Má zmysel robiť oslavu?

orion20
19. jún 2017

Ahojte,
mojmu dietatku bude jeden rok, chcem sa opytat, ako ste pristupovali k oslave narodenin. Dietatko to ani velmi nevnima a nevie co sa deje, skor je to asi oslava pre mamicky a babicky a ostatnych pribuznych. Aky mate bna to nazor? Robit ci nerobit?
Diky

vierocka888
19. jún 2017

Ahoj. Sice este nemame zatial dietatko, ale z rodiny vidim ako sa k tomu kto postavil. Poviem ti, presne ako pises, dietatko by ani nevedelo ze ma narodeniny 😀 takze ja ked budem mat deti, isto nenapozyvam celu rodinu, nebudem chystat oslavy ani nic podobne. Kto bude chciet, pride na kolac, posedi pri kave a ked bude chciet, donesie darcek 😉 svagrina robila pomaly "mensiu svadbu" a to mala malá len rok.... chcem vidiet co bude, ked bude mat 18 😅
Takze urob podla seba 🙂 ak chces a mas rada velke oslavy, chod do toho 🙂 ak nie, vykasli sa na to 🙂 zbytocne sa nestresuj takymito malymi vecami 😘

marcelatje
19. jún 2017

Podla mna su tieto oslavy prehnane, dietatu je to uplne jedno. Na druhej strane je to dobre aspon kvoli tomu ze sa stretne cela rodina, mimo oslav sa takto nestretavame co je skoda 😕

bibina224
19. jún 2017

@orion20 skor by som povedala ze oslavy sa robia preto, aby sa pribuzni stretli a aby prezili spolocne chvile spolu. Aby ste mali potom na co spominat. Ja mam velmi rada oslavy a vzdy sa tesim, ze sa tam stretnem s ludmi, ktorych mam rada. Myslim, ze sa to oplati 🙂

dzjanetta
19. jún 2017

@orion20 Ahoj, my sme robili, ale poviem Ti presne ako píšeš. Bolo to skor pre maminky tety, ujov a babičky...atd...Moje dcérky si to vôbec napamatajú...takže, ked budem mať ešte jedno...tak robiť oslavy začnem až od 3rokov, také že dieťa sa pohrá s detmi...mojim dcerkam som časom začala robiť oslavy bez dospelých..t.znamneá...len kammošky a kamošov, ktorých si pozvala sama..🎂🎉

mima86
19. jún 2017

U nas v rodine mame dobre vztahy na oboch stranach. Pre nas bolo casovo aj financne vyhodnejsie urobit jednu oslavu so vsetkymi, ako po castiach. Samozrejme robili sme to doma na dvore 😀 a co sa tyka maleho, ten sice nechapal, ze ma narodeniny, ale pacilo sa mu sfukovanie sviecky a vyhral sa velmi s ostatnymi detmi z rodiny. Dnes uz nikto nechce objedna5 it oslavy a svadby, ale ja som toho nazoru, ze rodina by sa mohla stretavat aj pri krajsich prilezitostiach nez su pohreby.

fadama
19. jún 2017

Podla mna robit, hlavne ak sa to natáca neskor si to dieta moze pozriet ako sa oslavovalo ked mal rok, dva........je to mile si to pozerat po case, ja si to so synom tiez pozeram a rad sa na to diva co robil ked bol tak malicky a ja si to tiez rada pozeram a spomínam. Takze za mna ano robit oslavu

jasminet
19. jún 2017

my sme vzdy robili oslavy k prvemu roku, ale skor ako grilovacku pre rodinu na chalupe- babky, dedovia, prababka, najblizsi priatelia. dietatu bolo jedno co je kde je, caplo rukou do torty, dostalo nejake darceky, kazdy si ho ponosil, pomojkal, uzili sme si krasny den... takze ak mate chut, tak oslavu ano.

