Je správne kúpiť pre chlapca dievčenskú hračku?

anjelik99
8. nov 2011

Myslite ze je vhodne kupit chlapcovi malu kuchynku? 😒 maly sa my stale hraje v kuchyni s hrncami a varechami tak som rozmyslala ci mu nekupit hrackarske, kazdy my ale hovori ze je to dievcenske ☹

stardust
8. nov 2011

co je uz na vareni dievcenske?! Zaujimave, ze muzi tvoria drvivu vacsinu medzi sefkucharmi...

zuzana76
8. nov 2011

@anjelik99 aj moj sa s tym hra v skolke a celkom ho to bavi, ja by som tiez kupila, ale muz nechce, ale podla mna je to ok, ved vsetci znami kuchari su chlapi, podla mna kuchynka nie je len dievcenska hracka

kohutovci
8. nov 2011

@anjelik99 ahoj.. ja sice dietatko na svete este nemam.. no moj nazor je, ze nech sa hra s tym co ho bavi.. to, ze ho bavi kuchynka nieje vobec zozenstelene.. ja som od mala rozoberala auticka.. a moj sused kocikal babiky..a obaja sme normalni 😉
a co ty vies? ked bude velky.. mozno bude lepsi ako kuchar bez capici 😉 daj mu co ho bavi.. nech sa jeho zaujmy prirodzene rozvijaju..

janka_pn
8. nov 2011

@anjelik99 ja by som kupila, ale vacsine je takych cukrikovo ruzovych 😉 , asi by som volila tu ikeacku drevenu, je taka unisex 😀

ichbinich
8. nov 2011

Takato otazka tu uz bola...
Podla mna je hrozne, ze uz babtka su skatulkovane podla pohlavia: ruzovucke pre dievcata, modrucke pre chlapcov, neutralne oblecenie sa tazko hlada... Neskor sa to este zhorsuje, dievcata su iba princezne a chlapci iba rytieri a pirati... A potom sa cudujeme, ze dievcata vacsinou robia kadernicku, pokladnicku atd.
Je dolezite, aby sa deti hrali s tym, s cim chcu a nebolo im nic vnucovane okolim. Ked sa chce chlapec hrat s kuchynkou, prosim, ked s babikami, nech sa paci. A dievca s traktorom alebo zeriavom, nech sa paci, hraj sa.

Moj maly mi tiez musi pozerat do hrncov. Teraz varievam tak, ze on stoji vedla mna na stolicke, ja mu dam presypat trosku muky, cukru, ovsenych vlociek atd. S tym sa vyhra strasne dlho a ja mozem v klude varit. Mam sice bordel, ale ten je po vareni aj tak. Keby uz mal svoju izbu, urcite mu kuchynku kupim. Nevidim na tom nic dievcenske. Ani na tom, ze v jasliach vozi babiky a macika v kociari na prechadzku. A hra sa tiez s autami a vlacikmi.
A nad argumentom @stardust sa urcite oplati zamysliet 😉

Takze: urcite mu tu kuchynku a vybavu kup, aspon mas napad na darcek aj od starych rodicov na Vianoce, ktori sa to urcite budu pytat, ze co. A ked budu mat namietky, tak si pytaj darcekove poukazky alebo peniaze 😝

lienockaa
8. nov 2011

@anjelik99 -vobec nie je iba dievcenska..aj my chceme pre chlapca.. 🙂 on totiz strasne rad "vari" s mojimi hrncami a naradim, ved su pekne, skus popozerat, nie su len ruzove, je velky vyber..zozenies rozne, aj zelene, alebo oranzove..nase dievca tym, ze ma brata starsieho, sa hra s autickami..medzi jej prvymi slovami je aj slovo traktor.. 😀 ma aj babiku, ale radsej ma auta..no a co.. 😉

katecameron
8. nov 2011

boze aj moj syn chce kuchynku stale tu verklíkuje ze na vianoce chce iba kuchynku lenze on uz ma 4.5roka a podla mna sa s nou hrat dlho nebude ale keby bol mensi ja by som kupila noaco ake dievcenske toto neznasam 😠

