Lego Duplo. Aké máte skúsenosti?

denisocka
11. aug 2009

ake mate skusenosti, zahraju sa s tým aj 2ročny? Zvažujem to kupiťale neviem ake na začiatok,aku vyhodnu sadu ? máte nejake ovrene obhcody s dobrou denou? dakujem

andyalukasek2008
11. aug 2009

denisocka : také budeme kupovat na Vánoce Lukymu, dle mne si s tím vyhrají děti dost. Moc se nám líbí sada zoo 🙂, ty zvířátka tam jsou super...

leonik
11. aug 2009

ahojky, my jsme taky dceři kupovali Duplo, když jí byly 2 roky. Máme přátelskou zoo a supermarket 😉 My jsme to kupovali u nás v kamenném obchodě, přes internet nemám zkušenost. Pro synka, až bude větší se chystáme koupit vláčky 🙂

katarina82
11. aug 2009

Leonik a fakt si s tím hrála? Není to na ně moc malé? Taky o tom uvažujeme na druhé narozeniny nebo na Vánoce, ale zatím si dcera teď začíná hrát s figurkama Little People. Tak váhám, jestli místo dupla nevzít radši nějaký domeček nebo statek z LP... Přece jenom je to větší. Co myslíte?

leonik
11. aug 2009

katarina: dívala jsem se na ty figurky LP a řekla bych, že jsou velikostně stejné jako ty figurky z dupla 🙂 Malé ty figurky a kostky nejsou, jsou i sady, které jsou od 1,5-5 let 🙂 Zezačátku jsme s ní stavěli my, ale později si u toho vyhrála dost i sama 🙂 a i teď se tím na dlouho zabaví 🙂

tilly
11. aug 2009

duplo a celkovo lego sú naj hračky a 2 ročné dieťa sa s tým zahrá... skús pokukať na mmb, tam mávajú kočky dobré ceny, alebo dráčik, ak máš kartu... my máme duplo, taký veľký box a malý sa s tým hrá ešte teraz, niekedy len pozerám, akú má fantáziu, zloží si z toho loď, vláčik, domček, vežu, všeličo...

astrane
11. aug 2009

Náš si s tím hraje už asi od roka-máme rytíře,zoo,statek.dino...mají toho plnou obrovskou krabici..letos přibudou asi ještě hasiči 😀

leonik
11. aug 2009

jo ten box s těma kostkama máme taky 😉
tilly: máš pravdu, taky se kolikrát divím, kde se v ní ta fantazie bere 😉

katarina82
11. aug 2009

No tak asi jste mě přesvědčily a Little People nebude 😝

denisocka
autor
11. aug 2009

baby,tak ja som neodolala a v Dračiku som vyšmejdila vzadu veeelky plastovy box s velkou podložkou a 95ks lego s panáčikom a podvozkom ...... a tak sa tu hráme,je skvele,odporučam !!!!! zvieratka som nechcela,máme Noemovu archu a tam je zo 12 zvieratiek, takže z lega budem hlavne dopravne prostriedky zhánať. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5467463 kupila som toto

denisocka
autor
11. aug 2009

Inač,cena bola 1299 , stara cena bola 1899 a ja som mala kartu na 12% zvalu tak ma vyšlo cca 1140 sk

trixi
11. aug 2009

denisocka, my frcime na lego-Duplo od jedneho roka. Maly je fanatik do vlacika, takze mame elektricky vlacik (je super, vydrzi tazku manipulaciu a lietanie z poschodia 😀 ), mame tiez dopravne prostriedky-domiesavac, smetiarov, hasicov a hlavne vsetky masinky Tomasa. Teraz na narodeniny dostane novu Masinku so zeriavom. Denne sa s tym zahra. Naozaj je to super kvalitna stavebnica.

obla
11. aug 2009

LEGO je u nás nummber on již od roka a půl.. je to jeho nejoblíbenější .. 😉 Už se mi doma hřejou dvě mega krabice na Vánoce.. 😉 Doma máme farmu, dinosaury a nějakou silnici s autama.. je vyřízenej.
Doporučuji. Mladýmu je teď mimochodem 21 měsíců. 😉

denisocka
autor
11. aug 2009

baby,som rada že som kupila,len manžel chodi okolo nás a kuka že "taka drahota" ..... dalšia kamoška zas,že ona ma kocky za 100sk a služia rovnako 😅 ..... no čo už , hlavne že sa mu to bude páčiť a že sa to páči mne 😀 a budeme tiwež postupne dokupovať. Inač,manžel prdchvílou z dlhej nudy postavil veeelky dom z dupla 😀

denisocka
autor
11. aug 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6047619 a čo poviete na toto,pozmáte to niekto?

trixi
11. aug 2009

denisocka, znie to cinsky, a je to teda dobra napodobnenina Dupla. Mozno lacnejsie ale aku to ma vydrz? Zabudla som napisat, ze prvy vlacik na baterky od Dupla sme zdedili po 2 chlapcoch a stale jazdi bez poruchy. A u nas obcas i lieta, ked ho maly posle po schodoch dole. 😀

denisocka
autor
12. aug 2009

a to je na baterky,ten vlačik,či ako?

