Používame cookies. Viac informácií tu. OK
jaduska
27. máj 2012

si tú otázku mohla trošku upresniť, či chceš kupovať cez internet, či priamo v obchode, v akom regióne bývaš, či chceš referenciu na konkrétnu predajňu alebo čo vlastne... na takto všeobecne položenú otázku ti asi ťažko niekto odpovie....Keď ti doporučím dobré zlatníctvo na východe, tak dobehneš tie náušnice z okr. BA kúpiť??? 😉

gonka
28. máj 2012

treba obehnúť pár zlatníctiev v meste kde bývate, zistíte prehľad o cenách a určite niečo pekné nájdete.

gabinocka
28. máj 2012

zeby v zlatnictve? 😉

lucka1987
28. máj 2012

v zelovoci isto nie 😅 fakt .. poradim jednu vec.. skus zlatnictvo, myslim ze by tam nieco ako zlate nausnicky mat mohli... 😉

mixka
28. máj 2012

oplati sa kupit nausnicky cez internet z ceskych zlatniciet 🙂

inak baby... fakt duchaplne odpovede... fakt si myslite, ze zakladatelka temy je mechom udreta a potrebuje vase stupidne rady... ??

gerci90
28. máj 2012

Tak toto ma teraz dobre rozosmialo..ja tu očkavam zachviločku aj otazky tipu, ? 🙂 ako sa dostanem doma na zachod..?!
Ženy ženy zamyslite sa prosim niekedy nad tym ake zbytočnosti sa tu pýtate...človeku až rozum zastane... No tak moja odpoveď bud v zlatníctve a ked na nete daj do google zlate náušničky pre 2r.a mas tam toho kopúúúúú.....stačí pohnúť rozumom 🙂

beruska.zuzanka
28. máj 2012

Ja len jednu radu, dávaj si pozor, aby boli ozaj zlaté, malá dostala, boli kúpené v zlatníctve a mala ich asi týždeň a okolo dierok jej začervenalo a pozriem náušnice a miesto, ktoré bolo v ušku zmenilo farbu, čiže zlaté určite neboli....

My nosíme chirurgickú oceľ už rok, teda odkedy mala nastrelené a všetko v najlepšom poriadku 🙂

hajanka
28. máj 2012

@mixka mne to pripada ze ano 😅 😅 inak by sa nepytala take stupdine otazky???!

@beruska.zuzanka to je reakcia zlata na pokozku 😉 je to bezne a normalne

katren
28. máj 2012

no mna napadla presne ta ista odpoved ako @lucka1987 a @jaduska
ale keby som ju napisala prva, tak som zvozena pod ciernu zem...... 😝 😅
@beruska.zuzana je to normalne, ja som mala 100% zlate a spravili mi to iste.....ale biele zlato mi tak nespravilo....takze nosim z bieleho zlata 😉
@mixka tak naco sa pytala....

romea
28. máj 2012

@beruska.zuzana oni su zlate len vplyvom potu atd mozu aj zlate veci zooxidovat je to kov takze reaguje treba ich vycistit najlepsie v zlatnictve tam predavaju aj specialne handricky. Aj nam to obcas robi niekedy aj ocernaju 🙂

ichbinich
30. máj 2012

@beruska.zuzana:
Zalezi na tom, aka je to zmes zlata. Z cisteho zlata sa sperky nevyrabaju, je prilis makke. Vzdy sa miesaju rozne kovy.
Vyrabaju sa sperky 585, co je 14 karatove, a vyssie. Tie su ale potom maksie a citlivejsie. Tych 585 znamena, ze na 1000 dielov hotovoj zliatiny ide 585 dielov cisteho zlata. Potom sa pridavaju ine kovy, podla toho, aku farbu chce zlatnik dosiahnut. Na to su doslova "recepty". Ale zlte malo by pozostavat iba zo zlata, striebra a medi. Cervene zlato ma viac medi a menej striebra. Biele zlato mava platinu. ALE to co predavaju zlatnictva je na 99% este rhodinovane (nanesena tenka vstrva rhodia, kovu zo skupiny platinovych). Preto su take strieborno biele. Ked nie je rhodinovane, tak je biele zlato strosku do siva a "matnejsie", nie je tak leskle, aj ked je vylestene.

Takze je mozne, ze tie nausnicky, na ktore reagovala, boli z takej zmesi, v ktorej boli aj ine kovy a reagovala nie na zlato, ale na iny kov. Bohuzial sa este stava, ze pridavaju do bieleho zlata aj ine (lacnejsie) kovy, ktore mozu sposobovat alergiu. Kamoska nemohla nosit svadobny prsten, ale vydupala si, ze jej ho vymenili.

sympa1
30. máj 2012

v zlatnictve

anjelicek26
30. máj 2012

V avione niekde na konci jje male zlatnictvo a tych detskych tam maju na vyber asi 40 parov, fakt som bola prekvapena a velmi pekne, vkusne. My dcerke kupujeme len z bieleho zlata, ja zlte fakt nemusim ani pre seba, tak nekupim ani malej 😉

klincek
30. máj 2012

ak to chces v BA, tak v OC Retro na Nevadzovej je obchod so sperkami a hodinkami /tusim Mark alebo tak nejako, na prizemi/, maju tam aj pekne detske nausnice. ja som tam tiez kupovala, sme spokojni.

kohutovci
30. máj 2012

skus kuk sem.. maju tu velky vyber.. 😉 http://www.nausnice-deti.cz/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli