Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je dotykový mobil vhodný darček pre 6 ročné dieťa?

tilly
13. dec 2011

moj maly napisal jeziskovi, ze chce dotykovy telefon, mne to pride pre neho este zatial nevhodny darcek, co myslite???
podla mna si ho 1. nezasluzi, zas az tak neposluchal, 2. ved este nevie citat poriadne, tak naco by mu to bolo, 3. nemoze mat predsa vsetko...
tak ja som povedala, ze nie, ani sme mu ho nekupili, ale samozrejme stari rodicia musia svojmu vnucatu kupit vsetko, tak mu ho kupili, teraz neviem, ci s nimi mam bojovat, aby mu ho nedali, alebo nie...
zas mal by z toho velku radost, ale dostane XY dalsich veci a dotykovy telefon len kvoli hram mi pride hovadina...

sonagolisova
14. jún 2013

@tilly treba v nom budovat od malicky zdrave sebavedomie aby ten pocit nemal odkial poznat 🙂 hodnota cloveka predsa nezavisi od toho aky mobil nosi vo vrecku 🙂 no mne sa to tu lahko pise , nas maly ma 5 rokov ale uz pracujeme na jeho vychove a tiez uz sme stopli kupovanie vsetkeho co chcel....presne sa prejavilo to iste, nevazenie si veci, vsetko bral ako samozrejmost, ked pokazi nevadi ..vsak rodicia kupia nove....no s tym uz je koniec...pokazis - nemas, a na nove si zacina setrit do vlastnej pokladnicky 🙂

michalag
14. jún 2013

nás syn PC hry abni v mobile nepoznal kym nastupil v septembri do druziny a pani vychovavatelky im tam zapinali PC s hrami, co sa mne teda nepaci 😒 ale zase chodia aj von, pokial neprsi 🙂 Na pocitaci si len kreslil, popripade robil anglictinu jedneho casu, pisal do tabuliek, ale hry si nikdy nepytal. Ked raz povedal ci nahodou nemame aj my a vysvetlili sme mu nenamietal. Nechcem tym povedat ze nie som za modrenu techniku, ale 6-7 rocne dieta ma nato este cas 🙂
Co sa tyka telefonu, je to na zvazeni rodicov. My osobne malemu zatial kupovat ziadny telefon nejdeme este ho nepotrebuje a ked raz dostane tak to nebude hned dotykovy, ale nieco starsie. Ako mojho syna poznam raz strati aj hlavu takze istota

michalag
14. jún 2013

@sonagolisova u nas to iste ale tym si musia prejst asi vsetky deti

darka2001
14. jún 2013

No to teda možes rovno aj mne ani ja este nemam dotykový 🙂

prasiatko30
14. jún 2013

@darka2001 davaj pozor lebo sa ti zacnu smiat deti a naburaju ti tvoje sebavedomie 😀

eji
25. jún 2013

Moj syn ma 7rokov a uz ma dotykovy telefon, ma ho po mojom muzovi a ja tam vidim celkom dobre vyuzitie...ked som v praci, tak mi velakrat zavola a ked je vonku s kamaratmi, takisto ho mam pd kontrolou a ze sa na nom hra hry?vsak aj ja sa hram na tom svojom...
Do skoly ho zatial nenosi, kedze tam ho maju pod kontrolou pani ucitelky 🙂

7ivanhoe7
6. júl 2013

@warholette
dievčina, na to aby si komentovala, čo sú bludy a čo nie, na to jednoducho musíš "mať" - predovšetkým poznanie, vedomosti, skúsenosti, vek atď., atď. Podľa tvojej reakcie, mám vážne pochybnosti, že máš aspoň niečo z toho. Až príde ta doba keď to bude verejne známe a publikované (vteda zrazu média o tom začnú vo "veľkom hovoriť" napr. ako až teraz o očkovaní), potom si spomeň na nato ako si okomentovala túto informáciu, ktorú si dostala zadarmo a včas a či už nie je neskoro pre teba a tvoje okolie na jej akceptáciu...

