Kde kúpim chodítko za dobrú cenu?

lady511
8. máj 2012

ahojte maminy,poznáte niaku dobru stranku kde objednat kvalitne chodítko?a za dobru cenu?alebo mam pozret radšej na bazari?čo odporučate? od kolkých mesiacov bolo vaše babo v chodítku?robím si taky prehlad pozerám stránke aneviem na čo sa najviac zamerat dakujem 😉

henca74
8. máj 2012

ahoj, my sme choditko vobec nemali, neurologicka nam ho vobec neodporucala, lebo dietatko este nema tak pevnu chrbticu aj svaly aby vladalo byt v choditku, aj na nozicky to nie je vhodne, vacsinou deti potom chodia po spickach... ovela lepsie je ked si lozi po zemi, spevnuje svalstvo jemu prirodzenym pohybom, to co prave zvladne...ja som bola rada, ze nam poradila...vsetko ma svoj cas, aj vyvoj babätka...este sa dost nachodi a nabeha 😉

lady511
autor
8. máj 2012

@henca74 fiiiha ,,,no zvážim to teda,,,jasne že chcem pre moju maličku len to najlepšie

sisaha
8. máj 2012

@lady511 ja som mala pri oboch detom asi od 7-8 mesiacov (uz si velmi nepamatam..) zn. Chicco. A vsetko v pohode, ziadne vykrivenie, ani špickovanie sa nekonalo..Dieta v nom predsa nesedi 5 hodin vkuse..

mamkabeika
8. máj 2012

Ani nám ho neodporúčali. Je dobré akurát na to, aby sa v tom deti vybláznili. Ale nestojí to za to, neprospieva to dieťatku na chrbticu ani na nôžky, aj bedrové kĺbiky trpia. A deti vraj kvôli chodítku začínajú neskôr chodiť bez pomoci. Aj samotná poloha, ktorú dieťa v chodítku zaujme je preň neprirodzená a nepohodlná. Ja sama som ho mala objednané a keď som sa toto dozvedela, stornovala som objednávku.

lady511
autor
8. máj 2012

@sisaha noo..take zeraz neviem asi by som sa mala spítaj pediatra čo mi na to povie 😒

henca74
8. máj 2012

@lady511 to je tak ako s chodenim, nas maly sa sam pustil az ked mal 16 mesiacov, ale okolo nabytku chodil uz od 8-mich... dieta sa postavi, az ked mu to telicko dovoli, tak isto je to aj s lozenim... zbytocne je nieco urychlovat...skus sa popytat tvojej detskej doktorky aky ma na choditko nazor...myslim, ze my sme urcite o nic neprisli 😉

katren
8. máj 2012

@lady511 my sme choditko tiez mali, Chicco DJ, pediatricka o tom vedela, ked sme sa pytali, tak povedala, ze max. na polhodku denne.....
a Dominicka ani nespickuje ani nema problemy s chodenim..... 😉

happy8051
8. máj 2012

pri prvom dietati som nemala, ani pri druhom nechcem. je to absolutne nepotrebna vec, do ktorej akurat tak odlozis dieta, ked chces nieco robit.
chodzu nechavam na prirodzeny vyvoj, dieta ma svoj cas, kedy sa samo postavi a aj kedy zacne chodit. naco to umlo urychlovat? navyse postoj v choditku nie je prirodzeny

lady511
autor
8. máj 2012

@katren v kolkých mesiacoch ste začali v chodítku?

katren
8. máj 2012

@lady511 ked vedela poriadne sama bez opory sediet a dvihat sa na nozky 😉

lucka1987
8. máj 2012

@lady511 ani my nemame choditko.. a o nic neprichadzame a neznasam nazor mamiciek niektorych, ze ukracujem dietatko o radost z toho.. my mame radost ked sa plazime, lozime a dnes sme trosku aj 4 nozkovali. pre mna je choditko len odkladaci priestor .. ci nejaky prezitok z minulosti

anjelicek26
8. máj 2012

@lady511 - choditko malinkej fakt netreba, je to odkladaci priestor, na co ked uz ti postaci aj normalna ohradka... to visenie za rozkrok a nadmerne zatazovanie chrbtice fakt nie je vhodne, pohyb je noziciek do stran - ergo nadmerne zatazovanie klbikov a neprirodzeny pohyb, nic prinosne.... ja sa divim, ze tie veci este mozu vobec predavat :(

nibiru
8. máj 2012

mi sme choditko mali ale len to tlačiace inak som mala ohradku a perfektna vec nemusela som sa bat že do niečoho narazi,prevrati sa hračky pekne na kope vždy sa tam zahrala aj niekolko hodin stala kolko chcela ked bola unavena sadla si alebo lahla pri druhom tak isto nekupime mame mensi byt takze zbytočne by tu zavadzalo.

bamb27
8. máj 2012

pokial ja viem tak v mnohych krajinach je choditko zakazane,,, to ze niektorym detom neuskodilo, neznamena ze pre ne nemalo nebezpecny potencial,,,ked chces malej co najlepsie tak choditko je uplne zla volba, radsej nieco co ju bude motivovat aby vydrzala na brusku,,spojenie s choditkom moze mat za nasledok vela veci, niektore sa mozu prejavit az v dospelosti, plus vela zlozvykov, lebo ten pohyb je neprirodzeny,,, a vobec od prirody je to vymyslene tak ze kym sa dieta samo nevetrikalizuje, tak je to z urcitych dovodov a netreba tomu nijak napomahat, predbiehat... nevyvynute svalstvo, velka tazka hlava,,,
a vobec, xy tem tu je o tom
ale tak kazdy podla vlastneho vedomia a svedomia vsakze

jami2
9. máj 2012

Ja som tiež nekupovala chodítko. Vraj to nie je dobré zo zdravotného hľadiska a dieťa sa okrem toho aj neskôr naučí chodiť, ako keby chodítko nemalo.

danu
9. máj 2012

@lady511 pozri do tem, na ktore ti dala linky hajanka