Hračky vláčik Tomáš. Poradí mi niekto?

lindulienka
1. okt 2010

Ahojte, chcela by som poradit ohladom vlaciku Tomas. Planujeme na Vianoce kupit dcere tento vlacik aj s nejakym prislusenstvom. Sme vsak zmateni roznymi rozmermi vlacikov a kolajnic, v roznych cenach 😖 . Chcela by som poradit, co je s cim kompatibilne a cenovo najvyhodnejsie. Vopred dakujem za kazdu odpoved 😵

trixi
5. okt 2010

@zuzul1310 uz vsetky nove masinky, ktore pridu do predaja budu od FP, pretoze kupili tu firmu. Aj na oficialnych strankach FP je uz sekcia Thomas and Friends. Takze sa postupne Take Along premenuje na Take and Play. Teraz je uz nova rada pre deti od 12-18 mes. Thomas First Engine- su kompatibilne s drevennymi vlacikmi a drahami. Este ze to nebolo pred dvomi rokmi, urcite by nejake boli aj u nas. Ja si pamatam z mojho detstva, moj otec mal jednu izbu vyhradenu pre svoju zeleznicu. Taku klasicku, modelarsku. Sam ju postavil. Bola na celu izbu 3x4 m. Za sociku nieco ako Tomas nebolo, ale otcova draha bola fantasticka. Potom ju daroval synovcovi a ich rodina ju rozpredala. Skoda. Teraz som objavila, ze aj v klasickych modelarskych vlacikoch su aj kopie vlacikov z TaF. Dedo uz teraz robi projekt na zeleznicu, ked Matko podrastie. 🙂 Zatial nam stacia vlaciky detske.

zuzul1310
5. okt 2010

@trixi Áno oficiálnu stránku FP som videla, aj TaF som tam videla, tie FP sa mi zdajú lepšie ako tie pôvodné Take Along, aspoň dráhy sami viac páčia pre malé dieťa.

cestovatelkaandrea
6. okt 2010

@zuzul1310 uz teraz rozmyslam, co drobcovi pomaly podokupujem na vlaciky na vianoce. akurat k nam prileti v piatok mamina a prinesie nam Emily. Ta drobcovi chybala a stale ju spomina. A ked ju zbada na kockach, ktore mame zo SR, tak musime spolu skladat cely obrazok. Este ma rad Gordona a Perciho a Jamesa. Ale pozna ich omnoho viac, ja len niekedy zasnem ako vykrikuje ich mena pri pozerani rozpravok.
Rozmyslala som ze mu kupim aj pizamko Thomasa ale to by v nom aj do skolky potom chcel chodit, takze neviem...

zuzul1310
6. okt 2010

@cestovatelkaandrea Emily máme aj my objednanú, aj s Molly, už sa tiež nevieme dočkať kedy prídu, dnes sme kúpili taký vláčik že D199, strašne pekný. Pyžamko som tiež pozerala aj ja, ale majú aj krásne vetrovky vláčik tomáš, aj vestičky, tričká a pulóvriky takže ak je malý taký fanúšik tak mu kúp aj oblečko, bude sa tešiť. My budeme mať teraz aj doma jednu dráhu aj u našich, tiež pozná všetky vláčiky, Molly, Gordon, Tomáš, Edward, Spancer, Emily, Diesel, Mavis, Rosie, James a plno ďalších, vždy sa najlepšie naučí meno vláčika keď ho kúpime, tie vie pomenovať všetky, ale aj z rozprávky, pozná aj mená autobusu Bertie, helikoptéry Harolda, traktora Travora a Terenca a podobne, na toto majú decká ohromnú pamäť, ale aj ja to s ním zdieľam a učím sa zarovno s ním. Mne sa strašne páčia metalízové vláčiky, dnes nám prišiel metalízový Edward, nádherný.

