Odrážadlo alebo trojkolku pre ročné dieťa?

venonna
30. jún 2008

Ahojte maminy! Mam takmer rocne dieta a dumam na kupou "dopravneho prostriedku". Mam jej kupit odrazadlo alebo uz trojkolku s bezpecnostnym vybavenim aj pre mensie deti? Kto mate skusenost? Poradte. Budem vdacna. Ozaj, dcera este nechodi, takze choditko asi nie...

neurologia
12. sep 2010

@adka48792
my teda nasa mala to dostala ako darcek od svokry ale poviem ti je to nekvalitna draha kravina....som myslela ze budem plakat ked som to videla...radsej nam pohla tie peniazky dat a malej by som kupila nieco poriadne...no co uz

zelmirka1
14. sep 2010

pridam svoju skusenost, maly ma od 9 mesiacov auticko-odrazadlo, vozili sme ho nanom po byte ale skutocne sa zacal sam odrazat a bavit ho to az okolo roka a pol, ked mal 15 mesiacom dostal odrazadlo-motorku a tiez ho zacala bavit az teraz ked bude mat dva roky, posledne dni uz naozaj na nej frci. Akukolvek trojkolku sme skusali nevedel este pedalovat, vacsina ma pedale na prednom kolese co je daleko, ked zatoci volant uz nedociahne, jedine klasicka trojkolka bola lepsia, kedze sme ju len skusali tak mu to neslo, ale bolo vidno ze keby sme ju mali doma tak sa chyti. Takze sa netreba ponahlat s kupovanim vselicoho. Trojkolky s tycou na tlacenie nemam vyskusane, radsej chodim s kocikom, ale detickam sa pacia a na kratsie prechadzky su fajn.

misi78
16. sep 2010

U nas frci odrazedlo motorka ta mensi ( na te radi venku jako blazen) a ta vetsi doma (jeste poradne nedostane na zem). Je to momentalne nejoblibenejsi hracka.

6mia6
21. sep 2010

@neurologia ahoj, kúpila som ten najmenší, výšku má približne 85 cm. Najprv sa mu nepáčilo, že nemá stabilitu a ešte dobre nedočiahol, to mal 17 mesiacov. Tak som ho odložila na skriňu a z času na čas sme ho dali dole či náhodou :D. Až prešiel mesiac a začal sa voziť z ničoho nič.

ypsy3
16. nov 2010

Ahojte mamičky,rada by som vedela od kedy je vhodna trojkolka pre dieťa?našla som na nete trojkolku s pedálmi uprostred ( http://www.hravo.sk/product_info.php?products_i... asi bude praktickejšia ako s pedalmi na prednom kolese,čo myslíte?

stvura
16. nov 2010

Mam dvojrocneho drobca, ktory chodi od 10.5 mesiaca a preto som velmi skoro hladala dopravny prostriedok.... Odrazadlo mam levika z Dracika, no poviem ti...nekupuj, zbytocne vyhodene peniaze. Tieto odrazadla su strasne siroke a detickam sa velmi nepacia, nevedia tak rozkrocit nozicky aby sa mohli este aj odrazat {toto odrazadlo sa da zlozit i na choditko, tak mozno preto na prvy pohlad zaujme}. Moja sestra mu kupila tu najmensiu a najlacnejsiu trojkolku z Dracika {taka farebna za 10 euro, je aj v dievcenskej verzii} a ta ma obrovsky uspech. Velmi ju doporucujem, je aj pre nizsie deticky {nas sa na nej odrazal uz v roku a pol}. Tie motorky co bezne dostat su troska vyssie a ak mas mensie dietatko tak mu bude akurat az tak okolo dvoch rokov, pricom ta mensia uz v roku a pol.

stvura
16. nov 2010

@ypsy3 mi mame trojkolku s pedalmi na prednom kolese - maly na nu nedociahne a to ma dva roky...takze urcite ta co ma pedale v strede je praktickejsia.

ypsy3
16. nov 2010

Ďakujem za rady 🙂

6mia6
4. jan 2011

@neurologia prepáč že tak neskoro ešte sa tu neviem dobre orientovať. Kúpili sme toho najmenšieho a malý mal okolo 85 cm. teraz sa na ňom preháňa po byte a už ma trochu zdvihnuté sedlo.

