Odrážadlo alebo trojkolku pre ročné dieťa?

venonna
30. jún 2008

Ahojte maminy! Mam takmer rocne dieta a dumam na kupou "dopravneho prostriedku". Mam jej kupit odrazadlo alebo uz trojkolku s bezpecnostnym vybavenim aj pre mensie deti? Kto mate skusenost? Poradte. Budem vdacna. Ozaj, dcera este nechodi, takze choditko asi nie...

zelmirka1
9. feb 2011

juj baby šak ja citam citam a nic si nepamatam....uz viem vsetko...idem objednavat 😉
nadika10 inak puky som videla v lete viackrat a bolo mi tiez odporucene ako super.

majuska0
9. feb 2011

A co poviete na trojkolky, ktore sme mali ako my este pred cca vyse 25 rokmi? Myslim tie kovove s pedalmi uprostred. Teraz som takuto podobnu trojkolku vydela v jednej predajni za 53 eur. Rozmyslam ako darcek pre dcerku. Neuznavam tie trojkolky s pedalmi na prednych kolieskach, su nesikovne. Su to zbytocne vyhodene peniaze.

berenika39
9. feb 2011

@zelmirka1 tak to jsem ráda, kdo hledá, najde🙂)). at se líbí.....

annie13
10. feb 2011

@zelmirka1 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3153066
tu som objednala ja aj s tymi doplnkami ta truba hot wells z tej bude hotovy
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8422912
my mame 2,5 rocka 4 marca a 10 marca ma meniny ale zrejme to nevydrzim
dostane este od starky stinkyho to hovoriace auto tak toto mu dam asi skor
uvidim pre istotu som ho dala poslat k starkym

annie13
10. feb 2011

@berenika39 to je v pohode len to slovko som nerozumela
@majuska0 jedno dievcatko tu na sidlisku ju ma bude mat v maji 3 rocky a od 2,2 slape na nej tam je vraj nejaky zotrvacnik ci pohon cico ze to ju nuti slapat ak to je taka ale zrejme za tu cenu ano
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8215711&tab=4
taketo nieco ta maminka mi to vysvetlovala ze ked ona raz potiahne tak potom ju to uz nuti ci ako a vravela ze tak 50 eur to stalo a ze jej to ide super

annie13
10. feb 2011

@andika10 ja som malej k I narodeninam teraz v marci bude mat kupila to puky od rocka tak uvidim ako jej to pojde budu frajeri vonku 😀

andika10
10. feb 2011

@annie13 určite sa jej to bude páčiť 🙂 , mi máme už to dvojkolesové, predtím sme mali motorku, aj na tom sa besneli

majuska0
10. feb 2011

@annie13 presne tak, aj ja ked som to ako dieta rozpedalovala, nohy hore a to bolo radosti, ze to ide dalej samo.
Je to podobna trojkolka ako si hodila link.

zelmirka1
10. feb 2011

puky je super ,aj ked su take drahsie, tiez som kedysi chcela kupit to najmensie ale nakoniec sme mali plastovu motorku, zacal na nej viac jazdit az v lete ked mal necele dva roky, ale uzasne ho to bavilo a veru som sa nabehala za nim.
@berenika39 ja som to nakoniec vyriesila tak ze som objednala v CR, dovezie ho svokra, ktora tam býva a bola cela vytesena lebo nevedela co ma Miskovi doviezt. 😉 v marci mame dva a pol roka takze myslim spravny cas na take odrazadlo.

berenika39
10. feb 2011

@zelmirka1 Tak to mám radost s Vámi! Vidíš, jak to klaplo🙂
Jinak jsme v zamčené diskusi, jsi vítána,pořád čekáme, kdy se připojíš....kubaka,blandik, fem, já a ty.

zelmirka1
10. feb 2011

@berenika39 kto vas kde zamkol ???

berenika39
10. feb 2011

@zelmirka1 takhle o nás smýšlíš??? 🙂)))
Samy jsme se vymezily.....najdi na MK.cz v soukromých diskuzích jednu s duchaplným názvem Soukromá skupina. Klikni, navede tě to, napíšeš mě a je to. Jsi tam. pořádáme celkem veselé noční dýchánky. přijd.

jasenulka
1. mar 2011

ahojte, chcem kúpiť nášmu synovi vozítko a neviem aké. Filipko má 18 mesiacov a výšku 90 cm. Keď mal rôčik, dostal odrážadlo džíp ale doteraz ho vôbec nezaujal, je to široké, nebaví ho nastupovanie,...potrebovali by sme posilniť dolné nožičky aj chrbtové svaly, brušné svaly. čítala som túto diskusiu, ale neviem sa rozhodnúť. Poraďte či puky wutsch alebo puky bike medium, alebo niečo úplne iné. ďakujem 🙂

katy1979
1. mar 2011

@jasenulka puky wutsch vo vasom veku uz urcite nie. odmeraj mu dlzku noh z vnutornej strany podla toho vyberaj velkost. pri vasej vyske je teoreticky mozne ze to stredne by vam mohlo byt dobre. ale treba merat potom kupovat.
jednoznacne dvojkolesove odrazadlo. vsetkymi desiatimi a moj syn prida dalsích 10 takisto ako tisicky detí.