iukas
19. jún 2017

my vzdy robime pri prilezitosti narodenin aj menin deti (dospelych nie) malú rodinnú oslavu u nás doma pre nas a starych rodicov z oboch stran. Stari rodicia su radi, ze pridu na navstevu a mozu nieco darovat vnuckam, deti su radi, ze nieco dostanu, a ze si mozu obliect slavnostne saty, vsetci sme radi, ze sa spolu parkrat do roka stretneme. Ja mam zase averziu na detske oslavy s kamaratmi, oslava nasilu v zabavnom parku alebo v mcdonalde, kde za dve hodiny musite stihnut animacie, blahozelanie, tortu, aj si uzit zabavu je uplne zbytocna..
Rob tak, ako to citis, ak si s pribuznymi nerozumies, nie ste si blizki a nechces ich stretnut, načo oslava, jednoročnemu dietatu je to jedno, ci ma oslavu, alebo nie a keď bude staršie, urobíš to podľa aktuálnych potrieb a pocitov.

marty_4
19. jún 2017

tu ani nejak nejde o dietatko, ale o vas. je pravda, ze si to moc asi neuzije ale tak radost z hracky si myslim, ze uz vie dostatocne prejavit.podla mna sa prvy rok oplati oslavit uz len kvoli tomu, ze je prvy.

libawet
19. jún 2017

@orion20 zasa záleží, ako to vnímaš Ty a Tvoj partner/manžel. Je to len a len vaša vec, nikoho iného. Môžete si to urobiť len vy doma, upiecť symb. tortu s 1 sviečkou, pofotiť sa a nevolať vôbec nikoho. Vyložene len pre vás, do albumu a na pamiatku - ako nám to dieťa zasa vyrástlo . Sú rôzne možnosti a záleží, aké ich máte vy. Nepozeraj na to, čo, kto ako mal, je to každého vec. Tu Ti každá poradí, čo mala ona, lenže - to mala ona, nie Ty. Každý vychádza z toho, aký je, čo má doma a akú má situáciu.

dominika6
19. jún 2017

@orion20 oslavu môže mať,prvý rôčik sa vždy oslavjuje a je na rodičovi či to urobí naraz s babkami doma v rodinnom duchu,alebo vo veľkom štýle s okolitými príbuznými..my sme to robili vo veľkom,ak ked si to malá napamätá,aspon som si to odbudla naraz..lebo niekto to robí 3x s každým zvlášť..

emily_666
19. jún 2017

@mima86 presne ako u nás, aj tak by všetci prišli, len stým že by to bolo prinajmenšom na mesiac rozhodené a cenovo tiež by to vyšlo drahšie. Tak vybavíme za jedno popoludnie všetkých. Raz sme to skúsili na polovice a všetci aj tak nakoniec vyjadrili, že lepšie to bolo, ked nás síce bolo ako hadov, ale pokecal každý s každým a rodina sa aspoň stretla.

dai
19. jún 2017

@orion20 my oslavy robime - a ano - pre siroku rodinu... tych prilezitosti na stretnutie celej rodiny je velmi malo a je vzdy krasne ked sa rodina stretne aj inde ako na svadbach a pohreboch - robime aj celorodinne obedy bez dovodu, pri narodeninach je k tomu este torta...
A co sa deti tyka - nie - to 1rocne si to nijak specislne neuzije v tom 1nom roku - ale ti napisem - zomrrl nam starky minuly rok a bolo tak krasne pozerat videa z tychto oslav☹ a deti miluju pozerat sa na seba ked noli malinky, pocut ako rozpravali - vidiet ako ich ich siroka rodina milovala uz od narodenia...

kamtocumis
19. jún 2017

@orion20 tak jasné 1ročné nevie o čo ide, ale zase dieťa sa dobre zabaví keď môže pocápať tortu. U nás je to tak, že svokrovci majú radi veľké oslavy a ja to neznášam nenávidím....ale keď som uvidela koľko darčekov to prinieslo....:D pretrpím to :D kľudne :D Starí rodičia sú happy, že sa zabavili s priateľmi, malá s ich deťmi a pojedla tonu sladkostí a ja som happy z darčekov, každý má z toho niečo 🙂

blahowoman
19. jún 2017

@orion20 ahoj. Neviem co vnimas pod pojmom oslava,ale za mna je jedno, ci ma dieta 1 rok , alebo 10rokov. U nas ide o to, ze sa stretne cela rodina. Jasne, ze robit mega oslavu s balonmi a obrovskou tortou je pre tak male dietatko zbytocne, ale preco neurobit nejake mini pohostenie malu torticku a pozvat rodinu. 1 rocik uz mat nebude a urobit mu foto z oslavy je fajn. Ja mam 32r a teda foto s tortou s 1 svieckou mam. Je to mile pozerat tie fotky po rokoch...

