Odrážadlo alebo trojkolku pre ročné dieťa?

venonna
30. jún 2008

Ahojte maminy! Mam takmer rocne dieta a dumam na kupou "dopravneho prostriedku". Mam jej kupit odrazadlo alebo uz trojkolku s bezpecnostnym vybavenim aj pre mensie deti? Kto mate skusenost? Poradte. Budem vdacna. Ozaj, dcera este nechodi, takze choditko asi nie...

myskin
7. feb 2012

Tříkolku dostala taky, takovou tu plastovou s vodící tyčí. Jezdila na ní třeba na hřiště, ale musela jsem ji tlačit. Pedály jsou vpředu a nikdy to neušlapala. Ale užili jsme ji taky dost. Ale jako vozítko které někdo tlačí. Na odrážedle se vyřádila.

eda28
3. máj 2012

Maminy, poradite prosim, chceme kupit dcerke k roku enduro, ma 79 cm vysku a neviem ktore zobrat. A odkial ste ho vy objednavali? dakujem

anka86
17. apr 2013

Ahojte, ja si myslim podla mojej skusenosti, ze v tych 12 mesiacoch na prve narodeniny je idealne malicke odrazadlo motorka, a aj to nejaka nizucka, aby dietatko dociahlo. Treba kupit taku vec, co aktualne vyuzije, nie ze bude pol roka, alebo rok cakat, kym dorastie. viacero deti co poznam maju od 12 mesiacov odrazadielka z ktorych nedociahnu na zem, alebo su inym sposobom nepouzitelne, alebo nemotorne, a tak su nevyuzite. Nas drobec dostal na 1. narodeniny plastovu motorku enduro (tu najmensiu velkost) a o mesiac sa uz pekne dopredu odrazal. Vsetci zirali, ze aky je sikovny. Je sikovny, ale vela je aj v tom, ze z toho dobre dociahol na zem a ich deticky mali velmi velke odrazadla a tak sa nemohli same vozit. Teraz bude mat dva roky a tak zvazujeme kupu dvojkolesoveho odrazadla. Nieco na sposob strider bike, alebo first bike, alebo puky, alebo nieco take. Ked pozeram tie videa malych strider bikerov, tak su to povacsine deticky od tych cca 20 mesiacov. Ale zas si dame pozor na vysku sedadielka, aby sa nam nestalo, ze kym na to dorastie, tak uz bude zrely na normalny bicykel a toto nevyuzije.

dada1252
17. apr 2013

@anka86 ahoj, neboj sa kúpiť ten strider. mi ho máme od 1 roka a to nevedela ešte ani poriadne chodiť. kúpila som jej ho na 1. narodeniny a cez zimu sa tak pekne naučila po vnútri, že na jar, keď sme ho vytiahli, tak išla veľmi pekne, teraz má 2,5 roka a už jazdí na tom hrozne rýchlo, že ju už ani nedobehne, a určite ho ešte využije 1 -2 roky, keďže sa dá sedadlo zdvíhať. U nás ho majú aj 4 ročné deti. Čiže myslím si, že investícia do tohoto odrážadla sa oplatila.
Strider je určený aj pre menšie detičky, sedačka sa dá dať pekne nízko.

anka86
17. apr 2013

dada, tak super potom. ten strider bike je ale co som pozerala najnizsie nastavitelne odrazadlo tohto typu na trhu. a o tom to je, ze musi dietatko dociahnut z neho. lebo kopec odrazadiel je tak vysokych, ze kym deticky dorastu na ne, tak by sa uz mohli bicyklovat na normalnom bicykli. na druhej strane, su aj odrazadla pre dospelych... No, v kazdom pripade treba kupovat aktualnu vec, aby to dietatko podporilo vo vyvoji, nie aby to stalo v kute 😉

anka86
17. apr 2013

@dada1252 , este sa Ta opytam, ci sa da strider uz kupit aj spod ruky, ci uz niekto aj nepredava. zatial sa mi ho takto nepodarilo objavit, ale rada by som, lebo cez sto eur je predsalen dost...

dada1252
17. apr 2013

@anka86 pozerala som aj ja, ale tiež som ho nikde nevidela z druhej ruky, Ja som to vtedy vyriešila tak, že sa mi naň poskladali. Povedala som všetkým, aby nekupovali žiadne hračky, že jej radšej kúpim jednu a poriadnu vec a tak ma až toľko nevyšiel. 🙂

anka86
17. apr 2013

@dada1252 aj my to tak vidime 🙂 asi este nie je tak dlho na trhu, aby sa ho uz ludia zacali zbavovat, este mozno ani prve deti nestihli z nich vyrast.

duratlicka
3. jún 2013

Maminy nadsene odrazadlami,prosim naucte svoje dietky najprv pocuvat na povel stoj.Jedno take supermoderne dvojrocne dietko sa nam totiz vrutilo rovno do prostred cesty,ked sme isli autom.To,ze dieta nohami dociahne z niecoho na zem este neznamena,ze je aj dostatocne zrele to bez ujmy na zivote pouzivat.