zuzana581
8. nov 2011

Môj muž je kuchár, takže ja nevidím vo varení nič dievčenské (ženské). Môj syn keďže má staršiu sestru, tak vyrastá s bábikami, kočíkmi, kuchynkami a myslím, že je to v poriadku. Teraz má obdobie náradia. Hrá sa s pilkami, motorovými pílami, šrobovákmi... samozrejme hračkárskymi 😀 ale keď sa dcéra hrá, tak sa pridá k nej a kočíkujú po celom byte. Dcéra ho velakrát navlečie do svojich šiat a spolu tancujú 😀 Pytala som sa lekárky, či to nemá zlý vplyv na jeho zdravý vývoj 😀 ale uistila ma, že dôležité je, ako sa k pohlaviu dieťaťa stavia matka, takže hračky ho asi velmi neovplyvnia. Inak keď bola dcéra malá, tak moja kamarátka, s ktorou sme boli spolu na MD mala chlapca o 4 mesiace mladšieho, ako dcéra. Boli sme spolu skoro denne a deti mávali aj rovnaké hračky, lebo sa potom hádali 🙂 Moja dcéra mala rúžovú buginku pre bábiku a kamoškin syn mal modrú buginku s modrou bábikou. Teraz chodí do školy a hrá sa s gormitmi, či ako sa to volá. Jeho zdravý vývoj to nijak neovplyvnilo, myslím si. 🙂 Čiže ja si myslím, že nič nie je vyslovene dievčenské a vyslovene chlapčenské. Ak je všetko s mierov, tak nič nie je na škodu, lebo aj ten chlapec sa môže pri tej bábike naučiť mať cit k deťom, alebo niečo podobné do života 🙂

simi251
8. nov 2011

@janka_pn ikeacka je super ale aj super draha. My sme kupili synovi cerveno cierno striebornu. Nebola sice drevena ale aspon nestala 100 eur.
@anjelik99 Kludne kup aj chlapcovi kuchynku. Je to uplne normalne. Moj syn sa este teraz v lete s nou hral ked ju po dlhsej dobe nasiel a to mal uz 6 a pol roka. u nas je varenie rovnako muzske ako zenske a ked vidi svojho ocka v kuchyni, je to pre neho nieco normalne. Uz davno to nie je len zenska zalezitost. To su zastarale nazory. 🙂

rybenka79
8. nov 2011

@anjelik99 aj naseho Matka bavi varit, no akonahle vyskusa ozajstne tak potom ho hrackarske nezaujima... tak bolo aj s miesackou, kosackou, detskou vrtackou a pod. - skonstatuje ze to nie je taka aku ma tatinko a odlozi to. Tak pozor aj na takuto reakciu

janka_pn
8. nov 2011

@simi251 no to viem, ved moze kupit len ten "spodok" alebo mozno maju penazi dost 😀 😀 . my mame taku cukrikovu za 15e, ale malu velmi nezaujala, ani babiky... 😒 u nas vedu kocky a lopty a plastelina 😅 😀. v takej farbe ako mate vy, by bola fajin. ja si nemyslim, ze ruzova nie je pre chlapcov, ale akoze vyslovene cukrikovo ruzova je uz asi prilis velke susto pre manzela.... 😀 😀 😀

opicamartyna
8. nov 2011

jééj len mu kúp, aspoň Ti bude potom ked bude väčší pomáhať 😀 😀 umývať riadiky a tak 😀

simi251
8. nov 2011

@janka_pn To fakt sa da kupit v Ikea len polovica tej kuchynky? To som si nikdy nevsimla. Ale nie som na SK tak mozno preto. tu je na nej vzdy len jedna cenovka ze 99 Eur. Ale inak je velmi pekna. Ako ozajstna. 🙂

hermiinka
8. nov 2011

@anjelik99 ahoj.aj ja mam syna a rozmyslam o kuchynke prenho na vianoce.strasne ho to bavi ked ja varim a on mi pomaha 😉

anjelik99
autor
8. nov 2011

@janka_pn
@zuzana76
@kohutovci
@janka_pn
@ichbinich
@lienockaa
aj ja si nemyslim ze je to dievcenske ved aj moj muz je kuchar, ale vsetci naokolo sa zatvarili akoby to malo byt nieco divne ☹

