Koľko darčekov dostanú vaše deti pod stromček?

danculik
10. dec 2012

ahojte🙂 Už nie prvý krát ma trápi táto otázka.Koľko darčekov dostávajú deti pod stromček od vás rodičov? Mám na mysli, či 4 alebo 5?...a čo sú väčšinou tie darčeky? hračky?..Lebo ja stále si hovorím že majú buď toho málo alebo veľa. S mm sme sa zhodli že asi tak každý (2 deti) dostanú po tri darčeky a basta. Ja neviem mne to príde málo, či?🙂)) lebo ja by som tým mojim deťom dokúpila🙂)) ale asi mm má pravdu že tak 2 hračky stačia plus nejaká knižka,poprípade oblečko🙂 viem že ešte u starých rodičov dostanú darčeky aj od svojich krstných...🙂lebo ak zasa majú toho veľa, tak nevedia čo skôr a potom ich to aj tak nebaví...čo si myslíte vy?ako je to u vás?

borza00
10. dec 2012

....ako tak čítam,mám pocit,že tu (takmer) každá prežila úžasné detstvo s kopou darčekov a krásnom rodinnom prostredí.Preto asi píšete,že stačí málo darčekov a byť skromný a mať iné priority.Tak,teraz Vám niečo napíšem ja.Keď som bol malý chalanisko,tak každé moje Vianoce boli pre mňa peklom.Nenávidel som ich,lebo moji rodičia nemali peniaze na darčeky.Čas po Vianociach,keď sa začala škola som preplakal,až pokým sa neutriasli po škole dialógy kto a koľko toho dostal.Verím,že žiadna z vás by to nechcela zažiť.A to nehovorím o 5 či 6 rokoch.Tento stav bol pokým som si nezarobil na dary sám!!! Mám dve úžasné dcéry a kúpim im toľko darov,koľko lásky ku nim cítim.Nezniesol by som pocit,keby šli do školy s takým pocitom s akým som chodil ja.Dnešné deti (česť výnimkám) sú zákerné,nesúcitné,neúctivé medzi sebou.A nerád vidím,keď moje dievčatá plačú...
Na ergo druhej strany...učím ich,aby so svojich darov darovali niečo niekomu,kto si to dovoliť nemôže.A "povinne" sa rozprávame o chudobe,chorobách,a ďalších negatívnych veciach okolo nás.Vedia,že život nie je ružový.
......Všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme krásne Vianoce.

huxy
10. dec 2012

hm,moja malá dostane na vianoce dosť darčekov.nie prehnane,ale také,čo si myslím,že ju budú baviť,alebo sa jej páčiť.
a pravdu povediac,ani ja ako dieťa som nemala vôbec žiadne vianoce.u nás sa proste neoslavovali.žeby preto som malej dopriala viac?neviem.no zas som si dopredu premyslela,čo jej kúpim,nekupovala som len bezhlavo.tak snáď si ich bude vážiť.chcem ju viesť k tomu,aby veci nebrala samozrejme a vážila si ich.

povuma
10. dec 2012

@borza00 aj moj muž mal také detstvo ☹ ..otčim spitý pod obraz boží od rána do večera, mama v robote a on sám doma s malými sestrami 😖 😖 Vianoce ako vyšité 😠 ...darčeky žiadne, večera krupica....
..teraz je to už naštastie iné, svokra sa rozviedla,otčim potom zomrel, sestry maju v mojom mužovi náhradného otca- je o 12rokov starší od nich- a majú dobré vztahy.. rany minulosti ale nezmiznú 😢 ...napriek tomu sa snaží deti nerozmaznávat a vychutnáva si ich štastné Vianoce s dojatím, že on toto nezažil ako dieťa...............