kvetinka75
19. jún 2017

my robievame ale sú to skôr také posedenia, spravím jednu tortu, nejaké drobné občerstvenie- chlebíčky, jednohubky a pod. nič náročné, ani časovo ani finančne, posedíme, pokecáme. Nafúkneme balony a to je všetko. Balíček balonov stojí niečo cez jedno euro, takže výdavky veľké nie sú. Nejako to nepreháňame, nám ide skôr o stretanie sa ako robiť mega oslavu

momi1_1
19. jún 2017

@orion20 podľa môjho názoru sa patrí spraviť oslavu. Nemusí byť nejako extra veľká a neviem koľko jedla a chystania. To vôbec nie. Stačí keď spravíte nejaké drobné posedenie a pozvete len tých najbližších aby ste spolu s nimi oslávili 1 narodeninky. Veď to je také pekné, keď sú oslavy a že sa ľudia zídu a sú spolu 😉 Byť tebou ani nepremýšľam

3petka
19. jún 2017

@orion20 ahoj z vlastnej skúsenosti je to naozaj zbytocne. Dieťa nevie koľka bije a ty si budeš zbytočne robiť starosti.

zafir01
19. jún 2017

mne ziadne stretnutie rodiny nepride zbytocne . vzdy je pekne , ked sa rodina stretne, posedi, zabavi.... ano mala by to robit aj mimo roka, nie len pocas oslav, ale zijeme v dobe, kedy su manzelia na sluzobkach, kazdy zije rychlym tempom, nie vzdy na kope v jednom meste, a tak je aj u nas oslava narodenin jedna z moznosti, kedy sa u nas doma stretne cca 20-25 ludi z rodiny, a oslavujeme narodeniny syna od 1 roka.

a podla videi a fotiek hodnotim ( a teraz objektivne a nezaujato ) , ze si to uzil aj maly ..
mal tortu v podobe jeho oblubenej rozpravkovky , vyzdobu s balonikmi a konfetami, a ja ako zienka domaca, ktora sa na MD nudila, som pochystala svedsky stol plny dobrot, ktore ma bezne pocas roka nenapadne urobit ,
takze u nas nejde o riesenie zbytocneho a nezbytocneho ( aj kev v spojeni s dietatom a jeho aktivitami ci volnym casom, je otazkla zbytocnosti trochu neobjektivna.. pretoze pre niekoho je zbytocne skoro vsetko co dnesne matky robia s detmi )

tak ako som napisala, spajame to . a mame z toho uz skoro 7 rokov krasne nedelne popoludnie, kazdy rok je na oslave viac deti, mame fotky, kde vidiet ako sa stretavame a rozrastame, mame z toho tradiciu.

zavolala som kamoskinu dceru aby detom namalovala tvare, a tento rok chcem aby kamarat prisiel na hodinku s jeho konom, nech sa deti, ktore budu chciet povozia ....
pre niekoho " zbytocnost " pre nas krasne spomienky, a spomienky celej rodiny an fotkach, tkore si rokmi budeme pozerat

dzjanetta
19. jún 2017

@momi1_1 mas pravdu..ale male posedenie je nieco uplne ine nez oslava...male posedenie robim detom vzdy..to by mi srde nedalo aby som odignorovala narodeniny mojich deti..samozrejme starky musia byt..donesu tortu, jedna foto sama jedna spolocna, jedna s maminkou a ocinom...a je posedenie..moja starsia dcerka ked mala 1.nar..ja mamicka som sa chcela ,,predvadzat,, bolo nas tam okolo 30ludi..stres dieta nervozne z tolkych ludi..kazdy ju chcel mat..atd..takze ja taketo uz nerobim

