Kinetický piesok

efua
20. júl 2015

Ahojte, chcem kupit synovi kineticky piesok, neviem o tom nic, zaujme to deti? Poradite kde kupit, ake mnozstvo je vhodne ci Aj nejake prislusenstvo, v com to uskladnujete, ako ste spokojni? a odkial sa oplati? Alebo je lepsi tekuty?

lunnita
20. júl 2015

my ho mame a sme spokojní..kupili sme ho vo vnimavych hrackach pred rokom v cubicone Ba. mame kilo a malej staci, ale vedela by som si tiez predstavit pracovat s 2,5kg. mame to v takej podlozke co sme kupili priamo na to,ale staci ked das daco z domu daky vandlik, misu so sirsim dnom. formicky mame tiez na to origos,ale tiez moze byt aj ine formicky..u nas to zaujalo kazdu vekovu kategóriu, posobi to na nas antistresovo

tova
21. júl 2015

@efua podla mna najvacsia somarina. Deti sa hrali 2 krat a robi to vacsi neporiadok ako obycajny piesok, play dough, plastelina atd. to ano da sa vykrajovat, modelovat, tento piesok? jedine si to v rukach natahovat, moje deti to nebavilo dala som to do sacku a sedi to v pivnici.

vroni
21. júl 2015

@tova, tak si kupila nejaky divny smejd. My ho mame doma a super. Je v skatuli, decka z neho normalne stavaju hrady, pecu kolaciky a ked sa aj vysype, nie je problem ho zasa pozbierat. Mame ho uz skoro rok a stale je to totalny hit.

lunnita
21. júl 2015

@tova nam sa tiez nesype, a ked nahodou padne na zem pozbieram... da sa aj modelovat za pomoci formiciek, vobec nie sme z toho spinavi, u nas velmi fajn

tova
21. júl 2015

dobru znacku mam,lepi sa po obleceni, koberci, jedine harat sa s tym v skatulke, to radsej play dough, alebo von do piesku. moj nazor, este ho mame ale deti nezaujma.

melania1
7. okt 2015

baby mohli by ste hodit link, ktory konkretne piesok mate? aj spokojne aj nespokojne maminky🙂 dakujem🙂

1234lubka
8. okt 2015

@lunnita to mas normalne v krabici? to akoze polozim malemu na stol a hraj sa? miesto podlozky by myslis ze stacil obrus? umely

lunnita
8. okt 2015

@1234lubka ideal je to dat do dakej misky, vandliku, plechu - predavaju k tomu aj misu,ale to je zbytocne predrazene... my mame taku misku a robi to na podlozke -povodne kuchynskej, co sme pod nou jedavali.

1234lubka
8. okt 2015

@lunnita ok dik pozerala som na amazobe celkom prijatelne ceny, ake nedorucuju to na sk...len cez kamosky by som zkusila 🙂

mazko
20. okt 2015

ahojte, mate niektora skusenosti s tymto pieskom z dracika? http://www.dracik.sk/magicky-piesok-hrad/

melania1
21. okt 2015

no, tak ja som objednala ten kineticky zo zlavohitu, tak uvidime na vianoce ci to bol dobry napad🙂

martina46
30. okt 2015

@lunnita kolko je toho 1 kilo piesku, co mate doma objemovo, staci mi odhadom. dakujem 🙂

beatrix1985
30. okt 2015

moj syn ho dostal od kamosky, 1 kg okolo 15 €, syn to strasne chcel, lebo v skolke sa s tim hravaju, bolo to v krabicke. Ja som to dala do misky s vrchnakom

martina46
30. okt 2015

@beatrix1985 aky objem ma asi ta krabicka, ja si neviem predstavit, kolko je asi to kilo.

beatrix1985
30. okt 2015

@martina46 take ako 1 kg cukru v takej krabicke papierovej

martina46
30. okt 2015

@beatrix1985 dakujem 🙂
to by tak aj mohlo stacit, zda sa mi.

