Lego Duplo. Aké máte skúsenosti?

denisocka
11. aug 2009

ake mate skusenosti, zahraju sa s tým aj 2ročny? Zvažujem to kupiťale neviem ake na začiatok,aku vyhodnu sadu ? máte nejake ovrene obhcody s dobrou denou? dakujem

dadis
21. jan 2010

Skoda,ze uz je v tom Tescu toho malo...Matko ma box s kockami a na Vianoce dostal autoopravovnu...poviem Vam, kludne by mu na hranie stacilo len toto, ine hracky ani nepotrebuje...box dostal na meniny v novembri a stale sa hra len s duplom...jedine co mi na tej hre trosku vadi je to upratovanie 😝 ....ale inak vyborne rozvija fantaziu, sam sa naucil stavat si z nakladaka smetiarske auto, stavia si garaze, pumpy, cestu, lietadla...niekedy si z kociek vari, zabali do servitky a nakupuje sunku, syr v obchode 🙂) no super, vzdy sa vedel pekne hrat, ale ako sa hra Duplom...no jedna radost

nikollette
21. jan 2010

Dadis, tak to je super.
len je to taká namotávka. Malý nemá este ani rok, a uz toho máme pokupene dost, a stale nieco pokukujem a doobjednávam. Furt sliedim na MMB nejaké nové kusky.
A áno, škoda ze v tom tesucj e to uz také vykradnuté ☹ bol oto za super ceny, no ja som uz neskoro dosla ☹

nikollette
22. jan 2010

Ja som dnes este objednala nejaké zvieratká a motorku duplo.
A este velký box duplo, 100ks a ktomu gratis 40ks. Takže kociek už budeme mať fakt dosť. 🙂

evicka7
23. jan 2010

holky, máte vytipovaný nějaký dobrý internetový obchod na Duplo, před Vánocema jsem nakupovala na www.legacek.cz, ale spoustu tam toho nemají???

nikollette
25. jan 2010

Evicka, ja osobne nemám vitipované stránky.
Objednávam bud z MMB, alebo osobne v obchodoch nakupujem 😉

agness02
25. jan 2010

ahojky, Lego Duplo dostal Domil na Vánoce - velkou městskou ZOO, kostičky ho zatím moc nebaví, ale ty zvířátka jo 😵 , už jsem hledala na netu, co by se mi líbilo do sbírky...ale ty ceny 😒 jo platí se za značku
snad to nebude vypadat jako reklama, ale docela fajn ceny mají v eshopu funkids.cz, nebo mihaj.cz 😉

agness02
25. jan 2010

oprava mihaj.net 😉

dahlia23
26. jan 2010

agnes, ja som Lenke zvieratká kupovala u vás v ČR cez mimibazar. poštovné síce brutal, ale aj tak ma to vyšlo lacnejšie ako u nás. a u nás ani výber nebol taký... veľmi rada sa s nimi hrá. osa si už aj postaví z kociek ohradu a potom do toho pchá zvieratká 🙂

berenika39
26. jan 2010

prosím o odkaz na mmb, kde se dá duplo objednat...dík!

zzuzinda
10. feb 2010

Zdravím všechny Legáčky. Našemu Adámkovi naježil Ježíšek Duplo box a pak ještě hasiče. Miluje všechno, co houká a to auto fakt bliká a houká, ale docela potichu, takže to jde snést. Adamovi je necelých 20 měsíců a snaží s i kostičky stavět na sebe a docela si vyhraje. Dokupovali jsme mu k tomu i další podložku, protože ta v boxu je malá. Máme 3 letou neteř a ta má taky box, ZOO a od Ježucha autobus. Na Adámka čeká ve skříni k narozkám ještě pošťák a jedno auto. Objednávali jsme na www.legenio.cz, když máte objednávku nad tuším 3000,-, tak je to bez poštovného, takže my objednávali hromadně. Mají tam i docela akce a myslím, že jsou nejlevnější.

