Odrážadlo alebo trojkolku pre ročné dieťa?

venonna
30. jún 2008

Ahojte maminy! Mam takmer rocne dieta a dumam na kupou "dopravneho prostriedku". Mam jej kupit odrazadlo alebo uz trojkolku s bezpecnostnym vybavenim aj pre mensie deti? Kto mate skusenost? Poradte. Budem vdacna. Ozaj, dcera este nechodi, takze choditko asi nie...

kaja73
4. okt 2011

@katy1979 Ak mas dieta okolo 18-20m rokov sedanku dat dole nemusis,ale ak mas mensie,tak je to lepsie z jednoducheho dovodu-nevysvetlis tomu babenu, že si nema sadnut,ono si sadne a padne -to bol aj nas pripad-darmo som malemu vysvetlovala nesadaj si,ked na endure sedel. Samotny vyrobca odporuca zacat sa učit na nom jazdit najskor po stojacky-ale ked to to babo nechape?? a stale si sada a pada?Teraz by to už pochopil,ale vtedy este nie -tak sme to vyriešili takto a bolo po probleme. 😉 viac si nesadal a ani nepadal.
Ak dieta chape, že si nema sadnut,tak ju dole dat určite netreba.
A od cca 2 a po roka si može hned aj sadnut-vacsina to zvladne aj bez tej fazy chodenia po stojacky.

katy1979
4. okt 2011

@kaja73 no my vyskusame az v tych 18mesiacoch. nech si do vtedy frci na odrazadlach. nech sa to neuci tri mesiace.

kaja73
4. okt 2011

este som zabudla s chodzou to suvis nema-moj chodil v tej dobe vyborne aj na preliezky už liezol,len proste ho to vždy stiahlo do sedu a rovnavahu tak udrzat v 15m je ozaj tazke-nepohne sa ti vobec z miesta,alebo sa pohne a capne na zem.

kaja73
4. okt 2011

@katy1979 moj ho mal do 18m len v byte-tu s nim chodil a vonku sme endurovali,ale velmi sa so sriderom zbližil a utvoril si k nemu doslova vztah.
Ked sa vonku snažia 2ročne deti na nom ist-požičaju si ho od nas-,tak padaju a odradza ich to,tie 2 a pol rocne už vačšinou idu,ale len krokom.
Ja som rada, že moj teraz už beha na nom ako sakal.

katy1979
4. okt 2011

@kaja73 no ja mam prvorodeneho ako macko usko a nemal s tym najmensi problem. mal asi 22mesiacov. prvy den len kracal druhy den sme uz boli vonku a isiel celkom v pohode normalne sa odrazal este som ho pridrzala keby nahodou na treti uz ziadnu pomoc nepotreboval a uplne v pohode to zvladal a to je strachopud a na klasickom odrazadle v podstate jazdil tak od 20mesiacov skor mu to neslo a tym padom nemal zaujem. pri tomto uvidime kedze ho mame doma posadim ho na to skor. a uvidime

tanija133
5. okt 2011

@mirka285 tak som nakoniec vybrala tuto, je sice kusok drahsia, ale nie az tak, ma v strede kolesa potiahnute gumou,s tycou sa da kerovat, a paci sa mi aj farba.... 😵 http://www.biga.sk/detske-trojkolky-kolobezky/s... .... a aj nejake Enduro skusime.... 😉

zuzikkaa
22. okt 2011

maminy poradte mi,,nas krpec ma teraz to klasicke umele odrazadlo a velmi rad sa na nom vozi.no myslim ze uz mu zachvilu bude male 😒 🙂 tak rozmyslam nad kolobezkou... kedze bicykel uz ma ale vobec ho nezaujima a nevie co s nim...pacia sa mi first bike-y no ked uz mame ten bicykel ...ale kym sa nauci bicyklovat chcem aby mal nejake vozitko lebo ho uz vacsinou taham von bez kocika... prosim maminy co mali kolobezky pre 2-3 rocne deti ci ich vyuzili alebo je to zbytocna kupa,,aj ked viem ze kazde dieta je ine a kazdeho bavi nieco ine... 🙂

