Oplatí sa kúpiť kolobežku?

zuzikkaa
23. okt 2011

myslim ci s dvoma kolieskami v predu alebo v zadu,,hm?? 😒

prosim hlavne maminy ktore maju skusenosti,,ci sa vobec vyuzije aj ked viem ze kazde dieta je individualne a kazdeho bavi nieco ine 😉

nas drobec zatim fici na tom klasickom umelom odrazadle a po zime mu uz bude "male"...a kedze babka nemohla vydrzat a na 2. narodky mu kupili bicyk tak nechcem kupovat dvojkolesove odrazadlo bez pedalov aj ked sa mi veeelmi pacia...no a tak chcem nejake to vozitko pre krpca ked uz sme vonku vacsinou bez kocika,,tak babo rad 😅

murinka
23. okt 2011

nasa dorka dostala na 2.narodeniny a beha na nej ako vichor 😀 kupena bola z polska za 10eur ale podla mna je to dobry darcek-teda aspon pre nasu dorku 🙂

dena
23. okt 2011

@zuzikkaa nasa mala kolobezku prvu z dvoma kolieskami vzadu, ale vozila sa na nej len chvilu, ale ked dostala klasicku iba z s jednym kolieskom vzadu, tak lieta na nej do dnes a este aj bude 🙂
takze si myslim, ze radsej kupit kolobezku klasicku, teda s jednym kolieskom vzadu 😉

anjelicek26
23. okt 2011

@zuzikkaa - Saska mala taku s dvoma kolieskami vzadu a to od dvoch rockov na nej lieta (dodnes xixi) + od troch ma uz aj taku s jednym vpredu a jednym vzadu, aj to jej ide super, kolobezka ju bavi 🙂

Ale co sa tyka celkovo otazky, co by malemu trebalo - kup väcsie odrazadlo, nenormalne to vyuzije, bicyklik je super, ale skor ako 3,5 rocny na nom SAM nepojde, nieco ako mordovanie sa s pomocnymi kolieckami ja moc neuznavam 😕 My sme mali kettler odrazadlo od cca. 90cm , je to 12,5-ka - to mu bude stacit dlho a fakt bude ako vychor 🙂 Neni nad taketo bicyklove odrazadlo, Saska jazdi dodnes jedno aj druhe + vyhoda je uzasne ziskanie rovnovahy - Saska sadla na bicykel a v momente na nom vedela ist.

http://www.amazon.de/dp/B002UXQM34/ref=asc_df_B...

martuska75
23. okt 2011

@zuzikkaa Rebeka kolobežku zbožňuje dodnes. Má ju radšej ako bicykel a je to aj veľmi praktické lebo je oveľa skladnejšia napr. do auta.

zuzikkaa
autor
24. okt 2011

@anjelicek26 ja som tiez skor za to odrazadlo ako bike,,no aby sa svokrovci neurazili ze kupili a nevyuzije sa,,no zatial si ho krpec vobec nevsima 😒 lebo ani nevie co ma nanom robit...

zuzikkaa
autor
24. okt 2011

@dena tak nas ma len nieco zec 2 roky a na 2kolesovej by este asi moc nevedel,,preto by som najskor tu 3kolesovu nech zisti co na nej ma robit a neskor by sme urcite presli na tu 2 😉

len robim prieskum ci to decka vedia vyuzit,,lebo u nas vidim na namesti dost deti na kolobezkach a dominik vzdy po nich tak pozera 😅

lindulak
25. sep 2012

skúsim trošku obnoviť túto tému.... mňa zaujíma, vy čo máte dobré skúsenosti - akú kolobežku ste kupovali a či bývate v mestách na rovine? my sme totiž ozaj v kopcovitom teréne - Banská Štiavnica, tak uvažujem, či to malej vôbec kupovať. asi to chce rovinu, čo je u nás len na vybraných miestach. do terénu vraj tie väčšie nafukovacie kolesá, no jednu sme skúšali a veru príde mi to dosť ťažkopádne 😝

bubelko
25. sep 2012

@lindulak ja som kupovala kolobezku teraz pre oboch. byvame v kopci, mame aj rovinu - na skolskom ihrisku. starsi ma klasicku kolobezku, mladsi ma 2 kolieska vpredu, 1 vzadu. podla mna je to na presun super - do obchodu, k holicke, do skoly, skolky pouzivame len to. obaja sa naucili dobre brzdit - brzdou na zadnom koliesku. hoci nedavno sa mladsi dobre vytrieskal - ale vdaka prilbe sa nic nestalo. spadol na chodniku, dole kopcom, v relativne velkej rychlosti.
inak zalezi tiez od toho, aka je mala odvazna, ci ju to vobec bude bavit. ak mozes, tak skus najskor od niekoho na par dni - tyzden pozicat a uvidis, ci ma zmysel ju aj kupit 😉

ludka77
25. sep 2012

@zuzikkaa my máme túto a teda malej sa páči a pekne na nej jazdí, má 3 roky. Kupovali sme v dráčiku za 25€

ludka77
25. sep 2012

@lindulak to som chcela napísať tebe 🙂

ludka77
25. sep 2012

@lindulak do kopca je to makačka ale dole kopcom sranda 🙂

lindulak
25. sep 2012

@bubelko
@ludka77
ďakujem za info, no u nás to nie sú len tie kopce ale aj zlá cesta - mačacie hlavy a tak. no ale hádam by si zvykla. dobrý typ - najprv si požičať, ďakujem 😉

ludka77
26. sep 2012

@lindulak až teraz mi doplo ako vyzerá BS, hmmm kolobežka?? zbytočné, tak možno po byte alebo pred domom ale u vás na prechádzku alebo do mesta asi nie

lindulak
26. sep 2012

@ludka77 😀 veru je to tu také kopcovité, problém aj s kočíkom a so všetkým. ešte v niektorých častiach /na sídlisku/ sa dá ale v centre jedine v Botanickej záhrade - celé centrum tam chodí s deťmi sa učiť bicyklovať. Je tam síce zákaz bicyklov, ale k deťúrencom by snáď boli páni policajti zhovievaví, lebo fakt nemajú kde 🙂 Asi mi bude najlepšia kolobežka skladacia, čo hodím na plece a šup do "botky" ako to tu voláme.