Lego Duplo. Aké máte skúsenosti?

denisocka
11. aug 2009

ake mate skusenosti, zahraju sa s tým aj 2ročny? Zvažujem to kupiťale neviem ake na začiatok,aku vyhodnu sadu ? máte nejake ovrene obhcody s dobrou denou? dakujem

katarina82
14. aug 2009

deni, jenže já už mám k tomu vybrané kostičky deluxe, velkou podložku a autobus. Už teď je to za tři tisíce 🤐 A to máme pro ni už kuchyňku takovou tu velkou a nějaké drobnosti. Budu to muset nějak rozdělit mezi ty narozky a Vánoce. Ale fakt vezmu jen jedno, ale které? 😅 😅 😅

denisocka
autor
15. aug 2009

tak nekupuj,maš dost -aspon uvidiš či sa s tým pohra......čo ak ju to nechyti,budeš stavať ty? 😅

minusa
15. aug 2009

ahojte

ja som lego duplo kupila malemu k druhym narodkam teraz nedavno a veru, nic lepsie som urobit nemohla, mame taku farmu a je to pre deti od 2 rokov.......prehra sa s tym a je to momentalne najoblubenejsia hracka 😵 teda pokial sa neprehana na odrazadle 🙂 takze teraz mame v plane k tomu dokupovat dalsie casti

katarina82
15. aug 2009

deni, jo, budu si hrát já 😀 Když jsem byla malá, tak mě to strašně bavilo 😵

najjulinka
18. aug 2009

Katarina aj mna osobne domčeky viac bavia akofarma, ale Lucinke by som rada dopriať aj tak všetko. .Domček nemáme, lebo nebol, ten maju až teraz ako novinku augustovú... Ja staviam dom normalne z kociek, kupila sm si v bazáriku z nábytku akurát kupelnu, okruhly stolik a stoličky (a nejaké stoličky sme zdedili), postielku jednu... Ostatný nábytok je tiež z kociek.. A než som zohnala nábytoček a než sme zdedili, tak všetko som postavila Lucinke... Vaňa bola nákladná korba z vláčika 😀 😀 😀 Pokukávala som aj po modrom veledome zo serie EDUCATION, ale ten sa do KE nedováža... Fascinuje ma v nom akvarko - modrá priehladná kocka s potlačou rybičiek 😅 😀 😀 😀 Ale v malom domčeku je zas škrečok či morské prasiatko či čosi také akože (potlačená kocka), ale na akvarko to nemá.. .Aj v predošlom užovom domčeku bolo akvárko, ale ružovú fakt nemusím 😀 😀
Včera som kupila Lucinke "PINKANY" (=tučniaky) zo ZOO serie a myslela som, že bude iac nadšená ako bola,a le tešila sa aj tak.. .U nas su PINKANY dost "in" teraz vo všeobecnosti... 😀 😀 😀
Aleje fakt, že teraz sa moc s Duplom nehrá, koli dvojičkam... Oni to ešte nezvládajú a len rozhadzujú, takže jej Duplo vytiahnem, ked dvojičky su vonka alebo spinkaju a tak... 😅

najjulinka
18. aug 2009

Jáj a ešte nás velmi, resp. Lucinku baví húkačka... Taká ta "ozajstná" so svetlom a zvukom... No ozajstná 😉 A aj autobusu sa velmi potešila... 😉 V autobuse najradšej mala kufre - otvárať a zatvárať ich a dávať do busu a von z busu 😉 😀 😀 😀

katarina82
18. aug 2009

najjul, díky za slohovku 😀 Ještě, že jsi mi vysvětlila pojem PINKANY, protože to bych fakt nevěděla, co to je 😅 A akvárko, to by se mi asi taky líbilo 😝 Jinak autobus už je na seznamu, určitě se Denisce bude taky líbit a ještě jsem teď k těm kostičkám a tak, přidala na seznam pošťáka na motorce, protože motorky žere 🙂 Vždycky, když jede nějaká motorka kolem, tak na ni řve, "jéé, motoka, pomalůůů" 😀 jakože má jet pomaleji 😝

