Odrážadlo alebo trojkolku pre ročné dieťa?

venonna
30. jún 2008

Ahojte maminy! Mam takmer rocne dieta a dumam na kupou "dopravneho prostriedku". Mam jej kupit odrazadlo alebo uz trojkolku s bezpecnostnym vybavenim aj pre mensie deti? Kto mate skusenost? Poradte. Budem vdacna. Ozaj, dcera este nechodi, takze choditko asi nie...

denisocka
14. aug 2009

KDE STE?

zelmirka1
12. apr 2010

ozivuje tuto temu, ma niekto odrazadlo Puky Wutsch Ocean ? uvazujem o nom tak privitam vase skusensosti aj ked ako to tu citam su vyborne....neviete tiez niekto kde sa da kupit priamo v predajni v SR alebo aj CR ?

zelmirka1
13. apr 2010

Nikto ? ved popiste ak ma niekto skusenost.

6mia6
13. apr 2010

ahojte aj ja by som mala pár otázok. syn má 13 mesiacov a zaujímalo by ma koľko vydrží puky wutsch, či už by som ho nekúpila neskoro. chcem aby ho za tie peniaze aj využil, keď píšete že deti na ňom chodia už od 10 mesiacov tak máme sklz. a má niekto puky LR M??? od kedy na ňom deti jazdia?? niekto písal že aj v roku a pol. na ňom syn sedel ked mal rok a už dočiahol horšie by to bolo s rovnováhou. Wutsch nemali zložené tak sme ho neskúšali len pukylino a to je naozaj maličké.
Puky sa dajú kúpiť v Liptovskom Mikuláši (www.jantec.sk) a v Bratislave (vnimavehracky.sk) našla som len tieto.

kingstonka
13. apr 2010

ahojte...viete mi niekto poradit ci sa da kupit klasicka trojkolka s retazou? vdaka

zelmirka1
13. apr 2010

6mia6 ved Puky Wustsch je pre deti od jeden a pol roka, ja ho chcem kupit malemu a uz ma 18 mesiacov

kolca
13. apr 2010

ahoj holky,
tak my Wutsch máme od roku a od roku jezdí. Ale jezdí teda celkem pomalu, myslím, že mu překážej ty přední kolečka, že jsou dvě. Známí ne Enduru valej podstatně rychleji. Jo a myslím, že je tak do těch dvou let, přijde mi, že už je mu skoro malé ☹

katy1979
13. apr 2010

6mia6 my sme kupovali wutsch ked mal malý rok a pol a uz vtedy mu bolo akurat ale tak do dvoch by ako tak vydrzalo. pred druhými narodeninami dostal puky ale toho stredneho rovno a bolo to v pohode. v roku je to skoro davat ho na dve kolesa. najprv nech sa nauci poriadne chodit

eimiky
13. apr 2010

my máme pukylino, ale malého to veľmi nezaujalo, nejaźdí sa mu na tom až tak dobre

zelmirka1
13. apr 2010

no teda akosi neviem ked citam dalsie temy o odrazadlach co mu teda kupit, chcela som Puky Wutsch ale nasla som aj tieto mate niekto skusenosti s nimi:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_odrazadla-trojk...
http://www.hypernakup.biznisweb.sk/product/scut...

a este chvalia tieto ale to sa mi moc nezda, lebo mame doma umelohmotnu motorku a je dost nestabilna.
http://www.ok-hracky.cz/odrazedlo-motorka-endur...

kolca
13. apr 2010

Zelmirka malý jezdí na tom Enduru u kamarádky a jezdí se mu n a ní líp než na Pukym. Samozřejmě je nestabilnější než Wutsch, ale to je logické vzhledem k těm 3 kolům, ale o to líp se naučí tu stabilitu. Já na další dítě pořídím to Enduro a Pukyho prodám dál.