dzjanetta
19. jún 2017

@3petka zasa to tak nesmies tvrdit..nic nie je zbytocne co robis, ak to robis pre svoje dieta

sense
19. jún 2017

Nasa kedmala rok.tak sme nechali spravit tortu ,kvoli fotkea pamiatke aby mala kedbola velka ...ale velku oslavu smenerobili, vystacili sme si dcera,muza ja, to iste aj druhy rok aj treti, tretie narodeniny jej potom urobila oslavu v lete svokra..naroseniny ma v aprily, to si uz aj pamata aj sa rodina zisla

osky
19. jún 2017

dovrsenie jedneho roka u dietata je akysi nepisany Symbol.
je to vlastne jeho prve vyrocie,take male okruhliny.
prirovnala by som to k 50-tke.

u nas v rodine sa toto vzdy oslavovalo,
stara Mama upiekla tortu,pozvali sa surodenci mamicky i otecka s ich detmi,prip.nejaki velmi dobry priatelia..

robilo sa to Doma...
ale viem ze taraz zu sa chodi aj do restauracie.

tam nemusis mat Vela ludi,len tych najblizsich.

ja myslim ze tento Symbol ostal aj preto,ze volakedy sa Vela deti jedneho rocku ani nedozilo.
preto si myslim,ze sa oplati toto oslavit.

potom zu dalsie narodeniny su klasicke,nemusi byt ziadna Party pre pol sveta...

deti95060810
19. jún 2017

@osky no to máš pravdu že sa v minulosti veĺa detí ani jedného roka nedožilo, ale oslavy narodením sa v tom období ozaj nerobili.....😀

osky
19. jún 2017

@deti95060810

ja som to myslela v tak,ze teraz to berieme ako samozrejmost,ale mali by sme si to viac vazit,takze za tu oslavu to stoji....

marcelatje
19. jún 2017

@dzjanetta ale ved nikto netvrdi aby sa narodeniny odignorovali 😂😂😂😂

dzjanetta
19. jún 2017

@marcelatje ja tiez nie😉

deti95060810
20. jún 2017

áno presne je len na tebe akou formou spravíš oslavu...Či len tak v úzkom kruhu
rodiny, alebo popozývaš ešte aj sesternice z tretieho kolena...
my máme viac detí, takže u nás oslavy vyzerajú nasledovne - deti, my rodičia a môj otec ktorý býva takmer vedľa nás....
u susedov majú jednu vnučku tak tam raz za rok na jej narodeniny vyzerá ako v americkom filme - balóny, výzdoba, honosné darčeky, veľa ľudí - starý otec povolá ešte aj svojho bratranca s rodinou.....no proste raz za rok čoby nie....
My sme veĺká rodina, keby sme my mali volať ešte bratrancov s rodinami tak sa na dvor ani nepomestíme....

felycity
20. jún 2017

máš pravdu, že dieťa si to ešte neuvedomuje, ale určite členovia rodiny a príbuzní budú chcieť zagratuľovať, a preto si myslím, že oslava v rámci rodiny je úplne v pohode a malo by sa to osláviť, predsa je to istý vzácny okamih a treba si aj vážiť čo nám život ponúka, proste je zvykom, že ľudia sa stretávajú pri príležitostí narodenín a pod... pre mňa je otázne, či by som robila oslavu pre iné mamičky a ich deti v tom to prípade ak to dieťa ešte si neuvedomuje, nehovoriac o strese pre hostiteľku, možná choroba, dieťa spí, nespí a pod...., ale s rodinou by sa to patrilo 🙂

nyusika
20. jún 2017

podla mna to zmysel ma.
ani nie kvoli babatku, ale kvoli rodine.
je to oslava velmi vyznamneho milnika, je to skvely dovod na to, aby sa rodina a pribuzni zisli a stravili spolu prijemne popoludnie 🙂