Ktoré spoločenské hry pre školákov bavia vaše deti?

janapavlu
4. máj 2012

Dcéra bude mať čoskoro 8. narodeniny a rada by som jej kúpila spoločenskú hru. Keďže tie zaujímavejšie sú dosť drahé, rada by som nejaké tipy, skúsenosti, ktoré hry bavia vaše ratolesti. Rozmýšľala som nad Activity, Monopoly a pod. Videla som aj rôzne kartové hry. Takže budem vďačná za vaše rady 🙂

bets
7. máj 2012

my sme hraci spolocenskych hier.
z tych co mame, by sa slecne mohlo pacit Zooloreto. paci sa velmi mojej dcere. ma to celkom jednoduche pravidla, je o zvieratkach, o vytvarani vlastnej zoo, hraci okrem nahody musia mat aj nejaku strategiu, ale vytvorenie strategie v tejto hre, nie je narocne.
potom zabavni a nie velmi strategicky narocni pre deti su Osadnici z katanu.
dalej aj Niagara (zabavna je preto, lebo je tam rieka, ktora sa posuva podla prudu vody, takze lodicky sa posuvaju a mozu aj spadnut z hracej plochy, ked je silny prud, hraci zberaju diamanty a tie diamanty su krasne kamienky, takze aj dizajnovo je to pekna hra) ,
trosku tazsie je Postovy kurier, Agricola, Doba kamenna, dobra je kartova hra Bang, ale pre viacerych hracov. tych hier je velke mnozstvo, vsetky maju aj na ihrysko.sk
zatial co sme hrali a hra mala nejake ocenenie, tak ta hra nikdy nesklamala.
z carcassone sme zacinali, mame 4 rozsirenia, ale pravidla 3. a 4. rozsirenia sme neuviedli do praxe, lebo sa mi zdaju dost odveci, takze tu uz len vyuzivame karticky a hrame len s pravidlami zakladnej verzie a 2. rozsirenia

renab
7. máj 2012

U nás fičia: Ubongo, Svet v kocke, Carcassonne, Hádaj kto?, Blokus a aj Activity (najmladší má 8 rokov a naozaj sa na ňom nasmejeme, ale hráme to len vtedy, keď nás je doma plný počet) a ešte Monopoly - bláznivé bankovky.

janapavlu
autor
8. máj 2012

No, ako vidím, výber je veľkýýýý (-: Budem musieť isť pozrieť do tej predajne iHRYsko. Len tie ceny..... Ale veď narodeniny sú narodeniny a hrá celá rodina. Lepšie než telka, no nie??? 🙂

janapavlu
autor
10. máj 2012

V reklame som zaregistrovala novú hru Monopoly junior party, máte ju už niekto? Vyzerá to celkom zaujímavo.

meryenes
17. máj 2012

@janapavlu Odporúčam super akciu Trenčianske hradosti, my sme boli minulý rok a veľmi sa nám páčilo.
http://www.facebook.com/events/139172269548192/...

meryenes
17. máj 2012

Je to super príležitosť pokiaľ niekto uvažuje o kúpe nejakej hry a obáva sa, či sa bude nakoniec páčiť.

silvia07
18. máj 2012

suhlasim s @meryenes ...tiez sme boli minuly rok, velmi sa nam pacilo, vyskusali sme vela hier, nejake kupili 🙂 ..stravili sme tam cely den, bolo tam aj vela sprievodnych akcii pre deti...odporucam! 🙂

janapavlu
autor
4. jún 2012

Tak sme nakoniec kupili Monopoly blaznive bankovky. Celkom zabavne, hlavne, že dcera je spokojna. Ale v plane su dalšie hry, už len našetriť... (-:

tin007
4. jún 2012

O par dni ideme skusit (maly bude mat 3 a pol) Zajic v pytli od granny, kupili sme na ihrysko.sk

janinah
4. jún 2012

sesternicinu 8r dcérku nadchlo obyčajné mikádo

janapavlu
autor
7. jún 2012

Dnes som sa zastavila v kamennej predajni iHRYsko. Neodolala som a kupila som hru Dobble http://www.ihrysko.sk/hry-na-postreh/dobble.htm... Hned po prichode domov sme sa zahrala a musim povedať, že je to super hra. Pobavila nás všetkych! Všetkym byvajucim v BA, ktorí rozmýšľaju nad kupou nejakej hry, odporučam tuto predajnu. Skvele poradia, dokonca sa s nami hru aj zahrali, aby sme si ju odskušali. Odteraz hry kupujem len tam.

renab
8. jún 2012

Ja som zase na Deň detí neodolala a rozšírila náš sortiment spoločenských hier o hru Cluedo. A hráme každý večer 😀

janapavlu
autor
16. júl 2012

Dobble, odporučam!!!!!Vyborna hra aj pre dospelakov aj pre deti, o zabavu určite postarane. Cez vikend sme to hrali asi 6 dospelaci, išli sme sa popukať.

janapavlu
autor
19. mar 2013

A Noemova archa je tiež vyborna, ale to až tak od 8 rokov cca. Pekne prakticke balenie, krasne prevedenie s ilustraciami.

taramka33
5. apr 2013

môj syn bude mať 9 a zaujímajú ho hlavne záhady a "detektívky", takže odporúčam Pictureku, tam sa hľadajú na obrázkoch predmety alebo Cluedo, ale to je asi pre trochu väčších. No baví nás i criss-cross, myslím že je to jednoduchšia verzia scrabble.

