Je žirafa Sophie vhodná hračka pre trojmesačné dieťa?

jankavt1
10. nov 2014

Máte niekto túto hračku? Je z mäkkej prírodnej gumy. Odporúčate zaobstarať ju pre 3 mesačné bábo?Je dosť drahá, tak nechcem vyhodiť peniaze zbytočne.

pribinak
10. nov 2014

Je to otrasne draha hracka, uplne zbytocne, hracky na ohryzanie a obzeranie kupis aj za podstatne menej penazi, kamoska ju kupila a jej krpcovi a podla mna to ziadny zazrak nie je

mawka
10. nov 2014

@pribinak urobia z klasickej gumovej hracky TOP Produkt. tiez na tom nevidim nic zaujimave, takych hraciek je kopa a presne ako pises, za menej penazi.

radikuk
10. nov 2014

My ju mame a u nas doma je to najoblubenejsia hracka. Mojmu dietatu je jedno, kolko stala, napriek tomu si zo vsetkych gumenych hraciek najcastejsie vyberie prave tuto. Bolo to prve "hryzatko", ktore si vedela chytit do malych ruk a doteraz ju obhryza ostosest. Takze za mna oplati, kupila by som znova, ale na druhej strane, kazde dieta je ine a nikto nezaruci, ze aj tomu tvojmu sa bude pacit - ako hociktora ina hracka 🙂

oladuna
10. nov 2014

@jankavt1 take male este len zacina obhryzat a to hocico takze urcite zbytocne vyhadzovanie penazi.kup jej hracku co bude aj obhryzat a co aj bude vydavat nejaky zvuk a to ju zaujme skor ako gumena zirafa.

anitra11
10. nov 2014

nejde len o to ... táto hračka má aj svoju históriu, pochádza z Francúzska z roku 1961 a má náročný proces výroby ..., takže treba si o tých niektorých hračkách prečítať aj viac .... a potom komentovať
bližšie info:
http://www.babytrend.sk/vyrobca/vulli/

nikuska744
10. nov 2014

Aj my ju máme...je super... Malého nezaujímajú žiadne plyšáky, hryzátka a pod. On chce iba svoju žirafku. Má ju od 3 mesiacov, teraz má 13 a je to proste jeho žirafa. Nie každému vyhovuje, koľko ľudí, toľko názorov. Možno ani ty nebudeš spokojná. Ale my sme a veľmi.

mawka
10. nov 2014

@anitra11 hraciek s historiou je kopec a rozhodne zaujimavejsich. len tato mala stastie, ze sa jej robi fajnovy marketing 😉

myslim, ze nam je uplne jedno, co sme obhryzali a z akej gumy a sme tu 🙂

a to, ze si dieta vyberie zrovna zirafu z kvanta inych hraciek, no ano, ak je prva, stava sa oblubena a dalsia vec, tvar zirafy je fajn na drzanie.

ildiko1606
10. nov 2014

U nás jednoznačne TOP hračka

jankavt1
autor
10. nov 2014

Hladala som na nete podobne hracky od inych vyrobcov, z makkej gumy pre babo, ale nic som nenasla

nice202
10. nov 2014

no este aby som povod hraciek skumala 😀 😀 😀 nemate co robit?

pribinak
10. nov 2014

@anitra11 to je sice pekne, ze ma svoju historiu a ze pochadza z Francuzska, ale neviem ci to krpec oceni a patricne jej prejavi uctu ;) ;)

radina
10. nov 2014

ako som si precitala nazov temy, hovorim si aka blbost, ale potom ako som si precitala ten popis hracky, normalne zvazim ,ked sa prcek narodi, ze mu ju kupim 🙂 ide mi o to, aby necmulal nejake cinske gumy s toxinmi.

janaal
10. nov 2014

Zeny, zeny, vyrobcovia maju z niektorych z nas ohromnu radost a skvely biznis. Este tej zirafe treba vystavit rodny list 😀

anitra11
10. nov 2014

@pribinak to bolo na margo pôvodnej otázky, keď zakladateľka diskusie dala poznámku aj k tej cene ....

henikav
10. nov 2014

Ta hracka je draha hlavne preto ze vo frankofonnych krajinach je to nieco co tvori ich historiu, tieto zirafky tu vyrabali v detstve dnesnych rodicov a starych rodicov a ked ich uvidia pripomina im to detstvo, nostalgia starych cias, tak ju hned aj kupia, inac je to obycajna gumova hracka. Je pravda ze je z jemnej gumy, vhodnej na hryzkanie, ale asi tak ako mnoho inych hraciek 😉

kengurica
10. nov 2014

@jankavt1 Najstt pre deti hracky z kaucuku, to je umenie, ale ked hladas pre psov, ak kaucukovych najdeeeeessss..mrte.
Raz to niekde pisali, ze hracky pre zvierata su prisnejsie kontrolovane na zavadnost, ako hracky pre deti...neviem teda, co je na tom pravdy, ale uplne by som to nezavrhla...

