Odrážadlo Xbike z Lídla

veronka
26. mar 2012

Už máme aj my doma toto odrážadlo, je úplne super, malému sa veľmi páči, vozí sa sám, vôbec nikto ho nesmie držať, a keď spadne, tak zase rýchlo vstane a ide ďalej.
Maminy, ktoré váhate, či ho kúpiť alebo nie, alebo ak potrebujete v niečom poradiť, alebo zmerať, tak kľudne sem píšte, rada pomôžem a myslím, že aj iné maminy, ktoré ho majú, tak sem tiež rady prispejú svojimi skúsenosťami. Príjemné jazdenie bez úrazov 😉

kaja73
26. mar 2012

@veronka ak ma take kolesa ako strider http://www.bicybezka.sk/produkty/odrazadla/odra... tak su OK.
Moj na strideri beha už takmer 10m-teraz ma 27m- a kolesa su velmi dobre-podla mna lepsie ako nefukovacie-tie by som uz asi 100 krat menila-maly vobec neberie ohlad ci vbehne do skla a to je zial vsade 😠 a su tichucke-nehrkocu ako na plastovej motorke.To nie je ten isty material. 😉
ja by som nafukovcie nekupovala.

veronka
autor
26. mar 2012

@lussy666 ty bývaš v ČR?

veronka
autor
26. mar 2012

@kaja73 hej má take gumene, z tej eva gumy

sisaha
26. mar 2012

@veronka nafukovacie su iba gumene nie? Ak mas na mysli plastove, tak ano, ale tie sa dodavaju hlavne do MŠ, kvoli tomu, ze sa im tam nechce o to starat 😉

lussy666
26. mar 2012

@veronka ano, v CR, mala ma 19 mesiacov, preco?

exupery
26. mar 2012

@veronka viem,ze je aj taky model,a je podstatne aj lacnejsi,ale ja som praveze chcela nafukovacie kola...

sivka
26. mar 2012

@veronka ahoj 🙂 my sme ho kupili este v zime, ked ho mali za 50,- lebo uz to sa nam zdala super cena a chceme ho dat krpcovi na narodeniny. Som rada, ze si spokojna a ze si sa podelila o skusenosti 🙂 uz sa tesim, ako na nom bude fujazdit nas drobec 😉 inak, tiez sme dlho zvazovali first bike, ale ta cena nas odradila a myslim, ze aj tento splni svoj ucel.

kristinka123
26. mar 2012

jej akurat som sa vratila z Lidla a bola som soknuta, ze ho maju az teraz a este aj zo zlavou, takze teraz poctivo tatino s malou montuju 😀
Inac musim potvrdit, ze tie kolieska su vazne v pohode, vobec nebude vadit, ze su neni nafukovacie - su to tie kvalitne kocikove 😉

laluchova
26. mar 2012

ahojte, naša malá ho dostala ked mala 2,5 roka ale First Bike s nafukovacími kolesami, frčí na ňom už ako drak....má 110cm, v máji bude mať 4 roky naučila sa na nom jazdiť pomerne rýchlo a rovnováhu udrží už perfektne, tak verím že budeme tento rok už aj učiť bike bez koliesok....

veronka
autor
26. mar 2012

@kristinka123 ja som to tiež napísala a som spokojná s kolieskami 😉

kristinka123
26. mar 2012

@veronka strasne sa tesim na zajtra, pojdeme ho otestovat von. Doma akosi nechcela pochopit, ze sa na tom odraza, stale hlada nozickami pedale, tak dufam, ze vonku pochopi 😀

veronka
autor
26. mar 2012

ktorý múdri admin dal Lidl s dlhým í? odkedy je Lídl??? ADMINI, keď už meníte názvy tém, tak aspoň správne 😠

veronka
autor
26. mar 2012

@kristinka123 tak malý si chcel tiež nôžky niekde vyložiť, ale ten sa pekne odráža, už sa aj odrazí a zdvihne nôžky, takže rovnováhu drží krásne 😉

kristinka123
26. mar 2012

@veronka ja som spravila chybu, ze som ju dnes nechala vyskusat bicykel, tam tahala pedale a nemusela drzat rovnovahu, kedze mal pomocne kolieska. Ale vobec sa mi to nepacilo, po prve ju to tahalo stale na jedenu stranu a po druhe zvladla pedalovat len dole kopcom, po rovinke, alebo do kopca by nemala sancu. Preto som hned brala tento ked som ho v Lidli videla 🙂 Snad pochopi, klasicke odrazadla ju moc nebavili, ale za bicyklom sa tahala stale, takze toto bude mat taky kompromis 😀

veronka
autor
26. mar 2012

@kristinka123 ona je este mala na pedalovanie.....môj maly odrazadla miluje od malicka, u nas najviac vyuzite hracky 😉

denisocka
2. apr 2012

ahojte,
my mame doma 2 firstbiky , prvy sme vyhrali tu na MK. predtým mal nás syn odrazadlo PUKY LrM . Na pukym boli polyuretanove gumy,ako na lacnejšom firstbike-u,ale veru bola to jazda , kedy mu drkotali zuby pod kazdým kamenom - preto su tieto gumene určene skor do telocvicne . nafukovacie odrazalo som sice schvalovala,ale na trhu v nizsej cenovej relacii boli len odrazadla z KIK a iných podivných lacných diskontoch a ked už mam dietatu niečo kupit ,zainvestovat aby sa mi neprizabilo na prvom kopčeku ,tak nech to ma aj kvalitne spracovanie. preto aj pišem tuna, mladšiemu synovi sme prednedávnom tiez kupili firstbike,zainvestovaali sme ,lebo ochranne prvky ako ma fb a poriadny plast teda určite to 40evrove z lidl nema.

