Odrážadlo Puky Wutsch. Máte s ním skúsenosti?

janina1977
3. júl 2009

Ahojte maminky, aké máte skúsenosti s týmto odrážadlom? chystám sa kúpiť, už som o ňom veľa počula, aj tu v nejakej téme sa o tom písalo, tak dúfam, že ma admin-ky nezamknú - rada si prečítam vaše skúsenosti alebo rady alebo odporúčania ďakujem vopred 🙂

katuch30
13. sep 2015

@alexa507 nie:(

8291
7. okt 2015

Ahojte baby poraďte co kúpiť malej na Vianoce chceli by sme nejaký bicyklik alebo odrazadlo.teraz mam 15 mesiacov 2 roky bude mať v júli.mame autíčko odrazadlo veľmi ju to nebaví.tak vôbec neviem ci takú trojkolku na tlacenie ale to si myslim že na jar uz bude veľká nato.absolútne neviem co vybrať.ďakujem

hlavulka
21. okt 2015

@8291 tak tuto dilemu mam posledne dva tyzdne aj ja. krpata bude mat v auguste 2roky..a chceli sme uz k 1.roku kupit tu tlaciacu trojkolku a nakoniec som si povedala ze vozit ju mozem aj v kociku nemusim tolko penazi davat za tlaciacu trojkolku. chyba lebo slecna odmietla sediet v kociku hned ako zacala chodit a teraz ze teda tu trojkolku kupijme. ale som rozmyslala ze az na vianoce,realne to zacne vyuzivat az vo februari marci a to uz ma rok a pol a to uz moze slecna sa vozit na odrazadle a aspon sa unavi :D takze som sa rozhodla ze jej kupim radsej nieco ako wutsch alebo nejake take odrazadlo a niekedy potom uz len dvojkolesove. a taketo odrazadielka su aj praktickejsie aj do auta aj len tak do ruky ked ju to prestane bavit.

janasim
21. okt 2015

Je výborné, mali sme najmenšie modré, stabilné, kovové

8291
21. okt 2015

@janasim poraď prosím.lebo chceme to využívať od jari až do zimy co bude malá cca od 20-28 mesačná.či jej to v lete a na jesen nebude malé teraz mame 83cm.zasa dvojkolesoveho sa bojím ze jej bude veľký a nebude vedieť natom jazdiť ale zasa mozno v augus-septemb.je mozno bude dobrý.vobec neviem ako sa rozhodnúť.Ďakujem

kubobubo
21. okt 2015

@8291 su dva druhy tohto stvorkolesoveho odrazadla Puky. Jeden je od roka - pre dieta tusim od 75 cm a druhe pre 1,5ˇplus od 80 cm. Vizualne sa daju rozoznat, ze to od roka a pol ma akoby rucku na nosenie vzadu na sedadle. My mame to najmensie - syn na tom zacal jazdit tyzden pred prvymi narodeninami. Bol lenivy chodit, radsej sa vozil.
Je to super odrazadlo, dcere zacalo byt male az v 3 rokoch. Nakoniec sme ale aj tak kupili plastovu motorku, lebo nam bolo luto nicit to vonku. Puky je domace vozidlo a motorka je na von.

8291
21. okt 2015

@kubobubo čiže keď kupim to od 1,5 roka tak mozno naňom pojazdíme aj ďalšiu jar 2017😁.to bude mať malá 2,5 roka.lebo na tom dvojkolesovom by pravdepodobne ako 20.mesačna nevedela a bolo by to pre ňu veľké.len som sa bála ze to štvorkolesové jej bude v lete malé.😖.plastove autíčko mame od 12 mesiaca lebo ako 9,5 mesačná uz behala sama,ale veľmi ju to nebavi.sadne si naň trošku sa povozi ale fakt len trošku a viac ju to nezaujima.

kubobubo
21. okt 2015

@8291 urcite to od roka a pol. Dcera v lete, ked mala 2 roky, tak vo velkom fungovala vonku na motorke - odrazatku. Ja som bola tehotna, dokonca ma aj posluchala, ked na tom lietala. Ja som sa gulala a vykrikovala, kedy ma stat. 🙂
Buduci rok tak hadam vycvicim syna (teraz ma 19 mesiacov). Zatial sme sa nevedeli dohodnut na smere, najradsej by si to zapikoval na cestu.

kubobubo
21. okt 2015

Puky je oproti plastovej motorke uplne stabilny, ani kolieska nevrzgaju - su gumove.

