Kočík pre bábiku. Poraďte!

mucilienka
13. aug 2008

Ahojte maminky,

blizi sa nam sviatok a tak by sme chceli dcerku potesit - kocikom pre babiku. Mame sice doma tri, no dva su uz v stave sucom na vyhodenie. Preto by sme chceli zainvestovat a kupit jej poriadny kociarik, ktory jej vydrzi minimalne 3 roky a nie len jednu sezonu. Budem rada, ak mi poradite a date nejake typy 🙂
Dakujem!

adri2211
20. aug 2011

ja tiez budem malej kupovat trojkombinacieu quinny pre babiky,ale az na Vianoce,teraz je nan este malicka a moc sa s kocikom nehra,takze nateraz jej staci obycajna buginka ktoru sem-tam tlaci...

janka196
20. aug 2011

nasa ma trojkolku od baby born. super sa ovlada da sa zlozit do auta a da sa polohovat sed lah. este vyhoda nastavitelna rucka. len je skorej pre mensie slecny 🙂

anda123
20. aug 2011

@mahulka75 Jej Mahulka dakujem 🙂 Uz sme sa rozhodli pre Bayer chic, ale teraz neviem ci Bellina alebo Joyrider. Tiez uvazujeme nad tou farebnou kombinaciou, ako pises. Staci nam farebna hlboka vanicka a sportak, len tie ceny su tu naozaj otrasne. U Vas v CR je to omnoho lepsie a aj vacsia ponuka za ovela lepsie ceny.

anda123
20. aug 2011

Baby dakujem 🙂
adri: Ja som tiez obzerala quinny a naozaj aj vela vydrzi co som citala (aj ked si don sadne 2 rocne dieta nepolame sa). Ale odradilo ma to, ze sa neda vyskovo nastavit rucka. A 70 cm je podla mna dost vela. Preto som hladala nieco ine....kde sa da vyskovo nastavit rucka bola podmienka.
Inak tie kociky su hotova veda. Ja ho potrebujem pre 48 cm babu....a to uz nie do kazdeho sa zmesti. Napr. aj quinny je len pre max. 42 cm babiky.

mahulka75
21. aug 2011

@anda123 Záleží, jak je vaše slečna velká. Naše má 93cm a madlo má ještě dost sklopené. Myslím, že jí vydrží dlouho. Co se týká barvy, je vážně krásná. Určitě bude holčička nadšená. Já byla taky, když přišel 😉

kucina1
21. aug 2011

ahojte ja som kupila dcere k prvym narodeninam tu bellinu od bayer chic a neviem si vynachvalit. mam rocny rozdiel medzi detmi tak jej dvojrocny brat s tym chodi von a mame ho cervernej farby. kupila som to cez internet v jednom obchode kde to uz teraz nemaju v ponuke, chcela som si to objednat z ebay ale cena nebola o nic lacnejsia. a v rakusku mali fakt za 50 euro ten isty, ale ruzovy a ten som nechcela, tak som si veru priplatila. a von chodi synator s kocikom len sportovou castou aby na macka videl, a hlboky nam sluzi ako koliska pre babiku, ktoru zase potom tlaci lucinka. a ona sa pri tom ucila aj chodit a uz teraz sa s tym uci aj zatacat 🙂

anda123
21. aug 2011

Marhulka moja ma nieco vyse metra, to tiez budeme mat na dlho (teda co vychadzam z rozmerov). Verim, ze budeme vsetci nadseny.
Kucina dakujem za foto, kocik je krasny aj deturence 🙂 Naozaj vyzera stabilne. Pisala som do jedneho obchodu a tam mi odporucili viac bayer chik emotion. Vraj je este stabilnejsi a aj o trochu vacsi ako bellina. Tak mi dali chrobaka do hlavy. Ta cena je hrozna, tiez som pozerala okolie, no neviem ci mi z hladiska prip. reklamacie (jeden nikdy nevie) stoji 10 eur za tu namahu. Aj ked je kocik lacnejsi, tak zase stoji vela postovne/doprava. A kde v rakusku si ho za 50 euracov nasla? Mozno by sme skocili tam...Dakujem 🙂

kucina1
21. aug 2011

@anda123 no ja som ho davnejsie videla v eco plus v bruck and der leitha v obchode menom muller je to mestecko kusok od bratislavy. ale bola som tam pred 3 mesiacmi naposledy tak sa tam pozriet skuste ist a velmi nie si nie nie som ista ktory typ tam toho bayer mali.

