Je lepšia trojkolka alebo bicyklové odrážadlo?

petra53
17. jan 2014

Čo kúpiť dvojročnému diavčatku? Trojkolku s kolieskami uprostred (Smoby Zooky, Smoby first bike sport line a pod.) alebo bicyklové odrážadlo? Neviem sa rozhodnúť. Trojkolka má výhodu "rodičovskej prídavnej tyče" - dieťa sa dá nasmerovať a dokáže ju utiahnuť aj samo, keďže betále nie sú na prednom kolese. Ale využijeme ju dosť? Máme Smart Trike po synovi, ale betále vpredu sú na nič. Máte skúsenosť? Dokáže dvojročné dieťa udržať rovnováhu na bicyklovom odrážadle? Aké mám vybrať? Ďakujem za rady 😵 😵 😵

yanielka
17. jan 2014

tak podla mojich skusenosti aj aj🙂 na trojkolke sa nauci pedalovat ale nie smart trike tie pedale su na dve veci....a na odrazadle zase udrzat rovnovahu, nasa starsia zacala behat na first bike-u od dvoch rokov ale tiez sme mali smart trike, v styroch presadla na normalny bicykel, chvilu jej trvalo zvladnut tie pedale , ale rovnovaha problem nerobila....za pol hodinuskusania bicyklovala sama

slunce3
17. jan 2014

v 2r. sme už kupovali rovno bajk 16" samozrejme najskôr nnedočiahla ale dostala ho na vianoce a na jar s auž vozila, zadné kolečká ma a to madlo som na to kúpila som ju len tlačila, neskôr som madlo dala dola a ťahala som ju lanom nech si zvyká že bude šoférovať ona a o 2 t. už šlapala sama :D sú aj menšie bajky 12"14" alebo ked tak tak odrážadlo s možnosoťou dať tam pedále, lebo takto ti to odrážadlo moc nevyužije.. ak tam dáš pedále tak ešte ten rok sa na nom môže voziť veselo

k_a_j_k_a
17. jan 2014

ja som za bicykel rovno. najskor s pomocnymi kolieskami. po case bez. pripadne odmontovat pedale 🙂
starsej sme v 2,5roku kupili bicykel a na druhy rok ako 3,5rocna behala bez koliesok pomocnych.

aristka
17. jan 2014

tam by som kúpila už odrážadlo ,na trojkolku s vodiacou rúčkou je veľká alebo potom klasickú trojkolku tj bicykel..

katy1979
17. jan 2014

Kazdy ti povie nieco ine. Ja mam dve deti, zacinali na odrazadle. Vyuzije ho v pohode 2-3roky a potom sup na bike bez pomocnych koliesok

dukokatka
17. jan 2014

odrazadlo,aj ja som kupila dcerke odrazadlo,za par dni na nom behala .pedalovat este 2 rocne dieta nevie aspon moja dcerka nevedela,ked som ju dala na bicyklik s pedalami.

mmmj
17. jan 2014

my mame "mojeodrazadlo" a dvojrocna na nom frci jedna radost. Pedalovat by este nevladala, skusali sme a male plastove odrazadlo je jej uz male. Sme spokojni s vyberom

lauraa
17. jan 2014

odrazadlo....

82erika
17. jan 2014

Takže ja si myslím že odrážadlo.Náš malý ho dostal ako 2 ročný a máme Jdbug na ktorý sa dajú primontovať pedale a už ako 2,5 ročný sám bicykluje bez pomocných pedálov.Najprv sa naučil rovnováhe a potom sme skúsili pedále trvalo to 3 dni hlavičku som mu pridŕžala a naučil sa sám ,odrazil sa a začal pedálovať myslím že to odrazenie nožičkami bolo dôležité bolo to z mierneho kopčeka malý náklon a už to išlo samé len smelo do toho.Teraz mame 3 roky 3mesiace a parádne bicyklujeme bez pomocných koliesok.Myslím že treba dieta podporiť a nie sa príliš báť že spadne na to je prilba a chrániče ak spadne tak sa aj postaví len treba vydržať a nevzdať to hned na začiatku...Prajem veľa trpezlivosti...

kuriatko84
17. jan 2014

Odrážalo! Naučí sa držať rovnováhu za krátky čas a bude fičať ako šarkan. My máme od 2 rokov a nevieme si vynachváliť aj my aj malá. Tá ho zbožňuje. Máme Strider. K odrážadlu treba hneď aj prilbu na hlavu!

zukuvi
17. jan 2014

my mame podobne odrazadlo ako to cervene na fotke, fakt skvela vec!!! par dni to tahal pod zadkom,nevedel co s tym a za tyzden dva uz lietal, rovnovaha neuveritelna, ja som na tom videla lietat 2rocne deti ako sarkany, pomocne kolieska uz nebude treba. urcite odrazadlo 🙂

sssimi
17. jan 2014

Máme oboje, určite odrážadlo!!! 😉

edie63
17. jan 2014

na zaklade skusenosti odrazadlo 🙂

karinka1995
20. okt 2016

@petra53 kde sa da kupit take prosim..

kp7333
20. okt 2016

Urcite dvojkolesove odrazadlo. A neskor namiesto trojkolky maly lahky bicyklik s pomocnymi kolieskami, na ktorom sa najprv nauci pedalovat a brzdit a potom aj jazdit bez pomocnych. Trojkolka su vyhodene peniaze.

petra53
autor
27. okt 2016

@karinka1995 dobry den, ja som nakoniec kupila to odrazadlo s menom a urobila som dobre. Trojkolku sme tolko nevyuzili. Dnes ma dcera 4,5r. a odrazadlo pouziva dodnes. Inak bicyklovat sa v lete naucila sama asi za 2 min👍😊 ja by som uz dnes urcite odporucala odrazadlo

vevericka554
21. júl 2022

V našej rodinke sa najviac osvedčilo odrážadlo. Super vec.

frederika887
24. feb 2023

Podľa mňa je lepšie odrážadlo ako trojkolka, trojkolka je fajn, keď ešte dieťa nie je také zbehlé a zdatné na odrážadle, ale keď už dieťa chce samo niečo robiť, tak odrážadlo je určite top. Ale odporúčam kvalitnú značku a hlavne klásť pri výbere ohľad na ľahkosť, v tomto smere sa mi osvedčilo Woom odrážadlo a zároveň super príprava na bicykel. Chvália si aj Rascal.

sima234
2. aug 2023

@petra53 a ako si bola spokojná s tým odrážadlom s menom? Krsniatko má budúci mesiac 2 roky, tak uvažujem nad odrážadlom, len neviem, či to nie je ešte veľké. Ale zase, to také malé ako motorka sa mi zdá malé už. Ďakujem 🙂

alexandra197
2. aug 2023

@petra53 keď mal syn 2.roky dostal odrazadlo Cruzee je super lahucke. K 3.narodeninam dostal bicykel a do 10min sám jazdil ,pomocné kolieska ani nepoužil. Uz vedel držať rovnováhu z odrazadla.