roskovaevka
21. okt 2016

@vroni akú značku, resp. odkial ste kupovali?

martina46
21. okt 2016

@roskovaevka my sme tento, myslim, ze ten aj vroni kupovala, drahsi, ale sme spokojni.
http://www.nomiland.sk/kinetic-sand-2.5-kg/

melania1
21. okt 2016

aj my mame ten ako martina46 a sme spokojni🙂

bubu2501
15. nov 2017

@martina46 sice stara tema, ale uvazujem,ze ho tiez dcerke kupim na vianoce. Kukala som link,co ste posielala v predoslom prispevku a zaujimalo by ma,ci ten piesok je naozaj taky ako v tom videu? Ci sa ozaj da az tak modelovat? Moja mala sa zblaznila do kinetickeho piesku nedavno v skolke v kupeloch, no ten sa mi zdal skor ako klasicky piesok, nemala som pocit,ze by sa z neho dalo nieco tvarovat, skor sa mi to podobalo na piesok z pieskoviska, akurat si nezababrala z toho ruky a aj poriadok z neho sa lepsie.
https://www.nomiland.sk/public/files/Kinetic_Sa...

martina46
16. nov 2017

@bubu2501 ano, tem piesok sa da takto pekne "tvarovat", len musi byt dostatocne stlaceny alebo ako to napisat. ale dieta by som malo zvladnut, nase dievcata davaju do formiciek a ide to. no ale samozrejme, ked chcu taky kopcek premiestnit, moze sa zacat rozpadavat.

bubu2501
16. nov 2017

@martina46 super, dakujem. Ked ho mate uz dlhsie, tak casom nevyschol? netreba ho nikdy vlhcit?

martina46
16. nov 2017

@bubu2501 myslim, ze sa voda prave nesmie dostat. mame ho v velkej nadobe a mala by byt zatvorena s nejakou skarkou, aby bol pristup vzduchu, uz si nepamatam preco.

bubu2501
17. nov 2017

@martina46 dakujem 😉

katkabalon
17. nov 2017

my sme to mali doma a vyhodila som ho 🙂 , neskutočny bordel sa s toho robil, lepšia je plastelina. Ako pre deti zábava len ma nebavilo vysavať pomali pol domu ked to vytiahli. 😉 takže už radšej také hračky nie 🙂

bubu2501
17. nov 2017

@katkabalon mali ste presne tento,ci nejaku inu znacku? https://www.nomiland.sk/kinetic-sand-2.5-kg/

martina46
17. nov 2017

@katkabalon
@bubu2501 ano, dokaze byt z toho bordel, no u nas rovnako ako z plasteliny - z tej este horsie. jediny problem ale bol, ked sa kusticky nalepili na odev alebo zospodu na papuce. to som musela po byte hladat. ale mame plavajucu, tak nic tragicke to nebolo.
nase deti sa mohli s pieskom hrat iba na jednom mieste, priebezne po sebe upratovat, pre prilis male deti to preto nie je.

kittykat22
17. nov 2017

@bubu2501 piesok je super. Mali sme ho doma 3 mesiace, som ho ani nezatvarala. Maly sa hral na stole. Dala som ho do nizkeho kartonoveho vrchnaku od krabice z ikei, ktory som obratila z druhej strany, aby to nepadalo vsetko zo stola na zem. Ten co padol na zem som vyhadzovala, aby v nom neboli smeti. Modelovat sa z neho podla mna moc neda = skor vytlacat. Mame doma sadu play-doh, a pouzival to, a vykrajovatka a somarinky. Bola to super zabava. Teraz sme sa na cas vratili k play-doh. Malemu som vysvetlila, ze si potrebujem oddychnut od neustale vysavania tak pochopil 😅

katkabalon
17. nov 2017

@bubu2501 Už si presne nepamätám aky to bol ,ale myslím že to malo uplne inú krabicu a bol nejaký farebný .