Odrážadlo alebo trojkolku pre ročné dieťa?

venonna
30. jún 2008

Ahojte maminy! Mam takmer rocne dieta a dumam na kupou "dopravneho prostriedku". Mam jej kupit odrazadlo alebo uz trojkolku s bezpecnostnym vybavenim aj pre mensie deti? Kto mate skusenost? Poradte. Budem vdacna. Ozaj, dcera este nechodi, takze choditko asi nie...

slovakia13
30. sep 2011

@ellysa urcite ju bude bavit 😉 len teraz je este malinka . mia mala trosku problem s rovnovahou a to som ho kupila mala rok aj 5 mesiacov . som ho odlozila a asi mesiac dozadu vytiahla . teraz jazdi jak dabel 😀 😀 😀 ideal bude ked pockas do jari . moja skusenost

lucikan
30. sep 2011

@beruskanula jej super, pises ze mate puky a pozeram ze tvoje mimi ma rok a jeden mesiac. Ja chcem puky kupit malemu na vianoce, co bude mat rok a dva mesiace. Len rozmyslam ci pukolino alebo puky wutsch. Ktore mate vy? Nas drobec ma teraz asi tych 74 cm. Na stranke puky.net pisu, ze pukolino od 75 cm a Wutsch od 80 cm. Je vyska jedniny rozdiel medzi nimi? Asi hej, na obrazku vyzeraju rovnako...
A ako na to vas maly reagoval, vedel hned co s tym?

ellysa
30. sep 2011

@kaja73 moja je vysoká, už má 84 cm, tak ja som hneď kupovala tú dvojku, ale kúpime až na jar 😀 už teraz so zvedavá ako bude trieliť 😀 ,len som chcela počuť, či ste spokojné

ellysa
30. sep 2011

@lucikan skús si to s tým puky rozmyslieť, ja som ho veľmi chcela, nakoniec som kúpila len enduro a som rada, kamoška má puky a malá sa na ňom nevie odrážať, ide sa na ňom pozabíjať, lebo ona sa chce odraziť a nohy sa jej zamotajú do zadných kolies, ale treba vyskúšať..

kaja73
30. sep 2011

@ellysa Moj ma teraz 97 cm a chybu sme spravili, že sme nekupli jednotku enduro-to je najvyssie-klasik je dvojka ako mate vy. 😉
Aj na strider som mohla hned kupit tu vysiu sedanku,ale co už,dokupime na rok.

verbalinka
30. sep 2011

@lucikan jen jsem viděla, že řešíš puky, tak jen malá rada 😉 Puky měla kámoška a přesně stejný problém jako
popisuje @ellysa . Malý se na něm nedokázal pořádně odrazit a nebavilo ho to. My měli klasické enduro, a i když dělalo teda rámus, tak na ježdění fakt super a syn ho miluje doteď (kvůli otáčivým řidítkům 😀 ). Puky má výhodu v těch "gumových" kolech, ale to je jediná 😖

katy1979
30. sep 2011

@lucikan nas maly nema este 80 a v pohode dociahne na puky na zem.
puky je na odrazanie este v pohode my mame doma taku uzasnu formulu na ktorej sa neda odrazat.

beruskanula
30. sep 2011

@lucikan : mame puky wutsch, tze to vetsi, malej ma 74cm a v pohode 🙂 😎 , puvodne jsme chteli vzit taky to mensi pukylino, ale holky tady z konika, co puky maji, mi radily, at radeji vememe wutsch a udelali jsme dobre 😵

malej hned prvni den vedel, jak na to...a nechtel nam ho ani dat, kdyz jsme ho chteli uklidit 😅 😀 😵


@katy1979 rada ctu spokojenost s puky 😵 ..

lucikan
2. okt 2011

@ellysa @verbalinka no jo, zda sa, ze niektore deti to vedia hned a inym to nejde, asi treba fakt vyskusat, aj ked este neviem, kde je to v BA mozne.

beruskanula
2. okt 2011

@lucikan : je to tak se vsim 🙂 , nekomu neco vyhovuje, jinemu ne....

