Lego Duplo. Aké máte skúsenosti?

denisocka
11. aug 2009

ake mate skusenosti, zahraju sa s tým aj 2ročny? Zvažujem to kupiťale neviem ake na začiatok,aku vyhodnu sadu ? máte nejake ovrene obhcody s dobrou denou? dakujem

zuzul1310
2. nov 2010

Môj malý má dva roky a tiež už pekne skladá lego, doteraz sa skôr hral s lego autíčkami a lietadlami, teraz sa už snaží skladať kocky. Momentálne máme doma nasledovné legá duplo:
hasičské auto to veľké s rebríkom
policajné auto so zvukom
sanitka so zvukom
malé lietadlo
nákladné lietadlo
cirkusový vláčik
vláčk James z Tomáša
stanovačka pri jazere
Bob staviteľ s modrým autom a dielňou
cisterna so zvukom
smetiarske auto
bager
autobus
farmára s prasiatkom
baby ZOO
box s 80 kockami
Na vianoce mu chcem kúpiť nejakú väčšiu sadu, buď farmu, alebo krmenie v ZOO a ešte mu pozriem na nete nejaké veľké podložky, lebo tak sa hrá najradšej že stavia kocky na podložky.

katartina
19. máj 2011

ak vam dosla fantazia pri skladani LEGA prikladam link y
http://freelegoinstructions.com/
http://us.service.lego.com/en-US/BuildingInstru...

lenka_da
4. nov 2011

Baby, co hovorite na Lego Duplo Rodinny domcek? Mam 3-rocnu dcerku a 1-rocneho chlapceka... Vaham medzi rodinnym domcekom a farmou alebo mi poradte aj nieco ine... Aby som bola presna, uvazujem nad rodinnym domcekom + autobus + skatulu kociek. Mala bude mat pred Vianocami meniny, tak by mi taky kompletny darcek prisiel vhod, dako by som to rozdelila, nieco na meniny, zvysok na Vianoce. Ale nie som si ista, ci je to dobra volba, aby som sa s tym nakoniec nehrala iba ja... 🙄 poradte mi prosim...

kaja73
4. nov 2011

@lenka_da Pre dcerku je to dobry darček-myslim vekovo je to vhodne,ci ju to bude bavit to len cas ukaže ,ale pre syna by som kupila radsej nieco zo sady playmobil 123 - to je pre male deti,nerozobere to a mas tam tiež domcek,auticka atd-ja som to teraz na Vianoce malemu objednala cez net -ma 22 mesiacov.
Ma aj duplo,ale tam vobec nie je este samostatny,ale bavi ho to.
Pri tom playmobile pozor ,lebo ak nekupis ten -123-,tak tie ostatne su z drobnych casti a nie su vhodne do 3-4 rokov.
Ja som objednala toto z playmobilu,len z inej stranky http://store.playmobilusa.com/on/demandware.sto...

tunylyk
4. nov 2011

u nasich vedie jednoznacne autobus,mame aj farmarske auto,nejake zvieratka,postavicky a kocky,najnovsi prirastok smetiarske auticko 😉 akurat,co som zatial poskryvala,boli lopaty a vidly,stacilo ze som ich mladsiemu nasla v puse... 😝
@lenka_da nasich lego hned chytilo,autobus odporucam,kocky s tym sa da vyhrat,aj ked pravdupovediac kazde dieta je ine,nasi su obaja kockovi 😉

lenka_da
4. nov 2011

@kaja73 si zlata, idem kuknut ten link. Ja len preto uvazujem nad domcekom, lebo ja som v detstve po takom niecom velmi tuzila... Lenze dcerka je mozno kusok z ineho cesta, velmi rada sa hra s autickami a ked sa na to pozriem z praktickeho hladiska, chcela by som, aby sa s tym vyhral aj syn, tak uz mam vazne hlavu ako balon... 😀

lenka_da
4. nov 2011

@tunylyk s tym autobusom si ma potesila, mna hned napadlo, ze sa to hodi aj k domceku, ze budeme akoze vozit deti do skoly 😀 a z kociek si hadam daku skolu postavime... alebo skolku 😀 Len vaham, ci ten rodinny domcek - teda vsetky tieto tematicke sady - ci nie su casom nudne... predsa len, stale to iste... ???