6mia6
13. apr 2010

Matúš chodí perfektne keďže nás prekvapil už v 9 mesiacoch. narodil sa v marci takže rok a pol bude mať práve na konci leta a 2 po zime tak preto sa pýtam koľko to asi vydrží lebo akurát vtedy keď by mu to išlo najlepšie bude zima ☹ (údržba chodníkov je biedna 😀 ) Takže teraz si vyberieme niečo z tých lacnejších a na vianoce mu vrazím do dvojkolesového pukyho. 😀

kingstonka
14. apr 2010

ahojte
zelmirka- uz som asi aj v inej diskusii pisala ze my sme spokojny so scutle bug- mame presne tento http://www.quicksmartbaby.com/?p=6 ( v tych tvojich odkazoch vyzera mierne inak a jej a jo dost lacnejsii ako ked sme pred rokom kupovali- raz som citala ze existuju napodobeniny- ale v tom sa ja nevyznam- mozno len cenou isli dole -co by bolo fajn)
- ako rocna dcera na nom nejak nejazdila- posedela premiestnila sa trochu- asi tak od roka a pol uz na nom beha- a uz si ho nosime aj von- je naozaj lahke a to skladanie pokladam za vyhodu.... nenarobi tolko hluku...ja som spokojna...

ja sa teraz obhliadam po trojkolke- velmi sa mi paci fisher price ( ta co je v draciku trojkolka a bicykel 2v1) ale citala som nie velmi dobre ohlasy- ma to plastove kolesa, ktore vraj hrkocu... ma niekto skusenost?
potom s ami este zapacila tato? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5515893&tab=0 poznate?

zelmirka1
14. apr 2010

diky kingstonka, a nekope si mala nozickami do tych zadnych koliesok ? lebo som nasla niake video a tam si deticky dost kopali do nich. Ale nasla som aj video puky Wutsch a tam zase kopali do prednych koliesok, tak neviem ci ho nenecham radsej behat po svojich 😀
S trojkolkami nemam skusenost, ale vacsina mamin mi povedala ze tie trojkolky aj s tycou na tlacenie sa
vyuzili len ked dietatko sedi, lebo na pedale nedociahne a ked uz ano tak tym ze su na prednom koliesku tak je to velmi tazke na nich slapat a ked zatacaju tak nedociahnu na pedale, a ked uz su dost velky tak na tom nechcu byt.
Ale klasicka trojkolka moze byt fajn, aj ta co si sem dala vyzera dobre.

kingstonka
14. apr 2010

zel- nie nevsimla som si ze by kopala do koliesok- ale budem sledovat pozornejsie 🙂 nad odrazadlom som sa tolko naspekuloavala a som sice spokojna ale myslim, ze by sa zabavila aj na nejakej tej plastovej motorke 🙂 ... trojkolku som neplanovala kupovat-toto leto bude este na odrazadle a o rok uz asi maly bicykel s kolieskami, ale kedze svokra chce trojkolku zafinancovat ako darcek k narodeninam 🙂 tak sa nebranim a ak tak zhanam taku klasicku s retazou....

erika107
4. jún 2010

kingstonka: juuuuj prave tuto trojkolku by som chcela kupit aj ja malemu ale neviem najst zaidne recenzie na nu :( ...mne pripada taka ako sme mavali mi ked sme boli malucky 🙂 ... problem je ze aj keby som chcela ju vyskusat tak nemam kde lebo v BA som nenasla obchod s tymito trojkolkami :(

adka48792
15. jún 2010

ahojte mi sme kupili malej trojkolku na rocik aleuž 2krát by som ju nekupila pretože ju používame asi 2mesiac a je cela rozhajganá,predný košík nám odpadol,a tá vodiaca tyč j totálne nepevná a raz do týždna ju preventívne manžel dotahuje...
je peknucká vyhráva má zabradlicko proti vypadnutiu,pultik na nožicky malá sa z nej teší to je všetko ok ale co sa týka kvality 0bodov...
ja som ju kupila cez net a stála 69€čo nieje až tak málo za trojkolku..ja tento typ neodporucam..
pridávam i foto..

vlada4
15. jún 2010

ahojta odporučam klasicku komunistycku kovovu trojkolku- mavaju ju v Dračiku. Moj maly ju už naspočetne krát pustil zo schodov a nič jej nieje.Klasika je klasika! Teraz sme mu kupili to najnovšie odražadlo- vlastne je to bicykel bez betalov na držanie rovnovahy SUPER vec!

adamss
16. jún 2010

kingstonka ... asi pred mesiacom a pol som kupila malemu presne tuto trojkolku. Som s nou velmi spokojna. Maly si ju oblubil. Zatial este nevie sam krutit pedalmi, ale manzel alebo ja ho tlacime pomocou tyce. Tycou neide zmenit smer jazdy, ale da sa akoby nadvihnut predok a nasmerovat presne tam kam chceme ist. Neviem ci ta tyc vydrzi dlho taketo zaobchadzanie, ale zatial drzi. A to sa dennodenne vozime. A este chcem podotknut, ze predok neide dat vyssie, len sedadlo. Ale aj napriek tymto vyhradam, som nadmieru spokojna.

