Je lepšie chodítko Chicco activity alebo Chicco jogging?

lelagula
17. dec 2011

ahojte neviem sa rozhodnut ktore choditko mam kupit malemu zacina sa pustat ale je nesmely na krocky. to activity sa mi zda veselsie ma tam rozne zabavky vpredu a jogging ma zase pogumovane kolieska tak neviem...prosim poradte 😅 dakujem 🙂

macamac
17. dec 2011

@lelagula ahoj 🙂
možno od veci-teda neviem konkrétne poradiť,ale moje deti nemali žiadne 😉
a lekári neodporúčajú chodítka pre detičky
ale teda-je to rozhodnutie každej maminky 🙂 nič proti 😉 🙂

lelagula
autor
17. dec 2011

@macamac je to skor tlacidlo ako choditko to klasicke... myslim ze to mu doda taky pocit istoty v krockoch 😉

macamac
17. dec 2011

@lelagula aha-tak to tlačidlo je ok a mne sa tiež veľmi páčia,ale akosi som ich teraz pri malej neskoro zaregistrovala,tak sme nemali 🙂

brulka
17. dec 2011

@lelagula ja by som volila zabavky 😵 pogumovane kolieska su zaujimave iba pre nas rodicov 😀
my sme mali toto http://www.pricemania.sk/katalog/choditka-detsk...
a bolo vyborne v tom ze malo brzdu a dala sa nastavit na kolieskach rychlost.cize zo zaciatku sa tam dcerka mohla opriet a neutieklo jej pred nosom 🙂 a posuvala sa len pomalicky vpred tako ako to vtedy dokazala 😵
lebo s normalnym vozikom ona zo zaciatku chodit veru nevedela kedze vozik usiel a ona nam capla na zem 😅

diid
18. dec 2011

tlacidlo kup urcite take, ktore je tazsie a neprevazi sa lahko, najlepsie su drevene. Mam viac druhov, toto bolo najlepsie http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...

Plasticke su pre deti ktore sa potrebuju len z lahka pridrziavat a maju uz rovnovahu. Aj ten little Tikes mame, ale nenasla som tam ziadnu brzdu. Uz ked vedeli dobre chodit tak sa im velmi pacilo.

lelagula
autor
18. dec 2011

dakujem za rady zaujalo ma @brulka to tvoje lebo maly sa fakt na vsetko tak vala a je tazky hned by capol dopredu...a inak sa nesmykali tie plastove kolecka na parketach?

brulka
18. dec 2011

@diid akoze nie ??? jasne priamo na kolieskach sa to da nastavit 🙂 az tak velmi sa da pritiahnut ze sa uz netocia a su zabrzdene. nam to vyhovovalo velmi bo mi naozaj dcerka nespadla 😉 a ak sa deti vesaju prilis tak sa da zatazit aj vreckom muky 😀 ale u nas nebolo treba nasa je musia vaha 😵 inak drevene su najkrajsie a snad sa s tym deti aj dlhsie zahraju. my sme vyuzili to nase choditko 2-3 mesiace a sme ho predali. ale nebolo mi to luto bo sme tu na bazariku kupili a posluzilo super 🙂
@lelagula aj drevene niektore maju brzdu na kolieskach ale su vacsinou uz riadne drahe. my sme to kupili ako taku somarinku vyslovene len na chodenie nie na zabavu 😉

jessicax
18. dec 2011

@lelagula my mame baby jogging a je fajn, nesmyka sa a da sa na rozdiel od inych vyskovo nastavovat aj choditko aj rucka 😉

diid
19. dec 2011

@brulka jaj pamatam tie kolieska, ma nenapadlo ze to moze byt na to. Ale moje deti boli silnejsie a zacali chodit az v 15mes. takze boli tazke na plasticke, jedine tie drevene sme pouzivali. teraz maju 2.5r. a stale po dvore s vozikami lietaju.