denisocka
autor
12. aug 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5489030 mne sa toto pači,vzhladom k cene

katarina82
12. aug 2009

Holky, nemůžu se rozhodnout, které Duplo vzít jako první, ještě žádné doma nemáme. Líbí se mi buď domeček http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25032045&tab=7 nebo tahle farma http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20686073&tab=0 Mojí mámě se zdá, že je Denča na ten domeček ještě malá, že mám vzít spíš tu farmu, co myslíte? Nemáte ten domeček někdo doma?

denisocka
autor
12. aug 2009

kati,tak moj sa hra hlavne s vlačikom čo bol v tom boxe a panačikom,keby tam mal zvieratka,tak aj tie by sa mu pačili. ja by som vzala asi tu farmu,alebo pozri nejaky iny štartovaci box

trixi
12. aug 2009

denisocka, ten vlacik Duplo je na baterky a jazdi po kolajniciach. Prave dnes som videla startovaciu sadu je to cislo 5608 a v Cechach v Prahe ju maju za 1.390,- CZK. Ja chcem este malemu kupit jeden vlacik je to sada 5609 ale ta uz je za 2.999,- CZK. Dnes som ju mala v ruke, ale este som ju nekupila.
katarina, my mame farmu a je super. Maly zboznuje zvieratka takze pre chlapca je vhodnejsia farma 😀 .

denisocka
autor
12. aug 2009

trixi,aj tak je to drahe jak hovado .... ale hrajem sa s tým aj ja,prave uvažujem že sebe kupim male lego 😀

ivka144
12. aug 2009

Ahoj Deni, citala som len prvy prispevok, tak neviem, co sa tu popisalo, ale u nas to je TOP najzakladnejsia hracka a to nemame ani dva roky. Prve lego sme malemu kupili na rok, este nevedel skladat, ale pokusal sa a pomaly to aj slo. Stavali sme mu my a velmi sa mu to pacilo. Zaklad bol "kukuk" - teda akoby brana - dva stlpiky malych kociek a na vrchu dlha kocka a cez ten podchod daval panacika, zvieratka, auta, ine hracky...
Mali sme velku sadu kociek (taka velika skatula, nebolo to toto vo vedierku) a este sme kupili take mensie, kde bol maly neelekricky vlacik a pajkovia a slon tusim. Od vtedy este dostral bager a poziarnika a este cosi, ale najzakladnejsie su kocky. A aspon 1-2 pajovia. Teraz sa maly hra tak, ze postavame domcek, schody, kukuk a tak a panacikovia tam papaju, spinkaju, nemocnicu akoze a mau balkon a musia davat pozor a pllllno veci, z nicim sa nevie hrat sam tak dlho ako s legom.
Dokonala hracka podla mna, premakane detailiky, teraz mame pozicany aj vlak na baterky s kolajnicami, no hotovo! a vsetko tak fajne zapada do seba... pokombinovat sa da.
Urcite kupime este viac kociek, aj tych zakladnych, lebo toto je na tom krasne, ze si sam vytvori veci z kociek, nemusi mat ozaj lego-stolicku alebo lego-dvierka a pod.
Inak myslim, ze to je aj dost draha hracka, ale ak by som mala rozpocet na hracky dany na rok a musela by som si obmedzene vybrat, na prvom mmiesne by som investovala do lega!!

titkovamiriam
12. aug 2009

sa zahraju aj rocny moji na duple vyrastli 😀 !!! starsi uz maju technik a pod no marek rad dupluje

erka12
12. aug 2009

ahojte,neda mi nezapojit sa do debaty,lego,teda duplo je super hracka,sice dost draha,ale nam sa vyplatila,pri kazdej prilezitosti nieco dokupime,teraz dostal misko na narodky lego vlacik s kolajnicami a rad sa s tym hrava aj ten mladsi,mame toho dost vela,ale nelutujem ani tie peniaze,co sme do toho vlozili 😉

denisocka
autor
13. aug 2009

TITKO - kolko ročny 😀

berynka
13. aug 2009

Ahojky, malá má Duplo základní kostky a k tomu zvířátka ze ZOO a super! 😉 Pořád stavíme a stavíme 😀 . Teď k svátku asi dostane od Lego Duplo Mašinku Tomáše.
Na MMB mě zaujalo (jsou od "nás")... http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=112486 🙂 .

leonik
13. aug 2009

berynka: díky za tip, mají tam dobré ceny. To se bude hodit k vánocům 😉

najjulinka
14. aug 2009

my máme kooopec dupla... vacsinou ja postavim a Lucinka sa hrá...... najradsej cinnosti bezne.. postavila som dom.. .a panacikovia dookola kavickovali pri stole, pišali a kakli do zachodu a kupali sa vo vani.. .a dookola... ale aj s autičkami a vlakom sa zahra... na kolajoch jej to s vlacikom este nejde.... na autickach lubi hukačky ozajstne........

katarina82
14. aug 2009

najjulinka, teda teď jsi mě dostala. Furt jsem váhala, jestli dcerce na druhé narozky vzít farmu nebo domeček, pak mě holky přesvědčily na farmu se zvířátky, že jako první Duplo to bude super, ale ty jsi mě teď zase nahlodala, protože jsem si právě říkala, že v domečku by mohla dávat spinkat, čůrat, koupat, kávičkovat panáčky 🙂 Tak teď zas nevím 😅 😅 😅

denisocka
autor
14. aug 2009

kup oboje 😉 vd bude mikulaš aj vianoce