Odkedy deťom čítať a ukazovať leporelo?

kili
28. feb 2008

Čo som pred pár mesiacmi skúšala, tak čítanie ešte vôbec nevnímali a mám pocit, že by to bolo aj teraz rovnaké, keď sme na blísku, nechcú ani spať, len nám skákať po hlave 😀 Tak neviem, či je to ešte vekom, alebo mám tak hyperaktívne deti.
A tiež od kedy ukazujete deťom leporelo?

geegee
3. mar 2008

ja som citala odkedy babo sedelo 🙂

susik77
3. mar 2008

baby, aj my sme zacali malej citat 😉 vcera nam pri tom krasne zaspala-asi za 15 minut 🙂
chcela som sa spytat, ci niekto aj pustate pesnicky z vecernickov...a ako sa to malym paci...myslite, ze je to dobre uz od 6 mesiacov?

zlatucka
3. mar 2008

Ja som sa snažila čítať od pol roka.ale malý javil totálny nezáujem.ani ma nevnímal.teraz mu čítam ale tak tak.stale mi berie knižku a snaží sa ju trhať.ma knižku Môj MACIK .zoberie mi prst a ukazuje na obrázky.ja mu hovorím čo to je a čo robí napr macko na obrázku.nesnaží sa ani opakovať.stale iba baba a tata.ma 14mes.

eliska7
3. mar 2008

aj my mame tu knižku,každe dieťa je ine nič si nerob z toho,možno je viacej hravy,nie?moja sa moc sama nehra to musim byť pri nej a ja vymyšlať hry 😒

petova
4. mar 2008

Môj macík je úžasná knižka.Náš tiež ukazuje prštekom, obracia ju hore-dole, niekedy počúva, ale keď ja skončím, tak potom akoby chcel čítať on mne, tak ja počúvam jeho a keď zistí, že sa naňho pozerám, tak sa šťastný usmeje a ukáže všetky 3 zuby. 😀

andilek
4. mar 2008

já čtu tak od prvního měsíce, né pravidelně, teď jsme začali číst i přes den a docela poslouchá, nemám hyperaktivní dítě, takže je to v pohodě 🙂 a včera jsem si řekla, že musím začít i s říkankama a ukazovat mu při tom, tak jsem narazila na stránky, kde takových říkadel je spousta a docela ho to baví, směje se u toho jak praštěněj 😅

marorlinko
7. mar 2008

moj ked citam, tak hned chce tu knihu on, ani citat mi neda, on si najradsej listuje sam a ukazuje mi obrazky, najradsej ma zvieratka vie daktore aj povedat uz, takze na citanie mi kasle, tiez je hyperaktivny uz v bruchu mi bol.

marse
7. mar 2008

tak mala si knizky pozera asi tak od druheho roku, dovtedy ju netrapili, ale citat vecer to hrozi, mala nezaspi kym nie je uplne tma a ticho 🙂

miselinik
14. mar 2008

Ja čítam dcérke od roka. Už viac chápe a aj chvíľku pekne počúva pokiaľ nepríde tatino a nerobí opičky. Bez rozprávky ani nejde spať. Je to náš rituál.

adetka
14. mar 2008

ja citam Mirke knizky od kedy vedela sediet.. sprvu vydrzala pozerat na kvizku minutku - dve... teraz si casto sama berie knizku do ruky a brblajuc ukazuje na obrazky... obcas dokonca povie "ham", ked vidi vnej niekoo papat, alebo varit... "gool" ked tam zbada loptu, "tacik" na vtacika, a podobne... moje citanie vacsinou prehlusi blabotanim... ale aj tak ju to velmi bavi... a ja jej budem citat i nadalej...

citame si denne aj dva razy... a pred spanim aspon minutku...

bystricanka
14. mar 2008

ja som raz začala čítať malému(mal asi 8.mes) a tak sa rozplakal, že som ho nevedela ukľudniť. Tak ešte počkám a keď bude o niečo starší(14mes.) tak skúsim ešte raz 😉

lenerka
14. mar 2008

já když Kačce čtu knížky tak jí to moc nezajímá!!!
Ale tak si aspoň prohlížíme obrázky,ona na všechno ukazuje,popisuje zvířátka,to jí moc baví
před spaním zatím číst nemusíme Kačka usne během 2minut stačí jí dát pusu a pohladit po vláskách a je tuhá
ale knížek máme spousty ještě po mě když jsem byla dítko

tretulka
14. mar 2008

my sme zo malemu ukazovali knizocky cca od 4-5mesiacov, take tie detske s hrkalkou, mali sme so zvieratkami a velmi sa mu pacilo ked sme napodobnovali zvuky .- kravicka, ovecka a pod., potom prislo obdobie, ze ho vobec knihy nezaujimali, z coho som bola dost smutna, myslela som si, ze bude knihomol ako ja 😀 , ale nastastie sa to zlepsilo, najprv ho chytili leporela s autickami, donekonecna sme pozerali brm, brm 🙂 , teraz ma svoje oblubene cca 3 a tie citame dokola, ale len ked ma Matko naladu a sam mi ich donesie...skusala som mu citat uz aj suvisly text, ale to neobsedel pri mne, nezaujalo ho to...napr,. Mechurik Koscurik, malo textu, obrazky, ale nechcel ma pocuvat 😖 ...no ked vezmeme knizku POLICIA a pozerame obrazky, ukazuje dokola prstekom a ja mu hovorim co kde je...tesim sa, ked uz bude chciet citat "riadne" rozpravky

vlastulka
15. mar 2008

My si cez den pozeráme v knižke obrázky, ale večer pred spaním nemáme kedy, napapá sa, otočí sa nabok a spinká, takže mi ani nedovolí, aby som jej niečo prečítala a takto to máme od narodenia.. tak dúfam, že sa nepokazí 🙂 🙂 🙂

adelin
16. mar 2008

Tak my čteme malinké skoro od narození. Je takovej rituálek po koupání

luciferek
17. mar 2008

tak my čteme od 6 měsíců a od roku si kreslíme, lepíme a tak podobně, malou to baví 😉 . Leporela začala zhruba taky v roce, kdy napodobovala snad 20 zvířátek, šikulka naše 😉