ked je tu tato tema chcem sa spytat na hraniciaroch by mal byt nejaky detsky obchod. Neviete ako sa vola? a kde presne tam je?
inaca hanka ja som s tymi cinskym oblecenim spokojna ono nie vsetko cinske je zle a tesco veci musia prebiehat certifikaciou ja osobne viem ze som pre seba dlho nemohla zohnat ine pekne nohavicky bavlnene ako z mileticky cinske a na moje zdravotne problemy boli najlepsie potom prisiel atlantic a teraz uz su v avione aj ine znacky

hanka274
autor
29. aug 2007

dorotka dik za nove info.
nie nie, urcite nie....ja viem, ze su rodiny, ktore si nemozu vyberat, ja tak isto nemam vsetko znackove....mimochodom aj veci znackove su s ciny, prave preto som s tym prastila....ja to podporovat nebudem, uz!!

Dnes som bola v Tescu a nedalo mi to, pozrela som si take pekne 3ks v baleni ponozky pre malu...krasne motivy, stali 120sk....no nekupim, ani za nic. Kupim si radsej v Slovenke, alebo inde. Aj pekne uz veci jesenne tam mali. Ale zial china.....vsetko! no na grc! Ale ako som zaplatila nakup-potraviny, sup oproti do Takko (Zlate piesky)....a tam vsetko z Nemecka....a poviem vam mali tam tiez pekne motivy detske a aj pekne spodne pradlo damske a velmi dobre veci tam maju panske uz dlho. Nohavice sportove, bundy maju pekne, kosele....

dorotka
31. aug 2007

ked hovoris o ponozkach no treba zhanat loanu [z ciech ak ti ceske vyrobky nevadia\ a tu som videla v pre-deti na kosickej ja som ich oblecenie rada kupovala ako darcek v tescu ale tesco ich uz nepredava skoda maju naozaj pekne veci
alebo ak chodievas do tatier zastavit sa v svite v podnikovej predajni my mame cela rodina odtial ponozky moja mama je astmaticka a kazdy rok chodi do tatier a vzdy sa na jeden den zastavi v svite a nakupi nam v podnikovej predajni ponozky 😀

hanka274
autor
31. aug 2007

dorotka, nie, jasne, ze ceske vyrobky mi nevadia. Loana je fajn, ale najnovsie tie vonave sa mi nepacia. Naco? Zase napustene niecim co netreba 😒 .
ale loana je dobra, aj pancusky a tak....co sa tyka svitu, vies co ja malej kupujem v takom butiku pri Poluse, cez cestu (Vajnorsku) a tam maju Slovenku, a aj zo Svitu 😉 skus pozriet 😉

ena
31. aug 2007

hanka274: ten obchodik oproti polusu je fajn, len blbe, ze vsetko maju zabalene v regaloch za pultom, vsetko musia vybalovat a ja mam potom blby pocit, ked mi vylozia pol policky a ja si vyberiem jedno body 🙂

hanka274
autor
2. sep 2007

ena.....presne. a este mam taky blby pocit, ze prehanam dedka a babku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale chcem kvalitu, tak vydrzim, precervenam sa, vydrzia aj oni.... 😀 😀 😀

cat
3. sep 2007

ja som bola pred pár dňami na tej KOšickej, ale majú to tam poriadne predražené 😠
Inak aj v Krasňanoch je dobrý Textil, čisto SK výrobky, ja tam chodím nakupovať pančušky, body a tričká. no žial tiež je všetko v regáloch..

ena
3. sep 2007

hanka274, cat: asi to bude tym, ze tie obchodiky so slovenskymi-ceskymi vecami su vzdy v takych minipriestoroch a ani by to nemali kam povykladat.

kiwuska
3. sep 2007

.. a este na rajskej, ako je konecna 202 a 205, smerom k VUB je obchodik slovenky a maju tam aj babatkovske veci

ricky
3. sep 2007

Cauko, ja nakupujem oblecenie v Dubravke- v Stambre- za poštou, alebo v Simbe- pri saratove, maly obchodik v panelaku, ale maju vsetko 🙂 pa

maaja
3. sep 2007

ja som nedavno našla obchod s vecami - čisto slovenska vyroba za rozumnu cenu - je to v Ružinove v takom komplexe na poschodi, vedla je Pizzeria, ide sa tam zvonka ...
ta pani tam bola strasne ochotna - uz mala zatvarat a predsa 😉 a maju to tam prehladne povesane ... a povedala, ze ak by nieco nesedelo malemu, mozem to priniest vymenit 🙂

tilly
3. sep 2007

maaja, ružinov je široký pojem... kde presnejšie?