trpezliva
4. nov 2011

@lenka_da odporucam Lego duplo..aj rodinny domcek aj farmu 😵 . U nas No.1 hracka! obidve deti sa s tym dokazu dlhoooo hrat.a hlavne spolu. 🙂 . mame aj konske stajne..to je tiez ok. ale teda naj urcite ten rodinny domcek.

dara76
4. nov 2011

@lenka_da moja dcerka dostala domcek minuly rok a velmi ju bavi ukladat deticky do postielky, hojdacka aj kocik...
ak jej domcek postavim, rada ho rozobera. Ale z kociek si uz sama stavia vezicky a co ju napadne.

moudivlacek
4. nov 2011

dnes jsem koupila za super penize sadu vlacek pro zacatecniky na Vanoce,malej je blazen do vlacku,tak bude mit radost, Duplo u nas leti,rad stavi

lenka_da
4. nov 2011

@trpezliva Vazne? To si ma potesila, ja mam pre domceky slabost... 😎 A ako dlho ho uz mate? Bojim, sa, ci ju to o mesiac-dva neomrzi... a co vsetko sa s tym da robit? Videla som len foto skatule na internete, ziadny blizsi popis, co vsetko tam je... ???

lenka_da
4. nov 2011

@moudivlacek No, povodne som chcela kupit vlaciky, lebo dcerka sa v materskom centre rada hra aj s vlacikmi, lenze syn jej to stale rozobera, nevie sa trafit vlacikom po kolajniciach, no horor, to by sa asi velmi nezahrala 😀 mozno o taky rocik, lenze to ju uz mozno bude bavit nieco ine ...

lenka_da
4. nov 2011

@dara76 A da sa postavit aj iny domcek alebo iba taky, co je na obrazku?

dara76
4. nov 2011

da sa aj podla fantazie. Z inych kociek sa kludne daju "vymurovat" steny a okna dvere pouzit podla lubovole.
@lenka_da

trpezliva
4. nov 2011

mladsia sklada len taketo jednoduchsie...napr.
ale ta 3.5rocna uz rozne poschodia, wcku, kupelnu, obyvacku, spalnu zariadi...a mame k tomu aj vela zakladnych kociek kupenych , takze sa tam da vselico vymysliet. zvieratiek mame tiez vela, to davame akoze do domceka, ze prsi a musia sa schovat..
fakt super hracka. aj na vianoce dostanu dalsie do zbierky. 😵

tunylyk
4. nov 2011

@lenka_da nasich to niekedy az donekonecna bavi nakladat tam ludi,vykladat ich,mame aj take hracie podlozky s cestickami a farmou,tak to si rozlozia a hraju sa 😉 starsi,to uz aj okomentuje kam idu a tak,niekedy si ho len tak pustaju z izby do izby,sadnu si oproti sebe a pustaju si ho.Najnovsie uvazujem nad hasicmi,chlapci su nadseni aj z vlacikov,tak uvidim,co jezisko prinesie 😉

lenka_da
4. nov 2011

@dara76
@trpezliva
@tunylyk juuuj, navnadili ste ma baby!!!! tusim som podlahla legomanii 😀 este mi poradte daky dobry internetovy obchod, kde maju dobre ceny alebo kde sa da dobre nakupit???

lenka_da
4. nov 2011

@dara76 diky, idem nakupovat 😀

zuzubabo
27. nov 2011

Ahojte, nemám žiadne skúsenosti s Duplom a veľmi sa mi páči reklama čo teraz beží v TV, čo na konci to dievčatko dá pusinku sloníku - aká je to sada?

berenika39
27. nov 2011

@zuzubabo http://stavebnice-lego.heureka.cz/lego-duplo-sl...
tenhle? ten je v sadě Cirkus. Musím říct, že Duplo a jeho figurky a zvířátka se u nás neohřejí v krabici, hraje si s nimi i bez stavění kostek, jsou fajn.