alusha
22. okt 2011

@zuzikkaa ja odporucam dvojkolesove odrazadlo, je to nieco uplne ine ako bicykel, nasho bicykel tiez vobec nezaujima, ale s tymto by najradsej spaval, odkedy ho mame, nie je dna, ze by sa nevyuzilo... je to u nas asi najlepsia kupa 🙂 tie male bicykliky s pomocnymi kolieskami su zbytocne tazke a nemotorne, toto je lahucke, dieta si s tym vyjde, kde chce, odnesie si ho aj v ruke a hlavne sa nauci udrziavat rovnovahu a prejde rovno na vacsi bicykel... a zapacilo sa vsetkym detom dookola, tak uz take v okoli maju vsetky deticky... mame toto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9645565&tab=3

monika15
22. okt 2011

@tanija133
mame ju aj mi je super super super....
u nas boli len2 farby :(
tak sme brali zelenu.. 🙂)

zuzikkaa
22. okt 2011

@alusha ved ja som bicyk ani nechcela,,to len babka sa nablaznila ze malemu na narodky kupi ...tak co uz ked je kupeny 😒

mne sa tieto odrazadla veeeelmi pacia a tiez som toho nazoru ze sa pekne nauci na rovnovahu a neskor nebude s bicyklovanim problem...
...aj tak by som rada nazor niekoho kto mal aj kolobezku 😅

katy1979
22. okt 2011

@zuzikkaa my mame kolobezku znacky micro vpredu ma dve kolieska vzadu jedno a ovlada sa naklananim rukovate. a pomaly to skusa doma aj ten mladsi. nie su to tie lacne hrkalky z dracika co maju vzadu dve kolieska a aj ked sa odrazis tak to nejde.
http://www.micro-kolobezky.cz/micro-pro-deti/

zuzikkaa
22. okt 2011

@katy1979 ved to! este zistit ktora je ok a ktora sa len tvari ako kolobezka 😒

katy1979
22. okt 2011

@zuzikkaa no zavisi aku mas predstavu ty a kolko si ochotna investovat. tu nasu ti viem odporucit vsetkymi desiatimi.

mat_ka
23. okt 2011

URCITE odrazadlo, kolobezke sme nikdy neprisli na chut. Nech si kto chce co chce hovori, myslim ze Strider spravil uplne najdokonalejsie odrazadlo.
Je uplne lahucke, jednoduche, premyslene, skladne, pekne, spusta prislusensta oblubene po celom svete. Proste vsetko co vase dieta potrebuje !!!

6mia6
2. nov 2011

my sme tiež za odrážadlo, syn s ním bol kamarát od prvej chvíle a od 18 mesiacov sme kočík mohli zabaliť. akú značku je vec vkusu a financií.

zuzu_la
9. nov 2011

mate niekto skusenosť s tymto odrazadlom http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

mat_ka
2. dec 2011

zuzu toto nie je odrazadlo - toto je plastova motorka 🙂
ak ta financie netlacia - chod do normalneho dvojkolesoveho odrazadla urcite je to lepsia investicia.
Nas maly mal menej ako 1 1/2 a veselo zvladol Strider.

bambulka0406
23. jan 2012

takze uz asi otrepana otazka.... co na prve narodeniny? enduro, puky alebo pukolino? som z toho jelen 🙂