cestovatelkaandrea
6. okt 2010

@zuzul1310 tie metalizove som u nas zatial nevidela. mozno vo vacsich mestach maju alebo je u nas iny vyber ako u vas na SR. Drobec ma doma uz jednu kovovu Bertie a teraz stale rozprava o Bulgy 😀 😀 Neviem ci to bezi u vas na DVD Thomas a bagre, nakladaky... neviem presne nazov toho DVD, kuknem doma po praci. Ale odtial ma rad Damian bagre Alfieho ,Barviena, Jacka, Olivera nakladaky Monty a Max. Uz len aby vsetkych zacali vyrabat 😀 😀 😀 lebo zatial som nevidela vsetkych v obehu.
No bundu by som mozno drobcovi kupila aspon by sme nemali problem s obliekanim 😀 otazka znie, ci by ju potom vyzliekol.

beruska2x
6. okt 2010

holky ja v tom mam taky zmatek, hlavne ale - jsou vsechny ty vlacky tak malinkaty nebo maji nejake i vetsi modely????

zuzul1310
6. okt 2010

@beruska2x malinké sú vláčiky z kolekcie Take Along/Take and play a väčšie sú vláčiky zo série Trackmaster, tie sú elektrické. niečo medzi tým sú drevené vláčiky Thomas.

zuzul1310
6. okt 2010

@cestovatelkaandrea tie čo si vymenovala nepoznám, ja tiež niečo kupujem v hračkárstve u nás Dráčik, AllToys, ale veľa objednávam aj cez net, to čo nezoženiem v kamennom obchode nájdem na e-shopoch. Bundičiek som videla viac druhov, sú krásne 🙂 , aj pyžamká, aj tepláčiky, všetko je to zlaté pre fanúšikov Tomáša.

trixi
6. okt 2010

@beruska2x vacsie vlaciky su z rady First Engine, ktore maju velke kolesa a ako som pisala su kompatibilne s drevenymi kolajnicami. A najvacsie su Lego Duplo, v tej rade su v predaji - Tomas, James, Gordon, Spencer, Percy

@cestovatelkaandrea aj na SK su v oboch radach dostat tie co si vymenovala. Matko ma Jacka, Alfieho, Montyho aj Maxa ... Minule sme kupili pana Tucneho kontrolora aj pana Chudeho spravcu Percivala, kazdevo v aute. Tych som zatial videla len v rade TA. DVD vyslo 5 a jeden film. My mame doma z Anglicka, v angictine uz z tej novej rady, s novou grafikou. Tie uz bezia aj na detskych satelitnych kanaloch. Tie rozpravky sa Matkovi pacia viac ako tie stare, "staticke".
@zuzul1310 diesel 199 je pekny a aj tie metalizovane su krasne. Mne sa z nich najviac paci Rosie a maly ma najradsej Ducka (Kacera)

Vidim zienky, ze vas tiez pohltil Tomas a jeho kamarati. Matko tiez rad nosi veci s Tomasom. Tiez ma od slipiek, triciek az po bundu, rukavice, ciapku. A mozete hadat cim bude na karnevale v skolke. Uz ma masku Tomasa 😀

zuzul1310
6. okt 2010

@beruska2x ja by som ti ale aj tak doporučila sadu Take Along, vydrží vám t aj na neskôr, s vláčikom sa krásne vyhrá aj môj ešte ani nie 2 ročný syn, aj s koľajnicami, tiež som zvažovala či kúpiť First Engine, alebo rovno Take Along, ale spravili sme dobre, malý ich zobžňuje a pri každej príležitosti dostane nejaký vláčik alebo vagónik, prípadne doplnky k železnici. Na tvojom mieste by som First Engine nekupovala, to malého omrzí lebo sa k tomu nedá dokupovať toľko vecí ako k Take Along a ani tam nie je toľko rôznych vláčikov.
@trixi Tučného kotrolóra som videl av autíčku aj ja a tiež to chcem kúpiť, len malý si vtedy vybral radšej vagónik s magickým nákladom, tak som mala smolu 😉 , ale teraz chcem kúpiť tie metalízové, autobus Bertie, autíčko s tučným kontrolórom a traktor Travor. Malému som chcela na narodky Narodeninového Tomáša, tak uvidíme. Inak na meniny mal malý tortu vláčik Tomáš aj s vagónikom, strašne pekné 🙂 Budúci týždeň má narodky tak zasa bude asi Thomas. Chcem zohnať záclonu vláčik Tomáš a prerobiť mu výzdobu izby, teraz má pos tenách Macka Pu, ale na to je už veľký a tak by som mu to prerobila na Tomáša. Dnes som videla nádhernú vláčik tomáš posteľ...no ale to už je prílíš...žiaľ všetko byť nemôže 😒

