Je trampolína vhodná pre deti?

mirka414
8. jún 2009

ake mate nazory na detsku trampolinu?kupit alebo nekupit detom?moja mala po nej tuzi no manzel je proti.

mori
16. jún 2009

Manžel chce naší dceři koupit tuto: http://www.pompo.cz/detail.asp?zbozi=19175 Máte ji někdo ?

mirka414
autor
16. jún 2009

mori nevyzera zle,ale ja by som kupila radsej jednu zo sietou,z vlastnej skusenosti hlavne ak vidim ako sa nasa na nej jasi.a nasu susedu radsej na nu ani nevpustim to dievca ma tri roky,ale je neskutocne pevna astrasne sa jasi,nechcem nech sa jej nieco stane.

tilly
16. jún 2009

my máme trampolínu s priemerom vyše troch metrov + ochrannú sieť, stála vtedy strašne veľa, teraz je to už lacnejšie, ale denne na nej skáče min. 5 detí naraz, tak som rada, že je využitá za tie prachy 😀

mori
17. jún 2009

mirka414 - my bydlíme v paneláku, takže určo potřebujem něco menšího. Zas se nám zamlouvá ta rukojeť, že se může držet ..

luckai
18. feb 2011

Chcela by som sa vratit k tejto teme. Uvazujeme kupit detom trampolinu - velku do zahrady aj so sietou, neviem ale ci na to dcera nie je este mala. Ma 2 roky, motoricky je ale velmi zdatna, chodi od 10 mesiacov a zvlada uz aj schody, vie pekne poskocit naraz oboma nohami - aj bez trampoliny, len som citala ze sa trampoliny odporucaju pre deti od 3 rokov. Skakala uz v lete na riadnej velkej trampoline za ruky a islo jej to perfektne. Poradte ake mate skusenosti s takymito drobcami na trampolinach, pripadne kto by mi vedel poradit - ortoped? Dakujem.

mirka414
autor
19. feb 2011

@luckai ja len odporucam ja chcem mojim babam kupit velku trampolinu len som este nevymyslela kam ju umiestnit 😀 😀 a ako na to prehovorit manzelika tak aby mi zato neotrhol hlavu chcem tu 3 metrovu alebo aspon strednu http://www.kidoh.ch/3/16535129-1/spielwaren/tra... baby ked na trampoline zrovna neskacu tak sa tam vedia pekne zahrat na doktorky alebo ine hry.

luckai
20. feb 2011

Ano, trapi ma skor vek, ci je to vhodne uz pre 2 rocne dieta. Co sa tyka maleho -rocneho, tam uz nevaham...

berenika39
20. feb 2011

@luckai ahoj, my máme trampolínu na strašně krásném, vymakaném, dokonalém hřišti v sousední vesnici, s petou tam chodím od roka a vloni (bylo mu v sezoně 19-26 měsíců) už skákal. Hrozně rychle přijdou, jak na to. Nejdřív byl opatrný, hlavně nechtěl s dětmi většími jak on, skákaly moc a on nezvládal koordinovat svoje pohyby, ale dospěly jsme k tomu, že jsme ty děti střídaly, malé - pak větší, alespon se naučily, že se tam má pustit taky někdo jiný. Jedna paní tam byla nějaká aktivistka Sokola, tak je učila všelijaké vylomeniny dělat správně, a na podzim tam byl jak doma. Miluje to. dvouleté dítě si myslím je akorát. krásně se tam vyšantí a naučil se ovládat svoje neposlušný pohyby.

cervik1111
20. feb 2011

@luckai my jsme kupovali trampolínu,dcera měla něco kolem 2,5 roků.Samozdřejmě si na ní zlomila nohu ☹ ,ale už teď se těšíme,až ji zase vytáhnem.Děcka si tam krásně poblbnou.My máme vedle gril...takže paráda.....já doporučují,i přes náš úraz.Ale já si zase říkam,že nohu si můžeš zlomit kdekoliv 😝

laterna
21. feb 2011

@berenika39 ahojky, koukám, že jsi praha-východ jako já. prosím tě, ve které vesnici je to hřiště s trampolínou? 🙂

berenika39
21. feb 2011

v Kostelci nad Labem, hned u Sokolovny. Vzniklo nějak svépomocí maminek, za přispění evr.fondů a obce,sponzorů...a je to na něm vidět. Je na pozemku Sokola, dopoledne ho využívá školka, takže jsou tam přístupná i odpoledne wc a šatnička a voda (neocenitelné), místní mamči se o to starají, pískoviště se zakrývá, na zemi jsou pod houpačkami a prolézačkami takové ty pěnové dlaždice, které tlumí pád a tak. Takhle si představuju, že by hřiště mělo vypadat 😉
Bydlíme cca 5 km odtamtud, takže vždycky vezmu kolo, vozík za něj na prcka a jedeme. Je tam sámoška, tak si tam nakoupíme a jsou to bezva odpoledne.