hhaann
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
6erja
10. mar 2014

Ahojte mamicky..dcerka bude mat 16 mesiacov a neviem sa rozhodnut ci jej mam kupit odrazadlo puky wutsch alebo trojkolku..-ale tu klasicku nie tuco ma pedale na prednom kolese..co je lepsie?
Dakjem za rady

katynka83
11. mar 2014

Ahojky, nevím, jestli tak malé dítko pochopí šlapání u té trojkolky. Mám 2 děti, starší 3 roky a mladší 19 měsíců, máme doma plastové motorky, ty jsou u dětí velmi oblíbené(jezdí oba), ale pořídila jsem i právě to puky wutsch, jsem tím úplně nadšená, je oproti těm plastovým motorkám krásně tiché(obzvlášť to člověk ocení, když jezdí doma na dlažbě 🙂 ), takže to bych určitě doporučila v tomto věku, trojkolku bych pořídila později, myslím, že odrážedlo užijete na 100% 😉

ganesh
22. apr 2014

stojim pred rozhodnutim, co kupit rocnej dcerke : trojkolku ci odrazadlo 4 kolesove 🙂

annakol
5. máj 2014

jedine odrazadlo dvojkolesove

tatianka7
5. máj 2014

U nás trojkolka totálny prepadák-vôbec ho to nebavilo,radšej bol v kočíku 🙂 od roka fičí na odrážadlách,najprv Cam autíčko s otáčacími prednými kolesami-na tom sa vozil ,ešte nevedel poriadne chodiť a doteraz tým ničí susedov,lebo ho máme v byte 😎 ,potom Lena-s tou sa ťažko lúčil 😅 ,neskôr Y-bike a teraz cykloodrážadlo Milly mally.Náš dokonca nechcel ani elektrické vozítko,proste "ja sám,ja sám" 😀 ..

martinka123a
6. máj 2014

Ahojte ja odporucam pre rocne dieta skor trojkolku a od 2 alebo 3 rokov zacat s odrazadlom, kde sa dieta nauci rovnovahu. Deti frcali od 2 rokov na Kettleroch http://www.bombahracky.sk/kettler/273-odraadlo-... . Bavilo ich to viac ako trojkolka.

cyklospeciality
16. mar 2015

Ahoj, odporúčam Spherovelo.
Spherovelo poskytuje deťom už od 10 mesiacov pocit jazdy na biykli. U najmenších datí sa začíná s malými stabilizačnými kolieskami, čo umožňuje dieťaťu nacvičenie ovládania a riadenia a súčasne rozvíjať rovnováhu.
S rastúcou dôverou dieťaťa môžete skúsiť odstrániť stabilizačné kolieska a deti si začnú skúšať rovnováhu a pohyb spojený s riadením len na dvoh veľkých guliach, ktoré tvoria design odrážadla spherovelo.
Deti začnú rozvíjať vlastný zmysel pre rovnováhu. Pri odraze sa zadné koleso (lebo je to gula) namiesto pádu jednoducho premiestni potrebným smerom.

ylanee
18. mar 2015

ahojte, chcela by som sa opytat, mate niekto JD bug odrazadlo? Nasa mala ma 2 roky aj 2 mesiace, vysku cca 92 cm, bude jej OK alebo velke? resp. mi poradte nejake normalne... predavaju ich strasne vela a nevieme si vybrat. dakujem 😉 😉 😉

abigel1
9. jún 2015

Pre ročné dieťatko by som odporúčala asi skôr trojkolku Kuk tieto http://www.miniman.sk/search-engine.htm?q=toyz&...

abigel1
9. jún 2015

Alebo také premakanejšie sú Smart Trike http://www.miniman.sk/search-engine.htm?q=smart...

duratlicka
19. apr 2016

Náš vývoj -1-2 roky odrazadlo hrkotalka,2-3 roky trojkolka s klasickou reťazou,3-4 roky cyklo odrazadlo a uz začíname na bicykli bez problémov na prvý raz🙂

martinella1
19. apr 2016

my sme od roka a pol prešli na cykloodrážadlo strider a puky.....skvelá kúpa, v chladnejších dňoch na nich premáva po dome, akonáhle sa oteplí, už sme na nich von, striedame.....teraz má 2 a pol roka a rovnováhu drží krásne, pozeráme sa už po bicykli....

cyklospeciality
20. apr 2016

Strider je tiez super, ale kolobezka je iny pohyb, kazdemu dietatu sa paci nieco viac. Lepsie mat odrazadlo a kolobezku ako dveodrazadla.
Odrazadlo je vyborne ako "prvy bicykel" . Pri kolobezke sa deti ucia rozvoju inej forme rovnovahy a stability ako pri odrzadle.

mackoviahracky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
richnaim
7. jún 2016

trojkolka

liana88
22. apr 2017

Odrážadlo 🙂 my máme takéhoto fešáka s voľbou obmedzenia riadenia predného kolesa, čo je pre tak malé deti nutnosťou https://www.cyklospeciality.sk/sk/detska-odraze...

damoska
31. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

neviete ci maju predajnu aj niekde inde než v Bratislave?

julinka29
1. aug 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.
gab_riella
1. aug 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

ja som dcere a synovi kupovala odražadla v kaktusbike v Bratislave. Deti mam vyššie a museli sme skušat, aby neboli male a aspon dva roky to vydržalo

damoska
18. aug 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

čo so hladala tam maju iba v BA a potom eshop. Nakoniec sme odažadla objednali z eshopu a kurier nam ich doviezol domov