trixi
7. okt 2010

@zuzul1310 ahoj, ja som pri zariadovani izby tiez nasla nadhernu postel Tomasa, maly by z nej salel, ale ta postel bola na moj vkus draha a hlavne co s nou ked ho to omrzi (tomu uz dnes velmi neverim 😀 ), pri zariadovani detskej som vsak zostala verna teme cestovanie, ale celu stenu sme vyzdobili nadhernymi nalepkami Thomas and Friends. Su kvalitne, velke, neodlepuju sa, ale ked ich chces dat dole, tak to ide bez toho aby som strhla omietku.

http://www.zdenkatri.sk/vlacik-thomas-40ks-deko...

Ja som si netrufla sama malovat, hoci na MMB su baby, ktore predavaju sablony na malovanie na stenu a maju v ponuke aj Tomasa.

Naozaj ta rada TA je super, pretoze aj ked nie je sviatok a nahodou sme boli v hrackarstve, tak mal maly dovolene si vybrat jednu hracku. No hadajte co si vybral. Tym som predisla kriku, revaniu a scenam. Najvacsi vyber vlackov TA a drevenych maju v Auparku v BA v tom hrackarstve vedla Dracika, teraz som zabudla ako sa vola. Ach ta pamat. 🙂

trixi
7. okt 2010

dnes som k Vianociam malemu objednala

http://www.bombahracky.sk/aqua-doodle-kreslenie...

zuzul1310
7. okt 2010

@trixi áno s tou posteľou som to aj ja skonštatovala, že 190 eur za ňu nie som ochotná dať, je vhodná do 5 rokov a ani nemám istotu, či ho to bude tak dlho baviť.
Diky za typ na tie nálepky, sú perfektné, aj ja ich objednám malému, nevidela si niekde záclonu Tomáš?
Tie šablóny som aj ja pozerala ale na to by som si netrúfla, tiež sledujem všetky novinky na MMB. 🙂
Aj my sme na tom tak, keď ideme do mesta a malý je dobrý bez cirkusov a podobne tak si môže vybrať hračku a tiež je to vždy niečo z Take Along, preto ho to aj stále baví, lebo stále pribúdajú nové vláčiky, vagóniky a koľajnice.
Tá podložka čo si synčekovi kúpila je super, videla som niečo podobné, ale nie maľovanie vodou, ale klasické maľovanie a koľajnice tam boli napevno spravené. Môj malý je na to ešte maličký, škoda lebo je to pekné, ale nevadí, do budúceho roka vymyslia zasa niečo nové.

trixi
7. okt 2010

@zuzul1310 veru, urcite sa objavi nieco nove aby sme minuli peniazky pre tych nasich drobcov. Zaclony som nevidela ale zavesy som videla na nejakej stranke na nete. Zaclony som zhanala aj ja, pretoze su vselijake s Mickey Mousom, Mackom Pu a pod. ale masinky nie. Ja som kupila (pani v obchode ma prehovorila) jednoduche zaclony, potom pekne vynikol nabytok a aj tie nalepky na stenach. Tie nalepky su naozaj od malej az po velke, ziadne pidi-mini.