janetina
11. feb 2010

Dievcata my mame 3 roky a mesiac a hrame sa s Duplom od narodenia....a zaujimave aj to ze moja neterka s dalsim nevlastn. bratom maju obaja 11 r a v pohode sa tiez vyhraju...nie je co banovat ked sa to kupi...my mame toho teda uz vela ale nebanujem....bude aj pre vnucata....duplo je kompatibilne a kreativne
inak v Tesco boli super akcie po Vianociach za babku tam mali niektore balicky hasicske auto za cca 440 sk a podobne ceny................

nikollette
11. feb 2010

My budeme mať len rok, ale už máme v zásobe hodne lega fakt...
tak rátam že do 5rokov sa s tým vyhraje, a potom prejdeme na lego creator 😉
už sa na to teším 😀

beruska2x
11. feb 2010

halky a od jakeho veku to vase prcky bavi? Sima dostal k roku a bavi ho tak leda bourat co postavim ja a i to chvilicku, zajem fakt zadny, ale me to bavi moc 😀
no tak nevim jestli mu neco prikoupit, treba ty zviratka nabo pockat ☹

nikollette
11. feb 2010

Nasho to bavi teraz. Rozoberať kocky (ved aj tým sa učí, a trénuje motoriku) panáčikov má rad, zvieratká, aj autíčka či lietadielko...a tak 😉

dahlia23
11. feb 2010

beruska, s tými zvieratkami sa Lenka hrala od roka, vtedy dostala ZOO. kocky boli nepovšimnuté. teraz je to tak 50/50, už si aj stavia a hrá sa aj samotne so zvieratkami. je to fakt vďačné. a vyhrám sa dokonca aj ja. 😀 postavila som jej vežu vysokú asi 1,5 m, že ju pri nej odfotím, a kým som prišla, tak demolácia bola dokonaná. 🙂 čo už, aj to je spôsob zábavy 😀

nikollette
11. feb 2010

Ved to, že ked je ešte dieťako malé na stavanie kociek, su tam tie zvieratká co maju deti radi, a ucia sa ich aspon.
Alebo nas je autíčkový, tak hned autíčko ho zabavilo z dupla 😉

berynka
11. feb 2010

beruska, třeba Hedu dostala základní kostky, když jí bylo rok a půl a docela si s tím hrála. Ale tak nějak normálně, jako s jinejma hračkama. K 2. narozeninám dostala dětskou zoo a od tý doby teda jede 😉 . Přikoupili jsme obchod a s ničim si nehraje víc. Věřím tomu, že váš mladej tomu taky přijde na chuť 🙂 .
Hedu taky hodně dlouho chtěla, abych jí něco stavěla já... to bylo pořád dokola komín, ohrádka, komín, ohrádka 😝 . Teď jak je šikovnější, tak se i tím víc zabaví sama, něco vytvoří, nebo já postavim domečky a ona tam ty potvory schovává 😅 .

beruska2x
12. feb 2010

no ja doufam moc se mi to libi 😵 koupim mu k velikonocum ty zviratka a k narozkam pak neco vyberu, tak snad to vyuzijeme 😀

nikollette
12. feb 2010

Podla mna je to dobrá investícia... si myslím že skoro každé dieťa tomu príde na chuť 😉

zuzul1310
12. mar 2010

Môj malý má 17 mesiacov a tiež už toho máme kopu, najradšej má Moje prvé lietadielko, s tým sa super vyhrá, posadí doň panáčikov, potom ich vyberie, hodí tam kocku polieta s ňou a potom zasa panáčikovia, máme aj smetiarske auto, môj prvý vláčik, farmára s prasiatkom, policajné auto, hasičské auto, sanitku a nakladač. V skrini odložené ho čaká na meniny alebo narodky vláčik Tomáš a nákladné lietadlo. Tiež to kupujem na MMB, preto som to kúpila dosť hromadne, aj som ušetrila na poštovnom a aj oproti obchodným cenám som ušetrla aspoň 20 eur. Teraz mám vyhliadnutý autobus. Mallého duplo naozaj baví a hoci je ešte malý tak čím ďalej to bude lepšie, už teraz pozeráva na youtube videá s duplo vláčikom, strašne sa mu to páči, takže na na najbližší sviatok plánujeme kúpiť aj veľký vláčik. Je to geniálna hračka.