annie13
28. jan 2011

babenky nemate niektora toto
chcela by som to pre 2,5 rocneho syna ci to nie su vyhodene peniaze
JD BUG

mates22
5. feb 2011

@annie13 nemáme přesně toto, ale jinak jsem pro odrážedlo, nejdříve měla malá kolo s přídavnejma kolečkama, ale absolutně nechtěla jezdit. Pořídili jsme odrážedlo a jezdila jako drak, teď jsou jí čtyři a stejně mu někdy dává přednost před kolem. A hlavně se prcek naučí držet balanc a pak nemusí mít na kole přídavný kolečka až přesedlá. Takže jsem určitě pro odrážedlo, vyhozený peníze u nás byly za to malý kolečko.

berenika39
5. feb 2011

@annie13 ahoj, u nás vánoční dárek, petrovi je dva a půl za týden 😉 , a když ti řeknu, že jezdí od vánoc krom těch extremních mrazů skro denně, tak to jako doporučení stačí??? 😉
opravdu je úplně super. hledala jsem docela dlouho, prohlídla plno koloodrážedel, fajn jsou originál first bike, ale stojí skoro třikrát tolik. jd bug je stejně lehký, přitom pevný, stabilní, dá se nastavit rozsah otáčení řídítek, resp. předního kola, takže s tím nikde "nešmejkne 😀 " tak, aby upadl. před tím měl klasickou plast. motorku, a na jednoosém kole se naučil během jedné vycházky ven. za mě 1+++++.

annie13
5. feb 2011

@berenika39
@mates22 dakujem za vase nazory
nasla som este toto a velmi uvazujem ze mu ho kupim v marci mame 2,5 roka a ma narodeniny tak to bude skvely darcek
boli sme vyskusat v obchode a to od 3+ mu je velke
toto je od 2+ tak uvidime ale uz som presvedcena ze kupime aj vdaka vasim prispevkom, dakujem

berenika39
5. feb 2011

to ale nevypadá taky špatně! je asi hodně podobné tomu jd bug. hlavní je to opravdu vyzkoušet v obchodě, na netu píší, že na tom může jezdit málem novorozenec nabo naopak že je od tří let.....petr je prcek, patří k menším dětem, ale na jd bug má sedlo už o asi dva cm zvýšené....tak at dobře pokoupíte a malý má radost 😉

annie13
5. feb 2011

@berenika39 😉

zelmirka1
7. feb 2011

@berenika39 ale to jd bug tiez nie je moc lacne, ja planujem kupovat teraz na jar, kamoska mi poradila nech kupim normalny bycikel a odmontujeme pedale, neviem ci je to dobry napad. Inak urcite chcem Miskovi kupit nieco take lebo ked vidim ako na tom deti lietaju...tiez sme mali plastovu motorku a strasne rad sa na nej vozil.

berenika39
7. feb 2011

@zelmirka1 ahoj, já jsem platila (tedy babičky, abych nekřivdila) 1090 kč, cca 45 euro? Jsem si dovolila kouknout na slovenské stránky a za tolik se tam dá koupit....orig. First bike stojí 3000,- kč , 120 euro. A opravdu jsou srovnatelné.

Věř nebo ne na náhodu, dneska byl peta s tátou jezdit na hřišti a známí tam měli pro syna kolo, takové to nejmenší, a odmontované šlapky. Tatka mi hned hlásil, že to vypadá jako želva bez krunýře🙂))), ale že účel to splní. Jen to prý má zbytečně široká řídítka, oni ty odrážedla jsou prostě konstrukčně jinak stavěný, než kolo, které má šlapky. Chtělo by to i to kolo vyzkoušet, jestli dosáhne ze sedla na řidítka, tam nic nenastavíš a ty kola jsou určený pro jinou věkovou kategorii. Taky bude nesrovnatelně těžší. Uvidíš, chce to zkusit, ale mě se tisícovka nezdá tak tragická, vzhledem k tomu, že jsou to nové věci a v bazarech po nich pak bude dobrá poptávka, prodá se to dobře🙂.

