Obľúbené hračky našich miláčikov. Ako je to u vás?

expertka8
26. jún 2006

Ušmudlaný plyšový macko, rozfranforcovaná stará obliečka na paplónik, alebo (ne)obyčajná, 300x praná plienka, je pre detskú dušičku dôležitejšia, ako si my dospelí vieme predstaviť. Sú kúskom mamy, ktorý nosia stále so sebou.

Mimochodom: Kto si myslí, že dieťa s “mackacím predmetom” zaostáva vo vývine, alebo je nejako labilné, veľmi sa mýli. Jeden americký výskum, ktorý prebehol na viac ako 700 deťoch vo veku troch rokov preukázal: Deti s nejakým “láskacím predmetom” zaspávali omnoho rýchlejšie a boli preukazateľne samostatnejšie a vyrovnanejšie ako rovnaké deti bez neho.

...ako je to u vašich miláčikov,maminy??? 🙂

sunny6
26. jún 2006

moj maly zatial nema nic co by musel mat non stop pri sebe,ale mozno vekom si nieco oblubi.
Viem,ze segrin chlapcek zaspaval vzdy s oblubenym macikom,a jej manzel mal oblubenu latkovu plienkumktoru mama ani oprat nemohla 😉

ikke
26. jún 2006

deti mojej sestry najlepsie zaspavali prikryte maminou nocnou koselou 😅

expertka8
autor
27. jún 2006

..ikke.. 😀 😀 😀 ..ešte je to len malé a už aký fetiš 😀
...inak ja som minule čítala,že pri malýx bábätkáx...ak mama odxádza mimo domu bez dieťaťa..mala by pri bábätkú nexať kúsok svojho šatstva..aby dieťatko cítilo pax mamy 😵

grettka
27. jún 2006

moj maly synovec mal velmi rad staru, 300 krat opranu plienku, ako pise expertka...:o) Ked plakal, alebo ho nieco bolelo, jednoducho nasiel si plienku, pritisol k tvari a za chvilku sa ukludnil.. a bez tejto plienky nesiel ani na krok..

mucilienka
27. jún 2006

ja este neviem, co za hracku bude "lubit" nase dietatko, ale napisem o svojom svagrovi, ktory ma cez 40 rokov a stale - stale (jednoducho od malicka) ma taky maly vankusik (teraz uz iny, mozno niekolkokrat vymeneny) a ten si drzi na prsiach ked zaspava, alebo pozera televizor a chce aby mu bolo dobre... je to hrozne chutne... 🙂
a este kolegynin syn - ma 22 rokov, ma deku Ferda-mravca, ktoru mu davala kedysi do kocika, a on s tou dekou chodi vsade - na vylety, na VS-internat, a teraz si ju bral aj na brigadu do Anglicka 😀

expertka8
autor
27. jún 2006

..muci...to je vážne 😀 😀 😀 ...a milé

mracik
2. júl 2006

No najobľúbenejšou hračkou môjho dvojročného syna je môj prsník 🙂

expertka8
autor
2. júl 2006

...mracik..xlap sa nezaprie 😀 😀 😀

madeleine
2. júl 2006

to je inak obľúbená hračka väčšiny chlapov, nielen tých, čo naň majú nárok... 😉

expertka8
autor
2. júl 2006

..ja som dokonca počula vyjadrenie jedného našeho známeho,že keby bol on ženou aspoň na 24 hodín...nič iné by nerobil...len sa hral s prsníkmi 😀 😀 😀

...hm????...to som ani netušila...akú *didaktickú pomôcku* mám stále po ruke 😀

sunny6
2. júl 2006

musim priznat,ze tie prsniki su najoblubenejsou hrackou aj mojho muza 😀

sylvie
3. júl 2006

tak okrem prsnika... 😉 je oblubenou hrackou mojho maleho plienocka s potlacou oveciek..niekedy si ju tak prituli k tvaricke a zaspi.. alebo sa len s nou hra..obzera si ovecky.. on musi stale nieco drzat v rucicke.. a este si ju dava do pusinky..
inac to s tou koselou nie je zly napad.. 😉

ervotoc
10. aug 2006

my sme drobcekovy kupili hracky od tolo,su bezpecne,netoxicke,zabavia,vhodne,skvele na motoriku,dobre sa mu drzia,moze ich obuchavat 🙂 hadzat,hrkat,mam istotu ze sa nic nestane 🙂 ale stale je na prvom mieste flip,toho si neda 🙂

expertka8
autor
10. aug 2006

.. momentálne sú najobľúbenejšou hračkou nášho Dajka...moje dlhé kučeravé vlasy 😅 ..aúúúúúúú 😅 😀

ervotoc
10. aug 2006

😀

verulka
11. aug 2006

Aj my mame plienocku, u dcerky a synovia nemaju ziadnu oblubenu hracku. Radi sa tulkaju, ale zatial vyhradne so mnou 😎

ervotoc
11. aug 2006

my mame znova v oblube schovavačku,to poznate 😀 😀 😀 ked kuchtim,a je nepokoj medzi tym si zahrame schovku,staci že sa zohnem za barovy pult a z nicoho nic sa objavim,to sa rehni,lebo nevie,háda z kade mu siblá mama zase vyskoči 😀 😀 😀 ja si spokojne navarim,poumyvam a maly sa rehni a čumakuje,alebo ked ho to omrzi si žužle a blaboceme na seba,robim na nho opičky a on na mna,alebo robime pápa a ták 😀

babulka
11. aug 2006

Jeeej, to je mila tema.. 😀 Nas Matik musi zaspavat vzdy s nejakou "handrou" v ruke a pri tvaricke - je mu jedno, co to je, vacsinou ma plienku alebo schmatne moje tricko na spanie, ked je chladnejsie, tak aj deku, ktorou ho prikryvam. V postielke ma takeho modreho zaja, ale toho vacsinou len tak obucha o postielku (pasuje sa s nim).

