Kolieskové korčule pre začiatočníkov. Máte skúsenosti?

janinah
9. máj 2009

Ahoj,maminky,rozmýšľam nad kúpou kolieskových korčulí pre 3,5 r. syna,tie pre začiatočníkov,ktoré majú vpredu jedno koliesko a vzadu dve,máte s nimi niekto skúsenosti? Naučilo sa to Vaše dieťa skoro,"neprizabilo sa",alebo poradíte inú činnosť na vonku,zatiaľ máme len bicyklík a loptu...ďakujem.

maca793
10. máj 2009

kolobežka

ja korčule neplánujem malej kupovať, len keď bude väčšia aby sa neprizabila
zatiaľ máme bicykel, kolobežku, loptu, gumu na skákanie ....

alon111
10. máj 2009

mojej dcere sme ich kupili uz pred troma rokmi a doteraz ich pouziva.naucila sa na nich v priebehu par dni.chvilu sme ju museli drzat a potom na nich zacala jazdit ako profik.kupili sme jej ich ked mala tri rocky.prizabit sa nastastie neprizabila, a ja davam dost pozor a bez dozoru jej ich ani neobujem nieto aby som ju pustila samu.

tilly
12. máj 2009

my máme klasické inline, domčo na nich jazdil už minulý rok... to mal tak 2,5 roka, je ochráničovaný, má helmu a ide mu to, pri korčuliach treba pozerať na kolieska a ložiská...

titkovamiriam
12. máj 2009

ja tiez budem kupovat korcule az ked bude mat marek cca 6,ved kolena a clenky ma len jedny

ukana
12. máj 2009

my chceme teraz zacat....na narodky 😅 uz su objednane 😉

janinah
autor
12. máj 2009

ďakujem za názory 🙂
ukana,odkiaľ si objednala?

ukana
12. máj 2009

janinah, tieto by boli pre vas, najprv mas vzadu dve kolieska a potom to mozes vymenit a mas klasika tri za sebou 😉 😉 😉 😉

ukana
12. máj 2009

a my sme zacinali s kolobezkou, odporucam 🙂

pacna
14. máj 2009

no ja som myslela ze dcere tiez kupime kol.korcule a včera muz prisiel ze kolegova dcera dolamala tak ruku ze jej trcali kosti z nej tak korcule asi nie. 😖

a tuto sused ma 33rokov a minuly rok zlomil ruku tak ze uz sa vyzuval a smykol sa teraz ma v ruke zelezo 😒

ukana
14. máj 2009

pacna, ani nevrav ☹ ☹ strasne... ☹ 😔 ....ale zasa aj na bicykli alebo kolobezke dieta moze spadnut 😔

janinah
autor
14. máj 2009

tie úrazy sú fakt strašné ☹ ,asi tie korčule odložím o rok,ešte sa rozhodujem...mimichodom,máte deti poistené? moja dcéra,keď si druhýkrát zlomila ruku,tak zahlásila,že mami,veď aspoň zarobíme 😀 ,lebo vedela,že pri prvej zlomenine sme dostali nejaké peniaze

tilly
18. máj 2009

ja som si tak tiež zlomila ruku a tiež som mala železo v ruke (fuj, hnusná operácia, už by som to nechcela zažiť, sú po nej strašné bolesti) a zlomila som si ju na ľade, mala som hrubú bundu, tiež som sa už išla vyzúvať z korčúl... 😖 skrátka som zakopla a bolo... žiadne odpichnuté trojité rittbergeri ani nič podobné, skrátka blbý pád...

ukana
18. máj 2009

u nas vcera blby pad z kolobezky, dva stichy na brade a hrca ako delo ☹ 😒 😖 korcule odkladam 😀

zuzana581
18. máj 2009

Ahoj. My sme malej kúpili štvorkolesové korčule, také aké bývali kedysi. Sú vedla seba po dve kolieska na korčuli a tie sú úplne super. Fičí na nich od troch rokov. Hentie trojkolesové som pozerala, ale podla mňa to je tak akurát na zabitie dobré a na nič iné. To už potom radšej štvorkolesovú klasiku (kolieska za sebou).

majatob
3. aug 2010

ahoj holky, nemate nektera takovyhle brusle? premyslime o nich na vanoce, protoze syn strasne po bruslich touzi...tak jestli to ma cenu 🙂

lucinka1230
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danu
18. feb 2011

chcela by som obnovit tuto temu, mate nejake tipy kde dostat korcule pre deti od 3 rokov, resp. potrebovala by som velkost od 27. Najlepsie tie co sa daju prerobit, na zaciatok vzadu 2 kolieska, potom len jeden rad 🙂

danka_ba
18. feb 2011

@danu neviem či sem môžed dať presný link - pozri toto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10692665&tab=0
nezdajú sa mi moc kvalitné, ale pokiaľ to chceš iba na učenie, tak myslim že stačia 🙂

danu
18. feb 2011

@danka_ba dakujem 😉

danka_ba
18. feb 2011

@danu ešte ma napadlo - niečo podobné maju aj v Tescu - stoja do 30 E. Skús pozrieť aj tam. Je to tiež set - kolieska sa daju dať aj za seba, aj vzdadu dve + sú k tomu chrániče a taška na korčule. Nie som si istá či je k tomu aj helma.

