Interaktívne hračky. Sú dobré?

petruska77
5. jún 2007

ahojte maminky,

kupujete svojim detom interaktivne hracky? Myslim teraz tie drahsie od tiny love, lamaze, fisher price, atd... naozaj tak pomahaju v rozvoji schopnosti? nie su to len zbytocne vyhodene peniaze a ovela viac by sa deti zahrali s obycajnymi hrackami? Lebo priznam sa, neodolala som a kupila som mojmu drobcovi takeho plysoveho suchotaveho dracika od Lamaze... zatial je este maly, nevie si ho poriadne chytit, tak neviem ci ho zaujme a ci som urobila dobre... kazdopadne, videla som uz vo viacerych "pripravnych" albumoch taketo hracky, tak by ma zaujimalo, ci ste ich nakoniec aj kupili a su fakt take dobre ako sa o nich pise...

milhaus
5. jún 2007

ja mam len tri hrkavky do ruky a jednu hrazdičku a mala je s tym spokojna
ta hrazdička je od firsher price a jeden macko hra ked sa stlaci a jej je to jedno lebo ju bavi kopat do bocnej nohy alebo tahat tie hračky dolu a to ju bavi raz to raz to

katrin
5. jún 2007

petruska, my mame hrazdy, dostali sme taký plysový pomaranc, ktory sa da rozlozit, su tam zrkadielka, aj suchotave nozicky, jedna cast, ked sa potiahne, tak vibruje, malých to fascinuje... 😀 Dalej mame hrazdy nad postielky, ktore mam pripevnene na ohradke, to funguje, hlavne melodia. Myslim, ze tvoj maly ma este cas na chytanie hraciek a myslim aj, ze ho to urcite bude fascinovat. Ale, na druhej strane, keby sme to nepodostavali, tak asi sama od seba vsetko toto nekupujem...

titkovamiriam
5. jún 2007

my mame jablcko ako ten pomaranc,super domcek marek sa snim zahra po cely den. Kuk foto.Tiez som vela hraciek dostala.Z hrazdicky sme vyrastli,ale s kolotocom to boli prve super hracky 😀

petruska77
autor
5. jún 2007

mne sa tie hracky strasne pacia... znackove oblecenie malemu nekupujem, jemu je jedno co ma na sebe, radsej investujem do hraciek, ktore potesia jeho...
katrin a tiez na to nechcem minut majland, len par hraciek, nech ma drobec radost... tak by som rada, keby mi tu maminky napisali, s ktorymi konkretnymi hrackami maju dobre skusenosti... zatial sa maly hra len s hrazdickou, ale ta ma fakt velky uspech, tam sa dokonale vyblazni 😀

katrin
5. jún 2007

petruska, u nás vedú teraz také tie plastové kľúče, kuk do albumu - je tam jedna fotka, co Maťko spí a drží ich, alebo všetko, čo je zvukové. Myslím, že všetko, čo je farebné a zvukové, tak má u nás úspech...

matar
5. jún 2007

petruška u nás mal veľký úspech kolotoč nad postielku a taký klavírik čo vydáva rôzne zvieracie zvuky a sú v nom nahrté pesničky. malá po tom trieskala (ked už sedela) a bavilo ju to veľmi dlho 🙂 ale zbožňovala (a hurá má to doteraz) aj knižky- najskôr gumené, potom leporelo, teraz normálne 🙂

geegee
5. jún 2007

my nemame tie naozaj drahe interaktivne hracky.
Mali sme kolotoc nad postielku, ten zaberal asi tak do pol roka, a od vtedy boduju knizky. Najskor sme ich "citali" spolu, teraz si ich maly uz otvara sam a listuje si v nich a blaboce si k tomu. A este ma uspech krabica so vsetkymi jeho hrackami - dokaze sa v tom hrabat velmi dlho. Take male kadejake gombikovo-zvukove mame asi 2 hracky a 2 knizky. Staci 😀

petruska77
autor
5. jún 2007

joooj, tak na knizky to som maniak 😀 ked mal maly asi tak 2 tyzdne, tak som do vozika v tescu vlozila 3 detske knizky a manzel mi ich vylozil, ze je este cas 😀

geegee
5. jún 2007

knizky su super...myslim, ze aj vdaka nim je maly taky kludas 🙂

titkovamiriam
5. jún 2007

kniziek mame peknu mierku,ja stale citam a marekovi som citala uz v brusku a on teraz ochutnava klasicke reporela. 😀