zuzul1310
7. okt 2010

aj my máme teraz Macka pu, mickeyho som tiež videla, ale to nás dlho nebavilo, Macko Pu ani toľko, ale tie má od malička, páčilo sa mi to ako detská výzdoba pre bábätko. musím niečo popozerať, na narodeniny mu chcem zmeniť dizajn izby

zuzul1310
9. okt 2010

@trixi dnes nám pribudli do zbierky Daisy a žeriav Kevin, krpec bol zasa so starým otcom v dráčiku. Vy sa máte ako, staviate železnice?

trixi
10. okt 2010

@zuzul1310 Malemu pribudlo nove DVD Chuggington 4., knizka Lokomotiva Tomas c. 15 ( v nej je rozpravka o Kevinovi )a masinka Chuggington Zofka, je z nej nadseny, pretoze Zofka sa da otacat, dvihat akoby na straciu nozku. Vcera rano mu babka postavila drahu z lega, tatino mu ju musel prestavat, pretoze na 4 miestach nemala koniec 😀 , tak stavia nasa babka, teraz urobili drahu z Take Along.Kazdy den ina draha 😀

zuzul1310
10. okt 2010

@trixi to je sranda, celá rodina sa vyhráte s vláčikmi. Prosím ťa kam tie hračky dávaš, ja som dnes musela zbaliť celú sériu FP Little People, takže toho mám plnú skriňu aby sme mali miesto na železnice. By som potrebovala ešte jeden byt len na hračky 😀

trixi
10. okt 2010

@zuzul1310 Matko ma velku izbu 😉 , vela suflikov, skriniek. Zasa toho tolko nie je. 😎 Na Take Along mame takyto box

http://www.zdenkatri.sk/vlacik-thomas-odkladaci...

V jednej casti su vlaciky, nahadzane, v druhej kolajnice, domceky, vacsie casti ako ta horska draha je na skrini na policke

Rada Track Master je vo velkom sufliku, musim na to vymysliet nejaky odkladaci poriadok

Lego duplo kolajnice v skrini v 4 krabiciach, vlaciky ma vsak Matko vylozene na polickach. Mala som tu aj fotky Matkovej izby, ale uz som myslim ten album zmazala. 😉
Drevena vlackodraha je rozlozena u babky a deda. A cetovne sety su zbalene v kufriku, tie mame vzdy nachystane, kedze sme stale niekde, jazdime po vyletoch. A to este chodi maly sa vozit na vlaku s tatinom skoro kazdy vikend. Teraz mame kupenu volny listok do CR, tak sa chystame niektory vikend, ze ked bude skaredo, ze sa povozime 😀 . Vymetame vsetky zrazy a akcie, kde su parne lokomotivy, vsade, kde sa pohne nejaka masina, tak ideme. Maleho to zaujima. Najvacsiu radost ma, ked je v masine, rusnovodic mu dovoli prilozit uhlie, zapiskat. Minule dokonca bol v masine z Madunic do Leopoldova. Strojveduci mu dovolil posadit sa na jeho miesto, ked boli v stanici, inak sedel vedla. Takze to nie je len Tomas, ale aka kolvek masinka.

zuzul1310
10. okt 2010

@trixi To je super, že ho to tak baví a že ho tak podporujete. My tiež zvykneme cez víkend ísť pozrieť vláčiky a chystáme sa tiež ísť vláčikom niekam. Keď sme boli v Nitre na Agrokomplexe tak sme išli vlakom, čo chodí v areály agrokomplexu, strašne sa mu to páčilo, hoci sa na začiatku bál a celé leto sme chodievali malým výhliadkovým cestným vláčikom. Ten box je pekný.

petruska77
10. okt 2010

ahojte baby,
my chceme malemu kupit na vianoce nejaku sadu s vlacikmi a podla tejto debaty som sa rozhodla pre Take Along... chcem sa len spytat, ci tie vlaciky co k nej patria su elektricke alebo ako to je?