u nas v okoli nikdo puky nema, nikde nemaj ani v kramech, tze jsme objednali a zkusili az po koupi 🙂 😀

tanija133
3. okt 2011

Ahojte, poradte mi prosim,ake je najlepsie odrazadlo pre jednorocne dieta? Rozmyslala som nad Puky, ale nepaci sa mi dizajnovo....Budeme mat rocik a stale neviem co by bolo vhodnejsie ci trojkolka s tycou, alebo odrazadlo???? O trojkolkach sa hovori ze tie kolieska na pedaloch su o nicom...a odrazadlo, vie sa rocne dieta naucit odrazat? Poradte pleas.... 😉

mirka285
3. okt 2011

@tanija133 ahoj,noo tak v prvom rade,odrazadlo treba vyskusat lebo rocne deti este malokedy dociahnu nohami na zem aby sa vobec odrazat mohli...my mame doma odrazadla dve,na jednom dociahne super a napriek tomu este nepochopila princip odrazania,ide jej to len dozadu...trojkolku s tycou mame tiez,na tej sa mala vozi,ale odporucam kupit taku co ma pogumovane kolesa,aby s za tebou neotacalo cele sidlisko 😀 a inak by som na tvojom mieste momentalne nekupila ani jedno...asi by som to riesila tak,ze kupila by som pod stromcek odrazadlo,zatial by sa na tom doma naucil trosku posuvat,zoznamil by sa s tym a na jar bude akurat v takom veku,ze ho moze plne vyuzivat vonku 🙂

tanija133
3. okt 2011

@mirka285 Ja som ti z toho magor...mam vyhliadnutu tuto trojkolku....http://www.veba.sk/trojkolky/78357-smoby-trojko... , kolesa ma asi plastove.. ale hlavne ma ten drziak okolo, lebo krpec je este predsa taky nemotorny.....ale hlavne asi ju potrebujem aj uz teraz, lebo krpec mi nechce sediet v ziadnom kociku, tak mozno v tomto by sa mu aj pacilo...a to odrazadlo mas pravdu, aj sme skusali ho na to posadit a nechapal co ma robit, ale casom by sa to urcite dalo naucit.... 😉

katy1979
3. okt 2011

@lucikan puky v blave v river parku hrackarstvo wow, popr. v senci viem ze ich maju v cyklo shope na kratkej ulici.
ono na prvykrat sa ti vacsinou deti nepohnu na ziadnom odrazadle a podaktore su antiodrazadlove. nam sa susili pri prvom synovi doma dve odrazadla do viac ako 18mesiacov aj sme si pozicali dalsie ine. nakoniec zabralo puky. a nemal ani dva roky a uz chodil na dvojkolesovom odrazadle. mladsi skrecok si na neho sadal od roka ale jazdit zacina az teraz. a je mu jedno ake odrazadlo to je.

katy1979
3. okt 2011

@tanija133 no vyuzijes to do zimy t.j. tipujem tak maximalne mesiac mesiac a pol. zavisi od pocasia vonku takze ta kocik neminie. potom uz len nosit ked nie kocik. hej smoby ma plastove kolieska. ako vacsina tychto hrkaliek ako ich ja volam. na vozenie ci skor tlacenie dietata je to dobre na samovozenie ani velmi nie.

tanija133
3. okt 2011

@katy1979 Tak mozno na chvilku bude dobra aj tato Smoby, lebo normalna trojkolka bude az neskor...a presne tak aj mne to pripada dobre jedine na tlacenie....Ved mozno aj v zime ked bude sucho sa bude dat povozit....Do kelu preco ma krpec narodky v oktobri....Ja s aneviem rozhodnut ze co....Asi by som mu mala kupit sanky a nie trojkolky 😀 No ale odrazat sa moze aj vnutri 😉

mirka285
3. okt 2011

@tanija133 neuveris ale presne tuto mame a hrkoce jak slak 😀 ale sestra ma tiez smoby, vyzera velmi podobne a ona ma tie kolieska pogumovane,odporucam pozriet v Draciku alebo niekde nazivo a vybrat podla koliesok...ja ju kvoli tomu hrkotaniu nepouzivam a kradnem si tu sestrinu 😝 a ako hovori Katy,vyuzijes skor na tlacenie,na samovozenie moc nie,ale Linda tiez nema rada kociky(hlave ze ich nakupujem do blba) a v trojkolke sa necha vozit...