tento nas kocik je fakt stabilny a ja som chcela iny bayer ale nikde ho v cervenej nemali tak mi poradili tuto belinu ze to aj pre tu moju rocnu babu bude dobre ked stiahnem striesku a aj mi poslala vtedy teta fotky jej rocneho syna pri tom kociku, tak som sa hned rozhodla. a bude to jej urcite prvy a posledny kocik, lebo iny nemala a ani mat nebude. bo musia na neho deti davat pozor a aj syn sa k nemu chova s laskou 😀

ale inak ked mas uz dceru vyssiu tak ten kocik emotion pre vyssie deti, ja som chcela tiez ten co by bol co najdlhsie ale uz aj pri tej mojej rocnej co mala tak 74cm :D

anda123
21. aug 2011

@kucina1 Jej dakujem 🙂 Ani som netusila, ze je to tak blizko. Z casu na cas ideme do Hainburgu, ale tam tusim ziadne hrackarstvo nie je. Musim teda nahovorit manzela, aby sme tam isli pozriet, len dufam ze nejaky bayer chik tam budu mat. Skusala som pozriet aj internetovu stranku toho obchodu, ale nenasla som :/ Nevies nahodou ci maju?
Samozrejme aj pre nasu to bude prvy a posledny kocik. Preto vsadzam na kvalitu. Kamoska nakupovala lacnase ako na beziacom pase a kazdy posiel v rekordne kratkom case. Napokon ju to nahnevalo a kupila tiez jeden poriadny a maju ho uz vyse 2 rokov a tiez je to pre nich posledny kocik.
Ja to chcem pre 4 rocnu, ale myslim, ze aj bellina by jej bola na dlho ok. Nie je zase tak vysoka...ma nejakych 102 cm. A myslim, ze ako 6-7 rocna s kocikom uz von nebude chciet chodit, tak na doma to bude ok aj mensie 🙂 Ale zase ho zdedi mladsia 🙂

kucina1
21. aug 2011

@anda123 no stranku asi nemaju ale to je taky velky obchod kde maju hracky, drogeriu, kancelarske veci, a parfemy, a daky obchod s hrackami je tam este jeden ale tiez tam maju tusim viac veci, alebo len babatkovske to uz tak presne neviem a je to vyborne obchodne centrum a len tam ja chodim nakupovat, ale mam to fajn, lebo moja mama v tomto meste byva a teraz sme tu zase na tyzden ale nakupovat tam nepojdeme tentokrat a v utorok sme tam boli len tak na rychlo v mobelixe co v tom komplexe je tiez

anda123
21. aug 2011

To mas super 🙂 Faktom zostava, ze len par km za Sk je to uplne ine a aj tie ceny a nehovorim kvalita. Skoda, ze som to nevymakla skor.....a su tam aj nejake potraviny? Chodievate tam po dialnici alebo poradis nejaku vedlajsiu cestu?

kucina1
22. aug 2011

@anda123 potraviny podla mna nie su v rakusku lacnejsie to len oblecenie a hracky aj autosedacky a kadeco co je u nas vzdy aj okolo polovice drahsie. to skor rakusaci chodia potraviny kupovat ku nam, a ja si aj jogurty sem vlacim, lebo tu si pytaju aj 1,20 euro za jeden. ale v tom komplexe su aj potraviny zielpunkt a este jeden vacsi, ale meno si neviem spomenut a to tam chodime casto xixi

no a po dialnici sem nechodime ale z petrzalky, cez hainburg, petronell, rohrau ... tusim cez tieto mesta chodime, ale to ti mozem povedat poobede

anda123
22. aug 2011

@kucina1 nie nechodime casto, tak raz za 3 - 4 mesiace. Ja mam oblubene potaviny, ktore su tu drahe (velka spargla, cestoviny, strukoviny v konzerve - netreba namacat den dopredu a obed je rychlo na svete 🙂 )
Inak do rakuska vobec nechodime, preto by sa nam dialnicna neoplatila. Na konci Hainburgu su asi 2 potraviny a drogeria a tam sa oplati. Ale samozrejme clovek si musi zaratat aj cestu ci sa oplati alebo nie. Potraviny maju urcite kvalitnejsie, tak isto aj drogeriu. Davali aj porovnanie, ze na SK sa dovaza 2 - 3 trieda a v AT maju prvu. Kamos robil v nabytku a hovoril, ze aj IKEA je na SK 3 trieda uplne smejdy a v AT je to kvalitka. To len na porovnanie 🙂 Len ja nemam rada chodenie po obchodoch, vyhovuje mi nakupovanie cez internet a miniem omnoho menej casu a mam aj vacsi prehlad. No niekedy zase nie je od veci aj vidiet, ako to vyzera 🙂 Ako napr. ten kocik.

kucina1
22. aug 2011

@anda123 ja tiez skor kupujem vacsie veci cez internet lebo sa to aj oplati a ked sme si pozerala v nay v petrzke nasu vybratu umyvacku tak sme ju nasli v slovenskom internetovom obchode skoro o polovicu lacnejsiu a ja takto uz skoro vsetko nakupujem a aj ked neviem ako to vyzera nazivo. teraz stale googlim detsku kuchynku na vianoce. mam vybrny tefal excellence alebo smoby loft ale tiez hladam na ebay ci to v aukciach nebude lacnejsie lebo s prepoctom aj z ebay pri dovoze to vyjde aj rovnako ako u nas tak este uvidime

kucina1
22. aug 2011

a tu je mapka od auparku priamo tam

http://maps.google.sk/maps?saddr=Neznáma+cesta&...