janasim
22. okt 2015

@8291 ja si už nepamätám tie cm ale bolo úplne maličké a jedno trošku väčšie, musí to byť popísané dakde v internet. obchode. Ale sú dobré, idú ľahko

eryykah
1. aug 2016

@zhrkz ten kokua jumper ked ste skusali malemu kolko mal priblizne cm? Chcem ho kúpiť malej ako prve odrazadlo ma 27m a 92cm.

monciqa
8. dec 2016

Baby dcérka má teraz rok a 7 mesiacov..voziť sa bude poriadne asi až na jar no chcem kúpiť vianočný darček..neviem či zobrať to wutsch či už to väčšie...čo myslíte? Má 80cm.

alexa507
8. dec 2016

Utvite to vačšie

8291
9. dec 2016

My sme malej wutz kupili na Vianoce ked mala 1,5 roka. Teraz ma 2.roky 4mesiace a stale naňom jazdí,aj ked povozi sa 5-10minut a stačí,nebavi ju to. Ma 95cm a nemôžem povedat ze je naň veľká. Mali sme v plane kupuvat aj dvojkolesove, lenze ,odražadla ju az tak nezaujímajú ako bicykle. Od jedneho roka sa len na bicykle driape. Moj otec jej na jar kupil najmenší bicyklik s pomocnymi kolieskami a ťahá naňom ako drak. Ak sa ti vie pekne odrážať na malom odražadlu alebo motorke, tak by som išla do väčšieho, ale ak nie, tak wutz ako prvý povoz bude super

chillinka_ali
5. nov 2017

Ahojte 🙂 mám otázočku , to menšie Puki pukilyno je asi do akého veku ? Malý bude mať na Silvestra 1r takže na ňom bude jazdiť asi na jar - cca 13-14m bude mať .
Takže ten ďalší rok by sme na ňom povozili ?

yanni
5. nov 2017

@chillinka_ali Pukylino mozes mat dovtedy, pokym dietatu nebude prekazat, ked si bude kolenami buchat do brady. Grrrr
Na tuto otazku sa neda odpovedat. zalezi ake mas velke dieta. Ak je z tych mensich, tak ho moze pouzivat dlho.
Nasa dostala to väcie, Wutsch, k prvym narodeninam. Sice je teraz vysoka ale v roku bola taky priemer, myslim nejakych 76 cm mala. A v pohode dociahla na zem a hned v den narodenin nan sadla pekne jej to islo. A to este nevedela chodit hihi

Ja by som Pukylino kupovala len vtedy, keby som mala extremne male dieta. Ono tie odporucania vyrobcu, vekove aj vyskove, su len orientacne. zalezi aj dlzka od rozkroku po zem.

Nasa presla v 20 mesiacoch uz na Puky dvojkolesove a aj to hned to väcsie. Od druhych narodenin je rychla, teraz 2 roky a tri mesiace, postrach chodnikov.

Odmeraj mu dlzku od rozkroku po zem. mal by mat na Pukylino minimalne 22-23 cm, na Wutsch 24-25 cm aby dociahol riadne na zem. Ale po skusenostiach, na stvorkolesovom to ide aj po spickach.

sweetlip
5. nov 2017

Baby my mame nieco podobne CHILLAFISH QUADIE a tiez som velmi spokojna.Je celokovove a daju sa nastavit vysky sedenia do troch poloh.Nasa ma 2,5 roka a v pohode sa na nom vozi.Takze za mna odporucam aj toto.Je to od 1-3 rokov a nosnost 25 kg

chillinka_ali
5. nov 2017

@yanni teraz máme 10m - 73cm a myslím teda že ešte by sme.mohli.na pukyline a dalsie jar leto a potom možno už prejde na dvojkolesak 😀 lebo jedna známa minho ponúka za 20€ preto rozmýšľam či ho od nej vráť alebo radšej nové wursch
Tak asi vezmem to používanéna rok 2018 a potom na ďalšie Vianoce dvojkolesak keď bude mať 2r

yanni
5. nov 2017

@chillinka_ali Tak za 20 e by som ho brala. Ak byvate v dome, popr. mate koberce, povozi sa aj doma, nie je hlucne ako tie vselijake plastove somariny.
Inak Puky celkovo drzia vysoku cenu aj pouzivane. Pukylino stoji u nas v Nemecko nove ca. 35-40 E. Cize za 20 je to ok.
Dvojkolesove uvidis potom ako bude rast, dolezita je hlavne dlzka noh a tiez ako na tom bude po motorickej stranke aj aj musi dost rozumiet. A tiez musi mat silu, die dvojkolesove Puky su dost tazke.