najjulinka
18. aug 2009

Tú motorku poštársku máme kupenu, ale ešte nerozbalenu... 😀 Máme ale aj zdedenú motorku inú... 😀 Ja som maník na LEGO a LEGO DUPLO... Ja už si pišem zoznam čo som nakupila, lebo už sa mi stalo, že som nemala šajn... Hlavne to čo ešte nie je rozbalené, tak nech nekupim nahodou dvojmo a nech netrapošim v obchode dumanim, že či máme či nie 😅 😔

katarina82
18. aug 2009

najjul, tak to já mám opačný problém, protože doma ještě nemáme z Dupla vůůůůbec nic, takže musím rozhodovat, co jako první vybrat...

najjulinka
18. aug 2009

Ja som prv kupila to čo mali v akcii -50% zlava 😀 😀 😀 Bolo rozhodnuté... 😀 😀 😀

katarina82
18. aug 2009

najjul 😀 , tak to jo, škoda, že jsem na žádnou takovou akci nenarazila ☹

najjulinka
18. aug 2009

Boli to malé sady... ale však je to fuk.. .všetko sa zíde... 😀

trixi
18. aug 2009

ja premyslam stale o tej velkej vlackovej sade, u nas v Draciku som ju nasla za 3.800,- 😲 a na MMB za 2.700,- To je ale rozdiel 😲

katarina82
18. aug 2009

najjul, přesně tak, všechno se hodí 😀

trixi, na MMB to mají fakt o dost levnější 😉

lila75
18. aug 2009

my sme kupovali ako prve z Dupla tu velku krabicu, kde su univerzalne kocky. Potom sme dokupili farmu, ZOO i ten supermarket, no to az ked mala dcera 3 roky. Musim povedat, ze u nas ma Duplo velky uspech. Vyhra sa s nim i starsi syn a vedia sa zahrat aj spolu,-stavaju rozne veci, kedze je dost univerzalnych kociek. Niekedy s tym stravia aj cele sobotne dopoludnie. Syn ma aj normalne lego, no to je este pre dceru primale. Nastastie jemu nevadi si skladat aj z Dupla 🙂

catlady
11. okt 2009

neviete mi poradiť, je magabloks kompatibilná s legom duplo ?

martina46
12. okt 2009

Ahojte, prosím, kto máte smetiarov, čo všetko sa s tým dá robiť? Myslím, či ide ten kôš otvoriť, dať tam niečo, vysypat atď. Či je to auto aspoň trochu funkčné. Páči sa mi celkom, už sme pozreli všelijaké smet. auta, no duplo mi furt vŕta v hlave. A máme zDEdené ešte asi 15 ročne duplo, kocky, farmu a kadečo, tak by sa dalo s tým.

dahlia23
12. okt 2009

catlady, mám pocit, že megablocks nie sú kompatibilné. iba také iné skladačky airbrick či ako sa volajú. my máme len čisto Duplo, moje Lego som dala segrinmu synovi, keď je Lenka tam, hrajú sa s tým spolu. Ale my čakáme druhé baby, takže na Vianoce budeme zasa kupovať Duplo, aby sa potom deťúrence mohli spolu hrať. Na lego je Lenoch ešte malá... 🙂

victoriablue
20. okt 2009

První Duplo jsme koupili dceři k jejím prvním narozeninám, začali jsme zvířátky atd, postupně přikupovali podle toho, co ji zajímalo a Duplo je její nejoblíbenější hračka (teď má 3,5 roku) a pořád přikupujeme podle hesla "Lega není nikdy dost" 😀 Čekáme druhé dítě, tak určitě si pohrají obě děti 😉

tigri
26. okt 2009

kompatibilne s duplom su tieto kocky, dostat ich aj v rakusku 😉

http://shop.ebay.de/i.html?LH_BIN=1&_trkparms=6...