Ked som bola v anglicku ako au-paor, tak chlapcek (14mesacna) mal stale pri sebe taku staru babiku s dlhymi hnedymi vlasmi, ktoere obzuval, fakt, az to bolo nechutne, ako tie vlasy vyzerali, ani umyt sa jej nemohli. Raz sme isli na navstevu k straym rodicom na sever a matka mu ju zabudla, tak som bola ako nahrada, spala som pri nom a on mi obzuval vlasy, no desne...

babulka
11. aug 2006

Ze au-paor, au-pair, samozrejme 😀

ervotoc
11. aug 2006

ešte sa haluzi na piskajucej kačke 😀 😀 no a čo nam zaberalo to bol hrajuci mesiačik,mozzart

dolinka
12. aug 2006

tei vlasy su aj u nas fetisom.. ked nejaky najde tak si ho tymi rucickami natahuje a mnam do pusiny a uz sa vytesene spokojne usmieva.. no a pri tulkani pomaly skoncim plesata 😀 .. v poslednej dobe sa strasne rad hra so sprchou.. kupeme ho vo vanicke polozenej vo velkej vani a on tou sprchou bucha, kruti.. a nie ho dostat z vane prec..vobec mu nevadi ked si ostrieka tvar.. kupelna je nastastie vykachlickovana.. 😀 😀
no a zaspava vzdy s mojou nocnou koselou,alebo kusom noseneho satstva..
vo francuzsku tomu hovoria foneticky *dudu* a v skolkach maju na to zberne skatule, ze ked pride deti si to tam odlozia a ked idu domov si to zase zoberu..

dolinka
12. aug 2006

a co expertkin dajko ?co ma teraz v oblube??

expertka8
autor
12. aug 2006

..dolinka 😀 😀 😀
...Dajko má ďaľšieho miláčika...okrem svojej Žofiny/tá je vlastne ešte po Kristín/..strašne obľúbená hračka..vzhľadom k tomu,že ma asi 40 nôh...takže kým všetky vycmúľa..to aj ten nejaký čas ubehne 😅 ..hodím sem foto...a včera sa ocino vrátil zo služobky v Blave a zastavil sa v IKEA...doniesol domov zajaca-Maťa/malá ho už pomenovala/..ani neviem prečo...ale strašne trpí na zajace v akejkoľvek forme 😅
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/P...

sunny6
12. aug 2006

vlasy su tiez oblubenou hrackou nasho drobca,a to nehovorim o nausniciach,retiazkach,naramkach......a kable-telefon,pocitac,telka-vsade ich najde aj ked sa ich snazime zakryt,alebo zabarikadovat,vzdy sa k nim dostane 😉

dolinka
12. aug 2006

expertka..
teda ak fakt cmula vsetky zofine nohy.. tak sa necudujem ze mas dost casu sa dostat aj na net, hih 🙂 😀
..Tim teraz strasne rad cucia take gumene a igelitove hracky..
mimochod. mame uz dva zuby!
aj vy uz vrzgate zubami s cumlikom ? 😉

expertka8
autor
12. aug 2006

..dolinka...nám sa ešte o zubox ani nesníva 😅
...mimoxodom...kedy sa váš drobec narodil???..a ako si bola spokojná s pôrodnicou a službami nevynímajúc???

dolinka
12. aug 2006

termin som mala na stedry den, ale neponahlal sa az darcekmi pod stromcekom.. rozhodol sa pre 27.dec. a bohuzial bolo to asi tymi sviatkami ze vsetci normalni mali volno a nam sa tam zbehla totalne nezdarila konstalacia personalu..
Ani nevies ako velmi som sa tesila ze budem rodit prave v mt kedze ma taku dobru reput. a aka som bola sklamana a rozcarovana! ☹ a vam sa ako zadarilo???

expertka8
autor
12. aug 2006

..ja som bola so službami i samotným pôrodom nesmierne spokojná 😉 ..malý sa narodil 15.2.06 ...skoro sme to stihli na Valentína...ale iba skoro 😅 ...narodil sa pri MUDr.Žigovi..skvelý lekár,ale najmä človek s VEĽKÝM *Č* 😔
..ty si pri kom rodila???

dolinka
12. aug 2006

tak mate vodnarika.. aj sa rad kupe???
dr.ziga som stretla ked som si bola dat vybrat stichy z brucha/s.c./ povodne som chcela rodit pri nom, al. dokusovi, ale kamoska ma presvedcila o kvalitach ineho .. tak som dopadla.. 😎 pozri si IP ak budes mat volu a najma cas 🙂 😀

expertka8
autor
12. aug 2006

...či sa rád kúpe???...špliexa,kope,šantí,vystrája..a to všetko vo vode...a samozrejme patrične oxutnáva a vyxutnáva 😀 ..čítala som...to som nemohla nexať bez odozvy 😲