Hračky staršieho súrodenca. Kam ich schovať?

zicon
10. jan 2010

U nás čoskoro začneme pracovať na adopcii druhého dieťaťa a to by zas malo byť bábo do pol roka. Deti budú mať jednu izbu Ako ste to riešili s hračkamy staršieho súrodenca, myslím tie nevhodné pre dieťa do 3 rokov??

silvia123
10. jan 2010

Ja druhé dieťa ešte len plánujem, teda nemôžem hovoriť zatiaľ z vlastnej skúsenosti, ale nejako zásadne by som hračky neriešila, odstránila by som len hračky s drobnými časťami, ktoré sú náchylné na odpadnutie, ale inak by som neochudobnila staršieho o autíčka a podobne. Veď pri takom rozdiele budú deti určite v dohľade dospelého, nebudú sa hrať do troch rokov toho mladšieho samé, bez dozoru tak nemyslím že niečo hrozí zo strany hračiek. Tomu menšiemu by som podstrčila tie jeho hračky a ak by si zobral hračku staršieho, dávala by som väčší pozor, aby si ju nedával do pusiny, alebo si ňou neublížil. A každé dieťa je iné, môj veľmi skoro prestal dávať hračky do úst. Teda aspoň tak to budem riešiť ja 😉

juliagregor
10. jan 2010

ahoj,
odstránili sme všetky, s ktorými by si mohli malí ublížiť
kúpili sme stavebnicu Wader sú tam väčšie skladačky aby sa s ňou mohli hrať aj malí
samozrejme odstraňovanie sme robili, ked starší nebol doma 😉
teraz máme poschodovú posteľ a hore sa hrá s hračkami, ktoré by mu pokazili alebo aby mal nachvíľu od nich pokoj 😎

silvia123
10. jan 2010

Inak keď sa nad tým zamyslím, môj už dosť dlho sa hráva so všetkými hračkami, teda aj s niektorými nevhodnými do troch rokov, proste keď viem že ich nezje, ani neoblizuje a nie sú na pohľad nebezpečné -nie sú ostré, nedrobia sa na malé kúsky, alebo podobne, tak nevidím problém. Všeto záleží od dieťaťa aké je a keď sú deti dve, môže aj to staršie nechtiac ublížiť mladšiemu, takže ako som hovorila bez dozoru asi ťažko budú.

belanka
10. jan 2010

my striehneme len na hračky,s ktorými by si mohla mladšia ublížiť alebo prehltnúť nejaké ich časti.inak sa hrá aj s niektorými hračkami staršej sestry.nič sm neodstránili,ale dali sme ich na také miesto,aby sa k nim sama nedostala.keďže staršia bude mať o chvíľu 5rokov,bolo by od veci zbaviť sa všetkých takých hračiek.asi by jej toho ostalo veľmi málo ☹

juliagregor
10. jan 2010

bez dozoru sú často 😉 ono s to inak nedá,
ked musíš aj navariť, dať do pračky a iné veci...
väčší vie že im nesmie ublížiť a momentálne skôr ubližujú malí väčšiemu 😠 a on chúďa drží

hračky sú skôr nebezpečné pre malých lezúňov, ktorí všetko dávajú do pusy 😒

silvia123
10. jan 2010

No to záleží ako starý a rozumný je ten starší súrodenec, aby mohli byť bez dozoru, napríklad sme mali na návšteve 9 mesačné bábo a jeho 4-ročnú sestru, no a náš malý by síce tomu malému neublížil, aj ho občas pohladil, ale chcel sa s ním hrať tak ako s tou 4-ročnou a to by mu naozaj ublížil, takže pri takomto vekovom rozdiele nemôžu byť samé ani na sekundu 😀
Inak juliagregor -doma sa teda nenudíte... 😀 ja mám zatiaľ jedného a aj toho je plný dom, ešte mať dvojičky, tak si hodím mašlu 😀 😀 😀 musí to byť dosť náročné, obdivujem mamičky, ktoré zvládajú viac detí, ale ono asi keď musíš, tak musíš... a nie je času sa zamýšľať, že to nezvládneš pravda.

juliagregor
10. jan 2010

silvia to si zvykneš 🙂
a je veľký rozdiel ked sa hrajú doma alebo sme na návšteve alebo je návšteva u nás, vtedy sa od nich nehnem 😉
ale už je teraz dobre ked sú väčší 🙂 a dokážu sa pekne hrať, síce sa bijú o hračky ale je to veľký rozdiel ako ked bol maťo sám, stále si vyžadoval moju pozornosť a teraz mám dojem že ich niekedy až ruším ☹

silvia123
10. jan 2010

juliagregor, teraz som si pozrela váš fotoalbum, nádherné detičky a všetci traja súrodenci majú v jeden deň narodeniny, super. A Denisky mi je ľúto, som nevedela, že máte za sebou aj takúto ťažkú ranu.

zicon
autor
10. jan 2010

Ja nemyslim bez dozoru ale ze starsi ma lego creative a aby to mladsi neprehltol

juliagregor
10. jan 2010

dakujem
život nám prináša všeličo a najviac ma mrzí, ked sa trápia deti a je jedno, či sú malé alebo veľké ☹

silvia123
10. jan 2010

Tak s legom by sa malé dieťa, ktoré všetko dáva do úst určite hrať nemalo, ak sa s tým hrá ten starší rád, tak by som mu možno dovolila v inej miestnosti samému (napríklad v spálni), alebo keď sa budem mať čas venovať mladšiemu súrodencovi s inými hračkami. Myslím si že najlepšie bude keď si to vyskúšaš a samé sa ti ukáže čo a ako, neviem. Asi tak ako napísala vyššie belanka by som postupovala aj ja.

juliagregor
10. jan 2010

na všetko menšie ako pinpongová loptička treba dať pozor
kamoškin dvojročný chlapec si ju dal do úst a nemohli sme ju vybrať, nebolo nám do smiechu ☹

lego pozor, veľa kúskov a sú všade 🙂
iná miestnosť a za dozoru
nie všetky hračky sú nebezpečné

nikollette
10. jan 2010

No ked je to creator a nie duplo, dávala by som velký pozor. Má kopec častí, a niektoré su teda fakt malilinké 😒