trixi
10. okt 2010

@petruska77 nie nie su elektricke vlaciky v rade Take Along. Maju len jeden, ktory sa da nabit, pisu, ze vydrzi chodit 1 min., nam vydrzi cca 30 sek. po kolajniciach z rady Take Along, ale nemozes mu pripojit ziadny vagonik, dalsiu masinku, pretoze ju neutiahne.

http://www.biga.sk/stavby/thomas-friends-nabija...

petruska77
10. okt 2010

@trixi aha... ja som myslela, ze tam tie vlaciky behaju po kolajnickach...

trixi
10. okt 2010

@petruska77 take su z rady Track Master, v tej rade su vsetky lokomotivy motorizovane, predavaju sa vzdy lokomotiva s vagonikmi. Spajanie vagonikov nie je na magnet a masinky, vagonky su vacsie.

petruska77
11. okt 2010

@trixi dakujem za rady 🙂
ja sa nejak neviem rozhodnut ci kupit Take along alebo Track master... na tej TA sa mi paci, ze je taka variabilnejsia a a jvlaciky su krajsie, aj je vacsi vyber, no a TM zase ma motorizovane masinky... ja fakt neviem 😒

trixi
11. okt 2010

@petruska77 my sme zacali s Take Along, vtedy nemal Matko ani 2 roky, aj dnes sa s tym zahra zatial najviac, potom s Legovlacikmi a az potom s masinkami Track Master. Jemu staci, ked si sam urobi kolajnice, nejaky most, ma taku zatackovu drahu, hore da masinku a ta zbehne az dole, tak si ich pusta, je pravda ze v rade TA je siroky vyber masiniek, vagonikov. Este stoji za zvazenie drevena vlackodraha a tam je vlastne taky siroky vyber ako v rade TA ale co je dolezite su aj masinky, ktore chodia (funguju vyborne), ked som ja naposledy kupovala, tak mali zo vsetkych tych piatich zakladnych a co je este dolezite, ze chodia po vsetkych drevenych kolajniciach.

zuzul1310
11. okt 2010

@petruska77 môj malý má dva roky a fičíme na Take Along, sú to super vláčiky aj koľajničky a zatiaľ sa s ničím nevyhral toľko ako s Take Along, máme aj elektrické vláčiky Fisher Price GeoTrax ale to ho nebaví vôbec, veď si zober, čo je pre také malé dieťa zábavné na tom že niečo chodí kolom dokola, jeho baví keď on sám ovláda čo kam ide, vojde s nimi do stanice, do depa, pospája ich ako chce jednoducho magnetmi, je tam strašne veľa možností na dokúpenie rôznych budov, letiska, kufríkov na prenášanie, najnovšie Fisher Price dráhy na prenášanie a veľa veľa iného, jednoznačne odporúčam pre také malé dieťa Take Along, keď bude starší tak Trackmaster, ale s Take Along sa vyhrá naozaj dlho a najlepšie na tom je že to nie je až natoľko cenovo náročné, vláčiky majú po 7-8 eur, akciové za 6 a potom sady sú drahšie, ale vždy vieš dieťaťu niečo kúpiť keď ste v hračkárstve a prosíka o hračku, môj malý sa vždy poteší vláčiku a nie je to až také drahé a pritom má vždy niečo nové a tak ho to neomrzí.

petruska77
12. okt 2010

@trixi

@zuzul1310 dakujem vam obom, tak asi zvolim take along, dufam ze sa mu bude pacit 🙂

ilijanka
12. okt 2010

Aj my máme Trackmaster s plastovými koľajnicami a vláčiky na baterky a sú naozaj veľmi kvalitné a vydržia veľmi veľa, nesúhlasím, že sa lámu, my ich máme už skoro 2 roky v plnom nasadení a žiadna koľajnica sa nezlomila 😉

trixi
13. okt 2010

ahojte, dnes som bola v Bille a maju vianocnu kolekciu Thomas and Friends 😉

@petruska77 uplne suhlasim so @zuzul1310, ked zajdes do hrackarstva tak vzdy mozes dokupit nejaku masinku, nie je to tak financne narocne, ked dokupujes postupne.