jasenulka
2. mar 2011

@6mia6 ahoj, chcem sa opýtať, kde si kúpila odrážadlo puky laufroad a ako vysoko je tam sedlo. náš Filipko má 90 cm, 18 mesiacov a zháňam mu dobré odrážadlo. dík 🙂

jasenulka
2. mar 2011

@katy1979 vďaka za radu, malý má 29 cm nožičku, tak pohľadám na nete a napíšem ako som sa rozhodla 🙂

zelmirka1
4. mar 2011

@berenika39 tak uz mame doma to odrazadlo JD bug, akurat sa mi zda na maleho este trochu velke, dociahne na zem ale ta akurat a som zvedava kdy sa nauci na tom jazdit, lebo ako videl ze ho to nedrzi ako plastova motorka tak zliezol a len pozeral.Ty si pisala ze ste ho kupili pod stromcek, Peta je ako vysoky ? Inak vyzera super ale asi bude az na leto. 😉

berenika39
4. mar 2011

@zelmirka1 ahoj, dlouho jsme se neviděly...jak je?
S těmi začátky - petr to měl stejně. Jen tak doma si na to sedl, stál nad tím, koukal, že se to hýbe. Ale zvědavost to jistí, co den, to pokrok, tak je spíš opatrný než hrrrr...postupně si i sedl na sedlo, pak pár krůčků, měl ho v bytě asi tři týdny? I venku první den jen jakoby chodil🙂)). Pak na to přišel. Vždyt není kam spěchat, ne?
To, že dosáhne ne úplně plnou nohou je ok. Jednak bude mít boty - bude mít o podrážku delší nohy 😀 , a hlavně když jede, tak se jen tak mimoděk dotýká nohama země, ono je to fakt děsně chytře vymyšlený, ani to tak moc neníčí boty, se mi zdá....
Petr měl v době, kd yho dostal, přesně 90cm. Ted nějak poporostl, má 94 a už jsme sedlo o malilinko dali výš.

Nech mu ho k dispozici na hraní doma, jen tak, mimoděk, at se s kamarádí, uvidíš, že si to pak užije a naučí se. Já se chci snažit, aby Petr věděl, co je pohyb, u televize endorfiny nerostou🙂))).
Jinak ted kupujeme novou dobrou helmu, z jedné vyrostl a budu mu jí dávat. Jen tady kolem domu je to pohoda, ale vyrazili jsme už na takovou pěší akci, byl už možná i unavený ke konci, pustil se bezhlavě z takového celkem velkého svahu a dole byla zeď🙂))). Brzdil, ale ne úplně.... 😀 , měl kulicha, jen se tak svalil, ale prostě mu ji budu dávat.

zelmirka1
4. mar 2011

@berenika39 no som zvedava, lebo mne sa zda aj ked drzi riditka tak ze este celkove to kolo neunese tak aby sa mohol odrazat, on si sadne a akoby chodi na tom a naraza do steny lebo koleso pekne pruzi. No uvidime, lebo moj Misko je dost netrpezlivy a hlavne konzervativny, je zvyknuty na plastovu motorku, skoro uz kolena na zemi a aj tak ju chce. Inak topanky znicil troje uplne tak dufam ze na tomto odrazadle to uz nebude take a nauci sa brzdit tou brzdou.
Ja som ho mala v plane kupit, pacili sa mi tie typy Puky ale su drahsie tak som bola rada ked si pisala o tomto dobru skusenost. Na vonku je to super vec, minule leto a jesen sme stravili na motorke strasne vela casu a maleho to velmi bavilo, som sa nabehala za nim 😉 . Helmu zatial nemame ale neskor asi tiez kupime. A pouziva Peta brzdu ? lebo sa mi zda dost velka a maly ju moc nestlaci.
Inak sa mame dobre, napisem radsej do Rabr niekedy, ani teba som tam dlho necitala...kde behas ? 😉

berenika39
6. mar 2011

@zelmirka1 brzdu petr neumí ovládat. to je ještě moc na koordinaci🙂)). jedu, jedu rychle, co ted? nohy lítaj, ruce se pevně držej abych nespadl, jaká brzda, kde to je? co se s tím dělá??? prásk..jsem na zemi....
Učili jsme ho, co to je, jak to funguje, v klidu na rovině to zkoušel, ale prostě v situaci, kdy neví, co má dělat, to je ještě moc náročné...
Povídáme si ponejvíce v soukromé, však přijď....už jsi tam psala? Pokud ne, jmenuje se Soukromá skupina, pustím tě dovnitř🙂))).

janulienka89
1. apr 2011

ahojte, ma niekto toto odrazadlo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11054092&tab=0 ako ste snim spokojne? chcela by som ho kupit malemu 🙂

mici111
8. apr 2011

kocky, nemam cas citat moc dozadu..chcela by som kupit dcerke na prve narodeniny, ktore bude mat 1.juna bud pukylino alebo puky wutsch..aby to cez leto vyuzila..len teraz neviem ktore..viem rozdiely medzi nimi - vyska dietata, pukylino je pre deti, ktore sa len ucia chodit, puky pre deti, ktore chodia s istotou..to je sice pekne..ale ako je to v praxi??? moja bude chodit asi o chvilu uz sama, taky mesiac tomu davam..takze mam dilemu..pukylino alebo puky wutsch??? dakujem 🙂

annie13
9. apr 2011

@mici111 urcite puky wutch my ho mame a mala zacala chodit v 10 mesiacoch a v pohode v 11 isla na puky, z pukylina ti rychlo vyrastei

mici111
9. apr 2011

@annie13 OK, dakujem 🙂 tak sa poobzeram po puky...chcela by som ho ist niekde nazivo kuk..ale neviem kde v BA sa da..nemas nejaky tip?

annie13
9. apr 2011

😉 moja malá
@mici111

mici111
9. apr 2011

@annie13 a nie je to labilne?? lebo moja chodi len ked sa niecoho drzi - kruzi okolo nabytku a tak..lebo pukylino pisali, ze je pre deti, ktore chodia s pomocou..to sme my..a puky wutsch pre deti, ktore chodia s istotou..???