Lego Duplo. Aké máte skúsenosti?

denisocka
11. aug 2009

ake mate skusenosti, zahraju sa s tým aj 2ročny? Zvažujem to kupiťale neviem ake na začiatok,aku vyhodnu sadu ? máte nejake ovrene obhcody s dobrou denou? dakujem

f.miracle
18. sep 2010

Synovi je 19 měsíců a za pár dní bude mít svátek. Chtěli jsme mu koupit Lego Duplo; chtěla jsem se zeptat, jak velké jsou kostičky? Klasické Lego mi pro něj přijde ještě dost nepraktické právě kvůli malé velikosti kostiček.

bubelko
18. sep 2010

@f.miracle my sme zacali synovi kupovat lego duplo od 18 mesiacov, hra sa s nim este aj dnes. kocky su v pohode, su dost velke na to, aby si ich strcil do nosa. do ust sa sice vojdu, ale na prehltnutie su velke. a aj ten mensi sa dokaze s legom celkom zabavit. pri nom davam pozor len na panacikov. takze podla mna mozes bez obav kupit, skutocne nic lepsie nepoznam 😉

f.miracle
19. sep 2010

bubelko děkuju za radu. Už jsem v podstatě rozhodnutá, teď zvažuju, kterým začít, Míša je blázen do zvířátek a do vláčků, dívala jsem se na netu na duplo zoo a duplo vláčky. Nebo je lepší spíš klasická sada kostek? To se mi líbil ten box tuším 5507... Můžu se ještě zeptat, které máte vy nebo které se vám nejvíc osvědčilo? Děkuju... 🙂
@bubelko

f.miracle
19. sep 2010

@mipo koukám, že Kubík je 13. 2. jako náš Míša, jen o dva roky dřív 🙂

bubelko
19. sep 2010

@f.miracle ak ma rad zvieratka kupila by som to zoo. my sme zacinali naskor takou malou sadou so zveratkami na dvore (tusim konik, pes, prasiatko, ovecka, panacik a furik). potom k tomu prisla miesacka, sanitka, policajti, atd. az minuly rok na vianoce dostal sadu kociek s podlozkami. s tymi sa zacal hrat pred nedavnom. a stale dokupujeme, pripadne ak sa niekto pyta, co ma doniest, tak poviem, co nam chyba 😉

beruska2x
20. sep 2010

@f.miracle ja jsem koupila k narozkam v lete velikou podlozku , sadu kostek, baby Zoo a baby farmu.. zviratka miluje a nosi je furt sebou.. fakt pekny, stavime jim domecky atd 😉

berenika39
20. sep 2010

@f.miracle já bych za duplo dala nobelovku...neboj, není tam nic, co by se dalo spolknout, do pusy se to dá dát, ale ne sníst🙂)). taky jsme nejdřív zkusili ty malé sady - dvoreček, kempování...a pak jak začal sám montovat, měl za chvilinku spotřebovaný všechny kousky - nastavěný pátý přes devátý, ale spokojenej...přikoupila jsem box s kostkama a podložky. máme ten s čísly - bude se to hodit i později....a celkem mi to přišlo i výhodný - nejsou to jen kostky, ale i okno, dveře, pajduláci, vozík....
http://www.legacek.cz/produkt/lego-5497-duplo-h...

a jsou v ní i kostky s jiným poměrem stran, prostě víc možností.....

f.miracle
20. sep 2010

Rozhodnuto, zítra objednávám 🙂 Doufám, že to do 29. přijde. Viděla jsem velkou nabídku na webu mořelega, nemáte s nima někdo zkušenost? Specializovanou prodejnu Lega nám na Vsetíně zrušili a běžné obchody mívají tu nabídku dost omezenou co jsem tak viděla...

beruska2x
20. sep 2010

@f.miracle ja mam odsud a spokojenost http://www.kdosihraje.cz/

k.ate
20. sep 2010

@f.miracle my jsme malýmu koupili k prvním narozkám taky duplo, koupili jsme ten box deluxe. MAlýmu se to líbí, pořád chodí s panáčkama v ruce 😀 Snaží se i stavět, ale zatím se tím bavíme hlavně s manželem 😀
Jen jsem chtěla napsat, že v Bille mají teď akci na lego (mají tam i něco z dupla 🙂 ), pro členy Billa klubu to vychází levněji, když na to využijou billa body, my tam chcem koupit malýmu zvířátka a asi ještě něco k vánocům 🙂 ten box jsme objednávali ze 4kids.cz 🙂 výběr tam mají docela dost velkej.