petula8
6. júl 2013

moja dcéra bude mať 9 rokov, ale tiež ešte nemá dotykový telefon, lebo keby ho má tak ho do hodiny či dvoch stratí alebo pokazí a ak to naozaj bude už potrebovať tak až potom sa jej kúpi, teraz si myslím , že je to zbytočné. Vôbec sa neriadim tým, že jej kamarátky ho majú a ona nie, to nie je pre mňa argument. Kúpi sa jej vtedy ked nebude strácať veci

warholette
7. júl 2013

@7ivanhoe7 takze nic nie je publikovane, ale ty uz mas informacie, ake je to skodlive? ved ty si cele svetelne roky dopredu! 😉

terezka1947
7. júl 2013

tak ziarenia mame okolo seba dost...a ziarenie je z milion veci....jasne,ze babatko nedame spat rovno na router 😉 ,nie? a ani telefonovanie hodiny a hodiny nie je uplne najidealnejsie,radsej uz handsfreee...ale keby clovek mal riesit vsetko,zblazni sa....ale k otazke autorky,urcite ak by som kupila tak nieco jednoduche a cenovo aaaz tak nenarocne,ved je to este dieta 😕

alexwhite921
26. máj 2015

Mobilný telefón pre detí to je nepriestrelný telefón s trvalo zapnutým GPS, vďaka ktorému môžete vždy nájsť dieťa. http://semilton.sk/mobile-devices/mobiles/child...

kleio
30. jún 2017

Moja dcéra má 6 rokov a dostala mobil. Samozrejme obyčajný nokia 105, čo jej stačí. Potrebuje ho, lebo je celý deň s babkou a ja sa s ňou inak takmer nespojím. Vďaka tomu, že dostala mobil vidí sama potrebu toho, aby vedela čítať, je zodpovednejšia a chce robiť aj úlohy, ktoré sú pre staršie deti, lebo že vraj je už slečna 🙂. Dotykový by som jej nekúpila z dôvodu, že by celý deň len hrala hry. Na tom, že má mobil nevidím nič zlé vôbec....

lucy_33
1. aug 2017
Používateľ lucy_33 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lucy_33.

Podľa mňa áno. I tak mu môžete telefón kedykoľvek vziať 🙂 ak sa rozhodnete kúpiť ho, odporúčam stránku kuponyzdarma.sk ,s ktorou naozaj ušetríš 🙂

emilia25
1. aug 2017

U nas je to raz mobil pptom tablet potom zas notebook.najstarsiemu sme kupili hodiny s telefonom ma aj muzov telefon chce novy tak som mu povedala ked si usetris z tabora dostal 40eur tak mu na narodky doplatime ns novy mobil.zrazu to bol tablet neskor notebook.stredny tak ten keby dostal mobil volal by vsade a hlavne tie hry od rans do vecera takze ho ma uplne zakazany a samozrejme uz zacina aj najmladsi.podaj detom prst zoberie celu ruku aspon u nas to tak je.a najstarsi ako prvucicky mobil mal v prvej triede od pol roka a to tlacitkovy aby mi dal vediet ze je uz v skole ked zacal chodit sam busom.

kvetinka75
1. aug 2017

podľa mňa je to zbytočné, načo mu bude? na hry? to ja nepodporujem, komu bude 7 ročný telefonovať? Podľa mňa nevhodný a starí rodičia by to mali rešpektovať. Radšej ho mohli zobrať niekde na výlet. Okrem mobilu má určite aj iné sny. Ja som dala dcére prvý mobil v 3.ročníku. Koncom roka dostala po mužovi taký starší, lebo začala chodiť sama zo školy domov. Vždy keď prišla domov, zatelefonovala mi že je doma v poriadku. Ak by sme pre ňu chodili my tak by ho ešte nemala

Tu začni písať odpoveď...

Odošli