janapavlu
autor
14. jún 2013

IQ Puzzle - paráda pre malych aj veľkých.

janapavlu
autor
22. jún 2013

Dnes sme boli na nakupe hier - odmena za vysvedčko. Nakoniec sme kupili STORY CUBES - výborné na rozvíjanie slovnej zásoby a fantázie. Super je, že vlastne nikto nevyhráva ani neprehráva. Nie je to klasická hra, je to skôr proti nude na vyplnenie času. Hra obsahuje 9 kociek, na každej je 6 rôznych obrázkov. Podľa toho, aké obrázky padnú, hráč vymýšľa príbeh. Dajú sa vymyslieť rôzne varianty. A tie príbehy, čo dokážeme vymyslieť, moja 5 -ročná dcéra vymýšľala, išli sme sa popukať...

janapavlu
autor
22. jún 2013

A ďalši hra - GRABOLO. Tiež fantastická. Na postreh a pamäť. Vhodna už od 7 rokov. 🙂 🙂 🙂 Takže, DOHRANIA!

janapavlu
autor
19. aug 2013

Pozna niekto kartovu hru Blazniva ZOO?

janapavlu
autor
25. nov 2013

Dcera by chcela pod stromček hru Tik tak BUM, poznate ju niekto? Videla som na nete 2 verzie pre deti, Junior a Disney. Mate skusenosť? Staršia ma už 9 rokov, myslim, že pre nu by už Disney nebolo. Mladšia ma 5, snad by zvladla aj tu Junior. Mate to niekto odskušane?

janapavlu
autor
25. nov 2013

A ešte sa mi pozdava Magicky labyrint. Poznate? Alebo niečo detektivne. Milujeme zahady...

dana_l
5. okt 2014

Vie mi niekto napisat pravidla hry smolicek pacholicek. mam navod ale nejako som z neho jelen, co sa robi s obrazkami ktore "nepasuju" obrazkom na kocke, hrac ktory neskor taky obrazok hodi na kocke a vidi odokryty rovnaky obrazok, tak si ho moze vziat??? alebo sa musi pri kazdom hode odokryt novy obrazok pod novym stromcekom?

jabuducanevesta
5. okt 2014

@janapavlu tu klasicku tik tak mame doma, mas k dispozicii vrchnu kartu s hlaskami - napr. Re - a vies,ze mas povedat slovo, kde to 're' je bud na zaciatku, na konci alebo v strede a pritom drzis bombu,ktora ti tika'a nevies,kedy vybuchne. Niekedy po lO.min., niekedy po minute a ked to slovo povies a bomba ti nevybuchla,odovzdas bombu inemu. Ak ti vybuchla, beries si tu kartu. Vyhrava ten,kto ma najmenej kariet

janapavlu
autor
17. okt 2014

Rozmýšľam nad nejakou experimentálnou sadou pod stromček. Zaujalo ma od ALBI Planetárium a Ekosystém. Dcéra by chcela Laboratorium v kuchyni. Neviem si predstaviť, čo sa s tým môže robiť. Máte niekto s tými sadami skúsenosti? Je to dosť drahé, tak aby to neboli "vyhodené" peniaze.

abbey1
17. okt 2014

@janapavlu My máme od nich iné 2 sady a teda nič moc. Je to dosť predražené. My sme mali pravek a skleník. teraz túži tiež po labáku v kuchyni, ale už nekúpim. Premrštená cena.

janapavlu
autor
17. okt 2014

@abbey1 Veď práve, že ta cena je dosť vysoka. A vobec tie sady nepoznám, absolutne netuším, či to niečo tomu decku dá, alebo je to len zasa nejaký komerčný ťah.

abbey1
17. okt 2014

@janapavlu Napríklad v tom praveku sme robili pokus so sopkou, k čomu ti stačí ocot, sóda bikarbóna a voda, nasadili sme rybky, ktoré sa postupne navzájom pojedli a vypestovali sme datelinu. A cena je aká je. V skleníku rovnako. Len pre deti je to zaujímavo balené. 😉

evi_b
1. júl 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

@janapavlu Ahoj...ja by som ti odporučila podľa mojich detí slovný expres 😉 Drobcov to baví a hrávame sa s nimi...a celkom to chytá aj nás...Objednavali sme to presne tuna asi pred dvoma mesiacmi: http://pexik.inshop.cz/hry-a-hracky/deskove-naucne-a-spolecenske-hry/rodinne-a-party/slovni-expres?=965&ItemIdx=105 Snáď niečo nájdeš 😉

t1nka
8. júl 2015

Ahojte, ja mám osemročného syna a teraz napíšem hry ktoré sme hrali, alebo ich aj máme doma: Carcassone (aj hrad), Dobble, Bádateľ, Ubongo, Tučniaci, Autoeurópa, Život, Predátor, Cluedo, Scrabble, BANG, Tumbling Monkeys, Osadníci z Katanu, Osadníci z Katanu kartová verzia, domino a klasické kartové hry a šach a dáma a mlyn, stolný hokej, stolný futbal, Brain Box viacero tém. A najväčší úspech majú jednoznačne Osadníci z Katanu s rozšírením Mestá a rytieri potom Autoeurópa, Život (toto je strašne nudná hra, tak nekupovať, ale môjho syna to baví, ja ju neznášam 🙂 ) a BANG.

evi_b
14. aug 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

@janapavlu tak activity sú už klasika 🙂 My sme chceli niečo novšie a skúsili sme si logix od pexika 😉 Skús si to kuknúť. Určite tam niečo nájdeš. Majú tam toho hromadu :D