Najobľúbenejšia hračka vašich detí

briketa
8. mar 2012

Hraju sa vase male deti s hrackami? Moja dvojrocna absolutne nie. Starsi syn v jej veku stravil hodiny so smetiarskymi autami. Ona nevydrzi vobec pri nicom. Hladam namet co by ju mohlo zaujat. Vsetky nase deti maju radi vytvarne veci. Ale so ziadnou hrackou ju neviem uputat. A co starsi?

katrinka8
8. mar 2012

@briketa - nasa mala sa hra .. no, ako sa to vezme. Zabavi sa chvilocku s knizkou, chvilocku s takym drevenym puzzle z Tesca, s legom duplo, plysaky si prenasa po izbach.. ale to nehovorim o desiatkach minut, ale tak max. 5 minut s 1 vecou, a aj to musi mat naladu a obvykle aj "asistenta" - staci, ze sa divame a komunikujeme.
Najnovsie ju bavi "varit" v kuchyni. Dala som jej do umelohmotneho kelimka rozne cestoviny, a ona si ich preklada z jednej nadobky do druhej hore dole, vysypa, presypa, zbiera... a este umelohmotne pohare (tie avent pohariky na potraviny) a krabicku s cajovymi vrecuskami som jej vyclenila. Tak "vari caj". Toto ju posledny tyzden - dva vie celkom zabavit, kym robim ranajky alebo obed. Samozrejme, medzitym obcas potrebuje behat hore-dole. A este ju bavi malovanie na magnetickej tabulke a malovanie s prstovymi farbami - ale tie si uz vyzaduju asistenciu a dohlad.
No a minule som v Tescu nasla taku srandovnu vec, ze papierovi milacikovia, ci ako sa to vola. Je to taka "sada", ktora obsahuje 2 varesky, rozne farebne papiere, stuzky, latky, flitre, 2 pary "ociek" a "nostekov" a lepidlo, a z toho si mozes vyrobit take "varechove zvieratko" 😉 a stalo to vari len 0,67 €. Take vacsie deti by to mohlo zabavit 🙂

ichbinich
9. mar 2012

@briketa:
Ja mam chlapca, ale skusim spisat.
Zboznuje svoje auticka. Odkedy ukecal starku, aby mu kuoila sadu 4 anglicakov plus nakladak, na ktorom sa vezu, muisa byt vsade s nami... Takisto ma rad svoju drevenu zeleznicu. Ale ze sa dlhsie hra sam, to zacalo prednedavnom. Tamer vzdy som musela asistovat alebo minimalne pri nom sediet. (=kavu ppiot na zemi, noviny citat na zemi a pod.)
Rad si kresli. Ma svoj stolik, ne ktorom ma papier a svoje (vypratelne a umyvatelne!) farbicky. Ale to vydrzi par minut. Ked je dlhsie ticho pri kresleni, tak mi uz kresli na gauc a dlazku 🙄
Rad "vari". Teda miesa a presypa. Dam mu trochu cukru, muky, ovsenych vlocie a pod. a on si to presypa a miesa. Potom spravim z toho cookies 😉 Ma aj svoju kuchynku, v nej "pecie muffiny", ma silokonove formicky a do nich dava tie latkove kusky ovocia a zeleniny z Ikea a potom to da do rury a pozera a robi mmmmnam 😀
Niekedy si sadne aj sam a pozera knizky, ale vacsinou chce, aby sme si pozerali spolu. Ma aj take drevene puzzle, to si niekedy vezme. Ale po par minutach su vsetky puzzle vysypane na gauci a on na druhom konci bytu...
Lego ma tiez rad, ale vacsinou mu treba postavit garaz alebo tak.
Dlhsie ako 5 minut sa vyhra sam fakt len s autickami alebo vlacikom. Pri tom presypani v kuchyni som pri nom. To ho tiez drzi dost dlho, ale radsej pri nom ostanem, nech nemam az taky bordel, staci, ze musim povysavat kuchynu 😉

sevi
9. mar 2012

mojho synatora (5r) najviac bavia auta,hlavne ked ich moze burat alebo rozoberat.a dcerku (3r) najviac knizky rozpravkove ktore musim citat stale dokola,a jej najoblubenejsia babika susu. Pohraju sa aj inymi hrackami ale nie tak casto.

sisaha
9. mar 2012

@briketa u nas to boli donedavna vsetky mozne anglicaky, traktory, policajne auta - hukajuce a podobne, napriek tomu, ze je dievca. Teraz som si vsimla, ze sa hra s detskou kuchynkou a mensimi panacikmi.

lilitela
18. dec 2012

@briketa som sa dosla sem inspirovat. Budem este zrejme dokupovat po vianociach co babky nezvladnu. Ocakavam najmä prebytok oblecenia v nespravnej velkosti 🙂 davam tip: tatrovka