Odrážadlo First Bike. Skúsenosti?

majkuliatko
25. júl 2010

Ahojte, mate s nim niekto skusenosti? Rozmyslam, ze ho kupime malej k narodeninam (bude mat 2 roky). len je dost drahe, tak uvazujem, ci sa mi oplati investovat....
dik za rady. 😉

anjelicek26
25. júl 2010

Odrazadla su skvela vec, my sme mali kettler 10-ku od roku a od troch mala kettler 12,5... uzasne sa na tom vylietala... teraz na 4. narodky dostala bicykel, sadla, isla... fakt fajn...

Ci sa oplati investovat? Isteze. Podporuje to motoriku, zmysel pre rovnovahu a dieta je mobilne, ide na tom dost rychlo, zbavis sa definitivne kociara. Saska ku koncu jazdila uz ako drak...

majkuliatko
autor
26. júl 2010

anjelicek26 dakujem za info.

e_kociky
27. júl 2010

@majkuliatko určite ti ho vrelo odporúčam. Synovi sme ho kúpili keď mal dva roky, najprv skúšal doma, udržať rovnováhu sa mu podarilo už v prvý deň keď sme s ním boli vonku. Na druhý deň na ňom doslova lietal 😀 Zatiaľ máme ešte adaptér na zníženie sedadla, teraz má dva a pol roka a adaptér už nepotrebuje. Môžem ti ho len odporúčať 😉

majkuliatko
autor
28. júl 2010

dakujem za odporucanie, uz sme sa asi rozhodli. a asi kupime rovno aj ten adapter.

marrrrrry
22. feb 2012

@e_kociky myslíte že je vhodné pre dieta s výškou 101 a viac cm ??? mne sa to zdá malé mali sme HUDORA len chcem s brzdou odrážadlo a páči sa mi first 🙂

czechzuzanaba
22. feb 2012

Dneska nam ma odrazedlo prijit, tak jsem zvedava 🙂

czechzuzanaba
24. feb 2012

Baby kdo mate takove odrazadlo, za jak dlouho se vam na tom deti naucili jezdit? 🙂

katy1979
24. feb 2012

@czechzuzanaba za dva tri dni decka jazdia uplne samostatne a bez problemov. my sme maly prvy den zoznamovaci doma na chodbe tak 10minut. na dalsi den vonku dala som mu nohavice na traky a za tie traky istila keby padal. on ale nepadal. treti den absolutne samostatna jednotka.

@marrrrrry ak mate 101cm tak samozrejme je vhodne. musis vzdy pozerat vysku sedanky a ak first bike tak bez problemov. my sme sa vozili do tych 110cm v pohode pri 113 cm to uz zacalo vyzerat smiesne a presli rovno na 16 bicykel

czechzuzanaba
24. feb 2012

@katy1979 ahoj, diky. A to jim bylo kolik? Moja mala ma 2 roky a 4 mesice, je sikovna, ale teda na tomto ji to moc neslo a hlavne ji to hned prestalo bavit. Byly jsme teda s tim kolem venku jen jednou zatim....zitra zkusime znovu.

kaja73
24. feb 2012

@czechzuzanaba My mame strider-je to podobne a maly na nom zacal pomalicky chodit v 15m-do 18m ho mal len vo vnutri a potom sa vonku v priebehu 2 dni rozjazdil a od 20m sa spusta z kopcov a aj chodi na korculiarske rampy blbnut. 🙂
Ono cim je dieta strasie,tak by malo rychlejsie nabehnut a rozjazdit sa,ale ci ho to bude bavit je o inom.

katy1979
24. feb 2012

@czechzuzanaba maly mal skoro dva roky. ale nie vsetky deti to bavi. mozno sa len potrebuju zoznamit a potom nebudes stihat za nou utekat

czechzuzanaba
24. feb 2012

@kaja73 toz to pekne brzo tvuj maly umi jezdit 🙂 To je super.
No zkusim zitra aj s manzelem jit ven s nou, mozna kdyz bude jezdit od neho ke me a tak tak ji to bude vic bavit 🙂

katy1979
24. feb 2012

@kaja73 ja uvazujem nad striderom aku mas s nim skusenost? spokojna?

alusha
24. feb 2012

nas starsi ma JD bug, meria 105cm a 4 roky, jazdi na nom od troch rokov a je to jeho najoblubenejsia vec a nasa najlepsia investicia... rozmyslam, ze kupim teraz na druhe narodky aj mladsiemu, ale meria len 85cm, ktore by ste nam odporucili? Nechceme z tych uplne najdrahsich...
@anjelicek26 s tym kettler 10 ste boli spokojni?

