Odkedy odrážadlo?

maminkincecusik
15. júl 2014

Zdravíčko maminky...malý bude mať čochvíľa rok a chcela by som mu na narodeninky kúpiť také odrážadlo-alebo teda vozítko,ktoré môžem ja tlačiť pred sebou..ešte mi nechodí iba za ruky futaši🙂 nech má trošku zmenu od kočíka. Chcela by som niečo také čo sa využije už aj potom ,keď sa bude vedieť sám trošku povoziť..Dáte tip?Vopred ďakujem

katy1979
15. júl 2014

ak chces trojkolu co tlacis pred sebou ano moze sa vozit uz teraz, ale sam sa na tom vozit nebude asi nikdy. Este tak tie auticka s ohradkou a tlacnou tycou su skor pouzitelne ako trojkolky s pedalmi na prednom kolese. To je naozaj namiesto kocika

piacere
15. júl 2014

tie trojkolky, ktoré sa akože dajú neskôr použiť ako trojkolka, sa použiť nedajú 🙂 Pre mňa sú to zbytočne vyhodené peniaze, dieťatku je pohodlnejšie v kočíku a ak už bude vedieť chodiť a dočiahne z odrážadla na zem, tak najlepšie je klasické odrážadlo napr. Enduro 😉

saurian
15. júl 2014

ahoj
no take co tlacit - to su tie "trojkolky" ktore sa vsak viac-menej ako trojkolky pouzit neskor nedaju. takze pokial nechodi je mu pohodlnejsie v kociku, ak zacne chodit, tak kombinuj proste kocik a chodenie za rucicky, a volila by som skor odrazatko - na zaciatok take tie "auticka" kde dietatko sedi, na tychto autickach sa vacsinou vedia uz vozit aj deti ktore este stabilne nechodia, avsak nie na dlhsie prechadzky. potom je dobre odrazatko "motorka" taka stabilnejsia, neskor najlepsie taky ten bicyklik bez pedalov. treba vyberat aj podla konkretneho dietata - niektore deti su motoricky zdatnejsie, tie vacsinou zvladnu hned tie "motorky", niektore deti najprv tie auticka. tiez je vhodne prihliadat na vysku dietatka.

ganesh
15. júl 2014

Nasa mala teraz rok a miluje tu trojkolku, o ktorej je rec....a je mi jedno,ci sa neskor bude alebo nebude dat pouzit samostatne. Ona od narodenia nemala rada kocik, konecne sme nasli nieco v com obsedi aj sa zahra 🙂 mame smart trike dream. A mame aj odrazadlo Puky 1+ a na nom uz skusa 🙂 skor este len chodi ako sa odraza, ale uz sa naucila vysadnut a zosadnut....

xarra246
15. júl 2014

Súhlasím s @ganesh čo sa trojkolky týka. Naša kočík z duše neznáša od narodenia, vozili sme ju v ňom minimálne, aj sme sa nakoniec rozhodli kúpiť nosič a nosili sme ju... Trojkolku sme kúpili teraz na jar, lebo nevedela ešte chodiť a na nosenie bola ťažká, v kočíku vydržala 10 min... 🙂 Tiež som kúpila trojkolku Smart Trike, ale ZOO a som max. spokojná a dcérka tiež. Prechádzky už neboli nočná mora, ide do toho dobrovoľne a teší sa z nej 🙂 Pre nás boli vyhodené peniaze na kúpu kočíka, takže netreba hneď niečo znevažovať 😉 Každé dieťa je iné a platia naň iné finty 😀

No a konkrétne k odrážadlu. Naša prišla na to ako sa používa odrážadlo až keď mesiac samostatne chodila (a ide na tom ako slimák), ale náš mladší kamarát samostatne chodí už pár mesiacov a nič, nevie ako na to. Myslím si, že až okolo 18 mes. to deti vedia, lebo synček ďaľšej kamošky tiež na tom začal fičať až po 19-tom mes.

