Koľko darčekov dostanú vaše deti pod stromček?

danculik
10. dec 2012

ahojte🙂 Už nie prvý krát ma trápi táto otázka.Koľko darčekov dostávajú deti pod stromček od vás rodičov? Mám na mysli, či 4 alebo 5?...a čo sú väčšinou tie darčeky? hračky?..Lebo ja stále si hovorím že majú buď toho málo alebo veľa. S mm sme sa zhodli že asi tak každý (2 deti) dostanú po tri darčeky a basta. Ja neviem mne to príde málo, či?🙂)) lebo ja by som tým mojim deťom dokúpila🙂)) ale asi mm má pravdu že tak 2 hračky stačia plus nejaká knižka,poprípade oblečko🙂 viem že ešte u starých rodičov dostanú darčeky aj od svojich krstných...🙂lebo ak zasa majú toho veľa, tak nevedia čo skôr a potom ich to aj tak nebaví...čo si myslíte vy?ako je to u vás?

danielitka26
10. dec 2012

@hradnapani zeby ty ? 😀

cicimotinka
10. dec 2012

@danculik malý od nás dostane 2 - od tatina kolobežku a odo mňa smetiarske auto (každé cca 10€)... nemáme dôvod na viac hračiek a oblečko kupujem, keď treba, nečakám na vianoce... a jasné, že po rodine ešte dajaké balíčky mať bude, ale to už neriešim...

dablik82
10. dec 2012

@danculik ahoj, ja tiež nie som zástancom kopy hračiek. Švagrinej sa to vypomstilo...s mužom kúpili malému viac vecí a keď prišli ku babke opýtal sa "a tu len jeden?"... Takže asi tak. A to nie je rozmaznaný ani ohadzovaný darčekmi. To bolo minulé Vianoce, vtedy mal 4roky. Ja som mu teraz niesla Mikuláša a mal menší balíček ako môj syn od nich a Samko hovorí (synovec) že on má od nás určite preto taký malý, lebo už dostal pred tým dva. Tak mi veľmi príjemne nebolo 😖

hradnapani
10. dec 2012

@danielitka26 haha, ano, ja som napriklad strasna zenska 😀 Dovolim si kupit synovi darceky a este k tomu chcem aj vianocnu pohodu.

monda17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielitka26
10. dec 2012

dovi dopo dopiiiisane idem ja radsej pracovat lebo to tu nedopadne dobre dnes tato debata 😝 😉 😀

mahatta
10. dec 2012

Syn dostane 2 hracky /detsku kuchynku-rad vari a auto/.Pod stromcek mu zabalim aj veci, ktore by sme aj tak museli kupit. Dostane nejake oblecenie, pastelky, blok na kreslenie.

traktor
10. dec 2012

neviem co bude pod stromcekom a ani kolko..nam darceky nosi Ježiško... 😀 😀 😝

tilly24
10. dec 2012

tak u nas to bude tento rok takto,dcera ma skoro 3 roky, dostane knizky,puzzle, skladacku,kresliarsky kufrik,omalovanku,velmi sa s hrackami nehra, skor stalenieco riesi, takze tie hracky zastupi puzzle a skladacka, a este dostane jedny saty,no a syn ma 10 mes, na neho caka 1 hracka wow traktor,viac mu nekupujeme,lebo ma strasne vela hraciek po sestricke, a je vo veku kedy mu je uplne jedno kolko toho dostane

kristiii
10. dec 2012

3 sú podla mňa akurát, aj ja som malému tolko kúpila, poschodovú garaž, drevenú vláčikovú súpravu a play dough. Často ma ešte v obchode niečo láka dokúpiť ale myslím že by toho bolo zbytočne vela lebo viem že od babky dostane autíčko čo chcel a knižku a určite aj od bráchovcov čosi, takže už tak určite nebude vedieť s čím sa hrať skor. A ježiško musí myslieť aj na zbytok rodiny tak to nemusí preháňať..

norwayka
10. dec 2012

Ja osobne nedavam oblecenie, to dostavaju cely rok. A taktiez male veci, respektive spotrebne. Dostanu viac menej len velke veci a vsetko viac menej dvojmo, rovnako kazdemu. Kopec mensich veci, co mam, tak im nedam pod stromcek a nejake veci su take, co by aj tak museli dostat, to je napriklad bicykel kazdemu a spolocne take tie boby na lyziach a kufriky, ked pojdeme na dovolenku. Ked odratam tieto veci, tak kazdy dostane velke poziarnicke auto a piratsku lod a knihu.