annie13
9. feb 2011

@zelmirka1 43 je teraz jd bug

zelmirka1
9. feb 2011

@berenika39 vdaka za tip, myslis ze mozem kupit cez internet, lebo u nas v obchode ho nemaju na vyskusanie,
aky mate typ vy ? su rovnaky vekovo tak hadam bude OK, ked je nastavitelne sedadlo. som navnadena na nakup pre maleho aj ked som chcel az na jar tak chcem skor. 😉

berenika39
9. feb 2011

@zelmirka1 ahoj. já mám ten co je nahoře na této stránce na fotce 28.1. v 17.12, jen máme modrý 😉 . Petr měří jen 91 cm a sedlo má už nějaký cm výš. Objednej, beru zodpovědnost na sebe 😉 😉 . Nebo přijeďte na návštěvu a my vám ho půjčíme na vyzkoušení 😉 .
Jinak - 100% můžeš zboží, koupené přes internet, vrátit do 14 dnů nepoškozené bez udání důvodu. Takže i kdyby náhodou, řešení to má...ale nebudete to potřebovat.

annie13
9. feb 2011

@berenika39 uz je objednane nevieme sa dockat, peniazky im presli rano takze ho mozem cakat kazdy den, objednala som zeleny aby bol aj pre malu potom ak ho syn neznici
chcela som mu ho dat k meninam 10 marca ale neviem ci vydrzim Tvoj maly je kedy narodeny pozeram ze su skoro rovnako stary a ty pises ze uz od vianoc
nepadal na tom? nebal sa?

berenika39
9. feb 2011

@annie13 jéééé doufám že nedostanu vynadáno za doporučování.... 😉
Petr je 16.8., za týden bude mít přesně dva a půl roku. Ale jinak není nějaký přehnaně pohybově vyspělý...k odrážedlu měl úctu celkem dlouho, naučil se jezdit až těsně před druhým rokem (na plast. motroce, dvě kola vzadu). Ale na jd bug to šlo nějak samo, koukali jsme na něj jak blázni. Měl ho pod stromečkem, máme velký byt, tak nejdřív na tom jako chodil, vozil si to mezi nohama, dělal kroky, a do týden jezdil doma opatrně tak, jak se má. A venku to bylo fakt na druhý pokus - jen než zjistil, jak na to. Jediné, co řeším, je přilba. Má ji, v sezoně jezdím na kole a mám vozík, tam mu blembáka dávám...tak ho bude asi nosit i na tohle svoje kolo. Vy plánujete přilbu?

annie13
9. feb 2011

@berenika39 objednala som k tomu aj prilbu zelenu aj chranice na kolienka lakte dlane a trubu 😀 full vybava

annie13
9. feb 2011

@berenika39 prepac ale nerozumiem co je blembak
tej poslednej vete nerozumiem

berenika39
9. feb 2011

promiň, blembák je slangový výraz - hezky česky - pro přilbu 😀 😀 😀 . nezlob se, už budu psát normálně🙂

zelmirka1
9. feb 2011

@berenika39 vdaka uz len tu stranku ktore mate a je to 😀 😀 😀 akeze odporucania 😀 😀 😀
@annie13 moj Misko bude mat 2,5 roka v marci a chcela by som to nechat na vtedy tak tiez dufam ze vydrzim. ale najprv ho musim objednat.... 😉

zelmirka1
9. feb 2011

@annie13 ja som ho nasla skoro vsade za cenu 46 EUR

andika10
9. feb 2011

@annie13 ahoj mi sme kupili na vianoce puky odražadlo od 2 a pol roka, niekedy mi vlasi stavaju dupkom čo na tom vyvádzajú, už si plánujem kupiť kolieskové korčule aby som za nimi stíhala 🙂 , a tie chrániče a hlavne prilbu fakt treba 😉

berenika39
9. feb 2011

@zelmirka1 ...šak jsem písala, že máme to, co je tady na stránce -myslím tady na MK - v této diskusi.....o pár příspěvků výš....ale nevadí, kuk tady, odsud jsem ho objednávala....

http://www.sport-live.cz/detska-odrazedla/odraz...