kaja73
24. feb 2012

@katy1979 Tu mame nase foto-ale asi si to videla-mas tam prispevok 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/bicykel-alebo-odrazadlo-pre-3-rocne-dieta/
ja som nadmieru spokojna-maly denne na nom jazdi-ked mrzlo mala som co robit ,aby som ho odhovorila,ale teraz už zas denne fici.
Je to ozaj nizucke-nizsie ako stredne enduro-ta mala plastova motorka--mame ho doma,tak viem porovnat. A da sa tam neskor dokupit aj vysia sedlovka-ak by ho to bavilo aj v 6 rokoch napr-a asi aj bude-aj ked už iste bude vtedy aj bicyklovat a tiež sa daju vymenit kolesa za take co odnesu aj vyssie vahu a ma noznu brzdu,ktora sa tiež da dokupit a nohou sa dieta nauci skor brzdit ako s rukou 😉
ja som ozja spokojna a aj maly. 🙂

katy1979
24. feb 2012

@alusha preto pozeram strider lebo mame tiez takeho krpca doma. odmeraj mu vysku rozkroku a pozeraj podla najnizsej moznej vysky sedanky. akurat idem aj ja hladat ze ktore su take nizsie. viem akurat o strider, first bike a puky

anjelicek26
24. feb 2012

@alusha - ano boli, ona bola strasne malinka, tak aj puky jej bolo privelke, toto bolo jedine, na ktorom mohla ist - ona mala v dvoch rokoch 80cm a ked zacala na nom jazdit, mala cca. 76cm...

katy1979
24. feb 2012

@kaja73 viem tie foto som videla. tak ci sa bude v 6rokoch vozit zavisi od vysky deti. starsi bude mat v lete pat a vsetky odrazadla su mu male vyzera ako vyrasteny student.

kaja73
24. feb 2012

@katy1979 No na strideri v Amerike jazdia aj pubisi-maju to ako kolobezku-ono ich to odnesie a pubisi sa vysantia.
Jasne ze idu postojacky,ale s tou vyssou sedlovkou posedacky jazdia aj 6-7 rocne deti.

alusha
24. feb 2012

@katy1979 ved prave, nam treba vysku okolo 30cm a to ma ten malicky kettler a potom ten strider som pozerala, ze sa da dat takto nizko... musime bud investovat do drahsieho stridera alebo do dvoch lacnejsich 😀 nas syn aj my sme spokojni aj s tym JD bug a stoji cca 45eur, ale na nom este maly nedociahne 🙂

kaja73
24. feb 2012

http://sk-sk.facebook.com/photo.php?fbid=321809... dufam ze to zobrazi-tu su ti pubisi,alebo dospelaci? na strideri

katy1979
24. feb 2012

@kaja73 haluzmeni.
no po studovani vsetkeho mi vychadza jedine riesenie a to strider. maly ma 27cm bez topanok takze mozno 28cm naskriabeme a do leta to mozno bude 30 takze velky vyber nie je. sikovnejsi do ruky mi pride strider oproti first bike.

kaja73
24. feb 2012

@katy1979 ked meriam strider na najnizsej polohe,tak mi to vychadza len 25cm od zeme-oni pisu myslim 28cm-tak neviem 😕
Ale merala som to s 2 centimetrami a vzdy je to len 25 cm od zeme a sedanka je uzka,takže nohy sa moc neskratia ked na tom dieta sedi 😉
A ked das topanky,tak sa nohy vlastne neskratia pri sedeni vobec-to o co sa skratia nahradia topanky.

kaja73
24. feb 2012

@katy1979 Moj mal v 15m 88 cm a mal to vytiahnute vyse 4cm a mohol by aj viac,ale chceli sme mu dat pocit istoty a on na tom chodil naboso po byte-v topankach vonku by to mal vysie. teraz ma 100cm a na tych foto-nasich -vidis ako to ma uz vytiahnute-a to už ideme vytahovat este vyssie.
teraz som pozerala tie nase fotky a moc to nevidno-no neva.ma to cca 10cm vytiahnute.

zuuzika
24. feb 2012

@e_kociky Dobry a nechcete nahodou predat adapter? Nam by sa zisiel, maly ma crossove kolesa a vysku 86cm a este nedociahen poriadne na zem. D.

mat_ka
25. feb 2012

Strider za 89eur !!! "ak vie vase dieta chodit moze jazdit Strider" - velka pravda !

http://www.facebook.com/pages/Odrazadlo-Strider...

mamia25
7. mar 2012

ahojte, mate prosim vas niekto firstbike na predaj? pripadne viete o niekom? dakujem

ootaznik
10. mar 2012

a co hovorite na chicco red bullet?

mat_ka
10. mar 2012

@ootaznik hrozne cosi. kolko to vazi. ale dizajn je hrozny ! Chicco ide fakt pod uroven s takymto vyrobkom.

ootaznik
10. mar 2012

@mat_ka no nazivo som to nevidela, takze neviem kolko vazi

neskusal niekto?