chillinka_ali
5. nov 2017

@yanni tak kúpim pukylino teda použité a uvidíme čo bude ďalej 🙂 ja som.chcela.najskorej takú tú trojkolky čo sa tlačí na takej rúčke ale zas nemôžem kúpiť všetky veci 😀 tak pôjdeme do tohoto a už sa veľmi teším a hlavne sa mi veeelmi páči ten dizajn 🙂 😍

yanni
5. nov 2017

@chillinka_ali myslím, ze si sa dobre rozhodla. Tie trojkolky su blbosť. My sme síce nikdy nemali ale poznám dosť rodín a pokým deti tlačili, tak sa to dieťaťu páčilo ale ked mali deti samé ťahať, tak jedna hrôza. Väčšina tých trojkoliek ma pedále na prednom kolese a To je veľmi zlý vymysel. Dieta potrebuje silu Do nôh aby sa pohol. To rozloženie sily tlačiť dopredu je veľmi náročné. Klasické trojkolky s pedálmi v strede su naproti tomuto OK. Tam tlači prirodzene akoby do zemi a to je ľahšie.

lenadka
5. nov 2017

@chillinka_ali využijete určite, môj ho dostal i roku, teraz na ňom jazdí ako drak 1,5 roka a na návšteve u nás sa na ňom pekne vozila aj dvojročná neter a trojročná kamoška.

yanni
5. nov 2017

@lenadka u nas stoji tiez Este stale v Kute v obyvacke. Mala ma 2 roky a 3 mesiace a Este sa obcas povozi. Ale vonku uz Len na dvojkokesovom. Na Wutsch povie, ze To je pre babies😱🙈😂

lenadka
5. nov 2017

@yanni vonku má tiež inú motorku, máme aj dvojkolesoveho pukyho ale to by šiel ako blázon na ňom už ja tej motorke letí ako šíp a brzdenie mu nejde 😁 na dvojkolesovom by aj vzlietol snáď 😂 ten od 2-2,5 roka vytiahnem keď bude mať hlavu na to použiť brzdy 😊

yanni
5. nov 2017

@lenadka nie nezda. Sice ich robia Ale neodporucaju. Nauc ho brzdit nohami.

lenadka
6. nov 2017

@yanni práveže nohami on brzdí, lenže veľmi sa rozbehne a nestačí to, v roku a pol sa dá veľa vecí naučiť, ale ešte všetko nechápe. Minule nepekné spadol lebo letel ako blázon, myslíš že sa poučil? No náhodou, ale nosí prilbu aj rukavice, našťastie, kamienky z cesty mal pozapichované v prilbe ak by ju nemal smer chirurgia 🙄 staršia dcéra od 2,5 roka jazdila na dvojkolesovom, aj tak bude zima, na jar ho skúsime.

chillinka_ali
6. nov 2017

@yanni hej preto sa mi moc nepozdávajú také 3kolku lebo musí byť ťažké.pedalovat keď má nožičky tak v predu . Jedine keď už tak takéto niečo. Mi to pripomína klasický trojkolky ako som mala ja keď som bola malá 😀 ale zatiaľ skusime toto PUKI a uvidíme čo ďalej 🙂 ďakujem

chillinka_ali
6. nov 2017

@lenadka Super 🙂 už len prilbu asi dajaku poriešiť ? 🙂 a na jar.moze začať jazdit

yanni
6. nov 2017

@chillinka_ali Toto uz ano. To je klasika. Ale kovove su dost tazke, tak tiez dat na to pozor. my sme ani trojkolky nemali. Povozili sa obcas na susedovie ale nejak ich to nebralo.

A prilbu kup a skusaj. nasa na Wutsch odmietala. Ale ona nechcela ani ciapku ani nic.
Teraz na dvojkolesovom uz sme ju nejak prehovorili a kedze muz je triatlet, tak tiez sme davali jeho ako priklad, tak uz aj prilbu akceptuje. Ale to uz mala tesne pred 2hymi narodenina, to uz aj ake take suvislosti chapala "bo a aua" atd

zelenagw
6. nov 2017

AK by si chcel niekto privyrobiť vyplnaním dotaznikov tak staci mi poslat imail 🙂 Pekny den všetkým 🙂