barny
10. dec 2012

cca 7 od nas a po jednom od babiek a tety, myslim ze dost a vsetko je co si sam vyberal 😀 takze radost bude

brumka
11. dec 2012

@borza00 je mi luto co si zaziva ale niesi jediny, ja som mala to iste 20 rokov a vzdy na vianoce hadky a kryk...ale na poriadnu stedru veceru tu si mama potrpeala zato jej dakujem tiez som chodilas placom ddo skoly ale po case som si uvedomila ze mama robila pre nas vsetko aj napriek tomu ze si nemohla pre nas dovolit tolko darcekov, neskor mi darceky ani nechybali ked tak dacu malickost sme si vybrali predom a dali pod stromcek ale nic sa nevyrovna tej uzasenj veceri, a vies preco boli tie deti take krute? lebo nepoznaju inu stranku pecene holuby im nalietaju do ust a doslova to vdidim na tych rovesnikoch, ziadne rodinne typy, len zabava skoro ziadna zodpovednost. mi sme tu nepisali ze nedat ziadne darceky ale zase to neprehanat neviem s akymi predrazenymi, najlepsie darceky su od srdca a take s tcim sa dieta zahra dlhsie ako 5min a na nieco to vyuzije

gubcikova
11. dec 2012

tak moje vianoce v detstve boli hrozné.na štedrý deň sa tatko pohádal s maminu,doknca ju aj ubil,mňa tiež,večera sa odohrávala akože.raz si dokonca pamätám že mam odišla s domu a ja tiež.darčeky vždy ale boli.teraz ked mám malé deti tak snažím sa na vianoce nekričať,byť milá.a darčeky už záležia od financii.minulý rok dcérka od nás dostala asi 3 darčeky ale od babky a dedka ďalších 10.tento rok dostane od nás asi 5darčekov a syn asi 3.ostatné majú od dedka a babky

mimi21mimi
11. dec 2012

Dve hracky (tabulu na kreslenie a oblecko pre babiku) a tricko s oblubenou rozpravkovou postavickou.
Aj tak dostane este darceky u kazdej babky aj u dedka, u tety... a nebude vediet, co skor.

babulica
11. dec 2012

Nas starsi syn dostane cca 14 darcekov /ztoho mensia polovica je oblecenie/ este stale mu zalezi na kvantite 😀 a mladsi syn dostane, ale do 10 darcekov /ztoho tam ma tiez nejake oblecko ktore potrebuje a plienky/ 😀
Vdaka manzelovi prezivam Vianoce uplne uzasne, deti jacia pri stromceku, robime prekvapka a skratka pohodickaaa 😉
Tento rok posledny darcek pre starsieho syna ktory uz vie citat schovam niekde v dome a na stromceku si najde len odkaz, ze ho ma napriklad pod postelou a pod postelou bude dalsi odkaz, ze ho ma v skrinke a takto ho poprehaname po celom dome ale zo 6 x a nakoniec si ho najde /samozrejme ten ktory najviac ocakava/....ved Vianoce su predsa o detooooooooooooch 🙂 a tiez o financiach to mi je jasne....takze podla moznosti

jerryjanka
11. dec 2012

šaty, snehule, stôl so stoličkami, tabula na kreslenie, kabát - takže skôr praktické dary. a to vlastne maju obe.
skôr budem rada ked bude príjemná atmosféra, ked po sebe nebudeme štekať a deti budú cítiť to čaro vianoc nielen kvoli darom. aj ked aj to patri k tomu

lumarque
11. dec 2012

poradim Vam, ako zvysiot pocet darcekov pre mensie pod stromcekom zadarmmo a bez poziciek 🙂 U nas kazdu noc chodia smetiari, ktori odnasaju rozhadzane hracky a Jetisko ich od nich vypyta .

katren
11. dec 2012

@lumarque u nas staci povedat, ze sa ide vysavat 😀 hned je vsetko spratane 😀 😀 😀

a k teme: kazdy dostanu jeden darcek: Dominicka kocik pre babiku, Misko tatrovku a Laurinka fusak 😉

lvka
11. dec 2012

@danculik od nas jeden, mal teraz narodeniny a distal tiez jeden ;)

meiwe
11. dec 2012

Moj maly vianoce niak nevnima ale aj tak dostane 2 darceky=) priatelova neter dostane od nas 3 darceky, jeden odomma 2 od priatela, ale ked sa zamyslim nad financnou hodnotou darcekov pre nu tak je dost vysoka( monster hight babiky) 😖 no co uz ked priatel je ako jej otec. 😝

maznacik007
11. dec 2012

moje deti miluju rozbalovanie a tak... ja teda dam im pod stromcek aj veci nutne co by som kupila tak ci tak... oblecko, snehule, rukavice, ponozky a tak... plus nejaka hracka, a knizka... aktualne je to tak ze dcera ma vacsie a drahsie darceky ako syn... ale ten je skor na to mnozstvo...