luckai
21. feb 2011

Diky kocky, @cervik1111 ako si tam zlomila nohu?
No my sme uz trampolinu niekolko krat vyskusali a mala vie skakat uz v pohode. Mylsite ze to nempze mat nejaky negativny vplyv na chrbticu alebo nieco ine?

minal
21. feb 2011

Trampolína je super a i pro zpěvnění těla, určitě ne nezdravá. Děti po krátké době začnou zpevňovat tělíčka, posilovat, protože přijdou brzy na to jak skákat. Je to zdravý sport, protože se dělá jen občas /nic vrcholovýho/. My trampolínu s bezpečnostní sítí máme 3,66m a mohu jen doporučit. Od jara do podzimu, velká atrakce. Pokud na ni máte místo, tak neváhejte. 🙂 Kdyby někdo chtěl kontak kde jsme ji loni kupovala, písněte info.

minal
21. feb 2011

@luckai decerka malá není, ale pokud nebude mít kámoše na skákání, nebude ji to bavit. Mám vyzkoušeno, že pokud je syn doma sám, skáče minimálně. Vždy potřebuje na blbnutí na trampolíně alespoň jednoho kámoše.
Tzn. pokud by měla být trampoška jen pro jedno dítě, asi bych volila nějaký skákací hrad na doma, malou trampolínku, jsou i 2m myslím atd. Na druhou stranu, pokud chcete, aby skákaly třeba i 3 děti pod 3,66m bych nešla. To je taková ideální plocha, aby se neposkákali a neublížili si. A pokud je dětí více na trampošce, musí se hlídat. Pak mohou nastat i úrazy. Když např. větší dítě vyskočí a odrazí menší,které to nečeká, může nekordinovaně spadnout. My po týdnu už děti nechávali samotné, naučili se být k sobě opatrní. Nejhorší to je, když jsou trampolíny na nějakých hřištích veřejných, děti na nich neumí skákat, jsou tam výškové a tělesné rozdíly, pak právě někdo skočí a odrazí to druhý bo na sebe skočí atd. Pokud je trampoška doma, není to již atrakce, děcka se v ní naučí skákat, pak už ví co dělá a co mohou čekat. Je to o něčem jiným pak i o bezpečnosti.

minal
21. feb 2011

Koukala jsem na prodejce od kterého máme trampošku a nabízí i 150cm průměr. Ta 3,60m se dá mom. pořídit za 4400,-kč. Jsou možná i lepší nabídky, to chce pohledat. Já mohu doporučit jednoho co prodává na aukru, má své vlastní stránky www a zboží přijede z Německa v orig. krabicích. Dost prodejců jsou poláci, záruku sice inzerují, ale nikde žádný www, spíše náskledně nedohledatelní... takže ikdyž píší všude záruka, v hodně případech, spíše žádná. U těch levných prodejců. Pak jsou defakto ty samé a ceny už za 8000 a více. Zase máte záruku jistou.

laterna
21. feb 2011

@berenika39 tak to je super! díky za info. taky to nemáme daleko, tak tam někdy vyrazíme. jsem zvědavá, jak se malýmu bude ta trampolína líbit 🙂

cervik1111
21. feb 2011

@luckai
@minal tak přesně tak se nám stal úraz-byl tam větší váhový rozdíl,malou to vyhodilo,blbě šlapla,a už byla noha zlomena ☹ Máš úplnou pravdu,že aby to dítě bavila,musí mít k tomu kamarády 😉
Jak už jsem psala,už se těšíme na jaro až ji zase vytáhneme.Koupili jsme loni,
skoro 4metrovou a cena 5000

luckai
21. feb 2011

@cervik1111 to ste kupili za dobru cenu, mnohi znami kupovali vlani za ovela lepsie ceny ako pozeram teraz! No neviem, Mame 2 deti, uvazujem nad 2,5 m (nostnost 120kg), sestra ma 2,7 metrovu a ked sme tam v lete boli tak sme dali deckam pravidlo ze mohli skakat len po jednom a bolo to super, tito moji mensi tam skakali aj spolu. Myslim si ze aj tato trampolina nebude na veky a ked to budu stale vyuzivat a bude ju uz treba vymenit, tak kupime potom vacsiu.@minal dik za tvoje skusenosti. Posles mi prosim ten link co ste z tade kupovali vy?

