Mikroskop pre 10 ročného školáka

tani00
11. apr 2017

Poradte prosim sikovny mikroskop pre 10 rocneho skolaka. Viete dat tip na znacku, pripadne aj model? Nie predrahy, ani nie vylozene hracku. Aby na tom mohol doma robit obdobu laborky z prirodopisu, biologie. Predstavujem si nieco na urovni skolskeho mikroskopu. Len netusim, ake maju sk.mikroskopy max. zvacsenie. Ak je tu napriklad nejaka pani ucitelka vie mi povedat, velmi potesi 🙂. Ak aj zorientovanejsi rodic, tiez potesi 🙂).

anabeth
12. apr 2017

robím v labáku
je to hlavne otázka, kolko chceš dať zan penazí
tie slabšie maju zväčšenie okolo 1000x, pre porovnanie- oklolo 700x má zväčšenie aj destký mikroskop niekde z dráčika alebo tesca
potom sú tzv stereoskopické , ktorý zväčuje v násobkoch- 20x,40x nebo 60x
- pri týchto si nemusí robiť preparát, vloží rovno rastlinku, zem, zemiak

ak ho to fakt baví, potom si over, či sa k nemu dá dokúpiť PC okulár
- to je prepojenie na pc, može si fotiť čo vidí

sú tam veľké cenové rozdiely- rovno pozri nekjaké stránky so školskými mikroskopmi a rozhodni sa - v podstate nemáš čo kúpiť zle, sú tam podrobné popisky

naši študáci majú tieto https://www.dalekohlady-puskohlady.sk/mikroskop...

pozti tú stránku

jumama
12. apr 2017

Moj synovec mal taky, co sa dal usb kablom pripojit k pocitacu, a sledoval vysledok na obrazovke. Vyhoda, ze hned si mohol aj foto uchovat v pocitaci, bolo k tomu dajake CD, co si tam nainstaloval. To bolo 10r. naspat, tak teraz uz je mozno nejake modernejsie, ak by uz nemal CD mechaniku🙂 Vyzeral ten mikroskop trosku ako baterka na svietenie pripojena na USB. Skumal rozne veci, napriklad svoju kvapku krvi, listy, cibulu... Dost vela mikroskopov maju na Alze, skus pozriet tam, su tam aj recenzie, lahsie vyberies...

jumama
12. apr 2017

A este pridam dalsiu skusenost - moj muz si zase kupil taky nadstavcek na mobil, ze to tiez mal byt mikroskop, co priamo na display prenasa tie skumane vysledky, tiez s moznostou ulozit foto - ale bolo to velmi nepreakticke, nedobre to tam drzalo a nedobre sa s tym manipulovalo a pouzil to len raz. Skumali vtedy s dcerkou listy. To boli cisto vyhodene peniazky.

tani00
autor
12. apr 2017

Dakujem velmi 🙂

tani00
autor
12. apr 2017

@anabeth ani som necakala, ze mi niekto az tak erudovany ozve 😉 prosim ta, co si myslis o tomto?
https://www.dalekohlady.eu/p/182/mikroskop-bres...

Pride mi zvacsenim dobry, ale podozrivo lacny...

Nie je na usb, ale ze je tam nejaky projektor na stenu, ze by si mohol vyfotit do mobilu. Ale o to mi ani tak nejde, skor o to, co tam uvidi. A predpoklad je, ze ho to ,,chytne,, ...a tiez, napr. az bude pracovat s mikroskopom na gympli, nech ma radost, ze doma ma tiez taky dobry. Nech ho v skumani doma neodradi nedokonala technika 😉...je to darcek k 10. narodeninam.

@jumama Jeho rodicia im nedovoluju pocitac kedykolvek, vlastny deti nemaju. Tak usb funkcia je zatial s otaznikom. Jedine, co moze mat je mobil, kde ma teda aj fotak...ten ma teda k dispozicii kedykolvek...takze kedykolvek bude mat naladu si mikroskopovat, by si s modelom s projektorom mohol vysledok aj vyfotit. A aj keby projektor nemal, tak si prekresli, ak my kedysi v skole 😉
Hlavne nech to poriadne funguje.

@jumama vdaka za postreh. Toto urcite nechceme. Chceme klasiku😉.

kamitomi
12. apr 2017

@tani00 no my mame tento doma. Alebo podobny, kupovali sme cca tri roky nazad. Necitala som si popis no ten nas je cely plastovy, cize lahky.Pracujem v labaku a zdal sa mi za tu cenu ok ale syn si s tym sam moc neporadi. Dost slabo svieti a je tam len velke zvacsenie takze tazko posudit co vlastne pozera. Lenze v rozumnej cene sa asi nic moc neda zohnat. Syn by chcel lepsi ibaze taky uz stoji dost vela.... 😉

anabeth
12. apr 2017

no ten druhý už vyzerá lepšie, má celokovové telo, zrejme väčší stol, lebo nepotrebuje zo všetkého robiť preparáty... osobnu skusenosť nemám ani s jedným,
pri lacnom niekde sa ušetriť musí
- ušetrí sa na technologii - bude horšie zaostrovať a mechanizmus rýchlejšie sa pokazí
- na materialy- je tam aj plast, bude labilnejší, lahšie spadne... zlomí sa

kamitomi
12. apr 2017

@anabeth ano, vystihla si to presne. Ten druhy sa aj mne viac pozdava, hoci cena je raz taka, myslim ze vyuzije viac ako ten lacny.

mirdos8
12. apr 2017

Asi by som šiel do niečoho čo bude lepšie ... Myslím, že to je podľa mňa najlepšie. Pokojne drahšie, ale hneď od začiatku by som šiel do lepšiech vecí nech z toho človek niečo má.

pencil
12. apr 2017

@anabeth prosim ta, je lepsie mono, alebo binokularny? mne sa pozdava tento, ale neviem, neviem..

https://www.dalekohlady.eu/p/275/mikroskop-bres...

anabeth
12. apr 2017

pre mna mono,,
ale netvrdila by som že je lepší, je to asi zvyk
ak vydržíš, v stredu ti urobím štatistický priemer v labáku 🙂

pencil
12. apr 2017

@anabeth velmi rada 🙂

gazgaz
22. máj 2019

Mikroskop Bresser BIOLUX NV 20-1280x HD USB
https://www.dalekohlady.eu/p/699/mikroskop-bres...

Trochu obnovujem tému,tiez rozmyslam,ze k Vianociam nasporim a zadovazim synovi mikroskop...som vystudovana biologicka,ale pracujem mimo odboru,takze si radsej necham poradit 🙂..
co by ste povedali na tento? @anabeth

monika333slov
8. dec 2019

@gazgaz ahoj aj ja nad týmto rozmýšľam kupila si ho nakoniec?