susanh
6. jún 2007

My sme tiež mali hrazdičku asi do pol roka. Okrem toho hrkálky, hryzátka, zvieratká, látková knižka... Takmer všetko sme podostávali, doteraz sme nič drahé nekupovali. Máme motýlika z Tesca, čo hrá 3 melódie a farebne bliká. Ten sa jej páči, hlavne keď si ho už vie sama pustiť. Tak sme si mysleli, že už je veľká na hrkálky, že jej kúpime niečo iné. Kúpili sme jej na MDD hrniec od Fisher Price, čo spieva, rozpráva, a učí tvary a čísla. Naťka sa mu teší. POdobnú neznačkovú hračku som nevidela. A ked je to značkové, mám istotu, že to nie je "šuviks" čo sa hneď pokazí. Aspoň dúfam 😵 Určite jej nebudeme také hračky kupovať často, ale na ten sviatok aspoň, keď sa nám niečo veľmi bude páčiť.
Aj keď, najväčší úspech majú veci, ktoré vôbec nie sú hračky - mobily, ovládačky, šálky,... 🙂

elliana
6. jún 2007

tak, tak..U nas je hrba hraciek, obcas ich obmienam, ale ako pise susanh, naj hracky su "nehracky"...teraz sa k tomu pridali aj manzeove ponozky...cela je stastna, ked ich moze po jednej vyhadzovat
A este lopty, ked sa za nimi moze gulat a kopat do mich

susanh
6. jún 2007

No a tie hračky "nehračky" tak ako všetko, dáva do pusy a saje a cmula o dušu. To čo je umelé, ľahko umyjem, ale tie všetky handrové hračky, remence, ktorými je pripútaná, bok kočíka... Koľkokrát by som radšej zavrela oči, akože nevidím čo má zas v puse.

ervotoc
7. jún 2007

u nas boli tiez naj.hracky-nehračky,no v poslednom case si oblubil zrovna tie interaktivne,predtym frčal hlavne na knižkach a jednu malu rozvojovu som musela brať vsade so sebou 😀 mal rad hlavne hracie,rozkladacie...vkladacie a pod..ja som s Fisher Price tiez spokojna,ale čislo jedna vo vsetkom je ježko 😀 😀 😀 toho si nalozi do trojkolky,do postele,do vane..vsade je ježko..uz ho aj krmil 😝 😝
jáj a vela rozvojovych hraciek co lezalo v skatuli...ze no,vyhodene peniaze opať 😝 ..tak neskor si ich sam zacal vyberať 😉 aj hracieho psa od Fisher..ma rad,si ho pušťa a toči sa,tancuje 😀

majka35
7. jún 2007

ja mám pri prebaľovacom pulte na stene zavesenú takú hrajúcu Noemovú archu ... vydáva melódie a zároveň môžu spievať levy, žirafy, alebo samotný Noe 🙂 ... dá sa zapnúť aj šum mora, či dážď, vtáčik a čo ja viem, čo ešte ... 🙂 kúpila som ju v Tescu, bola zlacnená o polovicu ... 🙂 určite mamičky poznajú, aké ťažké je prebaliť bábetko, ktoré sa krúti dookola, kope a dvíha nožičky, proste jedno prebaľovanie trvá oveľa dlhšie ... ale keď jej zapnem tú archu, to by ste mali vidieť tú radosť v očiach ... tak sa z toho teší, smeje sa, pozerá, točí od radosti hlavičkou ... no a mne sa ju podarí medzitým rýchlo prebaliť ... 🙂
a kamoška mi darovala takú umelú mäkkú knižku, keď som zbadala po dvoch dňoch, že sú z nej odtrhnuté malé kúsky farby, ktoré určite zjedla moja malá, okamžite som tú hlúposť vyhodila ... ☹

ervotoc
7. jún 2007

jé Majka tu mam aj ja,ta je oblubena...veeelmi,drobec si prepina zvuky a tancuje 😀 😀 najradsej ma ale ked stlaci na pravo-dole a do toho tie vtaky nalavo hore 😉 😉 😉 ked mu to spolu hra 😉

majka35
7. jún 2007

ervotoc ... ja sa neskutočne bavím, ako spieva Noe ... falošnejší tón by sa už asi ani nedalo vylúdiť ... ale moje Barborka je ním úplne uchvátená ... 😀

ervotoc
7. jún 2007

😀 😀 to hej 😀 a za chvilu ti s tym bude behať po dome 😝 😀 tani,tani 😉

kvakynka
17. jún 2007

noemovu archu mame aj my a mala je z nej uplne mimo 😵 a este straaaasne zboznuje knizku od tiny love - obojstrannu - jedna strana od 0+ a druha od 3+, ked som jej ju pred par dnama otocila, isla si oci vyocit 😀

kvakynka
17. jún 2007

tiez som ale teraz rozmyslala co by som este kupila, mame hrazdicku od tiny love, vibracne lehatko fisher price, taku hrajucu kvetinku tej istej znacky a teraz tatinu kupil na zuvanie aj rybicku ... rozmyslala som nad takym otocnym lehatkom - kvetinou alebo motylom od Lamaze - kde babetko lezi na brusku a toci sa a pozoruje rozne veci ale je to dost drahe, takze este neviem .... 😖