minal
21. feb 2011

Ještě takový podstatný dodatek! Jak budete vybírat trampolínu, nezapomeňte odečíst cca 20cm /ochrana pružin/ na které se nesmí skákat! Tím se skákací plocha zmenšuje... tzn. Trampolína 2,5m bude mít skákací plochu cca 2,20. A ochrana pružin dělá hodně. 😉 Zkrátka 3,60m... pro 3 děti fajn, vejde se i čtvrté. Nezapomeňte, že trampolíny přitahují děti ze sousedství a fronty jsou pak následně dosti nepříjemný.
Neumím si představit jak půl roku řeším kdo a kdy smí na trampošku. By mě škráblo... 😀

minal
21. feb 2011

Když nad tím tak dumám, tak bych i pro dvě děti asi nekupovala menší jak 3,05m. A pokud se tu najde i maminka skákací, tak ze své zkušenosti, abych si mohla skočit i salto a neskončila v síti, která udrží jen dítě /dospělá už ji je schopna silou roztrhnout/, tak pro takové je akorátní ta 3,60m. 😉

minal
21. feb 2011

Teď jsem zkoumala tu skákací plochu a dokonce je to i víc. Trampolína 3,60m, má např. průměr skákací plochy 3,16cm. Trampolína 2,50m má průměr skákací plochy 1,99m. Na to pozor!

luckai
22. feb 2011

Jasne, diky, tiez s tym uvazujeme, a ked si mi poslala tie linky, tam su ozaj lepsie ceny, asi budeme zvazovat tu 3m. Mate aj ochrannu plachtu?

minal
22. feb 2011

@luckai Ochranná plachta na zakrytí /aby si někdo nesplet ochrannou plachtu s bezpečnostní sítí/ je dle mého na dvě věci. Není opravdu třeba.

minal
22. feb 2011

Ta trampolína šíleně rychle oschne, voda skákací plochou proteče a když je bouřkové období, občasný deštík ... za 2h se dá zase hopsat. Jen je třeba otřít ochrannu pružin kde se ta voda drží.

luckai
5. mar 2011

@minal Dakujem za cenne rady, trampolinu sme objednali, na aukre sme nakoniec nasli najlepsie ceny, objednali sme 244cm, ale myslim si ze to bude dost na teraz dost. Uvidime, snad neolutujeme. Uz sa na nu vsetci tesime, deti sice este o nicom nevedia, ale viem ze sa budu tesit!
Este raz dakujem!

benjik
19. mar 2011

Ahojky, můžete mi,prosím, doporučit nějakou trampolínu do dětského pokojíčku? Těch nafukovacích se bojím kvůli kočkám 😒

menoee
27. apr 2011

Ahojte, chceme synovi k jeho 5. nar. kupit trampolinu o priemere 305cm, len nemam predstavu aka je v skutocnosti. Nemate niekto real fotku takejto trampoliny s tymo priemerom?
A este sa chcem opytat, kde sta kupovali trampolinu, dakujem za vase odpovede 🙂

brendda
30. apr 2011

My máme od firmy Insportline 305cm průměr a je super!!!Myslím,že tam ani nehrozí nějaké nebezpečí,samoz.záleží na chování dítěte,ale když skákat a blbnout normálně,je to v poho!!

mery.maja
6. jún 2011

Ahojte,planujeme kupit trampolinu pre deti paci sa mi zatial tato co na na hovorite??

http://www.insportline.sk/1356/trampolinovy-set...

je potrebna aj ta ochranna siet pod trampolinu???alebo je to cisto esteticka vec?dakujem

cherry1981
6. jún 2011

@mery.maja Ahojmyslim, ze trampolinoa je uplne v pohode 😉 , my mame inu, tiez sme kupili asi pred mesiacom a aj ja sa teda na nej vyskacem 😀 Co sa tyka siete pod trampolinou my ju nemame, a vobec nam nechyba