@lienockaa
@katecameron

@zuzana581
@rybenka79
@simi251
myslim ze mu ju kupim neku malinku a budeme varit spolu 😀
@rybenka79
david ma aj vrtacky uz mame tretiu teraz aku ta sa mu paci najviac a vrta uz aj z ozajstnou dedovou, on je taky kutil takze aj kladivko aj vrtacka na dvore, a bavi ho aj ta jeho vnutri tak uvidime kupim taku malu 😉

anjelik99
autor
8. nov 2011

@janka_pn jej to vyzera fakt super 😉

mia258
8. nov 2011

Ja mám muža kuchára, nič dievčenské na tom nevidím, veď dnes už každý vie, že chlapi sú lepší kuchári 😵

Kašli na to, čo hovoria ostatní, malému kúp to, čo ho poteší a vyhrá sa s tým 😉

melonik7
8. nov 2011

ked nas malinky vyrastie a prejavi zaujem o "varenie" 🙂 hned mu pojdeme kupit celu vybavu 🙂) a ja budem velmi rada..od auticiek a stavebnic to bude prijemne osviezenie aj pre mna 🙂 a k tomu sa aj dobre "napapame" 🙂

stvura
8. nov 2011

Jasne, kuchynka je skvela vec, jedno ci pre chlaca ci pre dievca. Moj maly mi pocas celeho mojho tehu zaroven "jazdil" s kocikom a babikou, dojcil, potom chcel detsky nosic pre dieta a momentalne uci babiku spinkat samu (leto to ucime i sestricku) 🙂

anjelik99
autor
8. nov 2011

@hermiinka to bavi aj Dadika posadim ho na linku a miesa, no podla toho co varim 😀 tiez je cely od toho ale tesi sa velmi 🙂

hermiinka
8. nov 2011

@anjelik99 presne aj marko 😀 ja mu prisuniem stolicku postavim ho na nu a pomaha mi obalovat v struhanke,minule sam mixerom chcel miesat. budu to kuchari 😀 🙂

anjelik99
autor
8. nov 2011

@mia258 🙂

@melonik7 my sa hrame ezo vsetkym aj auta uz aj dinosaury a to ma len 16 mesiacov, najviac ho bavi rtacka a kladivo a kuchyna uz ma prelustrovane vsetky sufliky aj skrinky a miesame a varime jak divi 😀
@stvura
ved to je fajn neviem preco na mna kazdy pozera ze co som to vymyslela, ved aj baby sa hraju z autami a kockami a pistolami tak preco je to normalne a toto nie 😠

titkovamiriam
8. nov 2011

aj my mame kuchynku-varenie predsa nieje len pre zeny 🙂 a chlapi su lepsí kuchári 🙂 a Marek sa s nou vyhra ci uz v byte alebo v zahrade-super hračka!!!

mia258
8. nov 2011

@anjelik99 švagrov syn tlačí po ulici ružový detský kočík s bábikou 😀

Deťom nevysvetlíš, že niečo je pre dievčatá a niečo pre chlapcov a nesmie sa to miešať. Oni budú aj tak robiť len to, čo chcú 🙂

ciusinka
8. nov 2011

@anjelik99 Moj brat prepadol kuchynko-manii ked mal 4 roky, vtedy sme mu cela rodina na narodeniny kupovali zariadenia do kuchynky 😀 takze ja na tom nic zle nevidim 😉 dievcata sa tiez hraju s autickami..

simi251
8. nov 2011

@janka_pn Super ze sa to teda na SK da aj osobitne kupit. ale aj 75 je podla mna vela. Nie ze by to clovek nemal ale jednoducho to podla mna za tie prachy nestoji. za to mozem kupit plastovu plus nieco ine. Ale inak je fakt pekna. 🙂

dann
8. nov 2011

tiez sme riesili tuto dilemu a misko ked bol u babky, kym nastupil do skolky, tak mu davala do kastrolika cestoviny neuvarene a fazulu a miesali velmi ho to bavilo, potom ocko tiez nebol nadseny ze kuchynka, ale je to vyborna zabava, vsak deti uz od mala vytahuju hrnce z kuchynskej linky🙂
bodaj by mu ta chut do varenia ostala aj po puberte🙂