Ktoré rozšírenie hry Osadníci je vhodné pre 6-ročného?

radka12
5. nov 2009

Ahojte. Chcela by som kúpiť 6-ročnému synovi pod stromček dodatok ku hre Osadníci. Veľmi ho tá hra chytila, kúpili sme ju ešte minulé vianoce, to mal iba päť a naučil sa to hrať veľmi rýchlo. Tak som sa rozhodla, že mu tento rok donesie ježiško nejaké pekné rozšírenie k tejto hre. Len sa neviem rozhodnúť ktorú časť. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.

lussy23
5. nov 2009

Radka, yslíte Osadníci s katanu?

radka12
autor
6. nov 2009

Ano ano. Zabudla som napísať. A nie tú Junior verziu.

glumdolf
6. nov 2009

no ja mám doma všetky rozšírenia, ktoré sa vydali v češtine a určite vrele doporučujem "Mestá a rytieri"

radka12
autor
6. nov 2009

díky za tip glumdolf. Tiež sa mi najviac pozdáva. A čo Námorníci?

glumdolf
6. nov 2009

Tí sú tiež dobrý. A sú menej náročný ako mestá a rytieri.

kacenqa
6. nov 2009

my mame Atlantis (ale hravame ho malo) + rozsirenie pre 5-6 hracov. a este mame aj tu kartovu verziu pre 2 hracov, aby sme to mohli hravat sami s manzelom 😀

a nekupila by si mu radsej Carcassone?? je to trosku podobne ako osadnici, a tiez velmi zabavne

penny13
6. nov 2009

my máme všetky rozšírenia. Námornici, mestá a Rytieri aj Kupci a Barbari, či ako sa to volá, to čo sú tam tie ťavy.
A Vy máte Junur verziu?

radka12
autor
9. nov 2009

kacenqa - Carcassone hráva so švagrom, občas aj so mnou, to ho tiež veľmi baví. Inak my hrávame aj Osadníkov väčšinou vo dvojke, ale nie je to tak ono.
penny13 - nie nemáme junior veriziu.
Tak sa asi rozhodneme podľa ceny, Námorníci alebo Mestá a rytieri. Aj keď ono to asi stojí rovnako.

lussy23
9. nov 2009

Dobrý deň , Radka. ja a Penny sme sestry.
Ale Váš syn je naozaj veľmi šikovný, keď zvláda pre jeho vek takú ťažkú hru. 😎 Držím mu palce.