inak domaja veci sa strašne párajú, hlavne pod pazuchami...

maaja
3. sep 2007

hm, nie som z Ba, tak neviem ... ale skusim popisat ...
ked sa ide od Ruzinovskej nemocnice von z mesta, tak na tej križovatke s Toasikovou treba ist do lava a na dalsej krizovatke do prava - je tam posta a nejaka banka myslim ... no a za tym je taky komplex vselijaky´h obchodov a je tam aj Pizzeria ... je tam take sidlisko ...
uz asi tusis kde ???

inak volakedy tam sidlil Oriflem kusok odtial ...

tilly
3. sep 2007

hej, už asi viem, dík 😉
pôjdem sa pozrieť

hanka274
autor
4. sep 2007

tilly, maaja mysli tam kde je Jednota, zubna pohotovost??
v tej kocke?

hanka274
autor
26. sep 2007

dorotka, pribliz mi trosku ten Jantar pri Hradskej.
Pojdem od Ruzinova, po Hradskej po pravej strane budem mat Darex.....a..a???

megg
1. okt 2007

takze toto je moje NEodporucanie predajne:

Tak ja vam rozhodne neodporucam detsky obchod v Petrzalke - Bebetakids. Zial v tomto obchode este stale pretrvava sposob predaja ako za cias spred revolucie. Pokial iba kupujete, vsetko ok. Akonahle mate problem - reklamaciu, tak sa stretnete s klamstvom, maximalnou neochotou, nadutostou a ofuknutostou. Proste velmi zleeee! Fuserske riesenia reklamacii, atd. Proste dobre si to rozmyslite, ci tam nieco nakupite. Problem moze byt uz len s pokazenym zipsom na nejakej bundicke...nehovoriac o reklamacii kocika, resp. o obratenie sa na pomoc pri vyrieseni problemu s kocikom. Pani majitelka to ma nejak zle premyslene, celkovo obchodny duch nula bodov 😢

hanka274
autor
1. okt 2007

megg, ja sa pridavam...bola som si mrknut veci a kocik, dostala som hned k nemu aj kartu na zlavu, samozrejme. Bolo to jeden piatok, a v pondelok som uz bezala reklamovat kolieska na kociku, nedal sa tlacit trosku trosku trosililinku rychlejsie-co som si samozrejme v predajni neskusala. Tak to taaak dlho natahovali, bola som tam trapnych asi 40 minut. Predavacka-majitelka stale dakam volala a prehovarala ma na iny kocik, drziac v ruke moj blok a kartu s ktorou to bolo platene. Bola velmi nestastna. Nakoniec ma zavolala nech jej podpisem storno. Vystornovala mi to na plat.karte. No ale to som sa prechadzala a akoze zabavala sa v predajni takmer tristvrte hodinu....
tiez ma moc neohurili, aj ked som na nich pocula dobre ohlasy. 😒 😒

tilly
2. okt 2007

inak, vecičky nemeckej výroby majú v hainburgu v NKD, sú to všetko textílie, čo prešli tým ich OKO testom

megg
4. okt 2007

Hanka, to keby si videla ako "opravili" moj kocik Quinny by si sa zhrozila. Ked som zaslala foto opravy do autorizovaneho servisu, tak sa normalne zlakli, ze co to preboha ta pani v predajni vystrajala. V ziadnom pripade to tak nesmie byt "sfusovane"! Ale to uz budu riesit oni s nou.
A hlavne mi klamala, ze jej to takto poradil opravit ten autorizovany servis! No nehoraznost fakt 😠 😠 😠 😠 😠 😠

hanka274
autor
4. okt 2007

kokso 😕 😕 jaka drzost...

bubonic
5. okt 2007

mimochodom prečo vám vadia čínske výrobky? ja kupujem pre malého prevažne H&M a to je všetko východná Ázia výroba. ale sú to jedný z mála vecí, ktoré majú vysačku na pranie na 60-tke a to je to čo zaujímalo mnňa. napríklad z C&A mám nohavice pre malého a tie púšťajú farbu. nehovoriac o tom, že domaja má strašne divné veľkosti a po pár praniach hrúza a des, ale to mám bohužiaľ aj s Loanou.
ináč aj Kenguru Gold je detský textil, tuším z Maďarska, predajňu majú v Leviciach, tú poznám ale prístup v určitých veciach tiež nič moc.