brulka
19. dec 2011

@diid @lelagula a dievcata este ma napadla jedna vec preco sa vozik nemoze prevazit ... on je tak skonstruovany a mali by tak byt vsetky ze uz samotna konstrukcia nedovoli aby si vozik dieta na seba stiahlo cize prevazilo k sebe. tam je totiz na spodku vzdy nieco skonstruovane tak aby to nebolo mozne. vacsina je ich zboku ako taky trojuholnik kvoli tomu sa neprevratia 😉 takze little tikes taky je ten sa neprevazi 🙂 choditka co sa prevazia by ani vyrabat nemali ... ale isto sa na trhu aj take najdu 😠
ale diid ma pravdu s drevenymi sa deti dlhsie zahraju 😵
my sme chceli kupit tento http://www.amazon.de/Brio-GmbH-30473-Lauflernwa...
lelagula a som zabudla my meme doma klasicku drevenu podlahu borovicovu a u nas sa kolieska nesmykali. na parketach neviem posudit ako to bude ...

andrejka1974
19. dec 2011

choditka sa vobec neodporucaju moje deti ani jedno nemalo 🙂 🙂 🙂

sylvia78
20. dec 2011

my sme mali Little tikes interaktivne choditko a veru ani to sme velmi nevyuzili, takze ja si myslim ze deticky choditko ani nepotrebuju, postavi sa a zacne chodit ked uzna za vhodne a ked sa na to bude citit, my sme sa aj bez choditka rozbehli v 10-11mesiacoch

katrinka8
21. dec 2011

Ahoj, skus si pozriet toto:
(14:25:22) Eva/_redakcia: mna vzdy zaujimala tema choditok, v ktorych sa deti ucia chodit. My sme ich nikdy doma nepouzivali, ale mam za to, ze je to dost skodliva zalezitost... aky je vas postoj?

(14:26:19) MUDr_Brozmanova: chdítka sú doslova škodlivá záležitosť pri dlhšom používaní, nakoľko nútia dieťa odrážať sa dopredu v nesprávnom (do X) postavení piat a napomáhajú vzniku plochonožia.

Je to uryvok z rozhovoru s ortopedkou: http://zdravedieta.rodinka.sk/vyvin-dietata/vyv...
Tiez som citala vela clankov o skodlivosti choditka pre deticky. Udajne ich niektore staty (myslim ze Kanada) chcu aj zakazat 😉 Ale ako kukam, Ty si asi nemyslela choditko - pavuka, ci?

jessicax
21. dec 2011

@katrinka8 tema nie je o klasickom choditku, v ktorom dieta sedi a odraza sa nohami ale o aktivnom, ktore si dieta tlaci pred sebou 😉

katrinka8
21. dec 2011

@jessicax - ved mi to aj napadlo potom 😉

lujza123
22. dec 2011

Ak chces aby sa ti naucil chodit rychlejsie nekupuj mu nic...vazne to radsej investuj peniaze do nejakej inej hracky ..... ked uz sa sam pusta je to len otazka niekolkých tyzdnov mozno dni kedy zacne chodit sam..s choditkom akymkolvek (aj tym co tlaci pred sebou) tu odvahu pustit sa a spravit prve kroky bude v sebe hladat dlhsie

sara07
26. dec 2011

boli sme u rozličných dvoch otrtopedov a vždy sme boli pochválený že sme neriešilo chodítka,,,,dieta má začat chodit ked sa na to cíti samé, súhlaísm lujzou radšej kúp peknú hračku

henky
25. jan 2012

@lelagula . Pekny den prajem. Tak ako ste to nakoniec vyriesili?Ja akurat tiez zhanam nejake take choditko-ale stale sa neviem rozhodnut...

lelagula
autor
25. jan 2012

@henky tak my sme kupili chicco jogging 🙂 maly ho tyzden tlacil a hned sa sam pustil a uz krasne bezura 😀 mam ho v mojom bazariku na predaj lebo ho uz nepotrebujeme.. ak by ste sa rozhodli pre neho.. vobec sa nesmykalo a maly ked sa na neho zvalil pri tlaceni (to ma 15kg) sa vobec neprevratilo takze odporucam 😉