pavlina05
20. sep 2010

koukněte na Jixin,kompatibilní s lego Duplo a stojí méně 😉

k.ate
20. sep 2010

@pavlina05 ted jsem na to koukala a asi bych do toho nešla... Zatímco Duplo je už od 18m, Jixin až od tří let. (pokud beru v úvahu podobný produkty), takže někde bude zrada... A co jsem tak četla diskuze, tak to fakt míň vydrží... Ale proti gustu... Mně přijde lepší spíš si připlatit za kvalitu a ne za čínskou napodobeninu... 😕

berenika39
20. sep 2010

@pavlina05 petr dostal od nějakých tetiček něco podobného, vypadá to jako duplo, ale absolutně s tím není schopnej nic dělat. nejde to zacvaknout hladce, musí se to mordovat, a když už to spojíš, nejde to rozdělat, má to ostré hrany. máme toho takovou pixlu ve skříni a nula bodov. nevím, taky tě nechci odrazovat, ale orig.lego duplo je vymakaný, precizní.

kolca
21. sep 2010

ahojky,
my máme Duplo Farmu, Baby Zoo, Pošťáka, Popeláře, Míchačku a k tomu kostky Unico a pasují suprově a kvalita bych řekla výborná. Na první pohled a pohmat jsou k nerozeznání a držej výborně. 🙂

pavlina05
21. sep 2010

😉

moudivlacek
21. sep 2010

ahoj,muzu se maminy zeptat,bavi to i kluky? ja jsme totiz na lego natesena silene,uz mam na nejake sady zalusk,doma mame zatim duplo primo,malej s tim zatim triska o zema a dava do pusy,o staveni kostek an sebe si muzu zatim jen zdat 😀 a na MMB jsme nasla dost vyhodny nabidky,ale nevim,zda koupit takhle dopredu,aby ho to bavilo,je fakt,ze zatim neznam moc deti,ktery lego nebavi,ale preci jen je to dost penizku,na to,aby si s tim hrala maminka 😀

tinnka9
21. sep 2010

@moudivlacek on je este malicky, neboj, ked trosku podrastie, urcite ho to bude bavit 🙂 . u nas je veeelmi oblubene (u starsieho syna, mladsi mu zatial len bura vsetko, co postavi 😀 )

moudivlacek
21. sep 2010

Ok tak si asi udelam radost a koupim si lego 😀

aknaj
21. sep 2010

@moudivlacek - ahoj, ja si tiež myslím, že je ešte veľmi maličký, aby si zistila, či ho to bude baviť. Môj syn bude mať 3 roky a z kociek si zatiaľ nič nestavia. Máme ale zostavu koľajníc, vlakov a vagónov. S tým sa hrá. Postaví si želenicu, vláčiky, na vagóny poukladá zvieratká, kocky, evidentne ho to baví.
A taktiež predávajú postavičky a námety z rôznych rozprávok, to ho tiež baví. Máme Boba staviteľa a vláčik Tomáš. Teraz predávajú aj Toy Story a autíčko McQuin
V každom prípade ale, budeš sa s tým hrať najprv ty, aby si mu ukázala čo sa s tým robí a zaujalo ho to.

A kocky značky UNICO nepasujú ku kockám značky LEGO. Aspoň tie čo máme my doma do seba nezapadajú. Obe značky sú super, veľmi dobre vypracované, dovolím si tvrdiť na rovnakej úrovni, ale nie spolu na skladanie.

moudivlacek
21. sep 2010

je mi to jasne,spis,zda se najde i ditko,ktere lego nema rado,ale to se takhle tezko asi odhadne,proste az budou penizky,jdu do toho 😀

beruska2x
21. sep 2010

@moudivlacek hele podle me je jeste malej, ty 2 roky mi rpijdou na to idealni...ale taky me to nekdy bavi vic nez jeho 😀 ja bych u toho mohla bejt furt 😉 ale zviratka teda frcej hodne, vic nez popelarsky duplo auto...