tanija133
24. jan 2012

@bambulka0406 my sme kupili Pukyho , aby na jar mohol jazdit... 😉

kaja73
24. jan 2012

@bambulka0406 nam sa osvedcila kombinacia-Enduro-od roka- a nasledne Strider-maly na nom zacal jazdit-pomaly chodit v 16m ,odrazat sa v 18m a lietat ako sakal v 20m.
Od 22m sa spusta z kopcov chodime na korculiarske rampy a blbne tam ako o zivot-spusta a spusta-aj teraz cez zimu tam chodime-tak ho to bavi-ma 25m.
Sedatko sa da na strideri nastavit uplne nizucko-ozaj aj 15m dociahne-porovnavala som to s endurom č.2-to je klasik -a maju rovnako vysoko sedatko-myslim najnižšiu polohu stridera a fixnu endura.
Strider je uplne lahucky ,maly do kopca aj strmeho vyjde v pohode o obrubnikoch ani nehovorim.
Tento rok dokupime brzdy-nozne- a asi aj vysie sedatko-maly je vysoky.

katy1979
24. jan 2012

@bambulka0406 pukolino je male takze ak tak puky popr. enduro. puky nehrkoce a maly sa na nom vozia aj po byte enduro je zasa rychlejsie.

viki2912
24. jan 2012

ahoj,aj ja mam rocnu babiku doma a my uz frcime na malom mini bicykli.sofi uz chodi dva mesiace,takze my uz potrebujeme nejaku lepsiu techniku.chodi tvoj syncek?ak ano,odporucam,take male mini bicykel,alebo motorka ci co to je....trojkolku ti netreba pokial uc chodi..naco?moja tam neobsedi,cche behat.

bambulka0406
24. jan 2012

@viki2912
@katy1979
@kaja73
@tanija133 dakujem za odpovede. ja som chcela puky wutsch, len som citala trochu dozadu a vraj je problem, ze niektore deti sa nevedia odrazit, lebo im zavadzaju zadne koliecka. tak vaham ci nie enduro, predsa je lacnejsie a potom mozeme kupit strider

bambulka0406
24. jan 2012

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11467008&tab=5 toto je to enduro? ktore je c. 2?

kaja73
24. jan 2012

@bambulka0406 my mame teraz Enduro v byte-na von ma toho stridera -.ked varim jazdi akolo stola. 🙂
Ja som s nim velmi spokjna-za super cenu je to ozaj velmi dobre odrazadlo.
Skoda investovat podla mna do takehoto typu odrazadla viac -princip je rovnaky ako pri tych drahsich.
Ja som radsej potom investovala do kvalitneho bicykloveho odrazadla. 😉

Ono ma to cislo napisane na boku-to na obrazku vyzera na tu dvojku-najvacsia je jednotka a najmensia je trojka.
mame presne toto modre.

bambulka0406
24. jan 2012

asi mas pravdu, som pozerala, ten strider je dost drahy, kupovat puky a potom strider, to je uz vela. na zaciatok by mu malo stacit enduro. je to to enduro na ktore som davala link vyssie?

bambulka0406
24. jan 2012

@kaja73 jaaj odpisala si s tym cislo, som si nevsimla. takze najlepsia by mu bola asi ta 2, nie?

kaja73
24. jan 2012

@bambulka0406 zavisi od vysky dietata-dvojka ma sedatko od zeme 27cm-teraz som to merala.
Ta trojka je cca o 3cm nižšia a jednotka zas o cca 3cm vyssia. Odmeraj si malemu vnutornu dlzku noh a podla toho sa rozhodni medzi dvojkou a trojkou.
Moj je dost vysoky-v roku mal 84cm,teraz v dvoch ma 100cm.

poppy1
5. feb 2012

baby prosim poradte ktore Enduro je najlepsie (najkvalitnejsie na zaciatok)... a tiez ma zaujima nemate niektora na predaj Strider bike? dakujem!

myskin
7. feb 2012

Ahoj, dceři jsem kupovala k roku Puky Wutsch a bylo skvělé. Ona ovšem byla trošku nešika a v roce na tom ještě nejezdila. Ale je výborné že má gumová kolečka, takže jezdila doma na plovoučce a žádný rachot jako u těch plastových se nekonal. Ale opravdu není moc vysoké, dcera byla čahoun tak jí moc dlouho nevydrželo. Mám ho schované pro tu mladší.