emma2310
10. nov 2014

Je mi sme ju mali od narodenia a kusala ju o sto sest

jankali
10. nov 2014

Sophie.. ja som sa na ňu veľmi tešila, keď malý nevedel večer spávať - dudu nechcel nikdy - a ani sme nekojili nejak... myslela som, že potrebujem... vtedy na svk neboli vraj skladom - trvalo to asi 3 týždne, no horor...
dúfala som, že sofie mi pomôže🙂 a potom, keď prišla, už sme síce mali skoro to zaspávanie vyriešené, ale malý bol z nej naozaj happy, poznal ju po čuchu alebo čo🙂 a obhrýzal iba ju🙂 ani hryzátka u nás nešli.
Inak, je to asi jediná hračka, ktorá naozaj píska, a také 6 mes. bábo si rado na nej zapíska.
My sme ju používali niekedy aj s retiazkou na cumlík, lebo často letela z postieľky🙂 toľko spomienky.. a doporučujem🙂 ..aj keď, to je asi ako s každou hračkou, treba malého naučiť sa stým hrať, urobiť/ukázať mu "srandu", teda dobrý pocit, nenechať ho s hračkou hneď samého🙂 j.

mimi8814
10. nov 2014

my ju mame, maly ma 3 mesiace, ale moc si ju zatial nevsima:-/

mirdzis
10. nov 2014

Zirafku sme dostali od sestry ktora nam ju priniesla z Kanady ako darcek pre maleho Tobiaska a bola u nas tiez velmi oblubena a aj druhemu synovi sa pacila.

jankavt1
autor
10. nov 2014

Dakujem za odpovede. Skusim ju kupit a uvidime, ci sa ujme 🙂 Sama som zvedava. A ked sa nebude pacit, posuniem ju dalej.

jankavt1
autor
6. dec 2014

Zirafa je fajn. Je to dosť obľúbená hračka. Neľutujem, ze som ju kúpila. Keby som vedela, ze existuje niečo take skôr, tak by som ju nechala kúpiť na krstiny.

adriana89
6. dec 2014

noo keby bola taka top tak by ich nestahovali minuly rok z trhu......)

kejtinka
6. dec 2014

@jankavt1 Ja ti poviem tak, tie, čo tu tvrdia, že žirafku nekupuj, je zbytočne drahá na to, že je to obyčajná guma, túto žirafku na 100% doma nemajú a ani ju nedržali v ruke. My žirafku máme tiež a odporúčam vštkými desiatimi. A nie je to len marketingový ťah, ako tu písala jedna vyššie. Je mi jedno, či výrobca bude mať z nás radosť alebo nie. Pokiaľ je niečo naozaj dobré, tak to skrátka odporučím ďalej. Ako vieš, je z kaučuku, kaučuk je prírodný materiál (preto tá cena!) a ja si neviem dosť dobre predstaviť nič lepšie dať bábätku požuť. Písali tu aj, že dieťaťu je jedno, čo požužle, lebo požužle všetko a aj lacné hračky. To je sice 100% pravda, ale normálnej mamine by to jedno byť nemalo. Naša malá ju dostala keď mala 4 mesiace a milovala ju. Dobre sa jej do nej hrýzlo aj vďaka nožičkám, ktoré dosiahli na zadné "zúbky". Čiže za mňa Sophie určite áno 🙂

kejtinka
6. dec 2014

@adriana89 a kedy a prečo ju stiahli z trhu? Ja som o tom teda nepočula a minulý rok v decembri som ju kúpila.. Normálne na našom trhu 😀 Môžeš mi hodiť nejaký dôveryhodný link sem, odkiaľ to máš, nech si prečítam čo je na tom pravdy?

adriana89
6. dec 2014

@kejtinka je to pravda citala som to v nemecku na nemeckych forach minuly rok ked som bola tehotna....ved si to najdes aj sama...ze slavna sophie nieje az taka dobra..moja dcerka sa vola sophie a chcela som prave preto jej kupit zirafku aj zvlast kusatko aj sophie do vahe ale po precitani tych negativ ako tam nasli nieco toxicke a ze to stahuju z trhu som to nekupila..teraz by mali byz nove sarze takze tieto su uz haaaaadam OK

adriana89
6. dec 2014

@kejtinka ja by som ju detom tiez kupila keby som necitala ako zlieza farba ze to deti mozu odkusnut...a to ze to piska mala som ju doma ale hned som to obratom poslala prec..mozno nas pes by sa stym vyhral skoda chcela som to pre deti.......mozno z tejto nechybnej sarze objednam ale musim mat istotu lebo z 1000 komentarov bolo 600 zlych

kejtinka
6. dec 2014

@adriana89 no ja viem garantovať to, že za rok hryzenia 😀 do žirafy nám farba teda ani náhodou nezliezla. Ani to nie je možné, lebo to vyzerá tak, že tá farba je v kaučuku, nie na ňom. No a úprimne, skúšala som si zahryznúť aj ja, presne pre to čo píšeš, že či neodkusne 😀 Neodkusneš z nej ani ty. 😀 Ja si neviem vynachváliť, tamto som nenašla, že ju stiahli. U nás stiahnutá asi nebola, neviem. Stále sa dá kúpiť.

zeriempizzu
7. dec 2014

@kejtinka
@adriana89 nic nestiahli z trhu, je ju dostat vsade.
A podla mna vobec nie je draha. Radsej jedna poriadna a zdrava hracka ako desat toxinmy naplnenych.

adriana89
7. dec 2014

@zeriempizzu ani je ju dostat vsade ale minuly rok bola (maly byt) stiahnuta sak to viem citala som to a priamo predajca mi to povedal baby one....ono zalezi presne aka sarza to bola toxicka a chybna...a mne to je jedno vy ste snou spokojne tak ti je dolezite..