A ešte k tej trojkolke. Jedna kamoška má tú istú čo my, len v inej farbe a malá na tom vie ísť. Takže asi záleží od modelu. Ja zas mohej dám úplne dole rúčku a "kočíkuje". Ak trojkolku, tak určite treba zainvestovať, tie okolo 100 EUR sú super. Teda tie, čo na nete stoja stofku, lebo v kamenných sú veľmi drahé. Moja už teraz skoro dočiahne na pedále a dobre sa jej v tom sedí, má komfort. Čo som naživo videla deti v lacných trojkolkách, tak tam skoro ležali, sedadlo bolo zle riešené, pedále strašne ďaleko a nemali stupienok pod nohami, čiže sa nemali o čo oprieť a nožičky im viseli blbo dolu a teda sa aj šmýkali zo sedadla.

majulino
15. júl 2014

Ja somMajkovi kupila na rok odrazadlo auto pouzival ho do dvoch rokov a naucil sa nanom za cca tyzden kupila som mu take pevnesie s operadlom a popri tlaceni auticka sa mi naucil sam chodit. Znacku si ale nepamatam. Ma aj trojkolku smart trike tiez od roka a tu pouziva doteraz a v auguste uz bude mat tri roky. Tu trojkolku pouziva samostatne ako bicykel dali ame dole obruc ochrannu a aj voduacu tyc.

siska53
15. júl 2014

Maly dostal odrazadlo,ked mal 9m.ako darcek od svagrovcov. Takze sme ho vozili po byte. Mal 11,ked sa naucil chodit,len este nedociahol na,zem..neskor sa na nom sam,vozil po byte a az ked zacal moc vymyslat a bol si uz istejsi,siel na,nom,von a strasne rad na nom,jazdil..este aj ako 3rocny sa,na,nom,vozieval,hoci mu to uz bolo male...
dcerka bola vyskovo mensia,ta zacala az teraz v 2r.,ale ta na nom,dlho nevydrzi. (a kedze mala na,nom pred par dnami uraz,tak neviem,ci vobec na dake odrazadlo este sadne).
tie voziky,ze tlacis dieta v nom a ono akoze jazdi moje kamosky mali,ale velmi nevyuzivali,len,zopar mesiacov a aj to nie vzdy,zvacsa aj tak mali kocik...

nikakaros
15. júl 2014

Ahoj my mame take odrazadlo len neviem znacku.mali ho v kauflande za 12 eur.mala na nom fici od 9 mesiacov.bude mat dva roky a stale sa na nom povozi.take oste maju aj v alltoys.jedna rada, pri kupe, sleduj ako vysoko je podvozok, to nase ma vpredu take nizke akoze naraznik,takze vonku je to na drzku ale po byte, parada.mame aj trojkolku, super vecicka je to.tiez smartrike.vydrzi tam pekne.je to vec nazoru a financnych mpznosti, no myslim ze neexistuje dieta, ltoremu by to v nom vadilo ako v kociku.ale kup odrazadlo nazaciatok.moj nazor🙂

yanni
15. júl 2014

Bobby Car

sednaja
15. júl 2014

Súhlasím s názorom, že za trojkolku sú zbytočné vyhodené peniaze, ale tak každé dieťa je iné. Avšak čo sa klasického odrážadla týka (to také nízke autíčko), tak naša malá ho mala od 10 mesiacov a do 5 dní sa na ňom naučila lietať ako šarkan (skôr ako chodiť po vlastných). Máme kúpené už aj väčšie odrážadlo (motorku), ale na ňu dosiahne asi až ako dvojročná. Ale či už trojkolka alebo klasické odrážadlo, či iný typ vozidla - je to výborný darček na jeden rok 😉

silvinuska6
15. júl 2014

my sme kupili malemu take to odrazadlo trojkolka s vodiacou tycou bolo to fajn navozili sme ho v tom dosýta 😀 😀 😀 no teraz na tom nechce uz byt ja ho uz netlacím a jeho to nebaví pedálovať tak pokial chces len na trochu je to fajn a potom nejake normalne odrazadlo

vefi89
15. júl 2014

k spomínanej trojkolke. skvelá vec, dokonca ju využil, aj keď som ho netlačila. odrážal sa nožičkami, a fujazdil teda riadne. a naučil sa aspoň základy šlapania