babulica
11. dec 2012

suhlasim s Maznacik007, rocnemu synovi som kupila bodycka /v baliku 7ks/ takze sa pocet vlastne zvysuje, lebo bodycka sa zabalia samostatne...a tento rok mame Vianocne darceky rozdelene tematicky, starsi syn dostane vsetko s robotmi, lebo chce byt vynalezca a mladsi syn je zblazneny do Mickeyho 🙂 takze uz sa strasne tesim juppppiiii. Darceky nakupujem od septembra a 4 dni pred Vianocami ma starsi syn narodeniny a mladsi syn meniny, takze o darceky nieje nudzaaaa 😀

bubelko
11. dec 2012

@danculik no myslim si, ze dostanu viac nez dost. ale ked vidim ako sa z toho rozbalovania tesia a ked viem, ze sa s tym vyhraju, tak mi to nie je ani luto. a ratat ratam akurat to, aby boli obaja rovnako na tom. nieze jeden dostane 2x tolko ako druhy 😉

terina25
11. dec 2012

no,tak ja som si tiež hovorila,že nebudem zbytočne kupovať kopec darčekov pre deti,pretože ešte dostanú od mojich 2 sestier a 2 starých rodičov.takže toho budú mať straaaaaaaaaaaaašne veľa.Ale ako vždy, túto svoju predstavu som porušila.Lebo keď vojdem do obchodu a zbadám niečo pekné,tak neodolám a stále čosi dokúpim. Ale našťastie, dcéra má v januári narodeniny a syn meniny,tak všetky tie darčeky pretriedim a niečo dostanú na vianoce a niečo na ich ,,sviatky,,

dcérke dám určite pod stromček kočík a bábiku-kočík si najviac želala. A synovi deda Mikuláša - plyšového,pyžamko s Mikulášom+vankúš s Mikulášom.On je taký ,,zamikulášovaný,, 😀 😀 😀 a ešte BAGEEEEEEEEEEEEEEEEER 😀 😀

lubkam
24. dec 2012

no musím skonštatovať, že som maximalne sklamaná z prístupu svojho syna - takmer 5 ročného. u jednej babky dostal 4 darčeky - bicykel, súpravu náradia, autíčko na dialkové ovládanie a lego. začal plakať že dostal málo darčekov. som maximalne naštvaná, nikdy sa takto nesprával, neviem či som spravila niekde chybu, alebo i ja prudko reagujem, nakoľko som mu povedala, že na narodeniny nedostane nič okrem torty.
vždy bol skromný o to viac ma táto reakcia šokovala. vždy dostali darčeky, hračky sa im bežne kupujú i mimo sviatkov

ducci
26. dec 2012

dobra tema.. pre mna tak 4-5 darcekov max, nieco uplnu malickost (nalepky) a jednu trochu vacsiu hracku. ale kedze sme aj so starymi rodicmi, moja mama dala malej no nech neprehanam asi 15 darcekov.... aj ked vela z toho boli veci na oblecenie, ktore boli malej este ukradnute.... fakt brutal, tiez to musim nejak na buduci rok poriesit aby dostala pod stromcek toho menej.

baby2
26. dec 2012

my sme napisali , respektive nakreslili jeziskovi list a usudili sme ze ziadat 2 darceky bude feeer, ved svet je velky a deti je kopu ... 2 preto, keby jeden nevedel zohnat,preistotu 😀 .... stedry vecer bol teda o 2 vysnivanych a bonuse obleceni a knihe, hmhm, v tej euforii ze jezisko naplnil slub a priniesol obe hracky, oblecko syn ani ..poriadne..nerozbalil knihu neotvoril.....ma 6 rokov...ponaucenie do buduceho roku, opat na mikulasa napiseme list a ostaneme len pri tych 2, lebo viem ze nebude sklamany, lebo budu vysnivane , bonusy poprihadzuju starki a rodina 😎

vierkasteffi
2. jan 2013

náš synček dostal od nás len jednu hračku, prvý príbor a ostatné bolo oblečenie 🙂 v januári má ešte meniny aj narodeniny tak sme to nejak neprehánali 😀

bessdonna
27. dec 2022

@danculik mozno to mali pre krstne deticky aj,atd.a mozno maju 3svoje deti.a mozno pre jedneho tolko kupovali,co je ale dost blbe,kde sa to vobec zmesti v detskej izbe?inak moje dostalo 1darcek za 50eur a zimnu bundu za 25