viem ,ze mamky nemaju začo kupit dietatu kvalitnejšie veci ,lebo doba je tazka a tí čo nato maju,nepridu spekulovat nad odrazadlom z lidlu a iným kvalitnejším odrazadlom. nejdem vas tu ani presviečať,aby ste ho nekupovali,je to na vas , na tom čo dietatu date . ale verte,že cena toho odrazadla odraza aj jeho kvalitu . a na tom sa budu vozit vase deti

tu je npr test na fb

https://www.youtube.com/watch?v=cX-2BegcZoA


takže Xbike určite ani z daleka nieje rovnaky ako firstbike, co maju rovnake je len to,ze su odrazadla. a zvysok sa neda porovnat

pekne leto všetkým

tina129
17. apr 2012

@denisocka nemozem s tebou suhlasit, videla si to Lidlacke odrazadlo nazivo? mala si ho v rukach? ja som mala obe aj FB aj Xbike v ruke, sice nie v terene ale iba v obchode ale teda pripadali mne aj mojmu manzelovi dost podobne, dokonca aj materialovo, teda okrem kolies, Xbike ma penove, vaha rovnaka, konstrukcia je rovnako zo sklolaminatu, sedajda je rovnako pohodlna, dokonca Xbike ju ma este aj pogumovanu zvrchu, teraz si uz nepamatam ako to ma FB, vyrobca bude urcite rovnako Cina 🙂, myslim, ze za tu cenu nie je co riesit, povodne sme tiez uvazovali o FB ale ked sme videli to "lidlacke" nazivo, vyhralo 😉 a este aj ta tretinova cena potesi 🙂

silvuskaa
17. apr 2012

mamicky ktorych deti uz dlhsie pouzivaju toto odrazadlo nezapichuju sa vam do kolies kamienky? Ja som si to dnes vsimla a ked som ich povytahovala, zostali v kolesach dierky....

wenka
17. apr 2012

@silvuskaa presne to isté som si všimla aj ja.. bola som z toho smutná, lebo inak fak nemám čo vytknúť tomuto odrážadlu. Som zvedavá, ako budú kolesá vyzerať na jeseň, keďže syn na ňom jazdí veľmi rád. Ja som počítala, že ho budeme používať aj na ďalšie leto, tak to hádam vyjde.

silvuskaa
17. apr 2012

@wenka to iste si myslim aj ja, ze konstrukcia aaj vsetko ostatne je uplne super, inak ja som myslela ze kolesa su gumove....myslis ze by sa to dalo reklamovat?

wenka
17. apr 2012

@silvuskaa netuším, či sa bude dať, ale ak budú vyzerať hrozne, tak isto pôjdem skúsiť vyreklamovať. Nikde nebolo predsa napísané, že sa nesmie používať na kamienkoch. A to fakt nechodíme po chodníkoch vysypaných štrkom, sú to len kamienky, čo ostali na chodníkoch zo zimného posypu

silvuskaa
17. apr 2012

@wenka presne tak ale tie kamienky su na cestach aj v lete....no uvidime 🙂

denisocka
22. apr 2012

chceli ste usetrit ,tak sa necudujte. Su to penove kolesa,ako maju aj niektore kociky a tie sa tiez nechodia reklamovat.

sjuz
26. apr 2012

Aj my mame a sme velmi spokojni, aj s vahou bicykla. Mala je nadsena, vsade ho musime brat so sebou...

exupery
26. apr 2012

@tina129 podobne urcite ano,ale urcite nie tak kvalitne,uz len co sa tyka napr.tych koliesok...nehovoriac o perovani na terene,moja ma first bike a hned je to vidno,ze to je o inom,ked jazdi,ako to vsetko krasne peruje,nic nedrkoce,nenatriasa,nelutujem tuto investiciu 😉

sunnysummer
26. apr 2012

@denisocka a toto si videla? https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sjuzocka/alb... ked si myslis ze FB je taky bohovsky? u nas na sidlisku beha kopec deti na tom lidlackom a vyzera byt super. a ked sa takto zlomi, bede ta to aspon menej mrziet... my sme sa rozhodli pre strider bike, hlavne koli kovovej konstrukcii, suverenne najnizsej vahe aj najnizsiemu sedadlu. kolieska ma z tej peny, najskor sa mi to zdalo dost blbe, no nemozem sa stazovat, chodi to tichucko a hlavne sa daju bez problemov velmi jednoducho umyt. keby to boli kolesa s dezenom tak ma asi slahne po kazdej prechadzke vysprtkavat odtial tie spiny. kto byva na sidlisku, ten vie 😠 ...

sima.p
26. apr 2012

aj v Kauflande mali nejaké odrážadlo, nekupovali ste niektorá? Tuším bolo kovové a cena cca tiež 40 EUR.

sima.p
26. apr 2012
katy1979
26. apr 2012

@sima.p pozor na vysku sedanky ten link co si hodila ma najnizsiu vysku 41cm. Hudora je asi ok len fakt merajte tie deti. vela ludi nemeralo a teraz cakaju kym deti dorastu.

katy1979
26. apr 2012

FB je bohovsky len kvoli reklame. Ta z neho urobila vela. Ak sa spytate predajcov ktorí predavaju viac znaciek vacsina vam povie ze kvalitou nic moc. Tiez sme nad nim uvazovali nakonec sme dali prednost inemu