nikollette
14. mar 2010

My chcem tiež na najbližší sviatok kúpiť vláčikovú sadu 😉
a ešte dokúpiť nejaké zvieratká o nám chýbajú 🙂

danny31
18. apr 2010

Ahoj, otviram znovu tuto diskuzi - rada bych se zeptala na vase nejoblibenejsi Lego Duplo.
Mame 15-ti mesicniho kluka a myslim, ze ikdyz je teoreticky na to maly, mohlo by ho to bavit. Nerikam, ze hned zacne stavet domecky, ale pomalu si bude hrat s postavickama, atd...
Uvazuji nad ZOO nebo Farmou, ale rada se necham inspirovat tim, jake mate zkusenosti vy :o)))
Diky moc :o))

kolca
18. apr 2010

ahojky,
danny u nás vede Farma. Jajda si s tím hraje od roku a půl a hned od začátku se naučil dávat i ty kostky na sebe, takže staví komíny z Dupla. A největší zábava je do toho domečku (farmy) dávat dovnitř zvířátka 🙂

aknaj
21. apr 2010

Ahoj,
u nás vedie vláčik a železnica, jednoznačne. Ale syn je celkovo zaťažený na vlaky. A konkrétne na Tomáša

beruska2x
3. máj 2010

holky chci nakoupit uz taky 😀 mate najaky osvedceny eshop nebo nekoho na MMB kde je velky vyber a dobre ceny? 😉 diky

tigri
4. máj 2010

Danny, moja starsia dcerka ma Lego Duplo a uz dostala vela zostav ZOO, Farma, Vlacik, Domcek s vybavenim. Mladsia dcerka bude mat o 2 dni rocik. A mozem ti povedat, ze uz min. mesiac je Duplo jej najoblubenejsia hracka. Vzdy ked moze, odstvornozuje do dcerkinej izby a tam sa spolu hraju aj hodinu, kolkokrat o nich ani poriadne neviem. Co sa tyka oblubenosti, vedu jednoznacne zvieratka a potom este zboznuje okna. My mame stale v izbe postaveny taky velky Duplo domcek a ona k nemu pride a pozera si ho, vytrhava kocky a pod. Paci sa jej a rozkladat veze. Nastastie starsia dcerka je vacsinou velmi tolerantna 🙂 Starsia dcerka dostala prve duplo ako rocna a bola to najlepsia investicia, je to jedina hracka, ktora ju naplno bavi uz 2 roky. Teraz bude mat za 2 tyzdne 3 rocky a uz dokaze sama postavit niektore zvieratka, dom, strom a vymysla kadejake veze, auta a pod.

My vacsinou Lego kupujeme v Rakusku alebo v Madarsku. Zvyknu tam na to mavat vyborne akcie, ale samozrejme nepohrdneme dobrou akciou ani na Slovensku 🙂

nelinkapk
6. jún 2010

Zdravím, neviete mi poradiť či lego podložka je vhodná aj na lego duplo?chceme malej kupiť stolček na skladanie lega no v popise je uvedené len, že je vhodný na skladanie lega a neviem zistiť či je vhodný aj na duplo kocky. ☹

tigri
6. jún 2010

Nelinka, robia zvlast aj Lego Duplo podlozku, tak pochybujem, ze to sadne....

zivoth
1. sep 2010

Ahojte, neviete prosim vas niekto, ake lego je kompatibilne s duplom?

danae
1. sep 2010

Lego a Duplo jdou kombinovat. Jen na lego kostky nejde dat primo Duplo plosinka - treba myslim jako strecha u domu, to musite mit nahore duplo kostky, abyste tam mohli dat plosinku. A jeste mozna par spojeni nejde, ale v naproste vetsine to je bez problemu.

Nelinko, uz jsi to zkusila? Ja myslim, ze by to jit melo. Vyzkousim to ve ctvrtek.