Odrážadlo Puky Wutsch. Máte s ním skúsenosti?

janina1977
3. júl 2009

Ahojte maminky, aké máte skúsenosti s týmto odrážadlom? chystám sa kúpiť, už som o ňom veľa počula, aj tu v nejakej téme sa o tom písalo, tak dúfam, že ma admin-ky nezamknú - rada si prečítam vaše skúsenosti alebo rady alebo odporúčania ďakujem vopred 🙂

katy1979
3. júl 2009

ahoj janina ano pisalo sa o tom aj v inej teme. my ho mame. boli sme s nim spokojní az na to ze sme ho neskoro kupovali a uz nam bolo ltt. malý mal skoro 20 mesiacov. ale závisi to aka velka je tvoja petra. ak mate do tých 85 cm tak v pohode. lebo ak su uz vacsi tak maju prilis pokrcene kolena a tým padom sa im tazsie odraza.

jarabica
3. júl 2009

ahoj, my ho mame a maximalna spokojnost 🙂 mala ma okolo 90cm, a jazdi sa jej na tom vyborne a myslim, ze este nejaku dobu potrva, kym ho prerastie... mame ho od nejakeho roku a coskoro bude mat tri...

katy1979
3. júl 2009

jarabica nemate problem s tym, ze sa tazsie tocia kolieska? najprv to boli len zadne ale uz aj predne lebo malý sa s tým doma hra a toci na tom kadeco.
no my mame 92 cm. jasne kazde dieta je ine. ja uz len porovnavam.na wutsch sa naucil odrazat ale niekedy som ho viac nosila ako sa on vozil. teraz dostal puky laufrad a konecne sa vozi dlho a sam. jemu tie pokrcene kolena nevyhovali.

ale ak beriem do uvahy kvalitu tak je to super. aj na von aj do bytu ci domu. aj je lahke a v pohode sa da vozit na kociku ci nosit v ruke.

denisocka
5. júl 2009

😀 tak aj my ho máme a spokojnosť , máme ale len 77cm 😀 neviem čo nerastieme 🙄

pimpa
7. aug 2010

ja rozmyslam ze ho kupime, zhanam kde by bolo za dobry peniaz. Paťko ma teraz 82 cm, slasie nozicky, tak rozmyslam, ze by mu to mohlo pomoct na zosilnenie. Paci sa mi ze to nie je plast, co sa lahko prevrhne, kedze on je zatial taky menej obratny.

pimpa
10. aug 2010

uz ho mame a zaciname jazdit 😉 snad sa to naucime

alusha
27. jan 2011

baby, z akej stranky ste ho kupovali, kde sa najviac oplati?? alebo nemate niektora na predaj 😀 ?

zuzi26
27. jan 2011

alusha my sme ho kupovali z biga.sk a bol akurat v akcii. inak pri prvej sme ho moc nevyuzili, nejako ju to nebavilo a narazala nozkami do prednych koliesok, uvidime na jar uz bude mat dva roky, tak hadam to pojde..alebo nechame pre druhu 🙂

zhrkz
17. máj 2012

Svoje porovnanie Puky Pukylina a Puky Wutsch som napisala sem 🙂, s oboma mame skusenosti.
https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/skusenosti-s-odrazadlom-puky-alebo-pukylino/

nana85
8. mar 2013

@zhrkz Ahoj,prosim ta vies mi poradit ci sa mi oplati kupovat wutsch pre dvojrocneho?maly ma 23mesiacov 85cm a zatial sa moc na odrazadlach nevozi

livsa
17. mar 2013

Ahojte, nevyrastol uz niekto z Puky Wutsch?