latvia
10. dec 2012

odo mna jeden, od babky tusim 3, od prababky minimalne jednu sadu vlacikov o ktorej viem, od mojej sestry tiez nieco, preto neriesim viac darcekov, bude mat toho az az.minuly rok dostal tusim 11 darcekov a polovicku s nich ani neregistroval

monda17
10. dec 2012

@kristiii z 3 darčekov mame 2 take iste 😀 Mna ked to láka, kúpiť neviem odolať 😀 kúpim a potom to škrečkujem, ked príde den "D" idem do "skladu" a niečo vyberiem určite nedostanú všetko čo kupim naraz. Len dúfam že moju chabú skrýšu nenájdu 😀

veronicka1901
10. dec 2012

Nasa rocna dcerka dostane od nas len knizku, od babky zupan a ciapocku, od krstnej nejaku kozmetiku a od tety neviem. Len mensie veci, ja osobne nefandim hrackam za 30 eur, chcem ju od malicka ucit skromnosti, ak sa bude dat, aj tak si myslim, ze tych darcekov bude viac ako dost 🙂

jaja28
10. dec 2012

Dcerka dostane doma 1 darcek, u jednej a druhej babky tiez po jednom darceku a od krstnej mamy tiez jeden darcek, cize pod kazdym stromcekom bude mat 1 darcek, minuly rok toho dostala strasne vela a nebolo to dobre, lebo nevedela, ze s cim skor sa ma hrat, cize tento rok som to zatrhla a bude po jednom darceku pod kazdym stromcekom 😉

teenushka
10. dec 2012

Mame zatial pripravene 1 auto, batoh s "kvinom" a oblecenie mu pod stromcek davat nebudem, pretoze si myslim, ze k takymto veciam inklinuju skor baby 😉. Takze asi 2 kusky, ved u rodicov a svokrovcov bude tiez nieco a aby z toho nemal chaos, s cim sa skor hrat.

lucka1987
10. dec 2012

prečítala som si diskusiu. naozaj neviem, komu to pomože, keď poviem, že koľko darčekov dostane náš drobec.
Vianočný darček má prekvapiť, príjemne šokovať a v dieťati, by mal zanechať do budúcna pekné spomienky .
Náš dostal dlhé drevené sánky s operadlom ( popredu, kedze sneh napadol uz ) a mimo toho ešte jeden darček za cca 20 € . mimo toho nič. myslím, si, že dva bohato stačia..
aj keď viem, že ako decko v škole sme si hovorili, čo kto dostal a tam šlo najma o kvantitu 😅 ak niekto dostal " len" lyze... to bolo take divne. ale ak niekto na povianocnej besiedke 15 minut rozpraval, co dostal.. to sme mali huby vsetci otvorene .

teraz ak by mi niekto 15 minut rozpraval, akeho mal bohateho " jeziska" po tretom darceku by som ho stopla a zatvorila mu usta.. dnes uz mam hodnoty vianoc nastavene trosku inak.

jaj a dalsia "nepodstatna vec".. ono je to aj trosku zalezitost penazi.... denne tu citam statusy o maminach na rodicakoch co sa stazuju, ze im muzi zarabaju max 600 € ... obdivujem ich, ze vobec maju z coho tie darceky kupovat..

brumka
10. dec 2012

podla mna treba nieco do srdca a prehanat to s kopou velmi drahych darcekov je to podla mna uz superenie medzi rodicmi kto da viac. dieta treba ucit aj uskromnit sa a vianoce niesu o darcekoch ale o rodine to je naj darcek. ja sa priznam ze ja som ako dieta nepatrila vobec k tym majetnym, vdaka tomu sa asi viem uskromnit. ale a druhu stranu by som detom dala aj modre z neba ale som mama a musim vediet co je pre deti to najlepsie, lebo co potom vyrastie zz deti, stale budu cakat ze maju doslova vsetkoa jto co nepotrabuju, ale doba je zla deti sa musia aj realite naucit a hospodarit s korunkami, lebo nie vsetko co chcu sa da kupit a naozaj to potrebuju a mat milion hraciek v kute zapadnutym prachom to nieje dobre

brumka
10. dec 2012

nesmieme zabudnut ze vianoce su o rodine, laske, ucte, pomoci. toto musime deti ucit

adija13
10. dec 2012

toto je veru tema, my sme to prave rano preberali s manzelom, kedze mame jednu 3-rocnu dceru. kazda babka ma toho nakupeneho a my mame jedno vycsie lego, knizku, nejake oblecenie a stale rozmyslam ci to staci. no na druhej strane, ked si vezmem hodnotu tych darov, tak si poviem, ze je to dost. cca 130 eur. cize jeden maly clovek a povedzme si to po slovensky 4000 sk, no to je dost. keby mal kazdy tak dostavat. ved jej kupujeme veci cely rok, potom v january su tu narodky a februar su meninky, ufff.
hlavne je, ze budeme spolu, tesit sa, radovat a uzivat si volna 🙂

zuzi0911
10. dec 2012

My kockam chceme ako spolocny darcek kocar babiku a postielku.a ete nejaky samponik pena fo kupela a knizka 🙂

xenicka13
10. dec 2012

podla mna je o jedno, ci kupim kazdemu jednu vec za 30e alebo tri veci za 10e, len treba kazdemu trafit, co sa mu paci a co ma vysnivane

moon1979
10. dec 2012

ak niekto uvažuje nad tým, či 3 darčeky pre dieťa nie je príliš kruté, chúďa len tak málo ... tak nespeje to nikde inde, len k tomu, že si deti dnešnej generácie nebudú absolútne nič vážiť ...
načo kupovať 5 darčekov pre deti, veď s ničím sa nedokážu zahrať dlhšie ako pár minút a o pár dní ich to omrzí ... každý jajká, že nemá peniaze, ale keď čítam tieto fora kde sa mamičky predbiehajú ktorá koľko kúpila nielen darčekov ale hlavne sa tu rozbehol totálny maratón predbiehania sa, ktorý kojenec bude mať viac značkového oblečenia ...
ani to nemá význam ďalej komentovať ...