zuzubabo
27. nov 2011

@berenika39 ďakujem moc 🙂 , som ani nečakala odpoveď a ešte takú expresnú 😀

collette
27. nov 2011

Hmmm, jakou mám zkušenost? Čerstvou. Jakub dostal první Duplo minulý týden a nějak se nám to vymklo z rukou. Máme kompletní stavbu a přijde mi, že celé České dráhy. Kostičky kam se podíváš. Asi budu muset vyhlásit embargo, ale co nadělám, Jéžišek určitě nadělí. Minimálně most, koleje a další vláček. Dneska mu prďoch maloval, co NUTNĚ potřebuje:oD

berenika39
27. nov 2011

@zuzubabo oni v tom spotu mají namíchané všechno možné, ten slon není smaostatná figurka, ale je sestavený z víc dílů...slon je ve všech těch sadách ZOO, třeba tady, ale jinak si musíš vybrat a skládat, až z toho bude ten slon z reklamy....fakt mě nenapadá víc🙂. ale můžu tě ujistit, že to trafíš, i bez slona🙂.
http://www.leganie.cz/5634-krmeni-v-zoo~z5634.html

kaktusik007
29. nov 2011

@lenka_da my sme cez leto kupili hellou kitty domcek, pretoze ta cica u nas jednoznacne vedie... je to unico, ale skvelo to pasuje k duplu 🙂 na vianoce mame uz objednanu farmu - superpack, z rajlega.sk ... plus som kupila 80ks kociek a maly uplnou nahodou dostal farmarovu stvorkolku - tak dava soferovat auticko vsetkym postavickam co mame 🙂
na samotne stavanie je malicky, ale uz to zvlada, najradsej ma ked sa s nim hram aj ja a staviam si tiez, no uplne super su figurky - a kedze teraz u nas ficia kravicky, tak aj preto som kupila farmu, tam tie kravicky su... inak som tiez zvazovala domcek, aj zoo, a aj nemocnicu.... no a velky zalusk mam na vlaciky 😀 ale na to su este malicky, ale o rok to bude tak akurat 🙂
podla mna rodinnym domcekom nic neskazis, vyhra sa s tym aj chlapcek, a do doby, kym sa on s tym bude vediet samostatne hrat este dokupite nejake auticka alebo uz aj ten autobus a zvieratka... a bude to super 😉

lenka_da
29. nov 2011

@kaktusik007 diky moc za tip, idem rychlo kuknut aj ten link, co si pisala 😉

kaktusik007
30. nov 2011

@lenka_da za malicko.. duplo je genialna hracka, aj ked mozno argument je ze je to pre male deti, a ked vyrastu tak nic, ale myslim ze az tak brutalne sa z dupla na lego prechadzat nemusi a s duplom sa zahraju aj starsie deti, akurat tie potrebuju viac kociek - so zvieratkami sa predsa len 6 rocne dieta asi fakt hrat nebude 😉

irriss
30. nov 2011

@lenka_da
@kaktusik007
Ahojky, nesledovala jsem vyvoj prispevku...reaguju jen na Vase posledni:

Tak ja a za nas 😉
doporucuju Duplo a kosticky Mega blocks...
Megablocks jsou kosticky typu Duplo..neskutecne mnozstvi a s aktualnimi postavickami od Disneye..pres Princezny a hraci postavicky zviratek a panacku..daji se slozit male lodicky z par kousku, pozarnicke, policejni auto...a spousty dalsiho...A po pravde receno, sedime u kosticek cela rodina - uz nekolik let, deti je dostaly zhruba ve dvou letech (jsou neznicitelne)..uz si hrajeme zhruba 10 let ve veku od utleho mladi az po 57 let 😉
Vrele doporucuju..chce to venovat se neustale koupi daneho zbozi, mit hodne kosticek, mit si s cim hrat a co stavet...vic kosticek =vetsi fantasie = vetsi radost vsech 😉