katy1979
3. okt 2011

@tanija133 no v blave je otazne ci sanky vyuzijes, toto pocasie je nevyspytatelne. len aby ti v tom chcel sediet 😀 lebo v tomto veru ani nakup neodvezies

mirka285
3. okt 2011

@tanija133 no ved prave preto som ti navrhovala to odradlo,lebo zatial sa moze odrazat aj vnutri a kym bude jar sa to nauci 🙂 ja by som isla na tvojom mieste do toho odrazadla,tie trojkolky su neni take dobre a deti to bavi kratsie si myslim...

tanija133
3. okt 2011

@mirka285 tak ja znova zasa porozmyslam ze co kupit....To sa mu veru nepaci ze tato presne hrkoce...Kuknem s tymi pogumovanymi kolesami ale to sa bojim ze zas to nebude mat ten drziak okolo.....Do kelu aj mne sa tak pacia kociky a deti nam na ne kaslu... 🙂 Videla som mas krasneho Maca, aj ja po nom tuzim,ale moj maly asi nie....kasle mi aj na Bee plus.... 😠

@katy1979 jasne s tymi sankami som si robila srandu, to je jedine na hory.... 😅 a ako krpca poznem neobsedi....

mirka285
3. okt 2011

@tanija133 to co ma segra ma pogumovane tie kolesa,respektive ma na nich v strede kolesa natiahnuty taky pas gumy,je to tiez Smoby a ma aj tu oporu okolo...proste vyzera skoro tak isto,nema akurat ten ruksak na tyci...jaaj a este vies co,tato co mam ja(co si dala link)tak si predstav,ze ju ty nevies ovladat tou tycou, nevies zabocit,doprava,dolava a tu co ma segra,tak tu tou tycou aj ovladas 😠 no a maca si vozim prazdneho,hlavne ze som uz druhu podlozku do neho objednala 😔

lucikan
3. okt 2011

@katy1979 dakujeeem za tip, super ze to vo wow maju 🙂

a tie sanky, ja dufam ze aj tu v bratislave sa mi aspon parkrat podari 😅 , strasne chcem tahat sanky 🙂

veve39
3. okt 2011

baby tiez mam tuto dilemu pri rocnej babe, taktiez neviem co je lepsie a nevyznam sa...som skor naklonena odrazadlu, mala mala teraz rok, takze zatial asi trening po byte 😉 do dalsej jari...vraj je pre zaciatok dobra ta motorka enduro ? mate skusenost ? alebo rovno odrazadlo niektore z tych najmensich - puky, strider ?

katy1979
3. okt 2011

@lucikan no tahat sanky je sranda ale tak po pol hodine ta to prejde kedze ty sa brodis snehom a za sebou tahas niekolkokilovy naklad. ale po uslapanych a hladkych chodnikoch to ide super.

tanija133
4. okt 2011

Baby tak ja som dnes nazivo videla Puky a straaasne sa mi paci...asi kupime....

@veve39 strider je pre najmensich tiez? ale nema iba 2 kolesa? To by sa tvoja malinka uz udrzala na nom?
@ellysa citala som ze si s Endurom spokojna... to je toto? http://www.mikrohracky.sk/odrazadlo-enduro-vacs... ....

ellysa
4. okt 2011
kaja73
4. okt 2011

@tanija133 @veve39 Moj sa zacal ucit na strideri ako 15m-odmontovali sme sedanku,aby sa s nim najskor naucil len chodit,po mesiaci sme ju dali spat-to už vedel srider celkom pekne ovladat-vysiel s nim nachodnik,otočil sa s nim na mieste atd.
Potom sa zacal ucit ist v sede pomalou chodzou ,od 18m sa odraža a od 20 m na nom lieta ako sakal. 🙂
A enduro mame tiež-to bol jeho milacik-na nom sa odražal od 15m ale teraz už uprednostnuje strider.

veve39
4. okt 2011

@tanija133 no ved to, ze ja sa vobec nevyznam 😉 , ale ako pise @kaja73, ak strider tak najskor skusit bez sedanky na chodenie...ale vidim to tak, ze uplne na zaciatok asi zacneme s motorkou Enduro - zatial som pocula len same chvaly, vraj sa v nej detom velmi paci....

katy1979
4. okt 2011

@veve39 strider a podobne veci podla mna stacia od 18mesiacov. a naco dole sedanku rovno ju tam nechat. zavisi ako maju deti nacvicenu chodzu.