tehulka2011
10. dec 2012

neviem co sa tu niektore vzrusuju nad vyznamom temy, darceky predsa k Vianociam patria, ja som sa ako dieta tiez tesila v prvom rade na darceky 🙂

poisonblu
10. dec 2012

Mne sa babatko narodilo iba teraz, takze vianoce vnimat este nebude...ale v buducnosti budem kupovat jednu hracku a jednu vec na oblecenie..maly urcite dostane kopec darcekov od pribuznych

belasok
10. dec 2012

Mám zatiaľ dve detičky, čakám tretie.Vždy dostanú knižku, ak dostanú hru alebo skladačku- lego, tak to dostanú ako spoločný darček aby sa vedeli deliť a nehádali sa, potom zvyčajne dostanú od babičiek a dedkov veci na oblečenie. Nakreslili si listy pre Ježiška a z tých vecí si vyberieme,čo kúpime. Vedia, že Ježiško má na starosti obdarovať veľa detí, a tak nečakajú všetko čo si nakreslili, ale niečo z toho. 🙂

kristiii
10. dec 2012

myslím si že uplne v pohode téma, keby nie asi by tu nebolo tolko príspevkov a komu sa nepáči nechápem načo vobec stráca čas a číta ju a tiež načo prispieva. a ja som si teda vobec nevšimla žeby sa tu niekto predbiehal, niekto proste kupuje viac, niekto menej a práve nato bola zakladatelka zvedavá. Mne sa zdá v poriadku aj ak niekto kúpi 1 darček aj ak ich nakúpi 10, to je predsa na zvážení každého rodiča a v dnešnej dobe aj na jeho finančných možnostiach.
@monda17 to je pekná náhoda, ja som si istá že sa malý vyhrá so všetkými /s plastelínou určite aj ja 😀 / a ešte k tomu nestáli majland 😉

kikatko
10. dec 2012

1 ks od každého / spolu to bude asi 30 ks/- teda hračku a kreatívne veci, hranicu som dala 10 e,

vroni
10. dec 2012

My sme tento rok presvedcili (konecne!!!) staru mat, ze naozaj staci (od nej) jeden darcek pre dieta. Doteraz sa vzdy vytesovala, ked dieta dostalo sice hovadiny ale veeeeeeeeeeela!!!!! Tak s nadsenim balila po balicku papierovych vreckoviek (so Smolkami), po jednej ponozke (aby boli dva balicky) ci tyzdnovu sadu nohaviciek na sedem krat (inak je dusevne uplne zdrava a mimo Vianoc inteligentna osoba 😠 ) Strasne sa jej pacilo, ako krpata sklbe baliky, nakukne dnu a uz sklbe dalsi a mne pri tom tiekla od zlosti voda zo zubov! 🤐 🤐 🤐 My mame pravidlo tri a dost, ktore poctivo kazdy rok porusime, takze byva so zeleznou pravidelnostou pre kazdeho pat balikov. Tento rok mam sice len tri + knihu od starej mamy, ale chlap este nebol nakupovat, takze sa asi celkovy pocet este zmeni... Jeden darcek som nedostavala ani ako dieta ani ako dospela a ani by som take cosi nechcela, mne sa jeden darcek zda malo. Ale je fakt, ze nie som skromna 😀 😀 😀

kmkke
10. dec 2012

Však toto, kúpiť či nekúpiť? Môj malý má 3 mesiace a niečo, ale keď vidím tie krásne hračky v obchode, strašne ma to láka nakupovať. Ja viem, že z toho ešte nič mať nebude, viem že sa stým pohrá až od pol roka možno neskôr, ale... mám skôr pocit, že si robím radosť hlavne ja /takže 3 rozprávkové knihy a 3 závesné hračky - na kočík, do postieľky a na ohrádku/. Nie je toho veľa, nebolo to drahé /no dobre 34eur je tiež suma/, ale ak by som mohla nakúpla by som podstatne viac /lenže ešte sú tu starý rodičia, krstný rodiačia, súrodenci/, takže toho ešte dostane. Aj keď do budúcnosti plánujem zoznamy /potrebné veci, kozmetika, sem-tam hračky/, a každý si z neho vyberie jednu vec ktorú kúpi 🙂