zhrkz
24. mar 2013

@nana85 Ahoj, tazko radit, kedze nepoznam temperament... Ja by som povedala takto: Wutsch ma zmysel vtedy, aj na kratucko -> aby sa naucil odrazat (pohyb nohami), brzdit, kormidlovat, cuvat, jazdit v terene, poradit si s drobnymi prekazkami, odhadnut rychlost v zmysle bezpecna/nebezpecna, alebo kopec ubrzdim/neubrzdim spustim sa/ nespustim sa -> proste nejaky pud sebazachovy musi uz fungovat, a tiez radost z jazdy typu: zdvihnem nohy - ide to same -> ak toto este nevie, tak este 4kolesove, nech relativne bezpecnym sposobom objavi tieto krasy a zakonitosti fyziky.
Ak to uz vie, tak uz radsej Puky LR M - je to asi najmensie dvojkolesove odrazadlo na svk trhu.
Neviem, kolko planujes investovat, na horespominany ucel postaci aj plastova motorka - zavisi, ci chces vela hrkotu za malo penazi.
Napisem Ti nase skusenosti: Urcite treba HELMU!!! Aj na stvorkolesove odrazadlo, alebo plastovu motorku (zazili sme RTG hlavy po kotrmelci cez riadidla Wutscha - mlady neubrzdil dolu kopcom a nabehol na hrbol - odvtedy sme zaviedli helmu a teraz bez helmy ani nenasadne).
Na dvojkolesovom sa nas krpec naucil v 26m drzat rovnovahu za par dni (doslova) - len sa mu muselo chciet prepnut zo 4-kolesoveho na 2-kolesove (prepol v momente, ked mal silnu motivaciu, cakali sme na to 2mesiace 😉 ). Mozno ak ten vas drobec nezakusi stvorkolesove, kludne zacne jazdit na 2-kolesovom.
Keby som teraz kupovala prve dvojkolesove odrazadlo, tak je to Kokua Likebike jumper - skvele odrazadlo pre takych stuplov - je 2-kolesove s odpruzenou zadnou vidlicou, poistkou proti pretoceniu prednej vidlice. Strasne sa nasmu drobcovi pacilo, ked ho v 28m skusal, ale uz sa mi zdalo nanho male a chyba mi na nom brzda - aj ked sa na nom da jazdit vraj do piatich rokov. Ma vsak jedinu vaznu chybu krasy - cenu - nove cca 150e :((
My kupujeme odrazadla vacsinou jazdene z bazarov a tak usetrime kopu penazi (nasa roadmapa: Pukylino 11-20m (kupene z rakuskeho bazara za 30e), Wutsch 20-26m (pozicane od kamosky, kupila za 15e v rakusku jazdene), LR M jazdime teraz od leta pocas celej zimy 26-33m (kupovali sme nove, lebo bazarove stali rovnako ako jazdene plus cesta = cca60e), LR XL s celustovou brzdou - doniesla som dnes z Rakuska jazdene za 40eur - este na nom slabo dociahne, ale jazdit na nom velmi chce, aj brzda sa mu paci. Krpec jazdi na odrazadle takmer kazdy den, v cca 2 rokoch som "zahodila" buginu a odvtedy sa prepravuje na odrazadlach.
No opat som sa rozpisala 🙂 Ale snat to pomoze pri rozhodovani.
A ten rakusky bazar - ak chcete vediet, napiste mi do IP, neviem, ci sa to moze tuna propagovat len tak navolno ;)

zhrkz
24. mar 2013

Prikladam obrazky 🙂
05-11 - Pukylino - este nevie chodit, ale kolieska otaca, nasada, zosada, poskakuje na sedadle, parkrat sa aj odrazi.
02-12 - Pukylino - po spominanej havarii - udrety a oskrety nos, celo... - bol si obzerat novu helmu v zrkadle
05-12 - Wutsch - prekonavanie prekazok je uzasne zabavne - hrbol na chodniku, vozenie sa bez roboty
12-12 - Puky LRM - uz nabeha aj dva-tri km
03-13 - Puky LRXL - testovacia jazda po chodbe - ta radost v ociach je neopisatelna 🙂

zuzujan
5. apr 2013

Kupim pouzite Puky wutsch, dakujem

diana_2_2
21. máj 2013

@zhrkz ahoj, mozem ta poprosit o ten rakusky bazar? chcem kupit malemu wutscha, ale jazdene som v rakusku aj nemecku nasla pomaly drahsie ako nove... dakujem, diana

hanci79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marekmotyka
13. jún 2013