majula28
21. jún 2010

baby potrebujem poradiť...chcem malému k roku kúpiť trojkolku... ale potrebovala by som na nej mať HLAVNE gumenné kolesá, pretože tie umelé (má kamoška) strááášne hrmocú 😝, môže mať aj striešku, musí mať bud pásy, alebo okolo zábranu.... poradíte mi prosím vás a aj kde by sa dala kúpiť??? 🙂 môžete písať aj do IP...díky 😉

berika
21. jún 2010

ahojte baby, z vlastných skúseností radím, že netreba vopred kupovať žiadne odrážadlá a trojkolky, lebo neviete či sa vám na tom dieťatko bude voziť. Treba sa požičať a dať dieťatku vyskúšať, aby ste videli či jej sedí alebo nie. Moja dcérka sa vozila od 1 roka na plastových odrážadlách - zvládla všetky možné,autá motorky aj väčšie. Tak som si povedla že na 2 narodeniny čo mala v apríli jej kúpim 2 kolesové odrážadlo (ako bycikel) JD bug sparťan. Perfektne vyzeralo, aj sa na tom začala oťukávať, ale po 2 týždňoch sa naučila na normálnom bycili s pomocnými kolesami, tak som jej hne´d po narodeninách mohla kupovať bycikel za 100 EUR. teraz sa vozí v 90% na bycikli a JD bug čo stál 50 EUR mi zatial stojí, ešte dúfam že ju to neskôr zaujme.

bibione
22. jún 2010

halooo baby...mozem posadit do takej trojkolky aj 8 mesacneho krpca?? chcela by som na leto,nech sa vozi,jasne,ze nie sam...ale ci je to vhodne...please 😉

adamss
23. jún 2010

@bibione - no ja by som tak malinke babo do trojkolky este nestrkala. Este je na to dost skoro. Na buduci rok sa v nej navozi neurekom...

bibione
23. jún 2010

@adamss ani take co sem hodila adka48792 ?? neviem co to bude skoro,ja sa riadim tym ako napreduje,a mam silny pocit,ze v 8mesiaci uz bude aj mozno chodit,nielen sediet 😉

bibione
23. jún 2010

@adamss lebo som na nete nasla aj take od 9mesiacov 😅

eimiky
23. jún 2010

my sme mali pukylino ale to nás bavilo len chvíľku, teraz mám klasickú reťazovú trojkolku a tá je super 😉 malý pekne pedálikuje 😉

adamss
23. jún 2010

@bibione - trojkolka, co tu dala adka48792, je sice pekna na pohlad, ale ja by som jej kupu zvazila... je mozno dobra pre dietatko len tak na vozenie sa (ak rodic tlaci a dietatko ma nozicky na stupienku). Hlavne sa mi nepacia pedaliky na prednom koliesku. Su velmi daleko a tazko sa pedalikuje. Za dalsie... nevidela som ziadne bezecnostne popruhy... myslim take aj na ramienka. Moj maly mal minuly rok pocas prazdnin 10-11 mesiacov a stale sa kocikoval. Alebo, ked uz zacal robit prve kroky, chodil s pomocou choditka-odrazadla od Fisher-u. To odrazadlo vobec nelutujem... je ovela lepsie ako klasicke choditko - pavuk. A tento rok sme mu kupili trojkolku s retiazkou a tlacnou tycou. Velmi rad sa na nej vozi... zatial len tlacime, ale on zaroven pedalikuje. Takze moj zaver je, ze trojkolky typu Leonardo ... su viacmenej reklamny tah a velmi predrazene.

majula28
23. jún 2010

adamss a prosím ťa nemôžeš hodiť foto??? 😅 akú trojkolku to máš??? díky

6mia6
12. sep 2010

Ahojte tak ja som nakoniec kupila laufroad Puky a malý na ňom začal jazdiť presne keď mal 18 mesiacov, úplne bez problémov. Kúpili sme aj prilbu, pre istotu :D Takže som rada že som nedala na to čo je písané v odporúčaniach výrobcom.

neurologia
12. sep 2010

@6mia6
ahoj aj ja uvazujem nad laufradom puky a tiez mi to vychadza tak ze mala bude mat cca 18 mesiacov...chcem sa ta spytat ktory puky ste kupili tej najmensi ci ten vacsi?a aky bol maly vtedy asi vysoky?dakujem za radu...a prilba to je super volba si myslim ze ta uz na bicykli a podobnom byt musi....