december
17. jan 2010

Ahoj.Malý dostal na Vianoce lego duplo od 1 1/2 do 5 veľkost, neviete či mi budú pasovať k nim aj tie čo sa označujú od 2-do 5 velkosti.
Díky za radu.

mates22
17. jan 2010

určitě mu k tomu bude pasovat veškeré duplo, takže od dvou bez problémů. A pak k tomu pasuje i to pro větší děti (nevím jestli má nějaký označení), ale samozřejmě ne všechny kostičky - ty úplně maličký se tam prostě nevejdou. Snad je to trochu srozumitelný. Ale duplo k duplu každopádně vždycky pasuje a je jedno od kolika je let.

dahlia23
17. jan 2010

ak je raz duplo,tak k duplu pasuje. my máme rôzne balenia pokombinované a ako písala victoria, tak je to najoblúbenejšia hračka. a keďže onedlho budeme mať mimi, nie je mi ľúto ani tých peňazí, zahrajú sa obe deti. kúpený máme hotový zverinec - veľkú Zoo + ešte extra zvieratá a 2 krabice uni kociek. a samozrejme, velikú podložku na stavanie. 🙂

nikollette
19. jan 2010

Cavte...

No my máme v zasobe už tiež duplo.
2 sady mensie uz máme rozbalené. A na narodky máme nachystaných 8sád dupla 😀
Uz sa neviem dockat kedy sa s tým budeme hrať.
Mám na to mániu, len pozerám a haldám zaujímavé kúsky na MMB, ktoré v sadách nemáme 😅

nikollette
19. jan 2010

A čo máme:

Uz rozbalené duplo:
-moje prvé lietadlo
-pšetrovatelka v zoo a tigrík

A na narodky, ktoré budu za mesiac mám nakupené:
-velká policajná sada
-80ks box zákl.kociek
-50kus box základných kociek
-45ks box základných kociek
-velkú podložku na stavanie
-dedko s prasiatkom
-babička v kurniku
-a este velku sadu vecí (to som objednávala z MMB po kusoch, su tam okná, dvere, panáčikovia, zvieratká, auto podložky, mensie podlozky, stolik, stolicky, ploty, a také rozne časti)

dahlia23
19. jan 2010

nikol, takže to vidím ako u nás - tiež sa budeš hrať a malý sa na teba bude pozerať 😀

nikollette
19. jan 2010

Ja mám strašne rada lego, snád aj malý si ho oblubi 😉

mipo
20. jan 2010

Nazdarek, u nas je duplo taky jedna z nejoblibenejsich hracek
kupujeme od roka a pul, to mel svatek, takze ted uz mame - velkou sadu kostek, pak krabici kosek, velkou podlozku, spoustu domacich i exotickych zviratek, dve auticka, masinku, zoo auto, velkou sterkovnu, to uz se snad nedela, ta byla super (dopravnik, bagr, nakladak), hasice, auto mix, autobus, ted pribude hasicska zbrojnice za par dni ke tretim narozkam.

nikollette
20. jan 2010

Ja este k tomu co mám doma kupene do februára kym bude mať malý narodky snad este nejakú tú sadu dokúpim, a potom budem stále niečo dokupovať. Už sa teším, ako malé dieťa 😅

nikollette
20. jan 2010

Inak na lego su teraz v sieti tesco 50% zlavy. No ked som isla do obchodov, tak uz boli úplne vykradnuté prázdne regále. Bodaj by nie. Fakt sa to oplatilo. Co pred troma týždnami som kupila policajnu sadu za 26eur (to už bola zalcnená z 33eur) ta teraz stála 15eur 😕 (už som tam videla iba štítky a cenovky. Tovar samozrejme už popredávaný. A samé podobné ceny 😉