simeonik
21. sep 2010

Ahoj Deny, my sme malému kúpili Lego Duplo Deluxe box / obsahuje niečo cez 100 kociek a nejaké postavičky / keď mal asi rok. Hral sa s tým ale nevolali sme to skladačka ale "rozkladačka" 🙂 my sme mu niečo poskladali a on to rozobral až do poslednej kocky 😀 Teraz má rok a pol a už začína skladať sám...

k.ate
21. sep 2010

@simeonik jsem ráda, nejsme sami, kdo to takhle má 😀 U nás to taky zatím je tak, že my něco poskládáme a on to rozebere. Taky máme pro začátek ten deluxe box a s tím panáčkem chodí malej i spát, skoro celej den ho pořád nosí v ruce 😀

kjajule
22. sep 2010

Malý dostal loni k vánocům taky jeden velkej box s duplem ale byl na to ještě malej (26.měsíců)
akorát kostky rozhazoval po chotbě a nic z toho...tak jsem je schovala a dala mu je cca před měsícem...to bylo radosti byl z toho uplně unešenej , nejdřív spíš koukkal jak s manželem stavíme a rozebíral ted už si i sám zahraje a vydrží stavět sám i hodinu dvě 🙂 Pořád mele že staví dum aby měl pán kde hajat 😀
Takže Duplo jednoznačně u nás ted nejlepší hračka 🙂
Jinak kamarádka má to Jixin lego vypadá teda stejně ale kostičky jsou takový jako každá jiná na duplo pasují ale některá jde huř nekterá je volná... ☹ Cena není špatná ale kvalitově se to nedá srovnat...
Duplo není nejlevnější ale vydrží toho fakt moc 😉

tajava
22. sep 2010

nas maly dostal prve a zatial jedine Duplo, ked mal rok. Ale bolo to Duplo od 1,5 roka (taka farma so zvieratkami, auto, kocky a figurky). Otvorila som mu to asi okolo toho roka a pol, lebo uz strasne pozeral na tu krabicu a najviac sa mu pacilo auto a psicek. Potom asi o mesiac neskor sa uz sam zacal hrat. Staval si kocky na seba, ukladal zvieratka na tu dosku a pekne sa s tym zahral sam. Potom mal trosku pauzu a teraz (22 mesiacov) si uz sam zoberie dosku, da si ju na gauc, donesie lego a sklada veze z kociek, uklada zvieratka, krasne sa s tym zahra uplne sam, len potom musime prist obdivovat co postavil 😀
Zo zaciatku aj u nas bolo, ze tie kocky rozhadzoval po celej izbe, ale vtedy som nanho vymyslela to, ze ked zacne rozhadzovat, tak zbalime lego a odlozime. A tak si nejak zvykol, ze tie kocky sa nerozhadzuju. Jasne, ze sa sem-tam stane, ze ho chyti amok, ked sa mu nieco nedari a zacne rozhadzovat, ale to vie, ze to pozbieram a odlozim 😉

moudivlacek
23. sep 2010

tak uz mame zviratka 😀 no zatim asi jeste pockam,vystaci si s duplo primo kostkama,ale ja jsem z nich unesena 😀

kolca
23. sep 2010

@aknaj tak nám teda fakt Unico pasuje úplně perfektně na Duplo.

aknaj
23. sep 2010

@kolca - to je teda sranda, naše vôbec. Lego kupujem normálne v obchode alebo cez inzeráty a všetko do seba zapadá a tie Unico kocky a dieliky boli kupované v Quelle.
Unico sú o malilinko menšie, takže ak ich dám na vrch, tak ich nedotlačím a ak zo spodu tak vypadávajú. A keď sa na kocky pozriem, tak tie Unico majú menšie kolieska navrchu
Na Lego mi úplne super pasuje stavebnica Jixin, alebo tak nejak.

kolca
23. sep 2010

@aknaj to je zvláštní ty jo 😅. My kupovali Unico v Lidlu v akci a vypadaj fakt úplně stejně. Tak jsou asi dva druhy nebo nevím. tu Jixin neznám.

f.miracle
24. sep 2010

Tak Lego už je doma 🙂 Nakonec jsme koupili ZOO a box de luxe 5507, tak snad budeme ve středu slavit úspěch 😉