dena
22. aug 2011

@kucina1 asi chodite do brucku an der leitha 🙂

anda123
22. aug 2011

@kucina1 Ano tie ceny v obchodoch su strasne. Dakujem za mapku, po Hainburg sa dostaneme v pohode 🙂 staci len naplanovat cestu odtial, aby sme nevysli na dialnicu....aj ked som pozerala, ze tam je to 60 km a to neviem ci sa nam oplati len kvoli kociku urobit taku streku.....Ked si predstavim, ze ho tam ani nemusia mat. Ine momentalne nepotrebujem....Hm :/ Musim to este nejako doriesit mala ma narodeniny o mesiac.

kucina1
27. aug 2011

@anda123 bola som tento piatok v tom muleri a mali len dva typy bayer kociky a oba iba v ruzovej farbe a jeden z nich bol za 29 euro a asi sa chystaju na septembrove 80% vypredaje aj v pandorfe budu, lebo bolo vsetko velmi vybrakovane a ja som tam pozerala kuchynky a mali tiez len dve takze nic moc

anda123
28. aug 2011

@kucina1 My sme to vzdali. Objedname to co sa predava u nas. Nechce sa nam trepat len kvoli kociku 60 km tam a naspat a pritom ani nemusia mat ten co chceme. A zbytocne tam ist....tak to by teda nebola financna uspora. Keby tam niekto isiel, razdes by som zaplatila za dovoz. Ja tieto vypredaje nemusim. Vsade je tlacenica a na Parndorfe som sa zabavala. Baba kupi nieco len preto, aby nieco mala a bolo to lacnejsie...No tak to je aka uspora kupit hocico aj ked to netreba len preto, ze to je lacnejsie.

anda123
28. aug 2011

@kucina1 Este som sa chcela opytat, ten plast dole pri kolieskach (vdaka comu to vyzera zdvojene) myslis, ze drzi kolesa, alebo je to len ozdoba?

kamilka22
28. aug 2011

Tak ja som mojej dcerke kupila tento http://www.knorrtoys.sk/knorrtoys/eshop/27-1-Ko... a sme veeeeeeelmi spokojne obe. Dcerka ho miluje a je naozaj kvalitny. Takze odporucam, da sa mu vyskovo nadstavit rokovat, tak vydrzi dlhsie.My ho mame v ruzovej farbe.

kucina1
28. aug 2011

@anda123 kolesa funguju ako na normalnom kolese tie zdvojene tak ze su vlastne styri a kazde sa toci 🙂

anda123
28. aug 2011

@kucina1 🙂 tomu rozumiem, skor mi ide o technicku cast. Ci je ten plast v strede (medzi korbickou a castou spajajucou kolesa) len dekorazia alebo to naozaj drzi len ten plast.

anda123
28. aug 2011

@kamilka22 Dakujem za nazor. Tiez som nad nim uvazovala. Napokon vyhral bayer chic....teraz sa nevieme rozhodnut ci jedno alebo dvoj rad koliesok. Ide mi skor o pevnost, aby vydrzal napor...v pripade najazdu sedenia deti 🙂

kucina1
28. aug 2011

@anda123 kolieska su spojene voci sebe kovovu tyckou a ta oska je vlozena do plastoveho obalu ktore je zasunute do kovovej tyce
posielam ti obrazok ako to vyzera ked som to koleso vytiahla

a inak ja tam deti ziadne sadat nedam a ani nedovolim to skusat. bo by to asi nevydrzalo. ale akoze podvozok urcite ale to do coho si sadnu asi moc nie. neviem neskusala by som to. no a ta sportova cast je skor taka asi z kartonu alebo co 🙂

anda123
28. aug 2011

@kucina1 Dakujem za vycerpavajucu odpoved. Ja tam tiez nechcem davat sediet deti. Ale v nestrazenej chvili sa udeje kadeco 🙂 Ja som myslela ten velky farebny plast vpredu nie tu na kolieskach, ale dobre vediet 🙂 Ten plast podla mna dodava taku masivnost tomu kociku.

kucina1
28. aug 2011

@anda123 no to co myslis je tiez tak ze su pod tym plastom kovove sroby alebo co a ten plast je na tom aby neboli vidno sroby alebo to cim su spojene tie dve casty kocika co drzi kolieska.

anda123
19. sep 2011

@kucina1 Ahoj, tak kocik uz mame doma. Vsadili sme na emotion a je uzasny. Tesim sa co povie mala 🙂 Zda sa byt stabilny. Objednavala som z nemecka. Tam ma to vyslo o 20 euracov lacnejsie ako tu a pekne mi to domov priniesla DHL 🙂

anda123
4. okt 2011

Maminky, kedze mi viacere pisete kde som kupovala ... bolo to na amazone.

andika131
4. okt 2011

@anda123 ďakujem za info, kočík je už na ceste k nám 🙂