bodka70
21. feb 2011

Každý rodič už vie odhadnúť svoje dieťa, ako je pohybovo zdatné, ale ja som svojim dovolila korčuľovať, bicyklovať, lyžovať, plávať...atď už od útleho veku. Úraz sa môže stať dieťaťu v každom veku, samotné odloženie "športového náčinia" na neskorší vek nie je vždy najvhodnejším riešením. Aspoň ja mám takú skúsenosť, že staršie deti sú už potom ťažšie, nemotornejšie, sú viacej v kŕči (už sa viac boja) a aj tie pády sú potom horšie.
Menšie dieťa skôr udržíš (napr. pri učení korčuľovania), padá z menšej výšky a má pružnejšie kosti. Prilba, chrániče a dozor dospelého sú v akomkoľvek veku detí samozrejmosťou 😉.
Mám známu, ktorá deti neviedla k žiadnemu športu (práve preto, že sa bála úrazov) a jej 9-ročný chlapec ešte stále nevedel bicyklovať, už sa za to aj hanbil, keď okolo neho prefrčala moja 3-ročná Kajka na bicyklíku bez pomocných koliesok 😉. Ja som ho trošku potom aj učila bicyklovať, ale udžať 30-kilové dieťa na veľkom bicykli je už trochu problém, aj pád z väčšieho bicykla je horší ako z toho maličkého. Jej 7-ročná dcérka zasa skúšala naše kolieskové korčule, ale to som ju nevládala udržať. Bola dosť ťažká (cca 25kg) a jednoducho sa len zvalila na moje ruky, ťahala som ju pod pazuchy. Ťažko povedať, možno keby začala v mladšom veku (4-5 rokov) - išlo by jej to trochu lepšie, alebo možno naopak, ešte potrebovala trochu čas a v staršom veku to možno zvládne lepšie.
Kajka skúšala najprv zimné korčule (klasické) ako 3-ročná, ku konci zimy už sa pomaly kĺzala sama bez držania. Ako 3.5 ročná vyskúšala kolieskové (tiež klasické - s kolieskami za sebou) to sa naučila zhruba za 2 týždne a v zime na 4 roku už normálne korčuľovala na ľade. Staršia dcérka mala ortopedické problémy, tak na radu lekárky sme začali s korčuľami neskôr, je medzi nimi 3-ročný rozdiel, ale v podstate sa učili korčuľovať spolu.
Takisto odporúčam, tak ako to tu niekto spomínal, začať s kolobežkou, to je ideálny začiatok. Pri kolobežke nehrozia veľké pády a je ideálna na naučenie rovnováhy, len treba rovno začať s 2-kolieskovou. Moje deti sa naučili na kolobežke zhruba rok pred korčuľami.

monca301
21. feb 2011

My sme malemu tiez teraz kupili na narodky kolieskove korcule. Uvidim ako mu to pojde. Na korculiach na lad mu to islo super a byciklovat sa bez pomocnych vie od 2,5roka. Ja sa korculovat na kolieskovych neviem,takze vobec neviem ako ho to naucim. neviete o nejakom dvd kde je to vysvetlene?

bodka70
21. feb 2011

@monca301 , ak už vie na zimných korčuliach, na kolieskových to zvládne raz-dva 😉 . My sme Kajku učili korčuľovať na kolieskových korčuliach za pomoci pesničky: Medveďku, daj labku.... 😀 . Rozkročíš nohy do šírky ramien, päty trochu k sebe, špičky od seba a našľapuješ našikmo pomaly pred seba (ako medveďko). To nech skúsi takto malý šliapať na korčuliach a pomaly k tomu pridá ten kĺzavý pohyb dopredu a trochu došikma. Snáď som to dobre vysvetlila 😉 .

bodka70
21. feb 2011

takto Kajka korčuľovala na 3 roky, mám foto aj z kolieskových korčúľ, len ich zatiaľ neviem nájst, mám v PC vo fotkách "bordel" 😉

maatuulka
21. feb 2011

ahojky, prave dnes som na tuto temu debatila s kamoskou. Moja mala bude mat v lete 2roky a 6mesiacov.. v septembri ma 3 roky a rozmyslam nad kolieskovymi korculami.. aj pre seba aj pre nu.. nas tato sa vyjadril, ze to je este moc skoro na nu.. ake najmensie cislu maju vlastne tie korcule?

bodka70
22. feb 2011

@maatuulka , my sme korčule s kolieskami za sebou mali najmenšie číslo 27, teda boli posuvné - od č. 27 do 30, Kajka mala vtedy takmer 3,5 roka. Kúpili sme ich v normálnom športovom obchode (exisport). Tie z hračkárstva sa mi zdajú dosť nekvalitné a cenovo nie je až taký rozdiel.
Ale tiež si myslím, že na 2,5 je to ešte trošku priskoro, snáď skôr tie s 2 kolieskami vzadu. Ale závisí aj od konkrétneho dieťatka, ako je fyzicky zdatné a pohybovo šikovné. Naša Kajka je pohybovo veľmi šikovná a na tých 3-3,5 roka to bolo pre ňu tak akurát.

jarus1234
26. jan 2012

ahoj len to prosim ta nie. Na takych cudnych korculiach sa urcite nenauci. Kup normalne inline korcule. Napriklad taketo http://korcule.com/kolieskove-korcule/detske/po... . Uvidis, ze mu to pojde aj na takych