Ahojte aj mna by zaujimal ten rakusky bazar🙂

martini
13. jún 2013

aj my ho máme a je super.

hanahana7
5. aug 2013

ahojte, len narychlo. budem predavat cervene puky( super stav) vecer dam inzerat.

perutin
10. okt 2013

Aj mna by zaujímal ten rakúsky bazár 🙂

lenadka
10. okt 2013

Máme ho a je perfektné!!!!! Ale odporúčam variantu s brzdou 😉 Tá sa tiež osvedčila 🙂

valika_val
24. okt 2013

@zhrkz
@livsa
@nana85
@diana_2_2
@martini
@hanahana7
@lenadka
ahojte baby, nepredava nahodou niekto z vas puky wutch?

lenadka
24. okt 2013

@valika_val len v lete sme kúpili a ešte sa dá dosť posunúť na väčšie, takže v dohľadnej dobe ešte nepredávam, možno na konci budúceho leta keď sa naučí na ozajstnom bicykli, lebo vdaka pukimu má rovnováhu na 1* 🙂

hanahana7
24. okt 2013

@valika_val ahoj, ja uz som ho v lete predala.

diana_2_2
24. okt 2013

@valika_val ahoj, my sme len v juny kupili, tiez budeme predavat az ked z neho maly vyrastie, predpokladam teda cca o rok ☹. no a moja skusenost - kupila som ho nakoniec noveho len o asi 5,- eur drahsie ako tu predavaju baby pouzivaneho v super stave... drzim palce aby si nasla 😉. ale opytam sa ti kamosky co ho mala, ci ho este ma a nepredava, lebo malemu kupila uz LM R

nanuskal
5. nov 2013

@hanahana7 @diana_2_2 @lenadka @zuzujan Ahojte dievčatá, chystám sa kúpiť štuplovi nášmu odrážadlo a teraz zvažujem či Puky wutsch alebo Pukylino. Bude mať teraz 1 rok tak buď to dostane na narodeniny alebo na Vianoce. Len rozmýšlam, že kým ho využijeme vonku, to bude už jar tak to bude mať aj 1,5 roka. Asi ten Puky wutsch bude lepši, že?
Našla som jednu predajňu v BA, tak rozmýšlam, že tam skočíme aj s malým. Kupovali ste aj helmu? Ďakujem za odpovede. papa

diana_2_2
5. nov 2013

Ahoj, ja som jednoznacne za Wutscha. Tiez som ich pozerala pri kupe oboch a netusim naco vyrobili Pukilino... Rozdiel je medzi nimi minimalny. A urcite ocenis sedacku s drzadlom na Wutschovi 😉. Co sa tyka helmy, tak mi mame 2 take celkom najmensie no maly odmieta mat na hlave akukolvek... Ale ked bud aj tvoj jazdit o vietor ako vacsina chlapcov, na helmu by si ho mala zvykat 😀DD. PS: Wutsch je najlepsie odrazadlo ake sme mali (po dcere mame 2 a sestra mala ine 2, tak rukami nam toho preslo dost...), nedam nanho dopustit. drzim palce aby ste teda dobre kupili, pa

diana_2_2
5. nov 2013

@nanuskal este nieco, ja som ho kupovala cez jednu pani co som nasla na babybazare. asi sem nemozem pisat, aby to nevymazali ale ked si tam vyhladas wutscha, je tam len jedna 😉. a nakoniec je to internetovy a kamenny obchod na Posni, len ked to ide cez nu, je to lacnejsie 😉

nanuskal
5. nov 2013

@diana_2_2 Ďakujem ti za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂 si mi potvrdila čo som si myslela a v čom som si nebola istá 😉
Mohla by si mi prosím poslať do IP link na tú pani? Niečo som našla za 50€, môže to byť ono?Ja som ho tiež našla za nejakých 49,99€.. Dá sa aj lacnejšie zohnať? Ďakujeeeeem